У даній статті ми розберемо логіку і ключові механізми розрахунку відрядної оплати, описуючи методику розрахунку на кількох прикладах. Розглянуті приклади засновані на демонстраційному додатку «Управління невеликою фірмою 8 », редакція 1.6.
Ви вже працюєте з УНФ, та її складно підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Будемо раді бачити вас серед наших клієнтів!
У кожній компанії система нарахування заробітної плати індивідуальна. Програма «Управління невеликою фірмою» дозволяє автоматизувати практично будь-яку схему розрахунку з персоналом, без втручання програмістів. В УНФ зарплата враховується управлінська, тому в ній можна налаштовувати довільні види нарахувань і фінансової мотивації для співробітників.
Відрядна заробітна плата
Відрядна заробітна плата - це форма оплати праці найманого працівника, при якій заробіток залежить від кількості вироблених ним одиниць продукції або виконаного обсягу робіт з урахуванням їх якості, складності та умов праці.
Для обліку відрядної оплати праці в УНФ використовують документ «Відрядний наряд», який можна знайти в розділі «Виробництво» (мал.1) і документ «Заказ-наряд», який знаходиться в розділі меню «Роботи» (мал. 2).
Мал. 1 Розділ меню "Виробництво"
Мал. 2 Розділ меню "Роботи"
Рекомендується документ «Відрядний наряд» (мал. 1) створювати на основі документів «Замовлення на виробництво», який можна знайти в розділі «Виробництво» (мал. 3) і «Замовлення покупця», який можна знайти в розділі «Продажі» (мал . 4)
Мал. 3 Панель навігації розділу "Виробництво"
Мал. 4 Панель навігації розділу "Продажі"
Мал. 5 Документ "Замовлення покупця"
Створений документ буде заповнений даними з документа «Замовлення покупця». Провести документ натиснувши кнопку «Провести»
Мал. 7 Документ "Замовлення на виробництво"
Створений документ буде частково заповнений даними з документа «Замовлення в виробництво».
Мал. 9 Документ "Відрядний наряд"
Дані про виконавця, Кількість (факт), Розцінка, Нормогодини і Вартість користувачеві необхідно заповнити самостійно. В якості виконавця можна вибрати або окремого співробітника, або бригаду. При виборі бригади в документі з'явиться закладка «Склад бригади», кнопка «Заповнити склад бригади», натиснувши яку можна зробити склад бригади автоматично за даними довідника «Бригади».
Мал. 10 Заповнення документа "Відрядний наряд" складом бригади
Склад бригади заповнюється в довіднику «Бригади», який розташований на панелі навігації розділу «Виробництво» в групі «Довідники»
Мал. 11 Панель навігації розділу "Виробництво"
В елементі довідника необхідно заповнити найменування бригади і додати склад бригади з працівників організації
Мал. 12 Елемент довідника "Бригада"
Розмір нарахування кожному із співробітників залежить від значення КТУ (коефіцієнт трудової участі) співробітників. При рівній мірі участі у кожного із співробітників КТУ дорівнює 1. Всім співробітникам бригади буде нарахована однакова сума.
Мал. 13 Розрахунок відрядної оплати праці у 1С:Підприємство 8
При установці прапорця «Закрито» документ нарахує заробітну плату виконавцям на дату закриття.
Рух документу по рахунках управлінського обліку зазвичай знаходять відображення в оборотно-сальдовій відомості.
Мал. 14 Звіт оборотно-сальдова відомість в Управління невеликою фірмою
А також у звіті "Розрахунки з персоналом"
Мал. 15 Звіт Розрахунки з персоналом в Управління невеликою фірмою Україна
Роботу виконує один співробітник. Робота за планом повинна виконуватися 3 години. Нарахування повинні бути зроблені з розрахунку 50 грн. /год для співробітника, 255 грн. /год - для замовника. Як приклад роботи візьмемо «Установка, збір і монтаж», в якості замовника - ТОВ «Рута», в якості виконавця - Бур'ян Олег Миколайович.
Почнемо введення документа:
У розділі «Сервіс» в журналі документів «Замовлення-наряди» створимо новий документ із статусом «У виробництві». Заповнимо роботу, контрагента і ціну роботи.
