Готова підсистема, модуль, обробка чи ESB? Огляд і порівняння варіантів, що пропонуються ІТ розробниками. У яких випадках і який варіант підходить. Переваги і недоліки.
Нова пошта і 1С:Підприємство. Автоматизація роботи зі службою доставки Нова пошта – задача, що значно спрощує і оптимізує процеси роботи, пов’язані з доставкою документів чи вантажів, особливо для e-commerce. Нова пошта надає відкритий АРІ доступ, тому є можливість налаштувати інтеграцію вашої системи на будь якій платформі: Інтернет магазин на будь який CMS, облікової бази 1С:Підприємство , CRM системою і т.ін. Варіантів рішення може бути декілька: зовнішня обробка, модуль інтеграції (підсистема) або альтернативне рішення – інтеграційна платформа (корпоративна сервісна шина ESB).
Зміст
Передумови або які переваги зв’язки 1С:Підприємство з Новою поштою:
Для можливості досягнення цієї мети перевізник «Нова пошта» надає зі свого боку всі можливості, а саме відкритий АРІ доступ як сучасний метод електронного обміну документами між it-системою Нової пошти і внутрішньою системою своїх клієнтів, зокрема на платформі 1С:Підприємство.
Перелік найбільш часто запрошуваних функцій:
Як правило, у випадку «простого завдання», якщо не існує ніяких складнощів у бізнесі з інтеграціями і синхронізаціями, написання такої обробки «під конфігурацію» - досить тривіальне завдання.
І у більшості випадків, у залежності від вимог замовника, все одно потрібне доопрацювання типового функціонала.
Короткий опис:
Робота такої обробки з АРІ сервісу полягає у відправці XML по відповідній адресі Нової пошти (потрібна реєстрація). Для відправки запиту використовується COM – об’єкт «Microsoft.XMLHTTP». Відповідь від сервісу розбирається методом ПрочитатьResponseTextXML() і формується ДеревоЗначений для зручного обходу результату. Обробка працює через стандартний об’єкт платформи HTTPСоединение.
Приклади реалізації:
Для прикладу демонстрації обробок такого класу можна взяти статтю: Працюємо з АРІ Нова пошта з 1С:Підприємство. Тут же автор пропонує у вільному доступі для скачування DEMO приклади відповідних обробок *.epf, може комусь буде до нагоди для ознайомлення.
Готові обробки, як правило, потребують адоптації під поточну версію 1С:Підприємство замовника. І, у деяких випадках, - адаптації конфігурації під обробку.
Підсистема або модуль теж призначені для взаємодій із 1С:Підприємство з сайтами перевізників, зокрема з Новою поштою. І вирішують задачу інтеграції, але працюють по тій же схемі, що і перший варіант з обробками: це схема «точка – точка». Інтеграція «точка – точка» може бути хорошим рішенням при одній умові, - що таких інтеграцій буквально одна – дві.
*Недоліки інтеграцій «точка – точка» можна вивчити як на нашому сайті, так і на сторонніх професіональних it – ресурсах: Підходи до інтеграції додатків Enterprise Service Bus
На ринку присутні як готові додатки додаткових модулів для інтеграції конкретного додатку перевізника з 1С:Підприємство, так і пропонуються розробки з нуля під замовника. У деяких випадках, коли є готове рішення, і ви невелика компанія, яка використовує тільки одну базу 1С:Підприємство, і не планує використовувати ще інтеграції, наприклад хмарну CRM чи інші сучасні додатки/ SaaS сервіси, дійсно оптимальним рішенням може бути придбання по конкретній ціні готового модуля (тут однак ви повинні бути готові до того що "абсолютно готового модуля", - немає і бути не може. роботи програміста все одно знадобляться в зв'язку зі специфікою "1С:Підприємство").
Приклади реалізації:
Що стосується конкретно Нової пошти, то готове рішення (програма чи модуль) для типових конфігурацій 1С:Підприємство пропонують багато ІТ компаній, ціновий діапазон у всіх приблизно однаковий 2000-5000грн + вартість послуг по інтеграції з вашою конкретною конфігурацією. Для прикладу приводимо посилання компаній, які пропонують такі готові рішення (ми прагнемо, щоб замовник, вибираючи співробітництво з нами, робив свій вибір свідомо, розуміючи який із варіантів рішення з точки зору архітектури дійсно потрібний його бізнесу).
Модуль АРІ 2.0 Нової пошти в 1С:Підприємство. Програма «Нова пошта – повний контроль». Ця команда пропонує рішення для всіх «ходових» конфігурацій УТ, УТП, УНФ, УВП. Особливість їхньої пропозиції, так би мовити «фішка»: ТТН Генератор, - це окрема програма, яка буде працювати по АРІ з Новою поштою, і з вашою основною системою.
