З 1 березня 2017 року діє нова форма податкової накладної та декларації з ПДВ: наказом Мінфіну № 276 затверджено в новій редакції форму податкової накладної та податкової декларації з ПДВ. Також внесено ряд змін щодо порядку складання податкової накладної.
Оновлено 03.03.2017
УВАГА! З 1 березня 2017 року податкові накладні та розрахунки коригування до них слід реєструвати за новою формою. А звітувати за оновленою формою декларації з ПДВ потрібно буде за березень 2017року. Для звітності за лютий 2017 року діє попередня форма (п. 46.6 ПКУ).
Наказ Мінфіну № 276 від 23.02.2017 року опубліковано в «Урядовому кур’єрі» 28.02.2017 року та набирає чинності з 1 березня 2017 року.
Останні новини від ДФСУ 02.03.2017:
"...з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу №276) починаючи з 16 березня 2017 року." детальніше тут..
Нові схеми XSD / PDF опубліковано 01.03.2017 на сайті ДФСУ: Реєстр форм звiтних документiв платникiв податкiв юридичних та фiзичних осiб для занесення до електронної бази звiтних документiв ДФС України
Як налаштувати нові Податкові в 1С:Підприємство Інструкція щодо налаштування кодів УКТ ЗЕД та ДКПП та формування податкових накладних в 1С:Підприємство за новими правилами
Слідкуйте за нашими оновленнями: Реєструйте свій e-mail та отримуйте вчасно інформацію щодо оновлення податкових
На поточний момент опубліковані оновлення для Бухгалтерія, УТП, УВП з новим бланком ПН
Інструкція як налаштувати в 1С:Підприємство коди УКТ ЗЕД і ДКПП тут..
Раніше, 09.02.2017 ДФСУ опублікували проект макета бланка ПН:
Порядок заповнення податкових накладних з 01.01.2017 турбує багатьох. На поточний момент ДФСУ опубліковано проект макета нової форми Податкової накладної, а також Коригування з урахуванням графи для коду послуг та ін. зміни:
Податкова накладна, макет бланку нової форми 2017 | |
Розрахунок-коригування Податкової Накладної, макет бланку нової форми 2017 |
Проект змін також опублікований для Податкової декларації ПДВ.
Так як на офіційному сайті ДФСУ написано, що зауваження приймаються протягом місяця з дня публікації, то Нова форма податкової буде імплементована не раніше 09.03.2017.
Нагадуємо, раніше публікували:
Проект наказу Міністерства фінансів України „Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” (далі – проект наказу) розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс), що діють з 01.01.2017, а також з урахуванням змін, внесених до Кодексу законами України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIІI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році ” (далі – Закон № 1791) та від 21 грудня 2016 року № 1797-VIІI „Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату України)” (далі – Закон № 1797).
Так, відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX Кодексу визнається такою, що втратила чинність з 1 січня 2017 року, стаття 209 розділу V Кодексу, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
Натомість, Законом № 1791 передбачено надання бюджетних дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, внесених до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України від 24 червня 2004 року №1877-IV “Про державну підтримку сільського господарства України”.
З цією метою передбачено затвердження додатку до податкової декларації з податку на додану вартість, у якому сільськогосподарські товаровиробники - платники податку на додану вартість зазначатимуть розрахунок податкових зобов'язань позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 161 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України”, протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).
Крім того, Законом № 1797 удосконалено податкове законодавство, зокрема внесено ряд змін щодо порядку складання податкової накладної, а саме:
надано можливість складання не пізніше останнього дня місяця зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначену окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг ;
встановлено код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг обов’язковими реквізитами податкової накладної на всі без виключення операції з постачання товарів/послуг.
У зв’язку з вищезазначеним потребують внесення змін:
форми податкової звітності з податку на додану вартість та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за № 159/28289;
форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за № 137/28267.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:
поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
електронну – m.temruk@sfs.gov.ua
З оригінальним документом можна ознайомитися тут:
Зміни до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної
Внести зміни до форми податкової накладної, додатку 1 до податкової накладної та додатку 2 до податкової накладної „Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної”, виклавши їх у новій редакції, що додається.
У Порядку заповнення податкової накладної:
1) абзац другий пункту 3 після слів та цифр «від 16 жовтня 2014 року №569» доповнити словами та цифрами «, або обчислену відповідно до пункту 2001.9 статті 2001 Податкового кодексу України».
