Штатний розклад – це загальна інформація про всі існуючі штатні одиниці підприємства, а саме кількість співробітників та форму, розмір оплати їх праці.
В програмному рішенні 1С:Підприємство УТП можна вести штатний розклад. Функціонал програми дозволяє створювати, редагувати та формувати різноманітні звіти в даному напрямку. Але наголошуємо, що в рішенні УТП немає можливості контролювати вільні вакансії, які є в організації під час прийома на роботу співпрацівника. Штатний розклад в УТП можна розглядати лише як кадровий функціонал. Більш детальніше розглянемо в нашій статті.
У довіднику Організації зберігається перелік організацій (юридичних та фізичних осіб), які входять до складу підприємства.
Кожна організація має свої підрозділи, які відображаються в довіднику Підрозділи організації.
Довідник Підрозділи підприємства використовується в кадровому обліку. При прийнятті співробітника на роботу треба визначати підрозділ організації, в якому людина буде працювати, а також підрозділ підприємства, де будуть накопичуватись витрати з оплати праці.
Перелік посад на підприємстві зберігається в довіднику Посади. Цей довідник заповнюється вручну або підбором з класифікатору професій.
Довідник Посади використовується для створення штатного розкладу. Під час прийому на роботу і в інших кадрових документах посада співробітника вибирається з переліку посад вибраного підрозділу, який затверджений в штатному розкладі.
Отже, коли людина приймається на роботу, в прийомі вказується підрозділ організації і посада в цьому підрозділі - це є Штатна позиція. В штатному розкладі підрозділу можна створити кілька позицій з однаковою посадою, та уточнювати ці посади розрядами, тарифними групами, різними умовами праці.
Штатний розклад - це документ, що встановлює структуру компанії, кількість штатних одиниць та посадові оклади до цих одиниць, визначає плановий ФОП, та відображає за допомогою звітів потреби в штатних одиницях.
В прикладному рішенні немає можливості автоматичної перевірки кадрових документів (прийомів, переміщень) на відповідність штатному розкладу.
Штатний розклад у системі можна вести лише одним способом:
⓵ спрощено, якщо можливість ведення історії штатного розкладу не передбачена.
Далі показано, як створювати та затверджувати штатний розклад та штатні позиції:
Після створення та затвердження штатний розклад має такий вигляд:
Для аналізу діючого штатного розкладу передбачені такі звіти:
✔ Затверджений штатний розклад,
✔Штатний розклад,
✔Штатна розстановка та інші.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство Наталія Попова, "TQM systems"
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до інтелектуальних прав власності.TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service