Індексація зарплати в блоці Зарплата та Кадри в конфігураціях BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП, налаштування автоматичної індексації.
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS і 1С:Підприємство, ЗУП, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Індексація грошових доходів населення - це механізм для підвищення грошових доходів населення, який встановлюється законами та іншими нормативно-правовими актами. З цим механізмом є можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Зобов”язання проводити Індексацію грошових доходів громадян є однаковим для всіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників.
Якщо величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103% - проводиться Індексація грошових доходів населення.
Підвищення грошових доходів населення у зв’язку з індексацією здійснюється першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Державна гарантія в вигляді Індексації встановлюється з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності в умовах зростання цін.
Під індексацію підпадають такі виплати – заробітна плата, премії, надбавки, суми соціального страхування, пенсії, стипендії тощо Не належать сюди – лікарняні, відпускні, відрядні, виплати по вагітності та пологах.
Індексація зарплати проводиться по формулі:
Прожитковий мінімум * коефіцієнт індексації.
Індекс інфляції та Прожитковий мінімум зберігаються в однойменних регістрах відомостей. Зазвичай інформація в цих регістрах заповнюється автоматично під час оновлення програми, але її можна ввести і вручну.
В розглядаємих рішеннях Індексація буде розраховуватися лише після ввімкнення в налаштуваннях потрібної опції.
Ця опція безпосередньо не впливає на розрахунок індексації, але вона дає змогу змінювати базовий період у разі підвищення зарплати. При ввімкненні цієї опції стають доступними документи Індексація заробітку та Індексація штатного розкладу, які саме і призначені для реєстрації підвищення зарплати працівників або за штатною одиницею. Ці документи, якщо в них встановлений прапорець “Встановили базовий період”, змінюють базовий період для співробітників або за посадою.
Базовий період за посадою (за позиціями штатного розкладу) можна змінити документами:
Базовий період співробітника можна змінити документами ( якщо в них встановлений прапорець Встановити базовий період):
Базовий період, встановлений цими документами, зберігається в регістрі відомостей Базові періоди індексації.
У випадку, коли базовий період не встановлено жодним з вказаних семи документів, тоді базовим періодом вважається місяць. що передує місяцю прийому.
Щоб індексація розраховувалася автоматично треба призначити співробітникові планове нарахування Індексація зарплати за допомогою кадрових документів або документів щодо оплати праці.
У програмі можна проводити індексацію (підвищення) заробітку співробітників в цілому по організації, структурному підрозділу або окремим співробітникам. Така індексація враховується при розрахунку середнього заробітку для відпусток, відряджень тощо.
Документ Індексація штатного розкладу дозволяє не вдаватися до введення документів Зміна штатного розкладу або Затвердження штатного розкладу.
В документі зазначаються показники, значення яких потрібно індексувати, і коефіцієнт індексації.
Документ автоматично заповнюється відповідно до діючого на зазначений в документі місяць штатного розкладу: відбираються ті позиції, в нарахуваннях за якими використовуються зазначені показники, і значення цих показників множаться на вказаний коефіцієнт.
Якщо в програмі використовуються тарифні групи, то при заповненні документа в нього не включаються позиції, для яких зазначені тарифні групи та розряди (категорії).
Передбачається, що індексація таких позицій проводиться документом Затвердження тарифної групи.
Є можливість вказати спосіб округлення індексованих показників: без округлення, до десяти гривень тощо. Також можна змінити настройки запропонованого способу округлення (у бік збільшення або зменшення тощо) безпосередньо у картці цього способу або додати і налаштувати нові способи в однойменному довіднику.
При необхідності фонд оплати праці, що змінився, можна відредагувати у формі, що відкривається за посиланням у відповідній колонці.
На підставі документа можна ввести документ Індексація заробітку, який автоматично заповнюється згідно з поточною розстановкою співробітників на зазначених в документі позиціях.
Документ призначений для відображення факту підвищення заробітної плати співробітників всієї організації чи її підрозділу в результаті індексації їх тарифних ставок (окладів) з початку певного місяця. При цьому така індексація надалі буде враховуватися при розрахунку середнього заробітку для відпусток, відрядження тощо відповідно до законодавства.
Документ доступний, якщо обрана відповідна можливість програми.
Індексовані показники заповнюються автоматично згідно з раніше введеними документами індексації, а якщо вони ще не вводилися, то всіма видами тарифних ставок: місячної (оклад), денної і годинної (якщо такі показники є в програмі, тобто була обрана відповідна можливість). Можна редагувати склад показників вручну.
Після вибору індексованих показників і вказівки коефіцієнта індексації документ можна автоматично заповнити співробітниками обраної організації (підрозділу), для яких на початок місяця індексації діють обрані показники. Також список співробітників можна відредагувати вручну.
Новий розмір показника розраховується відповідно введеному коефіцієнту. При необхідності розмір можна змінити, при цьому буде визначено персональний коефіцієнт індексації для відповідного співробітника.
В документі є можливість вказати спосіб округлення індексованих показників: без округлення, до десяти гривень тощо. Також можна змінити настройки пропонованих способів округлення ( у бік збільшення або зменшення) безпосередньо у картці цього способу або додати і настроїти нові способи в однойменному довіднику.
Згідно з новим розміром показника розраховується плановий фонд оплати праці співробітника. Розглянути подробиці розрахунку і при необхідності відредагувати його можна в окремій формі, що викликається за посиланням.
Після заповнення документа з нього можна сформувати друковану форму наказу про індексацію заробітку.
При проведенні документа реєструються нові значення показників з початку зазначеного місяця, а також коефіцієнти індексації, які згодом будуть враховуватися при розрахунку середнього заробітку.
Також документом можна встановити місяць проведення індексації в якості базового періоду, від якого надалі відбувається нарахування індексації співробітникам.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції ЗП BAS ERP у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service