Проект автоматизації процесів управління та організації обліку на м'ясопереробних підприємствах, в тому числі повного циклу, в багатогалузевих холдингах, що мають в своєму складі забійні і м'ясопереробні підприємства. Рішення дозволяє організувати ефективний облік на м'ясопереробному підприємстві відповідно до вимог законодавства та галузевих стандартів, здійснювати планування виробничої діяльності та ресурсів підприємства, управляти якістю на всіх переділах: від приймання сировини до випуску напівфабрикатів і готової продукції, контролювати рецептури, а також формувати необхідну регламентовану і спеціалізовану звітність.
Основними напрямками розвитку в якій стали: інструменти управління виробництвом, планування, інструменти управління продажами, складом і доставкою, фінансовий результат і контролінг, міжнародний фінансовий облік, необоротні активи та регламентований облік.
Онлайн демо-база
Надіславши заявку можна буде підключитися, детально розглянути і протестувати пробну демо базу ERP Управління м'ясопереробним підприємством 2 онлайн:
Немає необхідності завантажити демо, - демонстраційна версія база ERP доступна прямо зараз по інтернету!
Зміст
Функціональні області
Виробництво
Розширені можливості механізму передачі робіт, продукції і матеріалів між виробничими підрозділами, в т. ч. виділеними на окремий баланс. Розширені можливості по списанню результатів коригування реалізації робіт, підтримані способи: списання на витрати, зменшення реалізації, оприбуткування на доходи і збільшення реалізації. У ресурсної специфікації організована підтримка мірної продукції (сипуча, вагова, об'ємна і т. П.) З можливістю настройки партії випуску, реалізована можливість випуску продукції в кількості, що не кратному виходу за специфікацією. При описі структури вироби реалізована можливість використання специфікацій напівфабрикатів, що знаходяться в розробці, підтримана можливість використання алгоритмів розрахунку нормативної кількості потрібних для випуску ресурсів (матеріалів і видів робіт), розширено склад доступних операндів і функцій в конструкторі формул.
Планування
Розроблено новий інструмент для контролю планів виробництва продукції і напівфабрикатів в розрізі дат запуску / випуску із заданою періодичністю.
Давальницька схема
- Уніфікована робота з документами по відображенню давальницької схеми за допомогою загального журналу документів.
- У накладних прийому і передачі, а також в документах передачі матеріалів у виробництво реалізована єдина форма підбору на замовлення / ордерами.
- При оформленні замовлень переробнику організовано заповнення статей калькуляції, що використовуються в подальшому при заповненні звітів переробникам.
- Розширені можливості забезпечення матеріалів для випуску продукції з залученням сторонніх переробників за допомогою варіанту відокремлення в рамках давальницької схеми виробництва.
Фінансовий результат і контролінг
- Реалізовано незалежний розподіл витрат в управлінському та регламентованому обліку, розподіл витрат на фінансовий результат в регламентованому обліку за напрямками діяльності, розподіл додаткових витрат по товарах в управлінському обліку на організацію - одержувача витрат.
- Уніфікований сценарій обліку витрат і розрахунок собівартості відповідно до правил міжнародного фінансового обліку. В рамках оновленого сценарію облік витрат і розрахунок собівартості товарів здійснюються без урахування ПДВ у валюті управлінського обліку.
- Долучено універсальний механізм перевірок наявності помилок для всіх регламентних операцій закриття місяця.
- Підвищена деталізація в звітах по виробничих витрат, організований серійний облік матеріалів і продукції в виробничих підрозділах в рамках "Управління виробництвом. Версія 2.2".
- При аналізі собівартості випущеної продукції (напівфабрикатів) реалізовано разузлование виробничих витрат в контексті документів реалізації.
- Розроблено звіт, що дозволяє контролювати кількісні і вартісні показники, що сформували собівартість випущеної продукції, з можливістю деталізації до первинних витрат.
- Оновлено перелік операцій в регламентної процедури закриття місяця, додані операції відкладеного формування рухів за основними засобами та нематеріальними активами з подальшим розрахунком вартості прийнятих до обліку або модернізованих в поточному періоді ОС і НМА.
Бюджетування
- Уточнено механізм застосування дати актуальності при формуванні бюджетних даних, в примірниках бюджетів, використовуваних для введення планових даних, користувач самостійно визначає необхідність відсутності (наявності) в екземплярі бюджету більш пізніх коригувань планів.
- Проведено роботи по оптимізації продуктивності основних механізмів підсистеми.
Казначейство
- Реалізовано новий варіант заліку оплати, при якому платіжний документ може виступати об'єктом розрахунків і зачитуватися в накладних.
- При заліку невикористаного авансу надається можливість зміни курсу заліку оплати на необхідний в поточній ситуації; курс можна змінити як у валюті регламентованого обліку, так і у валюті управлінського обліку.
- Реалізовано групове оформлення платіжних документів за даними декількох розпоряджень.
Продажі
- Для робочого місця "Помічник продажів" додані нові можливості: висновок інформації про клієнта (досьє партнера), створення заявок на повернення товарів від клієнта, швидке заповнення товарів по сегменту номенклатури, прогнозування рекомендованого кількості продажів клієнту, контроль мінімальної суми замовлення в рамках механізму відхилень від умов продажу.
