На користувачів "1С:Підприємство 8" нападають віруси! Нарешті, і програма 1С:Підприємство 8 удостоєна честі і уваги розробників вірусів. Або у 1С:Підприємство 8 новий PR-щик? Взагалі, DR.Web і 1С:Підприємство 8 публікують новини про тісну співпрацю: залучення та знешкодження вірусу шифрувальника-вимагача. А якщо серйозно, то...
зміст:
Приклад листа з вірусом:
Тема листа: "У нас змінився БІК банку"
Текст листа:
Привіт! У нас змінився БІК банку. Просимо оновити свій класифікатор банків. Це можна зробити в автоматичному режимі, якщо Ви використовуєте 1С:Підприємство 8. Файл - Відкрити обробку оновлення класифікаторів з вкладення. Натиснути Так. Класифікатор оновиться в автоматичному режимі. При включеному інтернеті за 1-2 хвилини.
Увазі користувачів і партнерів! Просимо терміново поширити інформацію по всіх доступних каналах.
Антивірусна компанія "Доктор Веб" повідомила 22 червня 2016 р. про те, що виявлено небезпечний вірус для 1С:Підприємство – троянець, що запускає шифрувальника-вимагача.
Далі наводимо докладне повідомлення компанії "Доктор Веб", але спочатку просимо усіх користувачів 1С:Підприємство не відкривати електронні листи з темою "У нас змінився БІК банку" і не запускати в програмах 1С:Підприємство зовнішні обробки, отримані по електронній пошті. Навіть якщо лист із зовнішньою обробкою прийшов до вас від обслуговуючої компанії, що вас або іншого добре знайомого вам контрагента – спочатку зв'яжіться з ним, перевірте, що він дійсно направляв вам таку обробку, з'ясуйте, які функції вона виконує до того, як її запустити.
22 червня 2016 року
Троянець 1C.Drop.1, досліджений фахівцями компанії "Доктор Веб", самостійно поширюється електронною поштою серед зареєстрованих в базі контрагентів, заражає комп'ютери з встановленими бухгалтерськими програмами 1С:Підприємство і запускає на них небезпечного троянця-шифровальщика. Шкідливі програми, при створенні яких вірусописувачі використовували будь-яку нову технологію або рідкісну мову програмування, з'являються нечасто, і це – той самий випадок.
Можна сміливо сказати, що 1C.Drop.1 — це перший потрапив до вірусної лабораторії компанії "Доктор Веб" троянець, фактично написаний російською мовою, вірніше, на вбудованій мові програмування 1С:Підприємство, що використовує для запису команд кирилицю. При цьому шкідливі файли для 1С:Підприємство, які могли модифікувати або заражати інші файли зовнішньої обробки, відомі вірусним аналітикам "Доктор Веб" ще з 2005 року, проте повноцінний троянець-дроппер, що приховує в собі небезпечного шифровальщика, зустрівся їм вперше.
Троянець поширюється у вигляді вкладення в повідомлення електронної пошти з темою "У нас змінився БІК банку" і наступним текстом:
До листа прикріплено файл зовнішньої обробки для програми "1С:Підприємство" з ім'ям ПеревіркаАктуальностіКласифікаторубанків.epf. Тіло цього модуля захищено паролем, тому переглянути його вихідний код стандартними засобами неможливо. Якщо одержувач такого листа буде слідкувати запропонованим інструкціям і відкриє цей файл у програмі "1С:Підприємство", на екрані відобразиться діалогове вікно:
Яку б кнопку Не натиснув Користувач, 1C.Drop.1 буде запущений на виконання, і у вікні програми "1С:Підприємство" з'явиться форма із зображенням кумедних котиків:
В цей же самий час троянець починає свою шкідливу діяльність на комп'ютері. В першу чергу він шукає в базі контрагентів, для яких заповнені поля з адресою електронної пошти, і відправляє за цими адресами лист з власною копією. Текст повідомлення ідентичний наведеному вище. Замість адреси відправника троянець використовує e-mail, вказаний в обліковому записі користувача, а якщо такий відсутній, замість нього підставляється адреса 1cport@mail.ru. Як вкладення троянець прикріплює до листа файл зовнішньої обробки з ім'ям Обновітьбікбанка.epf, що містить його копію. Користувачі, які спробували відкрити такий файл в додатку 1С:Підприємство, також постраждають від шифрувальника, що запустився на їх комп'ютері, проте ця копія 1C.Drop.1 розішле за адресами контрагентів пошкоджений EPF-файл, який програма "1С:Підприємство" вже не зможе відкрити. 1C.Drop.1 підтримує роботу з базами наступних конфігурацій 1С:Підприємство:
Після завершення розсилки 1C.Drop.1 витягує зі своїх ресурсів, зберігає на диск і запускає троянця-шифровальщика Trojan.Encoder.567. Цей небезпечний енкодер, що має кілька модифікацій, шифрує файли, які зберігаються на дисках зараженого комп'ютера і вимагає викуп за їх розшифровку. На жаль, в даний час фахівці компанії "Доктор Веб" не володіють інструментарієм для розшифровки файлів, пошкоджених цією версією Trojan.Encoder.567, тому користувачам слід виявляти особливу пильність і не відкривати отримані електронною поштою файли в програмі "1С:Підприємство", навіть якщо в якості адреси відправника значиться адреса одного з відомих одержувачів контрагентів.
Додано до вірусної бази Dr.Web: 2014-04-25
Опис додано: 2014-05-05
Технічна інформація
Для забезпечення автозапуску та розповсюдження: Модифікує наступні ключі реєстру:
Створює або змінює наступні файли: * %HOMEPATH%\Start Menu\Programs\Startup\87b5d34.exe
Шкідливі функції: Для утруднення виявлення своєї присутності в системі блокує:
Запускає на виконання:
Впроваджує код у наступні системні процеси:
Зміни у файловій системі: Створює наступні файли:
Мережева активність:
Підключається до: * 'se###abboy.com':80
UDP:
* DNS ASK se###abboy.com
Інше: Шукає наступні вікна:
Виконайте повну перевірку системи з використанням Антивіруса Dr.Web Light для OS X. даний продукт можна завантажити з офіційного сайту Apple App Store.
На завантаженій ОС виконайте повну перевірку всіх дискових розділів з використанням продукту Антивірус Dr.Web для Linux.
Якщо мобільний пристрій заблоковано троянцем-вимагачем сімейства Android.Locker (на екрані відображається звинувачення в порушенні закону, вимога виплати певної грошової суми або інше повідомлення, що заважає нормальній роботі з пристроєм), виконайте наступні дії:
Завантажте свій смартфон або планшет в безпечному режимі (в залежності від версії операційної системи і особливостей конкретного мобільного пристрою ця процедура може бути виконана різними способами; зверніться за уточненням до інструкції, що поставляється разом з придбаним апаратом, або безпосередньо до виробника);
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service