2) у пункті 6:
у абзаці третьому слова „код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування” замінити словами „код, що передбачає здійснення операцій за видами діяльності, визначеними в статті 161 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України,””;
абзаци восьмий – десятий замінити абзацом восьмим такого змісту:
„Платники податку на додану вартість, включені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених в статті 161 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України” складають окремі податкові накладні, та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код „2”.”.
У зв’язку з цим абзаци одинадцятий та дванадцятий вважати абзацами дев’ятим та десятим відповідно;
3) у пункті 8 абзаци шістнадцятий – вісімнадцятий замінити абзацом шістнадцятим такого змісту:
„15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання.”.
У зв’язку з цим абзац дев’ятнадцятий вважати абзацом сімнадцятим;
4) пункт 15 викласти в такій редакції:
„У разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання), постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною, або може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.
У податковій накладній (в тому числі зведеній), яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до пункту 8 цього Порядку (15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання). Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.”;
5) у пункті 16:
у підпункті 1 абзац другий - четвертий замінити абзацом другим такого змісту :
„У разі складання податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 цього Порядку, у цій графі також зазначається, „перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання.””.
У зв’язку з цим абзаци п’ятий – сьомий вважати абзацами третім – п’ятим відповідно;
підпункт 2 викласти в такій редакції:
„2) до граф 3.1, 3.3 - код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП).
Графи 3.1, 3.3 заповнюються на всіх етапах постачання товарів/послуг: у випадку постачання товару заповнюється графа 3.1, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД. Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо); у випадку постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з ДКПП. Платники податку, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. При цьому код УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону України «Про Митний тариф України». У випадку постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка "Х".”; після абзацу другого підпункту 8 доповнити підпунктом 9 такого змісту:
„9) до графи 11 - код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника.
У графі 11 зазначається код виду діяльності, передбаченої пунктом 161.3 статті 161 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України”, в результаті якої виготовлено товар, що постачається, у форматі: 701, 702, 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713, 714, 715, 716 у разі виготовлення товару в результаті видів діяльності, визначеної підпунктами 161.3.1, 161.3.2, 161.3.3, 161.3.4, 161.3.5, 161.3.6, 161.3.7, 161.3.8, 161.3.9, 161.3.10, 161.3.11, 161.3.12, 161.3.13, 161.3.14, 161.3.15, 161.3.16 пункту 161.3 статті 161 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України” відповідно”. Графа 11 заповнюється виключно платниками податку на додану вартість - сільськогосподарськими товаровиробниками у разі здійснення ними операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених статтею 161 Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України” (податкові накладні, в яких у другій частині порядкового номера зазначено код „2”, відповідно до пункту 6 цього Порядку).”.
У зв’язку з цим абзаци третій – тринадцятий підпункту 8 вважати абзацами четвертим – чотирнадцятим підпункту 9 відповідно; у абзаці четвертому підпункту 9 цифри „3 - 10” замінити цифрами „3.1, 3.2, 3.3, 4 - 11”; абзац п’ятий викласти в такій редакції: „У разі складання податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 цього Порядку графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11 не заповнюються.”.
6) абзац третій пункту 18 викласти у такій редакції:
„У додатку 1 до податкової накладної вказується у графі 3.1 код товару згідно з УКТ ЗЕД, або у графі 3.3 - код послуги згідно з ДКПП.”;
7) у пункті 22:
у абзаці першому слово „Реєстрі” замінити словами „Єдиному реєстрі податкових накладних”;
абзац четвертий викласти у такій редакції:
„Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що складені до 01 лютого 2015 року, а також розрахунки коригування до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) - платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складання таких розрахунків коригування), підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем). Зазначене не поширюється на розрахунки коригування, що передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (зменшення податкового зобов’язання постачальника та податкового кредиту отримувача), складені після 01 липня 2015 року до податкових накладних, складених до 01 липня 2015 року на отримувача (покупця) - платнику податку, які підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем (покупцем) товарів/послуг.”;
8) у пункті 23 слова та цифри „та пункті 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569” замінити словами та цифрами „або обчислену відповідно до пункту 2001.9 статті 2001 Податкового кодексу України”;
9) пункт 24 викласти у такій редакції:
„У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 розрахунку коригування вказується код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД, або у графі 4.3 - код таких послуг згідно з ДКПП.”;
10) у пункті 25 цифри „3 - 6, 8, 9, 11 - 13” замінити цифрами „3.1, 3.2, 3.3, 4 - 6, 8, 9, 11 - 14”.
Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Ю. П. Романюк
З питань поновлення 1С:Підприємство
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service