Під сумісництвом маються на увазі інші регулярні оплачувані роботи, що виконуються працівником відповідно до трудового договору, крім основної роботи, у вільний від основної роботи час, в одного й того або іншого роботодавця. Робота на умовах сумісництва повинна бути оформлена в порядку прийняття на роботу та зафіксована в розкладі. Створюється окрема штатна одиниця, створюється елемент довідника “Працівник” і оплачується робочий час, виходячи зі штатного розпису.
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Коли працівник працює на одному і тому ж підприємстві — це класифікують як внутрішнє сумісництво, а коли окремо на іншому — як зовнішнє.
Суміщення. Збільшуючи інтенсивність роботи та обсяг робіт, що виконуються протягом постійного робочого часу, посади об’єднуються протягом основного робочого часу того самого підприємства і призначаються на основній роботі за той самий робочий час. Додаткові обов'язки будуть виконуватися на інших посадах, не звільняючись від основної роботи. У цьому випадку окремий трудовий договір з працівником не підписується, а видається лише наказ, що дозволяє працівникові працювати за суміщенням.
Ця заміна аналогічна заміні працівника, який тимчасово відсутній під час відпустки, тимчасово непрацездатним та знаходиться у відрядженні. Робота за суміщенням не буде зафіксована в розкладі, не вплине на штатний розклад, оплата праці буде здійснена з урахуванням додаткових витрат на суміщеній посаді.
Працівники, що працюють за сумісництвом та за суміщенням, захищені всіма трудовими правами та соціальним забезпеченням, передбаченими чинним законодавством та корпоративними колективними договорами.
В рішенні присутній ще один вид призначення доплати за суміщення - підробіток. У разі оформлення підробітку облік часу і розрахунок нарахувань виконується, як при сумісництві, але штатна позиція не займається, приказ на прийом та співробітник у довіднику не створюється.
Системний аналітик Анастасія Плуталова,
"TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Використовувати підробітки можливо в конфігурації, якщо в розділі Кадри буде включена опція Використовувати підробітки.
При оформленні людини за сумісництвом створюється новий співробітник як елемент довідника Співробітники та оформляється документ Прийом на роботу. При прийнятті на роботу за сумісництвом потрібно вибрати вид зайнятості - Зовнішнє або Внутрішнє сумісництво.
У разі тимчасової відсутності співробітника, його обов’язки може виконувати інший співробітник разом зі своєю роботою, або звільнившись від основних обов’язків.
Коли співробітник виконує обов’язки іншого співробітника разом зі своїми основними обов’язками, то йому призначають доплату за суміщення посад документом Суміщення посад на підставі документа - відсутності іншого співробітника.
Доплата за сумісництво здійснюється пропорційно відпрацьованого часу. Розмір доплати можна призначити вручну, розрахувати різницю між ФОП працівниками чи призначити визначений відсоток від ФОП співробітника, котрого заміщають.
Доплата за виконання обов’язків за вакантною посадою або за розширення зон обслуговування також призначається документом Суміщення посад.
У разі, якщо на період виконання обов’язків за суміщенням, співробітник звільняється від основних обов’язків, кадрові зміни оформляються документом Кадрове переведення. Співробітнику на період заміщення нараховується заробітна плата відповідно до ФОП відсутнього працівника або ФОП вакантної посади.
У разі, якщо співробітник крім основної роботи виконує обов’язки іншого відсутнього співробітника або виконує обов’язки за вакантною посадою, але прийом на роботу за сумісництвом оформлювати не потрібно, потрібно вести облік часу, затраченого на виконання додаткових обов’язків та потрібно призначити всі доплати згідно додаткової штатної позиції, в такому випадку використовується документ Призначення підробітку. У співробітника з’являється додаткове робоче місце з відповідними плановими нарахуваннями.
У разі, якщо обов’язки виконуються частково, слід вказати необхідний графік роботи.
Всі нарахування заповнюються автоматично згідно нарахуванням співробітника, якого заміщують, або вакантної штатної посади. Також нарахування можливо назначити в ручному режимі.
Підробіток призначається на певний строк або безстроково. Припинення безстрокового підробітку реєструється документом Припинення підробітку.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service