Планування закупоівель в УТП / УВП ➾ автоматичне формування плану закупівель і замовлень постачальникам, закупівлі за "точкою замовлення" потреб.
Ви вже працюєте з УТП, та її складно підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Процес планування закупівель на підприємстві засобами УТП. Практичний кейс вирішення конкретного бізнес завдання на базі програмного забезпечення "Управління торговим підприємством " (принцип роботи такий же і для користувачів "Управління виробничим підприємством "). Приклад: наскрізний процес відображення в системі від автоматичного Формування потреб у товарах, матеріалах до формування Замовлень постачальникам на підставі сформованого за потребами плану закупівель. Може бути використана як інструкція користувача для співробітників відділу закупівель, менеджера, керівника відділу.
Інформація для тих, хто розглядає необхідність купити автоматизовану систему обліку та управління для торгівлі або виробництва: ціна, вартість клієнтських ліцензій, опис функціональних можливостей програми
Вводиться в систему документом "Формування потреб".
Потреби, сформовані при проведенні документа "Формування потреб", мають деталізацію:
Інформація про сформовані за потребами дані зберігається в регістрі відомостей "Календарні потреби в номенклатурі"
Перейти до сформованого руху за документом можна в однойменному меню (скріншот нижче)
Процес заповнення документа "Формування потреб": В якості джерела користувач може заповнити закладки "Плани продажів", "Плани закупівель", "Внутрішні замовлення" і "Замовлення покупців"
Плани продажу - вибірка даних з (...)
Плани закупівель - вибірка даних з (...)
Внутрішні замовлення - вибірка даних з (...)
Замовлення покупців - вибірка даних з (...)
В якості підсумкових потреб, які запишуться в регістр відомостей "Календарні потреби в номенклатурі", заповнюється закладка "Потреби". Заповнення таблиці в закладці "Потреби" може бути виконано автоматично і / або вручну.
При натисканні в меню закладки кнопки "Заповнити потреби"
Отримані від кожного джерела дані будуть або складатися (прапор встановлений на "Додавання джерел") або братися максимальні (прапор встановлений на "Об'єднання джерел"), в залежності від налаштувань, вказаних на закладці "Додатково"
Для Замовлень покупців з однойменної закладки дата потреби дорівнює даті зазначеної в замовленні мінус один календарний день.
Якщо дата "Відвантаження:" в документі "Замовлення покупця" не вказана, вона заповнюється вручну в документі "Формування потреби", причому поле є обов'язковим, без нього при спробі натиснути кнопку "Заповнити потреби" система видасть службове повідомлення:
Для Планів продаж з однойменної закладки заповнюється дата початку періоду плану мінус один день.
Для Планів Закупівель з однойменної закладки заповнюється дата кінця періоду плану.
В результаті формується проміжна таблиця в розрізі: товарів, кількості, дати потреби, замовлень (або внутрішніх замовлень). Далі таблиця коригується автоматично (користувач цього не бачить все це послідовність механізму автоматичного заповнення) аналізуючи залишки ТМЦ на складах, наявні на дату проведення такого аналізу. Аналізуються резерви Номенклатури з регістра накопичення "Товари в резерві на складах" і залишки номенклатури в регістрі "Товари на складах".
Спочатку аналізується номенклатура, яка зарезервована під Замовлення покупців або Внутрішні замовлення в регістрі "Товари в резерві на складах". Резерви за Замовленнями покупців співвідносяться тільки з цими замовленнями і якщо вони в формуванні потреб не заповнені, то і враховані при розрахунку закриття потреби не будуть. Вільні залишки (під якими розуміється різниця між регістрами Товари на складах і Товари в резерві на складах, є ще товари до передачі, але про них як то пізніше) розподіляються спочатку за датами потреб починаючи з ранніх, а потім за замовленнями починаючи з найстаріших.
Здійснюється на закладці "Потреби" за допомогою стандартної для товарних документів обробки "Підбір"
Обробка "Календарний план закупівель" призначена для формування документів "Замовлення постачальникові" на підставі сформованих раніше потреб документа "Формування потреби".
З довідки: Якщо є незадоволені потреби, то при відкритті обробки автоматично відкривається помічник заповнення календарного плану закупівель, в іншому випадку відразу відкривається основна форма календарного плану закупівель.
При цьому якщо промоделювати ситуацію з запуском помічника заповнення в версії 1.2.23.1 не вдалося, створивши потреби документів, при будь-яких умовах в демо базі, включаючи і ручну вказівку в меню кнопки "Помічник заповнення календарного плану закупівель" система видає:
Після заповнення таблиці "Закупівлі" ми повернемося до кнопки "Помічник заповнення календарного плану закупівель"
Табличну частину так само можна заповнити натиснувши кнопку "Оновити", при цьому в таблицю "Закупівлі" потраплять тільки ті товари, де відповідальний користувач заповнений в полі "Відповідальний за закупівлі" дорівнює однойменним полю в довіднику "Номенклатура" на закладці "Додатково:"
Основна форма обробки "Календарний план закупівель" представлена у вигляді дерева і може мати 2 ієрархії угруповань
Номенклатура і дата потреби визначаються за даними регістра "Календарні потреби в номенклатурі".