Модуль «Автоматизація роботи зі службою доставки «Нова пошта» АРІ 2.0». Даний модуль потрібно вбудовувати у вашу основну систему 1С:Підприємство, тобто по суті, це доопрацювання функціоналу вашої основної 1С:Підприємство, тільки код уже готовий, і потрібно його інтегрувати у вашу систему. Далі ваша конфігурація 1С:Підприємство буде працювати через АРІ з Новою поштою по схемі точка – точка. Компанії пропонують даний модуль, у якості підсистеми для конфігурацій УТ, УТП, УНФ. Однак, так як це рішення все рівно потребує «рук програміста», його можна інтегрувати з будь якою конфігурацією 1С:Підприємство, у якій присутні основні об’єкти ланцюжка бізнес – процесу.
Підсистема інтеграції 1С:Підприємство з Новою поштою. Тут пропонується як модуль у вигляді вбудованої підсистеми, так і зовнішня обробка. Крім того, дані можна вводити не у замовленні покупця, а у спеціально створеному для цього документі «Електронна накладна». Що компанія-розробник позиціонує як перевагу перед іншими аналогічними рішеннями на ринку.
і інші аналогічні рішення.
Використання інтеграційної платформи, - це не запуск «обробки», не вбудовування функціоналу і не робота по схемі «точка – точка», це архітектура роботи з єдиним інтегрованим ІТ-середовищем в інтерфейсі користувача.
Плагіни й модулі, які використовуються для роботи з інтеграційною платформою, реалізуються під замовника, у випадку «індивідуальності конфігурації», послуги надаються по принципу SaaS-сервісу.
Короткий опис:
Інтеграційна платформа дозволяє інтегрувати бізнес – додатки на різних платформах, має значні переваги, особливо для крупного корпоративного сегменту і є ноу-хау у своїй ніші. Вирішує ряд болючих питань, зокрема при наявності декількох баз даних 1С:Підприємство, і необхідності їх синхронізації між собою із іншими зовнішніми і внутрішніми сервісами, наприклад при роботі з декількома перевізниками одночасно: Нова пошта, Інтайм, САТ, Автолюкс і інші. Більш докладно обговорити оптимальний варіант рішення конкретно вашої задачі з використанням архітектури ESB і інтеграційної платформи: наші контакти.
У будь якому з вище описаних трьох способів використовується АПІ (Wiki: API: aplication programming interface), який надає зі свого боку Нова пошта. Для отримання АПІ доступу Нової пошти потрібно виконати ряд простих кроків, які описані нижче. Також нижче ви знайдете опис інструментарію і даних, які надає Нова пошта зі свого боку:
АРІ (інтерфейс програмування додатків) – це набір інструментів для автоматизації роботи з компанією «Нова пошта». Функціональність АРІ дозволяє швидко інтегрувати логічні процеси у будь який бізнес і є єдиною точкою входу для всіх клієнтів і сервісів.*
*Довідка з сайту Нової пошти
1) Необхідно зареєструватися, підтвердження користувача через СМС на мобільний телефон, тому при реєстрації необхідно вказати «реальний» номер.
2) Після реєстрації отримати ключ АРІ
API key – для початку роботи з функціоналом АРІ компанії «Нова пошта» необхідно згенерувати ключ АРІ і використовувати його при формуванні запитів. Ключ можна згенерувати у меню особистого кабінету, за посиланням: Отримати API Key
Точки входу:
Формат запиту – обмін даними з допомогою АРІ здійснюється по протоколу (HTTP(S) з використанням методу передачі даних POST або GET на точку входу у залежності від типу запиту XML або JSON.
Нова пошта надає спеціальний портал, присвячений інтеграції АРІ «Нова пошта», на ньому представлена актуальна і розширена документація, приклади і інструменти розробника.
Сервіс Нової пошти пропонує ознайомитися з АРІ- документацією, у якій докладно описано, як працювати з АРІ, у тому числі і на різних мовах програмування. АРІ- консоль дозволяє сформувати запит до АРІ безпосередньо на порталі розробників. Також на порталі ви можете взнати свіжі новини і іншу корисну інформацію.
Крім того, є функція звернення у службу технічної підтримки, а також розділ «Питання і відповіді».
Група «Адреса»:
Група «Контрагенти»:
Група «Друковані форми»:
Доступні варіанти:
Група «Реєстри»:
Група «Додаткові довідники (параметри)»:
Група «Експрес накладна»:
Робота з експрес накладними:
Ми надаємо послуги розробки, впровадження, інтеграції і супроводу бізнес – додатків. А також можемо виконати експертну оцінку вашого проекту.
ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ПОБУДОВИ ЄДИНОГО IT ПРОСТОРУ - НАШЕ УНІКАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ НА РИНКУ
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service