Як налаштувати відображення зарплати в бухобліку в модулі ЗУП. Відображення заробітної плати і нетрудових доходів у фінансовому обліку в конфігураціях BAS ERP, КУП для співробітників компанії і колишніх співробітників, для інших осіб, відображення дивідендів. Налаштування довідників і оподаткування.
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS і 1С:Підприємство, ЗУП, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Документ Відображення зарплати у фінансовому обліку формує бухгалтерські проводки по нарахуванню зарплати, податків та внесків.
Бухгалтерські проводки з виплати зарплати і сплати податків формуються платіжними документами в розділі Казначейство.
Способи відображення створюються і зберігаються в довіднику Способи відображення зарплати.
Рахунок бухгалтерського обліку витрат зазначається для статті на вкладці Регламентований облік.
Якщо сума нарахування не є витратами (лікарняні за рахунок ФСС), то в спосібі відображення вказується не стаття витрат, а стаття пасивів.
Спосіб відображення можна призначити організації в цілому. За цим способом буде відображатись зарплата працівників або підрозділів, яким не призначено інший спосіб відображення.
Можливо призначення відображення підрозділам організації в картці підрозділу.
В картці підрозділу можна вказати декілька способів відображення витрат на оплату праці.
Можливе призначення способу відображення витрат на оплату праці окремо працівникам в картці співробітника за посиланням Виплати, облік витрат.
В конфігурації можливо налаштування розподілу сум нарахування окремого працівника в окремому місяці за допомогою документа Розподіл основного заробітку. Такий розподіл є пріоритетнішим за способи, призначені співробітнику або підрозділу.
Для виду нарахування Лікарняні за рахунок ФСС призначається окремий спосіб відображення конкретно для виду нарахування. Таке налаштування має найвищий пріоритет під час заповнення документа Відображення зарплати у фінансовому обліку.
Для нарахування Відпустки не потрібно налаштовувати окремі способи відображення в обліку, оскільки в програмі передбачено спеціальний механізм обліку резервів.
Документ Відображення зарплати в фінансовому обліку заповнюється після фінального розрахунку зарплати.
На вкладці Нарахування та внески всі нарахування представлені зведено по підрозділам. Якщо потрібно переглянути нарахування окремо по співробітнику, потрібно нажати на кнопку Показати співробітників.
Для відображення в обліку утримань не використовуються способи відображення. Схема відображення залежить від виду операції на вкладці Утримання.
Видам операції відповідають рахунки бухгалтерського обліку. Також в документі можливо самостійно визначити рахунок для утримання, і в подальшому для документів буде підставлятися вказаний рахунок. .
Для відображення “незарплатних” доходів та доходів самозайнятим особам в 4ДФ передбачені такі документи:
Доходи, зареєстровані документами Дохід у натуральній формі, Приз, подарунок можна побачити в зарплатних звітах.
Для перевірки доходів за документами Реєстрація інших доходів, Виплата колишнім співробітникам є звіт Незарплатні доходи.
Суми, які були зареєстровані даними документами, враховуються в документі Відображення зарплати в фінансовому обліку.
Натуральні доходи (додаткові блага, надлишки витрачених на відрядження коштів тощо) реєструються документом Дохід у натуральній формі.
Для можливості реєстрації цього документу потрібні відповідні налаштування в розділі Зарплата.
Місяць нарахування в документі - це місяць нарахування доходу і податку в 4ДФ.
Податки можливо розраховувати безпосередньо в документі, тоді потрібно встановити прапорець Розраховувати ПДФО і внески. Якщо прапорець не встановлено, податки будуть розраховані під час остаточного розрахунку зарплати. Правила оподаткування налаштовуються в картці нарахувань.
Суми за документом не збільшують заборгованості перед працівником. Сума доходу потрібна лише для розрахунку податків.
Для реєстрації натуральних доходів у вигляді подарунків або призів, частина вартості яких не оподатковується, призначений документ Приз, подарунок.
