Як правило, автоматизація діяльності ТОІР має на меті в більшій мірі вдосконалення процесів управління, визначення метрик і показників ефективності цих процесів, хоча, безумовно, впливає на основні процеси ТОІР.
В якості інструменту автоматизації управління технічним обслуговуванням та ремонтами обладнання використовують EAM-системи. Ці інформаційні системи традиційно включають базу даних обладнання підприємства, модулі планування проведення технічного обслуговування і планово-попереджувального ремонту, оформлення заявок на проведення ремонту, модулі складського обліку і заявок на закупівлю матеріалів, фінансового обліку.
Крім того, EAM-система повинна узгоджено керувати ремонтним персоналом, технічною документацією, плануванням МТО, бюджетами ТОІР, інтегруватися з іншими системами оперативного управління і обліку або входити до складу модулів ERP-системи (Enterprise Resource Planning System).
Впровадження EAM-системи може допомогти підприємствам добитися додаткових конкурентних переваг за рахунок зниження витрат на експлуатацію виробничих активів, підтримуючи їх максимальну готовність і працездатність, що в результаті підвищить прибутковість підприємства.
Під даними відомої консалтингової компанії "AT Kearney", впровадження EAM-системи дає підприємству додаткові інструменти для підвищення конкурентоспроможності:
Система "ТОІР Управління ремонтами і обслуговуванням устаткування" (далі "ТОІР") є універсальним рішенням, розробленим компанією "Деснол Софт" для управління технічним обслуговуванням та ремонтами обладнання на підприємствах і ефективним інструментом застосування EAM-концепції на практиці . Воно поєднує в собі сучасні технології і методи управління і відноситься до класу EAM-систем.
В залежності від галузевої приналежності, рівня розвитку підприємства, як з точки зору зрілості бізнес-процесів, так і ступеня їх автоматизації, цілі і завдання впровадження можуть значно відрізнятися. Тому, не визначивши конкретне підприємство, можна говорити тільки про типові цілі впровадження системи "ТОІР".
Дана мета може бути досягнута за рахунок функціональності системи "ТОІР", яка дозволяє вести облік обладнання, що охоплює весь життєвий цикл, від введення до експлуатації, випуску нарядів на планові і позапланові ремонти до його складування і утилізації. Функціональні можливості системи дозволяють класифікувати і вести облік всього обладнання підприємства, його переміщення, параметрів експлуатації, оперативно вести нормативну базу ремонтів і їх технологічні карти. Це створює основу для планування технічного обслуговування і ремонтів обладнання будь-якого рівня складності з урахуванням його фактичного стану і управління цими роботами через формування планів ремонтних робіт, створення допусків і нарядів. Контроль їх виконання дозволяє оперативно калькулювати планову і фактичну собівартість і враховувати витрати на проведення робіт. Можливість формувати метрики і показники процесів, контролювати, управляти і аналізувати всі документи, що формуються в ході реалізації процесів управління: заявки на ремонти, плани, виконані роботи, витрата матеріалів і трудові витрати, дозволить оптимізувати ресурси з метою досягнення максимальної ефективності експлуатації обладнання.
Одна з важливих поточних завдань менеджменту, як з точки зору оперативного, так і тактичного управління, що впливає на всі етапи планування. Функціональність системи дозволяє не тільки створювати розпорядчі документи (наряди-допуски і наряди на виконання робіт) та оперативно управляти ними, а й вести облік кваліфікації і компетенцій персоналу, від визначення потреби в трудових ресурсах на виконання ремонтних робіт, проведення атестації персоналу до визначення результатів виконання робіт.
Можливості "ТОІР" з управління запасами допоможуть добитися істотної економії за рахунок чіткого контролю використання інструментів, матеріалів і запасних частин, обґрунтованого визначення розміру складських запасів на основі ведення бази нормативів, технологічних карт і формування планів проведення ремонтів. Це дозволяє управляти забезпеченням необхідними інструментами, планувати обсяг складських запасів, забезпечувати найкраще поєднання вартості зберігання і економічної ефективності, оскільки всі операції із запасами відслідковуються в режимі реального часу. Можливість автоматизації процесу управління МТО (поставками) і скорочення рівня запасів дозволяє працювати більш ефективно, скорочуючи витрати, і, що найголовніше, завжди бути впевненими в тому, що на складі будуть в наявності всі необхідні запаси в потрібний час. В області управління закупівлями це дозволить управляти процесом забезпечення ремонтних служб необхідними запасними частинами, матеріалами та комплектуючими для виконання робіт, починаючи від разових закупівель запасних частин у нових постачальників і закінчуючи автоматичним формуванням замовлень на закупівлю за існуючими у підприємства довготривалими контрактами на поставку.