- Для організації та спрощення робіт з оформлення документів руху товару між організаціями додано спеціалізоване робоче місце, об'єднані всі документи, що оформляються за схемою "Інтеркампані", з можливістю оперативного переходу до робочих місць по оформленню документів на підставі виданих розпоряджень.
- Забезпечено заповнення призначення для робіт, відокремлених під напрямок діяльності або замовлення клієнта, в документі акта виконаних робіт.
- Забезпечена підтримка вимог законодавства.
Закупівлі
- Доповнена процедура створення угод про надання агентських послуг з принципалом (постачальником).
- Удосконалено інструменти для оформлення закупівель.
- Підтримано відображення в обліку схеми "Товари в дорозі".
- Надано механізм відображення невідфактурованих поставок товарів при оформленні закупівель.
Склад і доставка
- При оформленні документів внутрішнього руху товару реалізована можливість вибору валюти як управлінського, так і регламентованого обліку.
- Доповнено сценарії з оформлення доставки товарів, при яких розпорядженнями на доставку можуть бути угода про умови закупівель або накладна, оформлена на замовлення.
- При оформленні повернення раніше відвантажених, але не прийнятих одержувачем товарів забезпечено автоматичне заповнення кількості товарів; заповнення кількості виконується за даними фактичного відвантаження товарів.
- Процедура визначення номерів ВМД комплектуючих при оформленні складання (розбирання) товарів тепер не вимагає ручного введення номерів ВМД.
- Новий механізм прийому товарів на відповідальне зберігання формує проводки по позабалансовим рахунком 002 "Товарно-матеріальні цінності, прийняті на відповідальне зберігання".
- У рамках нової концепції обліку за видами запасів скорочена варіативність видів запасів.
- Реалізовано облік товарів в дорозі від постачальників, при якому перехід права власності оформляється до фактичного надходження товарів на склад.
- Підтримується облік невідфактурованих поставок товарів, при якому перехід права власності фіксується після фактичного надходження товарів на склад.
Міжнародний фінансовий облік
Для мінімізації подвійного введення документів у разі зближення регламентованого і міжнародного фінансового обліків додана можливість ведення обліку необоротних активів за даними оперативного обліку. В результаті на підставі документа руху основних засобів і нематеріальних активів в оперативному обліку відображаються проводки як за правилами СБУ, так і за правилами МСФЗ.
Регламентований облік
- Забезпечено можливість вказівки ідентифікаційного номера (податкового номера) юридичної особи за межами країни.
- Підтримується зберігання реквізитів ІПН і КПП контрагента в отриманих рахунках-фактурах.
- Удосконалено механізм відображення інформації про реєстрацію в податкових органах відокремлених підрозділів організації, виділених на окремий баланс.
- Змінено реєстрація особливого порядку оподаткування з податку на майно.
- Оновлені форми декларації та розрахунку авансів з податку на майно.
- Підтримано облік ПДВ при експорті сировинних товарів.
- Визначено новий порядок завдання рахунків при відображенні операцій розрахунків з контрагентами з використанням параметрів ДФУ розрахунків.
- Удосконалено процедуру настройки рахунків в рамках робочого місця "Налаштування відображення документів в регламентованому обліку".
- Реалізовано ведення окремого обліку за контрактами.
Облік необоротних активів
Долучено сценарій організації обліку необоротних активів, в якому:
- всі види обліку необоротних активів (регламентований, міжнародний і управлінський) грунтуються на даних оперативного контуру;
- для всіх видів обліку використовуються єдині документи;
- можливості по відображенню операцій з необоротних активів в міжнародному обліку приведені у відповідність з аналогічними можливостями в регламентованому обліку;
- підтримується незалежне ведення управлінського обліку необоротних активів у разі відключення регламентованого і міжнародного обліків;
- оптимізований механізм нарахування амортизації для проведення розрахунків при великій кількості об'єктів обліку.
Управління персоналом і розрахунок заробітної плати
Регламентований кадровий облік і розрахунок зарплати уніфіковані з конфігурацією "Зарплата і управління персоналом ПРОФ", редакція 3.1.4.
Сервісні можливості
- Для створення територіально розподілених систем доданий механізм розподілених інформаційних баз (РІБ). За допомогою даного механізму здійснюються синхронізація змін конфігурації і повна консолідація даних між центральною базою (центральним вузлом РІБ) і всіма периферійними базами (периферійними вузлами РИБ).
- Для розвитку завдань електронної торгівлі доданий механізм створення і публікації власних сайтів UMI. Механізм реалізований в рамках окремого сервісу з автоматизованого створення та наповнення сайту "в один клік".
- Спрощено механізм обслуговування і розробки правил конвертації з використанням універсального формату Enterprise Data, реалізована підтримка версії 1.4.
Завдяки використанню модульного підходу, рішення дозволяє максимально швидко і "безболісно" виробляти оновлення галузевої і типовий частин, як одночасно, так і окремо, що важливо в умовах виробничого процесу.