При заповненні дерева проглядаються дані регістра "Замовлення постачальникам" за якими тобто не поставлені до кінця позиції Номенклатури мати 2 ієрархії угруповань:
У формі обробки не відображається куди саме (тобто Під внутрішні замовлення або під Замовлення покупців або під Плани продажів) замовляється номенклатура.
За кнопкою "Список замовлень" відкриваються вибірки з документів "Замовлення постачальникові" який бере участь в обробці.
Контрагент, який заповнюється в якості постачальника вибирається з реквізиту "Основний постачальник" довідника "Номенклатури", для тих же позицій, у яких даний реквізит порожній, в дереві буде виведено "<...>"
За кнопкою "Помічник заповнення календарного плану закупівель" відкривається обробка "Помічник заповнення календарного плану закупівель"
Натискаємо "Далі", і потрапляємо в налаштування відборів, функціональність їх опишемо пізніше (...)
Натискаємо "Далі", перед нами відкривається останнє вікно з вибором постачальника, прапор встановлюється на найдешевшому варіанті, а ось від чого залежить той чи інший колір поки не ясно.
Натискаємо "Готово", система видасть нам повідомлення "Сформувати Замовлення постачальникам?" з можливістю вибору "Ок" або "Скасувати", якщо ми натискаємо "Ок" то система створить нові документи "Замовлення постачальникові" які поки не записані і не проведені, що визначає відсутність номера в дереві.
якщо в цей момент натиснути кнопку "Оновити" не збережені документи зникнуть, якщо натиснути кнопку "Помічник заповнення календарного плану закупівель" ми побачимо тільки ті потреби з дерева, які не потрапили не в одне замовлення
При цьому безпосередньо в обробці "Календарний план закупівель" можна створити новий документ "Замовлення постачальнику" до якого потраплять ті позиції, на яких ви перебуваєте в поточний момент:
При цьому зверніть увагу, що нижня панель кнопок має не звичний набір "Закрити" просто закриє об'єкт, "Зареєструвати" запише його в якості нового в обробку, "Зареєструвати та закрити" зробити послідовно ці дії.
Для того щоб сформовані документи були записані в базу даних необхідно натиснути кнопку "Виконати", при цьому система запитає "Записати всі зміни в інформаційну базу з варіантами "Так" або "Ні".
При натисканні "Так" система спробує Записати і провести документи, чому саме спробує, якщо у вас не заповнені будь-які реквізити в цих документах система видасть щось подібне:
Ви повертаєтеся в обробку, натискаєте кнопку "Список замовлень", де знаходяться динамічно створені, але поки не збережені:
Після декількох спроб це зробити ви відкоригуєте ві не заповнені поля і кнопка "Виконати" відпрацює без помилок, створивши замовлення постачальникам, які можна буде побачити в формі натисканням кнопки "Список замовлень" вже проведеними
Хотілося б назвати це механізмом планування, але йому до нього далеко. Логіка визначення даного поняття в тому, що при досягненні певної кількості товарів на складі (хотілося б мати інструмент розрахунку цієї кількості, але ...) необхідно почати процедуру оформлення замовлень постачальникам. Що дозволяє не робити типове рішення: в даний час тільки вказати цю точку замовлення і сформувати замовлення постачальнику зі звіту.
Проводиться документом "Установка значень за точкою замовлення", знаходиться документ в загальному інтерфейсі в меню Документ - Планування - Установка значень точки замовлення
Створюючи новий документ у вас будуть такі інструменти роботи:
Кнопка "Підбір" відкриває типову для товарних документів обробку "Підбір номенклатури", на жаль іншого механізму для заповнення таблиці Номенклатури немає, ніякого ...
Далі для обраних позицій номенклатури заповнюється один з 4-х способів визначення в однойменній колонці:
Час доставки - це значення поля "Термін виконання замовлення постачальником (в днях):" в довіднику "Контрагенти" на закладці "Як постачальник" яка з'являється при встановленому прапорці Постачальник, і даних контрагент вказаний як "Основний постачальник:" в довіднику "Номенклатура" на закладці "Додатково", на скріншоті нижче простіше. Якщо постачальник або час доставки у постачальника не зазначено, то час доставки вважається рівним одному дню.
При проведенні документа "Установка значень точки замовлення" він робить рух в регістрі відомостей "Значення точки замовлення" в тій же структурі, яку ми заповнили в самому документі.
За вказаними параметрами розрахунок показників буде виконаний при роботі зі звітів "Аналіз точки замовлення" де можна виконати порівняння на дату.
Знайти звіт в повному інтерфейсі можна тут:
Звіт будується на певну дату:
У меню звіту є пункт "Формування замовлень", який запускає форму "Формування замовлень постачальникам"
При натисканні "Виконати" вказані позиції сформуються в вигляді не проведених документів "Замовлення постачальникам"
У меню закладки ви зможете зняти і поставити прапори для документів і за вказаними провести їх, поставити позначку на видалення або "видалити безпосередньо" (останні два терміни можуть ввести в невизначений стан непідготовленого користувача, але про їх значення як то іншим разом)
Книги 1С:Підприємство, які можно купити: ПрайсМетодична література 1С:Підприємство 8.
МИ ВІДКРИТІ ДО ДІАЛОГУ І СПІВПРАЦІ.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service