Як розраховується і фіксується оплата відгулу.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS і 1С:Підприємство, ЗУП, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Приклад:
Працівник ТОВ «Добро» Попов І.І. з окладом 15507 грн. пропорційно відпрацьованим годинам, відпрацював понад місячну норму робочого часу 8 години у вихідний день (18 липня 2021 р.). Після цього працівник написав заяву про надання йому додаткового вихідного дня (22 липня 2021 р.). Попов І.І. працює на умовах 40-годинного робочого тижня з двома вихідними днями (субота і неділя). Місячна норма робочого часу у липні 2021 року для 40-годинного робочого тижня становить 176 годин. Передбачено, що перерахунок місячного окладу в годинну ставку проводиться виходячи з місячної норми робочого часу за виробничим календарем. Необхідно нарахувати оплату за роботу у вихідний день в одинарному розмірі і надати додатковий вихідний день.
У випадку коли оплата у вихідний і/або святковий день проводиться в одинарному розмірі і надається співробітнику у додатковий вихідний день, то цей час в програмі буде оплачуватись при нарахуванні зарплати за допомогою виду нарахування «Оплата роботи у святкові і вихідні дні без підвищеної оплати» (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники» - «Нарахування)».
У табелі обліку робочого часу такі періоди будуть позначені видом часу – Свята без підвищеної оплати (РВ).
Крім того, в програмі буде врахована інформація про дні (в разі оплати роботи у вихідні і свята по днях) або години накопичених відгулів. Цю інформацію можна використовувати при подальшому наданні відгулу.
Реєстрація роботи у вихідні та святкові дні проводиться за допомогою документа «Робота у вихідні та свята». Цей документ призначається тільки для того, щоб зареєструвати позаплановий вихід співробітника (співробітників) на роботу у святковий або вихідний день, а саме якщо робота проводилася понаднормово (тобто в графіку роботи працівника робота в цей день не передбачена). Для можливості введення цього документа в налаштуваннях розрахунку зарплати на закладці «Інші нарахування» необхідно увімкнути опцію «Робота в святкові або вихідні дні».
Відповідно до ст.72 КЗпП та ст.107 КЗпП за бажанням працівника підприємства, що працював у вихідний і/або неробочий святковий день, йому може бути наданий інший день для відпочинку. Тоді робота у вихідний або неробочий святковий день оплачується в одинарному розмірі, а день відпочинку оплаті не підлягає. Для того щоб реалізувати цю можливість, в налаштуванні розрахунку зарплати за посиланням «Облік відсутностей» слід увімкнути опцію «Відгули» і «У тому числі внутрішньозмінні» (якщо відгули надаються в частині робочої зміни). У документі «Робота у вихідні та свята» необхідно вказати спосіб компенсації – «Відгул», в коли обрана компенсація - то підвищена оплата.
За допомогою кнопки «Друк» можна сформувати:
Зареєструвати як надається додатковий вихідний день (відгул) можна документом «Відгул» або «Відпустка» (розділ «Кадри» або розділ «Зарплата»), якщо співробітник вирішив приєднати дні відгулу до відпустки.
Відповідно до прикладу співробітнику ми надаємо додатковий вихідний день 22 липня 2021 р. який не приєднується до відпустки. У документі «Відгул» :
Переведення накопичених годин відгулу в дні проводиться за принципом «день за 8 годин».
Нарахування оплати за роботу у вихідний і святковий день проводиться автоматично документом «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»). Для автоматичного заповнення та розрахунку документа можна використовувати кнопки «Заповнити» або «Підбір». При заповненні документа в табличній частині на закладці «Нарахування» заповнюються рядки за всіма видами нарахувань, призначеними співробітникам в плановому порядку, а також за оплатою за роботу у вихідний день.
Відповідно до прикладу, для розрахунку оплати за роботу у вихідний день визначається розмір годинної тарифної ставки співробітника. В організації для перерахунку місячного окладу в годинну ставку (вартість години) застосовується алгоритм перерахунку виходячи з місячної норми часу за виробничим календарем. Співробітнику встановлений графік роботи з тривалістю робочого тижня 40 годин. Норма робочого часу за виробничим календарем в липні 2021 року для 40-годинного робочого тижня становить 176 годин.
Інформація по накопиченим відгулам можна подивитися в універсальному звіті за регістром Дні-години відгулів.
У разі ведення підсумованого обліку робочого часу можна наприкінці певного періоду або під час звільнення співробітника автоматично порахувати і зареєструвати вручну кількість понаднормових годин, які не оплачені.
Параметри підсумованого обліку робочого часу налаштовується у графіку роботи. В графіку роботи зазначається яка норма буде використовуватися під час підрахунку понаднормових годин.
Для підрахунку та реєстрації понаднормових годин використовується документ Реєстрація переробітків.
Документ заповнюється автоматично співробітниками, які працюють за графіком підсумованого робочого часу і відпрацювали за вказаний період більше норми часу.
В даному випадку при формуванні документа Робота в святкові та вихідні дня потрібно обрати спосіб компенсації - Підвищена оплата.
Нарахування оплати за роботу у вихідний та святковий день проводиться автоматично документом «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»). Для автоматичного заповнення та розрахунку документа можна використовувати кнопки «Заповнити» або «Підбір». При заповненні документа в табличній частині на закладці «Нарахування» заповнюються рядки за всіма видами нарахувань, призначеними співробітникам в плановому порядку, а також за оплатою за роботу у вихідний та святковий день.
Для розрахунку оплати за роботу в неробочий святковий день визначається розмір годинної тарифної ставки працівника. В організації для перерахунку місячного окладу в годинну ставку (вартість години) застосовується алгоритм перерахунку виходячи з місячної норми часу за виробничим календарем.
Якщо робота в святковий або вихідний день проводиться в межах норми часу (робота в цей день передбачена графіком роботи співробітника), то оплата проводиться в одинарному розмірі. У програмі співробітнику в цьому випадку буде нарахована «Доплата за роботу в святкові дні (денний час)» або «Доплата за роботу в святкові дні (вечірній час)» або «Доплата в святкові дні (нічний час)» (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники» - «Нарахування)». Це напередвизначені види нарахування.
Нарахування оплати за роботу у святковий день проводиться автоматично документом «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»). Для автоматичного заповнення та розрахунку документа можна використовувати кнопки «Заповнити» або «Підбір». При заповненні документа в табличній частині на закладці «Нарахування» заповнюються рядки за всіма видами нарахувань, призначеними співробітникам в плановому порядку, а також за оплатою за роботу у святковий день.
Для розрахунку доплати за роботу в неробочий святковий день визначається розмір годинної тарифної ставки працівника. В організації для перерахунку місячного окладу в годинну ставку (вартість години) застосовується алгоритм перерахунку виходячи з місячної норми часу за виробничим календарем.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції ЗП BAS ERP у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service