У даній статті ми розглянемо облік знижок за дисконтними картками в роздробі в 1С:Підприємство на прикладі конфігурації "Управління торговим підприємством УТП".
Ви вже працюєте з УТП, та її складно підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Описану логіку і механізми відображення можна використовувати і в програмі "Управління виробничим підприємством УВП".
Додаткова інформація для тих, хто розглядає необхідність купити Управління торговим підприємством або зробити апгрейд / перехід на УТП з іншої програми 1С:Підприємство 8: Опис УТП: ціна, функціональні можливості, вартість клієнтських ліцензій на додаткові робочі місця та ін.
Для початку використання дисконтних карт в 1С:Підприємство необхідно вказати можливість такого використання в налаштуваннях облікової політики. Сервіс - Настройка обліку - Облікова політика (управлінський облік)
Розглянемо найпростіший приклад. Підприємство надає дисконтні карти покупцям, за якими надається знижка в розмірі 5% на весь товар, незалежно від суми покупки.
По-перше, необхідно створити в базі довідник зі списком дисконтних карт. Знайти цей довідник можна шляхом Довідники - Підприємство - Інформаційні карти. Або Довідники - Номенклатура - Інформаційні карти.
У полі "Найменування" вказується коротке найменування дисконтної карти.
Інформація з дисконтної картки може бути зчитана зчитувачем магнітних карт або сканером штрих-кодів. Для тих карт, які зчитуються зчитувачем магнітних карт, встановлюється вид карти – магнитна, а якщо інформація зчитується сканером штрихкодів, то встановлюється вид карти– штрихова. Для тих карт, інформація з яких зчитується зі сканера, з довідника "Тип штрихкоду" вибирається тип штрих-коду. В полі "Код" вводиться код дисконтної карти.
Так як ми вносимо інформацію про дисконт контрагента, встановлюється Тип карти – Дисконтна.
Поле "Власник карти" заповнюється в тому випадку, якщо покупцям видаються іменні дисконтні карти і торговельному підприємству необхідно проаналізувати знижки конкретним покупцям, надані за дисконтними картками. В цьому випадку в поле "Власник карти" з довідника "Контрагенти" вибирається інформація про контрагента-покупця, який є власником карти. Інформацію про власника карти необхідно заповнювати і в тому випадку, якщо знижки за дисконтними картками використовуються в оптовій торгівлі (при оформленні документів реалізації). Якщо в дисконтній картці власник невідомий, то при зчитуванні інформації з дисконтної картки за допомогою зчитувача магнітних карт або сканера штрихкодів, інформація про контрагента в документах, в яких передбачено використання знижок за дисконтними картками, буде заповнена автоматично.
Поле "Вид диск.карти" містить інформацію про види дисконтних карт (звичайна карта, срібна карта, золота карта і т.д.) Така нформація використовується при установці розмірів і видів знижок за дисконтними картками.
На следующем этапе необходимо заполнить справочник "Типы скидок и наценок" в котором задается размер и условие, при котором такая скидка выдается. Найти справочник можно по пути Справочники - Номенклатура - Типы скидок и наценок.
У картці заповнюються такі поля:
Умови знижки - в якості умов знижки можуть бути задані наступні умови:
На закладці час дії можна обмежити час дії знижок за певними годинами.
Після введення до бази всіх необхідних довідників створюємо документ "Установка знижок номенклатури". Знайти його можна шляхом Документи - Ціноутворення - Установки знижок номенклатури.
Створюємо новий документ, в якому встановлюємо період дії знижки, тип знижки, умову і його значення, за яким буде йти автоматичний розрахунок знижки. Приклад заповнення документа дивимося на малюнку нижче.
Вітаємо! Тепер, за умови згадування в документі "Чек ККМ" нашої дисконтної карти в табличній частині автоматично буде розрахована знижка, яка покладена для цієї дисконтної карти.
Переглянути реалізації з дисконтними картами допоможе звіт "Продажі за дисконтними картами". Знайти його можна шляхом Звіти - Ціноутворення - Продажі за дисконтними картами або Звіти - Продажі - Аналіз продаж - Продажі за дисконтними картами.
Інші призначені для користувача інструкції стосовно програми УТП:
МИ ГОТОВІ ВІДПОВІСТИ НА ВАШІ ПИТАННЯ.
Всі послуги 1С:Підприємство: розробка, впровадження, супровід, інтеграція систем 1С:Підприємство і лінія підтримки користувача.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service