Безшовна інтеграція позбавляє користувачів від переходів з програми в програму: в інтерфейсі інтегрованої системи (далі - ІС) просто з'являться гіперпосилання і команди, за якими можна відкрити або створити дані «Документообігу КОРП»: документи, приєднані файли, процеси, завдання, історія листування і т. д.
Безшовна інтеграція дозволяє:
Приклади використання безшовних інтеграції можуть бути наступними:
Приклад. В рамках процесу реєстрації договору в «Документообігу» співробітник договірного відділу створює картку відповідного договору контрагента в «Управлінні торгівлею 8». Користувач працює тільки в «Документообігу КОРП».
Використання коштів безшовної інтеграції вимагає попереднього налаштування адміністратором. Налаштування включає два етапи:
Крок 1. Після установки інтегрованих конфігурацій опублікувати веб-сервіс DMService на веб-сервері. Детальніше про те, як це зробити, розказано в розділі «Веб-сервіси»
Крок 2. Подальша настройка виконується на стороні ІС за командою Документообіг в меню розділу Адміністрування. Налаштування полягає в створенні правил інтеграції - порядку, за яким ті чи інші дані однієї програми будуть заповнюватися даними іншої і навпаки. Нижче описаний загальний порядок настройки для всіх інтегрованих конфігурацій.
Для використання можливостей «Документообігу КОРП» в інтегрованій системі необхідно встановити прапорець Інтеграція з Документообігом і прописати адресу публікації веб-сервісу DMService на сервері.
Далі необхідно визначити: чи буде «Документообіг КОРП» використовуватися тільки в якості файлового сховища (докладніше в розділі «Використання документообігу як файлового сховища») або з інтерфейсу ІС необхідний доступ до таких можливостей «Документообігу КОРП», як електронна пошта, процеси, облік робочого часу і іншим.
Примітка
Рекомендується використовувати тільки один із запропонованих варіантів роботи. Використання відразу двох варіантів роботи може призвести до плутанини, коли файли, прив'язані до документів інтегрованої системи і знаходяться в спеціально відведеній папці, очікують побачити в картках пов'язаних документів «Документообігу КОРП».
За використання «Документообігу КОРП» як файлового сховища відповідає прапорець Файлове сховище. За використання розширених можливостей інтеграції - всі інші налаштування.
Мал. 754. Налаштування безшовної інтеграції
Для використання «Документообігу КОРП» тільки в якості файлового сховища немає необхідності проводити додаткові налаштування або створювати правила інтеграції. Досить встановити прапорець Файлове сховище і вказати папку «Документообігу КОРП», в яку будуть зберігатися файли ІС.
Після цього на закладці Документообіг картки об'єкта ІС можна буде додати файл, який збережеться в зазначеній папці «Документообігу 8». Зверніть увагу: при цьому в «Документообігу КОРП» не буде створено внутрішній документ, пов'язаний з ІС, всі створені файли просто будуть зберігатися в зазначеній папці.
Також при використанні «Документообігу КОРП» тільки в якості файлового сховища необхідно враховувати такі особливості:
Якщо планується використовувати розширені можливості інтеграції, режим Файлове сховище рекомендується відключити і тільки після цього приступати до вибору розширених можливостей інтеграції та налагодженню правил.
В налаштуваннях інтеграції необхідно вибрати можливості «Документообігу КОРП», які планується використовувати з інтерфейсу ІС.
Безшовна інтеграція не вимагає створення пов'язаних об'єктів «Документообігу КОРП» в двох випадках: при використанні «Документообігу КОРП» як файлового сховища і при роботі зі списком завдань. Решта сценаріїв використання безшовних інтеграції вимагають створення об'єктів «Документообігу КОРП» на підставі об'єктів ІС. Тому для використання розширених можливостей інтеграції необхідно налаштувати правила з описом того, як ці об'єкти повинні створюватися.
Примітка
Об'єкту ІС в «Документообігу» може відповідати тільки один вхідний, вихідний, внутрішній документ або кореспондент.
Правила інтеграції описують порядок, за яким реквізити новостворених вхідних, внутрішніх та вихідних документів «Документообігу КОРП» будуть автоматично заповнюватися інформацією із зазначених об'єктів ІС і навпаки. Наприклад, реквізити Організація, Сума і Валюта вхідного документу «Документообігу КОРП» можуть заповнюватися з відповідних реквізитів замовлення клієнта з «Управління торгівлею».
