Вибір корпоративної системи рівня ERP це не просто. І, звичайно, її не вийде поставити, розглянути уважно і повернути протягом 14 днів назад, як звичайний товар.
Якщо говорити про принциповий вибір ERP системи, що можна порівняти:
Про ключові відмінності між системами SAP та 1С:Підприємство ми попросили розповісти Євгена Осьмака Head of IT "Zeppelin Ukraine" - компанія є представництвом німецької компанії в Україні.
До портфеля ІТ-інфраструктури, в тому числі входять продукти 1С:Підпріємство і SAB, а у 2019 році компанія проводить впровадження BAS ERP.
У чому ж принципові відмінності і для яких випадків підходить та чи інша система.
У своєму розвитку 1С:Підприємство починала рух від невеликих систем поступово нарощуючи і розвиваючи свою функціональність. Вектор її руху знизу вгору.
Система SAP спочатку створювалася для великих корпоративних гігантів і потім поступово знижувала широту до потреб середнього бізнесу. Зараз вони зустрілися в середньому сегменті.
Якийсь час 10-12 років тому 1С:Підприємство була технічно не готова обслуговувати велику кількість користувачів, наприклад 1000, і тому для великих корпорацій SAP був безальтернативним вибором.
Зараз платформа 1С:Підприємство готова до високих навантажень. А BAS ERP- це технологічне нове архітектурне рішення розраховане на високі навантаження.
Якщо говорити про обмеження, то 1С:Підприємство - це як раз платформа в якій все можна: будь-які доопрацювання і налаштування, причому дешево і швидко. І це має на увазі можливість налаштування абсолютно будь-яких правил і відсутність важелів контролю.
Це обумовлено незрілістю конфігурації, оскільки у вендора немає чіткого розуміння, що саме можна, і чого категорично не можна.
У SAP ж навпаки: ніякої особливої гнучкості налаштувань і доопрацювань немає, але при цьому вона дає тверду встановлену платформу, на яку можна надійно спертися.
У 1С:Підприємство і BAS ERP є таке поняття як регістри обліку, і вони абсолютно безшовно і нативно переплетені з транзакціями.
У SAP ці регістри знаходяться в окремій компоненті, яку потрібно окремо перепрограмувати при будь-якій нестандартній ситуації.
І в самому SAP усередині системи немає такого поняття як регістри, тому неможливо дізнатися, що було вчора і просто так побудувати звіти за транзакціями. З цього випливає, що будь-яка додаткова нестандартна функціональність потребує створення нового контуру з регістрами, а це дуже складно і є трудомістким в доопрацюванні.
У SAP є складнощі з тими, хто його запроваджує. З одного боку це серйозний корпоративний бізнес, з іншого боку система дуже велика і складна, високий поріг входу і справжніх фахівців теж мало. Саме таких фахівців, які можуть підключити SAP як потрібно, а не як вийде.
Де бракує компонентного підходу
Одна з поширених проблем в порівнюваних системах - це підхід до змін. У кожній системі є набір стандартних компонент, з їх допомогою можна створювати нові можливості і функції.
Але всупереч здоровій логіці і методології, зараз застосовується метод розробок за бажанням замовника. А це означає, що коли ми просимо додаткову функціональність, ніхто не аналізує можливість побудувати таку функціональність за допомогою вже наявних компонентів, а замість цього беруть клавіатуру і починають програмувати.
Якщо для продуктів 1С:Підприємство це ще виправдано, то з огляду на величезний набір можливостей SAP складно навіть собі уявити, якої можливості може там не бути, розуміючи що система розвивається і працює з бізнесом вже 50 років. Тому підхід безпосереднього доопрацювання викликає питання про доцільність.
Вибір між системами SAP і BAS, на цю мить абсолютно не очевидний, і все залежить від рівня зрілості самої компанії.
Є випадки, коли SAP незамінна. Але в більшості 1С:Підприємство і BAS дійсно краще підходить для реалій нашого бізнесу, особливо для середніх і малих компаній.
Для великих компаній, тут треба дуже-дуже добре думати. Однозначної відповіді немає.
Однак якщо говорити в цілому будь-яка ERP, яка є на сьогодні, мало відповідає реальним потребам бізнесу і її потрібно старанно адаптувати і настроювати до рівня сучасних запитів.
Ідеальна ERP, яка вона
Якщо компанія замислюється над впровадженням ERP-системи, то архіважливо продумати як зробити це правильно.
На початку були мейнфрейми і тонкі клієнти - все виконувалося централізовано.
З появою персонального комп'ютера почалась децентралізація софта, і в 90-х роках в кожному підрозділі працювала своя система, що природно приводило до неузгодженості.
Як наслідок з'явилися монолітні корпоративні системи, негнучкі і важкі в підтримці і зміні.
Зараз переходять до стратегії мікросервісів, але знову-таки їх потрібно утримувати в єдиній структурі.
Ідеальним рішенням буде якщо ERP стане центральним скелетом, оркестратором для всіх систем і даних, а мікросервіси і додатки стануть екосистемою навколо неї.
Вона система повинна бути стандартною і об'ємною настільки, щоб її не потрібно було змінювати взагалі, а фронтом для користувачів повинні виступати додатки.
Для серйозних впроваджень важливо щоб системи були відкриті.
Важливо промоніторити кількість партнерів у вирішенні на ринку. Дуже сумнівними можуть виявитися рішення, у якому всього один або два партнери в Україні. Це занадто велика залежність від цих партнерів, бізнес яких елементарно може не пройти перевірку часом.
А ERP-систему не можна встановлювати на 2 роки - це довгостроковий проєкт, і тому повинні бути покриті довгострокові ризики.
У систем 1С:Підприємство, BAS ERP є достатня кількість партнерів в Україні.
Так що якщо говорити серйозно, сьогодні стоїть реальний вибір між продуктами BAS ERP і SAP, в інших доступних випадках мова йде про програмні продукти, але не про системи класу ERP.
Докладне відео інтерв'ю з Євгеном Осьмаком на каналі Perceptron.
Відео про ключові моменти впровадження систем автоматизації на каналі TQM systems: кейси, методики роботи, параметри вибору, нові розробки і можливості.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service