Вирощений на родючому грунті, створений Голлівудом образ робота, щільно засів в нашій голові, ми звикли чути про них в новинах, але у реальному житті ми їх не бачимо. Але вони вже всюди. Хоча б робот-пилосос, поки не у всіх, але вже живе вдома. А що для бізнесу?
Найгостиннішою для роботів стала галузь складської логістики.
AGV - Automatic guided vechicle - буквально транспортний засіб з автоматичним управлінням. Тобто ні водій, ні пульт управління в руках людини для такого засобу не потрібен-управляється самостійно згідно закладеної в нього програми і системи безпеки. Часто оснащується додатковими механізмами для маніпуляцій.
Що може, скільки коштує, як швидко окупиться. І багато ще цікавого.
Розподільні центри Amazon, в 2016 використовували близько 45 тисяч роботів Kiva, в 2015 було 30 тисяч, в 2014 року-15 тисяч.
У підрозділі складських працівників профспілки США стривожені зростанням безробіття в цьому секторі.
В 2016 році було автоматизовано 8% від розподільних центрів 75 найбільших американських мереж.
В 2017 - 2022 автоматизація складів буде рости на 11,8% в рік.
До 2022 обсяг ринку зросте до $4.44 млрд - прогнозує Markets and Markets Research Pvt. Ltd.
До 2025 року, завдяки IoT ринок управління складами зросте до $19.06 млрд, згідно з прогнозами Grand View Research Inc.
Світовий ринок мобільних роботів буде рости в рік (CAGR) в розмірі 16,31%, досягнувши $10 млрд до 2020 року, за оцінками Markets and Markets . А Transparency Market Research прогнозує, що ринок мобільних роботів зросте з $ 8,5 млрд в 2016 році до $ 30 млрд до 2025 року з CAGR 15,6%.
У більшості випадків раціонально організовувати комплексні рішення для роботизації складу, що включають ряд апаратів: маніпулятори, мобільні візки, палетайзери, одні знімають з полиць, інші перевозять до місця видачі. За бездротовий зв'язок з іншими AGV або центральним терміналом можна створити мережі роботів.
Автоматизація оптимізує роботу персоналу по всіх підрозділах об'єкта. Такі рішення пропонує Vecna (США)
AGV слідкує за попередньо визначеною траєкторією. Старт руху може запускатися згідно події: початок зміни, прибуття вантажу, сигнал оператора.
Слідуючи за маршрутом, AGV може:
1. По проводах вбудованим в підлогу - це також джерело енергії, тому зарядка не потрібна. Правда будь-які зміни маршруту вимагають перебудови ліній.
2. По магнітній стрічці, що наклеюється на підлогу, не заважає, легко створює розвилки, зупинки і повороти. Дешевий спосіб, але стрічка зношується механічно.
3. Інерціальна навігація, працює без міток і зовнішніх орієнтирів. Рішення в накопичуванні помилки інерціальними системами. Можна застосовувати інерціальні системи високої точності.
4. Лазерна навігація. У приміщенні заздалегідь встановлюються мітки, за допомогою лазерної навігації місце розташування AGV визначається методом тріангуляції по них.
5. З'являються також системи, які не потребують розмітки складу - вони орієнтуються на системи технічного зору з розпізнаванням образів на базі вбудованого ШІ, наприклад, система TORU Cube розробки Magazino.
Крім складу і логістики активно застосовують в автомобілебудуванні, військовій справі і на шкідливих для людини ділянках робіт.
Автономна універсальна платформа для автоматизації логістичних комплексів. Це нащадок складського робота Буксир. Застосовується у шкідливих і небезпечних виробництвах, і для маршрутів закритих від людського доступу, як промо-робот, самохідний лайт-бокс, "офіціант", служба доставки - "кур'єр-доставщик" в smart-ЖК.
Передбачає роботу спільно з людиною хоча є автономною платформою. Її творці колишні керівники Kiva System. Chuck швидко навчається, підключається до хмари і просто інтегрується в будь-яку систему. В американських умовах окупається за 1-1, 5 року.
Амазон провела змагання роботів зі всього світу, завданнями було: перше максимально швидко і якісно, зібрати потрібні товари з полиць у контейнер, і друге - розібрати контейнер розставити по полицях. Були ліміти часу і штрафи за помилки. У загальному рейтингу переміг робот з Нідерландів, випередивши навіть японця.
Готове рішення для складу, в роботу включається прямо з коробки, засноване на операційній системі з відкритим кодом ROS, що дозволяє доопрацьовувати систему під будь-які завдання. Роботи використовуються в зв'язці - один збирає товари на полицях, а інші доставляють набори на видачу.
Freight500 переміщує вантажі вагою до 500 кг проходить через дверні отвори і зони розраховані на людей. Freight1500 був розроблений для великих і стандартних вантажних піддонів до 1500 кг.
Розроблений на основі смарт-гриппера ReFlex, оснащений системою 3D-комп'ютерного зору і ІІ розпізнавання предметів в асортименті. За годину вибирає близько 600 предметів, утримуючи їх присоскою. Система виробляє машинне навчання для розпізнавання предметів.
Компанія з Findlay виробляє саморушні домкрати, буксири та інші транспортні засоби для підприємств і складів. Транспортери мають набір датчиків, камер і лазерів для виявлення перешкод і роботи згідно з запрограмованими маршрутами.
Компанія спеціалізується на створенні комплексних рішень з автоматизації складів. Роботи власного виробництва в поєднанні з маніпуляторами, забезпечують весь цикл, розкладки зняття товарів на полицях. Впровадження такої системи обійдеться близько 50 млн. дол.
Чи будуть роботи конкурувати з людиною. Навряд чи, в цьому немає сенсу, роботи однозначно за всіма характеристиками перевершують сучасну середньостатистичну людину. А якщо мислити індустріальними мірками, то роботи можуть працювати абсолютно безкоштовно, тоді як людині необхідно працювати хоча б за їжу.
Яке місце займе людина в новому світі. Згідно теорії Дарвіна, виживають види які найкраще пристосовуються. Тому завдання людини якщо він хоче вижити, навчиться адаптуватися в потоці швидко мінливих обставин. Вчиться, бути відкритим до нового, приймати зміни з радістю, шукати в кожній зміні можливість, а не перешкоду. І звичайно пам'ятати про людяність.
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service