Потім перейдемо на закладку «Задіяні ресурси» і заплануємо відповідального за виконання роботи. Оскільки в програмі не введений ресурс для виконавця, створимо новий ресурс. Для цього:
Перейдемо до списку ресурсів, додамо рядок і відкриємо список ресурсів по кнопці вибору.
Оскільки ресурс новий, натиснемо кнопку «Створити».
Зазначимо найменування нового ресурсу, а в реквізиті «Співробітник (бригада)» виберемо потрібного співробітника.
Виберемо в документі щойно створений ресурс.
Перейдемо до планування нарахування. Відкриємо закладку «Зарплата виконавців» і виконаємо «Заповнити по ресурсам - для всіх робіт».
Після цього вкажемо, що плануємо нарахувати по 50 гривень за 1 годину і нарахування буде тарифним. Для цього виберемо зумовлений елемент виду нарахування «Відрядна оплата (тариф)», вкажемо розмір нарахування 50 (3 години * 50 гривень /година = 150 гривень). Проведемо документ.
Минуло дві доби. Співробітник поїхав виконувати роботу і впорався з поставленим завданням успішно. Щоб відобразити цей факт, ми знаходимо в списку документів заповнений документ «Замовлення-наряд» і міняємо його статус з «В виробництві» на «Відвантажено замовнику» і проводимо. Перевіримо результат в звіті.
Роботу виконує Бригада 1 (4 співробітника). Робота планово виконується 8 годин. Нарахування повинні бути зроблені з розрахунку 25 грн. /год для співробітника, 200 грн. /год. для замовника.
Як приклад роботи візьмемо «Приймально-здавальні випробування», як замовник - ПП «Оазис», в якості виконавця - «Бригада 1».
Введення документа істотно не відрізняється від описаного в першому прикладі. Винятком є те, що «Бригада 1» введена і її досить просто вибрати, в табличну частину «Задіяні ресурси». При введенні планування врахуємо перерву на обід з 13.00 до 14.00.
Перейдемо на закладку «Зарплата виконавців». Виконаємо «Заповнити по ресурсам - Для всіх робіт». Таблична частина виконавців прийме відповідний вигляд.
Після вкажемо, що плануємо нарахувати по 25 гривень за 1 годину і нарахування буде тарифним. Для цього виберемо зумовлений елемент виду нарахування «Відрядна оплата (тариф)», вкажемо розмір нарахування 100 (4 людини по 25 гривень за годину, розмір = 100) і проведемо документ у стані «У виробництві».
Після закінчення робіт, змінимо стан замовлення (статус) на «Відвантажено замовнику» і повторно проведемо документ. Переконаємося в правильності нарахувань.
Роботу виконує 2 співробітника. Робота планово виконується 1 годину. Нарахування повинні бути зроблені з розрахунку 25 грн. /год для співробітника 1 і 35 грн. /год для співробітника 2, вартість робіт для замовника 325 грн.
Як приклад роботи візьмемо «Техніко-економічне обґрунтування», контрагента - ТОВ «Обленерго». Планування ресурсів та робіт в цьому прикладі виконувати не будемо.
Вводимо документ «Замовлення-наряд». Заповнимо табличну частину «Роботи». Заповнимо ціну.
Оскільки планування ресурсів не здійснюємо і Замовлення-наряд будемо вважати виконаним відразу, перейдемо на закладку «Зарплата виконавців».
За допомогою кнопки «Додати» заповнимо співробітників в табличній частині «Розподіл зарплати виконавців». Для співробітника Бур'ян Олег Миколайович (25 грн /год.) Виставимо КТУ (коефіцієнт трудової участі) 0.25, а для співробітника Дімов Олександр Миколайович (35 грн / год.) Вкажемо КТУ рівне 0.35. У поле «Розмір» пропишемо відповідно 60 гривень (25 гривень + 35 гривень).
Проведемо документ (стан замовлення «Відвантажено замовнику»).
Переконаємося в правильності нарахувань.
Звертайтеся, програму УНФ можна купити, і отримати регулярний супровід Аналітиками TQM systems з мінімальною щомісячною оплатою: наші контакти
Підбірка всієї документації по УНФ тут..
Прайс для продукту тут..
Прайс для підтримки і супроводу тут..
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності.TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service