Перед створенням правил необхідно продумати сценарії використання інтеграції - для яких видів документів і довідників ІС які дані «Документообігу КОРП» необхідно використовувати - і заповнити відповідну нормативно-довідкову інформацію: види документів, шаблони процесів, структуру папок внутрішніх документів для зберігання пов'язаних об'єктів в «Документообігу КОРП».
Далі для кожного об'єкту ІС необхідно створити відповідне правило інтеграції. Приклади правил можна подивитися в демоверсії конфігурації «Управління торгівлею» в складі дистрибутивів.
Правила інтеграції задаються за гіперпосиланням Правила інтеграції з Документообігом в налаштуваннях інтеграції.
Мал. 755. Створення правила інтеграції
У полі Елемент системи вказується, які види документів і довідників ІС беруть участь в інтеграції. У полі Елемент Документообігу необхідно вибрати вхідний, внутрішній, вихідний документ або кореспондента, відповідного обраному типу об'єкта ІС. Наприклад, за Замовленням клієнта буде створено внутрішній документ «Документообігу КОРП».
Далі необхідно задати порядок заповнення реквізитів цих документів в обох програмах. Для цього передбачені закладки Передача в Документообіг та Отримання з Документообігу. Найменування реквізитів документа зазначеного типу заповнюються автоматично. Правила заповнення реквізитів можуть бути налаштовані таким чином: при створенні внутрішнього документа «Документообігу КОРП» на підставі Замовлення клієнта ІС буде створено внутрішній документ виду Замовлення клієнта з заповненими реквізитами Організація, Сума, Валюта, Кореспондент і т. д.
Мал. 756. Правило вивантаження
Правило заповнення реквізиту можна задати трьома способами:
З реквізиту об'єкта конфігурації - реквізити документу будуть заповнені з зазначеного реквізиту об'єкта інтегрованої системи. Наприклад, реквізит Кореспондент внутрішнього документа може заповнюватися з реквізиту Контрагент документа Замовлення клієнта.
З вказаного значення - при виборі даного способу необхідно вказати конкретне значення, яке буде використано для заповнення реквізиту документа. Наприклад, реквізит Гриф доступу внутрішнього документа завжди може заповнюватися значенням Загальний.
З виразу на вбудованій мові - реквізит документа буде заповнений з результату виразу на вбудованій мові «1С:Підприємство». Результат виразу має бути присвоєно змінної з ім'ям Результат. Змінна з ім'ям Джерело містить гіперпосилання на об'єкт системи, і через цю зміну можна звертатися до полів об'єкта. Більш докладно про вбудовану мову «1С:Підприємство» див. книгу «1С:Підприємство 8.3. Керівництво розробника».
Для очищення правила, заданого для поля, в контекстному меню поля передбачена команда Очистити (Del).
В правилах настройки на закладці Додавання друкованих форм можна вибрати друковані форми. Вони автоматично приєднаються до створеного об'єкту «Документообігу КОРП».
Можуть використовуватися як вбудовані друковані форми, так і зовнішні.
Зв'язаний об'єкт «Документообігу КОРП» створюється автоматично при запуску бізнес-процесу на підставі об'єкту ІС, при створенні листа, при введенні трудовитрат і при натисканні кнопки хронометражу.
В інших випадках необхідно ініціювати створення об'єктів в «Документообігу КОРП» вручну. Для цього в картках об'єктів ІС на закладці Документообіг передбачене гіперпосилання, наприклад, Створити внутрішній документ.
Мал. 757. Створення пов'язаного внутрішнього документа
Якщо потрібно встановити зв'язок між уже створеними в інформаційних базах об'єктами (наприклад, між договором в «Управлінні торгівлею» і договором в «Документообігу КОРП», створеними незалежно один від одного), в картках об'єктів ІС передбачене гіперпосилання Вибрати. Якщо пов'язаний документ вже заповнений, на місці посилань Створити і Вибрати відображається гіперпосилання, яке відкриває його картку.
Мал. 758. Установка зв'язку між вже створеними об'єктами
Реквізити пов'язаних об'єктів можуть синхронізуватися автоматично. За оновлення реквізитів пов'язаних об'єктів відповідають два регламентних завдання:
Перше завдання виконує власне обмін, друге вибирає зміни з «Документообігу КОРП» і готує їх до відправки в ІС.
Для коректного оновлення пов'язаних об'єктів повинні бути виконані наступні умови:
Виконання даних умов можна перевірити за допомогою типової обробки Регламентні і фонові завдання, яка відкривається з будь-якої конфігурації Головне меню - Всі функції - Обробки.
Спеціалізуємося на інтеграції систем на різних платформах
Використовуйте переваги інтеграції 1С:Підприємство на базі IPaaS
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service