Це дуже простий, але дієвий метод, він практично безкоштовно допомагає створювати нові продукти і послуги, освоювати нові напрямки. І для цього не потрібно залучати інвесторів, брати кредити або вкладати свої гроші, в прекрасну, але все ж ідею неперевірену на практиці.
Головне: Не стояти на місці і робити щось - це краще ніж нічого. Будь-який рух страхує від сповзання на сходинку аутсайдерів.
Чому це важливо: люди за своєю природою схильні шукати новизну, навіть консерватори, і якщо ви не пропонуєте клієнтам час від часу "новеньке" вони природно втратять до вас інтерес.
Новинки: де брати ідеї? О, ідеї запросто можна черпати у "старших" колег, на закордонних сайтах (google-перекладач в допомогу), на виставках, модних показах. Набагато важливіше питання, як ідею реалізувати?
Мінімально життєздатний продукт (minimum viable product, MVP) - продукт, з мінімальними, але достатніми для задоволення споживачів функціями.
Підхід навіть може здатися банальним, мовляв "все само собою зрозуміло" - так, він геніально простий, як всі закони природи.
В ІТ-галузі, а її не назвеш галуззю, яка відстає, цим підходом активно користуються, і досягають чималих успіхів.
Переваги такого підходу:
Продукт в разі салону - це послуга або пакет, в готовому вигляді для продажу клієнту.
Отже:
1) Ідея або задумка - подивилися новинки виставки, надихнулися, далі подумайте: що можна взяти собі, в якому вигляді, як інтерпретувати під наші реалії.
2) Коли народився правдоподібний варіант, перевіряйте. Відразу: опитайте рідних, друзів, знайомих, збирайте всю інформацію, - це перевірка ідеї, можливо ви дізнаєтеся багато уточнюючих моментів. Паралельно плануйте першу дію щодо виведення продукту.
3) Скомпонуйте пакет послуг - зібрати із того що є на сьогодні. Не потрібно купувати партію масок за оптовою ціною, візьміть трохи на пробу. Зробіть листівок не пачку, а трохи на кольоровому принтері. Зараз завдання відпрацювати по мінімуму, достатнього для вивчення реакції клієнтів.
4) Показати продукт, продати (якщо вийде), поширювати будь-якими способами: зібрати фокус групу добровольців, роздати листівки на вулиці, акції виставки, як подарунок активним клієнтам.
5) Зворотній зв'язок, тут потрібно зібрати максимум інформації, будь-якими способами: усні опитування, спостереження, анкетування… (читайте як проводити опитування ефективно). Чим більше відповідей зберете, тим краще зможете зрозуміти очікування клієнтів, а це основа для поліпшення вашої послуги.
6) Доопрацьовувати згідно отриманого фідбека.
І далі знову пункт 3.
Так виглядає процес безперервного вдосконалення продукту.
MVP-підхід допомагає:
Залізно важливо стежити за якістю - мінімально, але без халтури.
І обов'язково плануйте час.
І не беріться відразу за цілий комплекс, це може бути елемент, наприклад, нігті з ажурним дротом, адже важливо зрозуміти, зайде чи ні.
Не переживайте, що будете виглядати дивно: клієнти це оцінять, молодь любить експерименти, а старше покоління цінує увагу. У будь-якому випадку ви покажете, що не стоїте на місці.
І обов'язково з першої хвилини створюйте портфоліо, робіть фото робіт, процесу і разом з клієнтом, оформляйте красиво відгуки.
Важливо красиво представити - це вже починає вас показувати і відповідно рекламувати. Інакше складається ситуація, коли ви багато знаєте і вмієте, але нікому більше це невідомо.
Публікуйтеся, зараз маса місць, де можна про себе розповісти.
Ведіть соцмережі, але не перетворюйте їх в список ваших послуг, це ніхто не буде читати. Шукайте "корисності": рецепти краси, уроки жіночності, стиль і імідж, корисна психологія, здоров'я, жіночий гумор. Проводьте у себе невеликі майстер-класи і навчальні заходи - це приверне до вас увагу.
Винаходьте - перевіряйте - впроваджуйте.
За допомогою MVP можна проникати на будь-які ніши і ринки, навіть якщо здається, що потрібні роки практики - досить почати і рухатися, постійно вдосконалюючись.
Автоматизувати рутинну роботу салону краси допоможе програмний комплекс 1С:Підприємство “Салон краси”.
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service