Як депонувати зарплатню. Скільки часу можна зберігати готівку в касі для виплати заробітної плати, які готівкові підлягають депонуванню, якими документами і в якому порядку оформляється депонування в конфігураціях BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS і 1С:Підприємство, ЗУП, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
В Положенні № 637 п.1.2 розділу 1 прописано, що кошти, які отримані підприємствами готівкою у банку для виплат, пов'язаних з оплатою праці, але які не були сплачені окремим фізичним особам в строк встановлений законодавством - це депонована заробітна плата. Тобто, якщо у терміни встановлені для виплати заробітної плати ( строк зберігання готівки в касі з цією метою також враховується) працівник не отримав кошти в касі підприємства, то така заробітна плата вважатиметься депонованою, а сам працівник – депонентом.
У касі підприємства мають право зберігати готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці (доходу) понад установлений ліміт каси протягом (п. 2.10 Положення № 637):
Готівку, яка одержана в банку, і яка не використана за призначенням протягом встановлених законодавством строків, підприємство повинно повернути до банку не пізніше наступного робочого банківського дня або може залишати в касі (у межах установленого ліміту).
Готівка яка призначається для виплат заробітної плати та яка здійснютьєся за рахунок виручки, підприємство правомірно може зберігати в касі, понад йому установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, що зазначена в переданих до каси платіжних (розрахунково-платіжних) відомостях.
В бухгалтерському обліку при відображенні депонованої заробітної плати слід дотримуватися наступної схеми:
1. Відомість на виплату зарплати співробітникам організації потрібно оформити через касу - документ «Відомість в касу».
2. Провести оформлення виплати заробітної плати через касу підприємства - документом «Видатковий касовий ордер». Цей документ може бути створений за допомогою механізму «Створити на підставі» або ж як самостійний документ. При оформленні виплати зарплати окремими касовими ордерами за допомогою обробки «Виплата зарплати видатковими ордерами» (розділ «Зарплата і кадри», група «Сервіс») необхідно сформувати ордера тільки за співробітниками, які отримали зарплату.
3. Депонувати невиплачену заробітну плату.
За допомогою документа «Депонування зарплати» (розділ «Зарплата і кадри», група «Виплата зарплати») виконується депонування не одержаної суми заробітної плати.
Документ може бути сформований:
1. На основі документа виплати зарплати - «Відомість в касу» за допомогою кнопки «Створити на підставі» .
При формування документу в такий спосіб автоматично потрапляють всі співробітники, внесені у відомість на виплату зарплати. Документ депонування слід відкоригувати вручну, якщо депонування заробітної плати виконується одному або декільком співробітникам із загального списку.
2. Як самостійний документ. При такому формуванні документа в реквізиті «Відомість» слід вказати документ виплати за яким депонується зарплата і виконати автоматичне заповнення документа залишками невиплаченої заробітної плати за допомогою кнопки «Заповнити».
Якщо виплата зарплати оформляється одним касовим ордером і за документом виплати слід депонувати зарплату одного або декількох співробітників, документ «Депонування зарплати» слід заповнювати списком співробітників вручну за допомогою кнопки «Додати».
При проведенні документу за посиланням Відобразити в регл.обліку формуються проводки зі списання сум заробітної плати з рахунку 661 «Розрахунки за заробітною платою» в кредит рахунку 662 «Розрахунки з депонентами»
З документа можна сформувати друковану форму реєстру депонованих сум.
Для виплати депонованої заробітної плати, ми формуємо Видатковий касовий ордер і обираємо Виплата зарплати через касу, далі обираємо ту відомість, за якою буде виплата. Якщо виплата депонента буде тільки по одному працівнику з цієї відомості, то ми видаляємо зайвих і залишаємо тільки того, кому будемо виплачувати заробітну плату. В подальшому при виплаті залишків депонованої зарплати по цій відомості ми знову формуємо новий ордер куди автоматично підтянуться працівники, які залишились.
Перевірити коректність відображення операцій депонування та виплати депонованої зарплати можна за допомогою звіту «Оборотно-сальдова відомість по рахунку» 662.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції ЗП BAS ERP у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service