Типова процесна модель включає наступні основні процеси управління ремонтами і технічним обслуговуванням, які можуть бути автоматизовані за допомогою "ТОІР".
В прикладному рішенні реалізовані такі можливості, як:
Система "ТОІР" дозволяє оперативно отримувати інформацію про обладнання, що вимагає технічного обслуговування і ремонту, а також виконувати планування і контроль діяльності з ТОІР в розрізі структури обладнання.
"ТОІР" дозволяє вести:
Контроль експлуатаційних показників дозволяє "бачити" об'єктивну картину використання обладнання і своєчасно вносити зміни до планування діяльності за ТОІР на основі обґрунтованих показників його стану. У системі передбачена можливість автоматичного складання планів оглядів і обліку значень контрольованих показників обладнання. На підставі інформації про простої обладнання будується звіт за показниками ефективності використання обладнання. Це може бути основою для прийняття управлінських рішень про доцільність його подальшого використання.
Система "ТОІР" забезпечує автоматизоване планування ремонтів шляхом складання графіків ППР з розбивкою за заданими періодами (роками, кварталами, місяцями, днями) виконання робіт, ремонтним і відповідальним підрозділам. При цьому для кожного об'єкту ремонту складається графік виконання ремонтів, що враховує:
"ТОІР" забезпечує формування заявок на проведення ремонтів, планування потреби в запасних частинах і матеріалах, трудових ресурсах, формування бюджету та ремонти.
Система "ТОІР" може функціонувати як самостійно, так і в складі системи "УВП Управління виробничим підприємством 8". Об'єднана конфігурація поширюється під назвою "Управління ремонтним підприємством". У цій системі може бути найбільш повно реалізована функціональність з управління МТО, що дає можливість встановлювати і контролювати незнижуваний залишок МТО на складах. У разі змін планів ТОІР на певний період повинні бути також скориговані планові витрати МТО. На підставі інформації про заплановане нормативне ТО і ремонти система автоматично перераховує потреби в запасних частинах, матеріалах і інструментах. В системі створено спеціальний звіт, який формує інформацію про номенклатурний перелік запчастин, матеріалів і інструментів, необхідних підрозділу на певний період для виконання запланованих в графіках ППР робіт за ТО і ремонтами обладнання. Також система забезпечує контроль незнижуваного залишку, формування внутрішніх замовлень, роботу з постачальниками і асортиментом, логістику, аналіз використання ресурсів. Звіт "План-фактний аналіз витрат МТО" дозволяє забезпечити контроль витрат на МТО.
Система дозволяє визначати і описувати компетенції співробітників, необхідні для виконання ТО і ремонтів, формувати персональний список працівників, вести інформацію про атестації та допуски до робіт. Звіт "План-фактний аналіз трудовитрат" забезпечує контроль витрат на трудові ресурси. У звіті виводиться інформація про суму трудовитрат на ТО та ремонти за необхідний період в розрізі номенклатурних позицій.
Підготовка наряд-допусків, нарядів на виконання ремонтних робіт, облік виконаних робіт.
Для кожного об'єкту ремонту в системі передбачена можливість зберігати інформацію про всі виконані ремонти, створювати архів текстових і графічних документів, вести документи в прив'язці до одиниць обладнання.
Оперативне і якісне прийняття рішень керівництвом підприємства залежить від якісно вибудуваної системи управлінського обліку. Доступ до інформації завжди здійснюється з використанням системи різного виду звітів. Система дозволяє формувати звіт за показниками ефективності, здійснювати план-фактний аналіз виконання робіт, трудовитрат і витрат МТО, поточний аналіз даних про стан обладнання та ін.
Крім того, можна сформувати такі звіти:
Потрібна допомога?
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності.TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service