Багатопередільного виробництво - це не тільки випуск готової продукції і надання послуг стороннім замовникам, але і випуск напівфабрикатів і надання послуг власним виробничим підрозділам. У цьому випадку виробничий цикл умовно розбивається на послідовність залежних один від одного операцій (етапів). Для кожного етапу визначається склад витрат на випуск одного виду продукції, напівфабрикатів або послуг і собівартість випуску. В першу чергу розраховується собівартість проміжних випусків і внутрішніх послуг, далі - готової продукції і послуг, наданих стороннім замовникам.
Ви вже працюєте з УВП, та її складно підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Щоб забезпечити розрахунок собівартості випуску кожного етапу виробництва, облік витрат ведеться в наступних розрізах:
Собівартість випуску кожного етапу визначається за даними про обсяг витрат та залишках незавершеного виробництва цього етапу і відображається за кредитом рахунка обліку витрат у розрізі підрозділів і номенклатурних груп.
Деякі виробничі операції знаходяться в залежності один від одного. Це відбувається, наприклад, тоді, коли має місце випуск напівфабрикатів, напівфабрикати списуються на витрати інших підрозділів по випуску інших напівфабрикатів і т. д. Тоді перед тим, як розрахувати собівартість готової продукції, необхідно розрахувати собівартість напівфабрикатів. Отже, рахунки обліку виробничих витрат за підрозділами та номенклатурними групами закриваються з урахуванням особливого порядку. Порядок визначається наступним алгоритмом.
В першу чергу розраховується собівартість випуску тих операцій, у складі витрат яких відсутній випуск інших етапів. Це перший переділ.
У другу чергу розраховується собівартість випуску тих операцій, до складу витрат яких включені такі напівфабрикати (продукція, послуги), які були випущені на першому переділі. Це друга межа. І так далі.
Порядок переділів може бути заданий користувачем самостійно або визначений автоматично. При визначенні облікової політики організації (меню "Підприємство" - "Облікова політика" - "Виробництво" - "Переділи") в полі «Послідовність переділів» визначається спосіб визначення послідовності переділів: вибір варіанта «За переділами» означає, що порядок закриття переділів буде визначено автоматично при закритті місяця, а варіант «По підрозділам» означає, що порядок закриття задається вручну.
При автоматичному розрахунку програма визначає порядок переділів за алгоритмом, описаним у розділі "Переділи". Рекомендується застосовувати автоматичний розрахунок, тому що цей спосіб сприяє скороченню кількість помилок введення даних.
Ручна установка порядку закриття підрозділів рекомендується для скорочення часу розрахунку собівартості. Такий варіант рекомендується у випадку, якщо
При ручній установці порядку переділів собівартість випуску розраховує по порядку підрозділів, встановленому документом "Установка порядку підрозділів для закриття рахунків".
послуги 1С:Підприємство: розробка, впровадження, супровід, інтеграція систем 1С:Підприємство і лінія підтримки користувачів.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service