Як активувати ліцензію 1С:Підприємство 8.3?
Програмна ліцензія має бути активована для комп'ютера, на якому виконується (один або кілька) робочий процес (rphost) кластера серверів або працює менеджер кластера, на якому запущено сервіс ліцензування.
Перевірка наявності серверної ліцензії здійснюється в той момент, коли клієнтська прикладна програма виконує підключення до робочого процесу.
Однією зі складових частин системи захисту є програмна ліцензія на використання «1С:Підприємства». Для активації програмної ліцензії необхідно скористатися спеціальним помічником. Для запуску помічника слід використовувати команду Сервіс – Одержання ліцензії... Конфігуратора.
Під час активації ліцензії необхідно:
На комп'ютер сервера 1С:Підприємства є сенс вибирати у випадку активації будь-яких програмних ліцензій, якщо використання активованої ліцензії передбачається на комп'ютері, де розташовано сервер «1С:Підприємства» і це не той комп'ютер, на якому виконується активація програмної ліцензії. У цьому випадку файл з активованою програмною ліцензією завжди буде розміщуватися в каталозі профілю користувача, від імені якого працює сервер «1С:Підприємства» (за замовчуванням – usr1cv83) на тому комп'ютері, на якому працює сервер «1С:Підприємства».
На цей комп'ютер є сенс вибирати у всіх інших випадках. Винятком є багатокористувацька програмна ліцензія, для якої вибирати пункт На цей комп'ютер є сенс тільки у разі запуску Конфігуратора на термінальному сервері або в термінальній сесії. Також в цьому випадку можна буде вибирати, куди буде поміщено файл з активованою ліцензією – в каталог поточного профілю користувача або каталог, доступний всім користувачам системи. Це будуть каталоги того комп'ютера, на якому виконується активація програмної ліцензії.
ПРИМІТКА. Під час активації ліцензії На цей комп'ютер, користувач, який виконує активацію, має володіти адміністративними правами.
Якщо файли з ліцензіями розміщені в каталозі профілю користувача, від імені якого виконується активація ліцензії, то інші користувачі цього ж комп'ютера не отримають доступ до цих ліцензій. Наприклад, якщо на термінальному сервері активовано однокористувацьку програмну ліцензію, і вона розміщена у каталозі поточного профілю користувача (наприклад, User1), то інший користувач (наприклад, User2) не зможе працювати в той час, коли користувач User1 не працює. Для того щоб активована ліцензія була доступна всім користувачам комп'ютера, її треба розміщувати в каталозі, призначеному для всіх користувачів системи. Тоді однокористувацька ліцензія з прикладу, наведеного вище, буде доступна будь-якому користувачеві термінального сервера, за умови, що інші користувачі не використовують цю ліцензію (тому що вона однокористувацька).
ПРИМІТКА. Слід пам'ятати, що під час завантаження файлу, отриманого з Центру ліцензування, параметри (інформація про програмний продукт і власника ліцензії), зазначені в діалозі активації ліцензії, мають бути в точності такими ж, як і в той момент, коли формувався файл запиту ліцензії.
Під час активації ліцензій потрібно пам'ятати про такі особливості:
Проте в процесі отримання ліцензії на носії потрібно, щоб у момент формування запиту в центр ліцензування для отримання ліцензії і в момент побудови файлу ліцензії з використанням відповіді центру ліцензування, параметри комп'ютера збігалися з урахуванням пристроїв, підключених через USB і IEEE 1394. Якщо цю вимогу не буде виконано, то під час виконання завантаження файла-відповіді з центру ліцензування в діалог отримання ліцензії буде видано повідомлення про помилку: Відповідь Центру ліцензування не відповідає введеним даним ліцензії або власника. Перевірте реєстраційний номер комплекту, пінкод і дані про власника ліцензії. Щоб завершити активацію ліцензії в цьому випадку необхідно повернути конфігурацію комп'ютера до стану, який був на момент формування файлу запиту на ліцензію, наприклад, вставити в USB-порт той самий зовнішній накопичувач, і повторити завантаження того ж самого файлу відповіді центру ліцензування. Після цього накопичувач можна витягти.
Якщо відновити параметри комп'ютера неможливо, то потрібно повторне отримання ліцензії з використанням додаткового пінкоду.
УВАГА! Не рекомендується розміщувати один файл програмної ліцензії одночасно в декількох різних каталогах, доступних програмам «1С:Підприємства». Це може призвести до того, що файл з ліцензією стане непридатним для використання, оскільки це є одним із варіантів порушення користувацької угоди.
Під час автоматичного одержання файлу з програмними ліцензіями цей файл розташовується:
Каталоги %ALLUSERSPROFILE%\Application Data\1C\licenses (%ALLUSERSPROFILE%\1C\licenses для ОС Windows Vista або новішої) і /var/1C/licenses створюються під час установки на комп'ютер (у відповідній операційній системі). При цьому слід враховувати такі особливості, що пов'язані з цими каталогами:
Не має сенсу активувати багатокористувацьку програмну ліцензію на клієнтський комп'ютер (в будь-якому варіанті інформіцонной бази).
ПРИМІТКА. Клієнтська прикладна програма, що працює на ОС Linux, не дозволяє активувати ліцензію, яка доступна всім користувачам, тільки в тому випадку, якщо активація виконується від імені користувача root.
Джерело: Офіційна документація "Посібник Адміністратора. Розділ 9. Захист від несанкціонованого використання: особливості та настройка"
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service