Для того, щоб цей документ був доступний до заповнення, необхідно зробити певні настройки в розділі Зарплата.
Для обліку таких видів доходів окремого нарахування створювати не потрібно. Правила оподаткування залежать від коду доходу ПДФО, який вказаний в документі.
Податки розраховуються під час фінального розрахунку зарплати.
Якщо в документі вказаний код доходу 160, то вартість подарунка при перевищенні межі оподатковується ПДФО та ВЗ з кодом 126.
Розмір межі для оподаткування зберігається в регістрі відомостей Межі доходів ПДФО.
Виплати доходу і податку заповнюються в звіті 4ДФ тільки після проведення відомості виплати зарплати.
Суми, які були зареєстровані документами Нарахування зарплати - Дохід у натур. формі або Додаткове благо, при заповненні документу Відображення зарплати в фінансовому обліку проводяться на вкладці Нарахування.
Для реєстрації доходів фізичних осіб, які не є заробітною платою, і включенню їх в звіт 1ДФ призначений документ Реєстрація інших доходів.
Для доступності документа необхідно зробити певні налаштування в розділі Зарплата.
Суми за документом Реєстрація інших доходів не збільшують заборгованість перед працівником, а тільки враховуються як база для розрахунку податків.
Інші доходи можна зареєструвати фізичним особам, які є співробітниками, а також фізичним особам, які не є співробітниками.
Для створення видів доходів, які не пов’язані з трудовими відносинами, є довідник Види інших доходів фізосіб. В довіднику можна зазначити правила оподаткування цих доходів.
При створенні виду доходу потрібно вибрати:
Якщо вказується неоподаткований код доходів, то реєстрація таких доходів не впливає на фінансовий облік (код доходу 157 для самозайнятих осіб).
Якщо вказується оподаткований код доходів, то в документі Відображення зарплати в фінансовому обліку заповнюються лише податки і формуються рухи за податками;
Якщо для доходу цей прапорець буде скинутий, тоді сума доходу буде враховуватись в документі Відображення зарплати в фінансовому обліку.
Після створення видів доходів заповнюється документ, де потрібно вказати групу обліку та спосіб відображення для фінансового обліку.
За замовчуванням ПДФО і ВЗ з інших доходів утримуються з основного доходу. Якщо потрібно утримувати податки з незарплатних доходів, то в документі Відображення зарплати в фінансовому обліку на вкладці ПДФО потрібно вказати відповідну групу обліку нарахувань.
Заборгованість, що виникає під час відображення в бухгалтерському обліку за рахунками 3773 або 6851, а в управлінському - за статтею пасивів Оплата праці, закривається документами інших розділів (наприклад, Казначейство).
Для реєстрації доходів колишнім співробітникам (премія, лікарняні тощо) і включення їх в звіт 4ДФ в конфігурації існує документ Виплати колишнім співробітникам.
Документ доступний для використання після включення необхідних налаштувань в розділі Зарплата.
Перелік видів виплат створюється в довіднику Види виплат колишнім працівникам.
Вид виплати визначає правила оподаткування, для цього потрібно вказати код доходу ПДФО і вибрати вид ставки ЄСВ,
В звіті 4ДФ заповнюються колонки нарахованого та виплаченого доходів.
Суми, зареєстровані документами Виплати колишніх співробітників, не змінюють стан взаєморозрахунків з колишніми співробітниками.
Ці суми враховуються під час заповнення документу Відображення зарплати у фінансовому обліку на вкладці Нарахування і внески.
Виплати таких доходів відображаються в розділі Казначейство за видами операцій, які не пов’язані із зарплатою.
Для нарахування дивідендів і утримання податків з них в конфігурації передбачений документ Нарахування дивідендів.
Цей документ впливає на формування звіту 4ДФ. В звіті одразу заповнюються колонки і по нарахованих доходу таподатків, і по перерахованим сумам.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service