Конфігурація призначена для автоматизації управлінського, бухгалтерського і податкового обліку, включаючи підготовку обов'язкової (регламентованої) звітності в організації. Бухгалтерський і податковий облік ведеться відповідно до чинного законодавства.
Схема організації галузевого обліку
Для зручності користувачів в інтерфейсі рішення окремо виділені дві галузеві підсистеми "Заготівельне виробництво" і "Переробне виробництво", а робота користувачів організована у вигляді автоматизованих робочих місць (АРМ).
Заготівельне виробництво
АРМ "Поставка та забій худоби" дозволяє:
- вносити всю необхідну інформацію про надходження худоби та забої;
- вести документи щодо реєстрації операцій зважування, приймання, забою, випуску м'ясосировини.
АРМ "Поставка та забій худоби" дозволяє:
- реєструвати операції зважування ТМЦ, формувати документи на прихід, відвантаження або переміщення;
- відображати надходження худоби, з оглядом та експертизою тварин ветеринарним лікарем, з присвоєнням бирок;
- вести повний облік по руху тварин в розрізі двох одиниць вимірювання (наприклад, голови і кілограми), а саме: надходження, переміщення, зважування та вибуття тварин;
- реєструвати витрати, пов'язані з утриманням худоби;
- вести облік норм виходу продукції при забої з використанням відсотків виходу і відсотків природного убутку на різних майданчиках виробництва;
- відображати операції забою худоби за рецептурами оброблення та оприбуткувати продукти оброблення;
- оформляти фінансові документи приймання худоби (за результатами оброблення).
Блок звітності підсистеми "Заготівельне виробництво" дозволяє отримувати необхідну регламентовану і галузеву звітність.
Переробне виробництво
Підсистема "Переробне виробництво" представлена кількома блоками:
- Блок планування виробництва;
- Блок розрахунку планової собівартості продукції, що випускається;
- Блок управління випуском напівфабрикатів і готової продукції.
Кожен блок має зручний інтерфейс, зміст якого залежить від прав доступу користувача, що працює з системою, що дозволяє зручно відстежувати зміни і розмежовувати зони відповідальності персоналу.
Блок планування виробництва
Даний блок включає три АРМа, на яких здійснюється планування і розрахунок потреби виробництва в сировині: від продукції, запланованої до випуску, до живої худоби, необхідного для забезпечення цієї потреби.
Спеціальна обробка дозволяє автоматично формувати плани виробництва, з урахуванням виходів готової продукції, виробничих потужностей, актуальних рецептур і залишків на складах.
Для формування Планів виробництва необхідна наявність в системі Плану продажів, який формується іншим підрозділом. Завдяки тому, що рішення є ERP-системою, співробітники різних відділів можуть працювати в одній інформаційній системі, не відчуваючи труднощів доступу до даних: План продажів, сформований і узгоджений фахівцями відділу продажів, вже завантажений в систему, узгоджений і є доступним виробничому підрозділу для складання планів виробництва.
АРМ "Планування забою" дозволяє на підставі даних про потреби виробництва в технологічних напівфабрикатах (сировина після виходу з обвалки і жиловки) і готової продукції, автоматично сформувати план по забою з можливістю контролювати наявність і актуальність в системі всіх необхідних даних.
Звіт "Планова потреба в Живков" формується за період на підставі даних з планів виробництва.
Звіт "Розрахунок потреби в м'ясосировина" дозволяє бачити потреба в м'ясосировина на підставі розрахованих раніше даних.
Для контролю та планування закупівель розроблений звіт "Планова потреба сировини і матеріалів". У звіті зібрана інформація про планове споживання сировини і матеріалів, а також інформація про дефіцит і профіцит сировини і матеріалів, що дозволяє визначити, кількість до закупівлі.
Блок розрахунку планової собівартості продукції, що випускається.
Блок представлений АРМ "Розрахунок планової собівартості", в якому користувач робить всі необхідні розрахунки автоматично, не відволікаючись на пошуки того чи іншого об'єкта.
АРМ "Розрахунок планової собівартості" дозволяє:
- розраховувати планову сировинну вартість і фактичну собівартість напівфабрикатів обвалки і оброблення, одержуваних після оброблення м'ясної сировини;
- розраховувати планову сировинну вартість і фактичну собівартість готової продукції;
- вести облік і зберігати планові ціни супутньої продукції при забої і обвалювання;
- розраховувати планову сировинну і фактичну вартість м'ясної сировини, одержуваного при забої, без урахування супутньої продукції;
- вести облік і зберігати коефіцієнти по виходах сировини;
- розраховувати планову і фактичну вартість напівфабрикатів обвалки з урахуванням коефіцієнтів по сировині і без урахування супутньої продукції;
- розраховувати планову і фактичну вартість напівфабрикатів оброблення без урахування супутньої продукції;
- вести облік і зберігати планові ціни на допоміжні і пакувальні матеріали;
- вести облік і зберігати додаткові планові витрати, що входять у собівартість готової продукції;
- розраховувати планові калькуляції готової продукції;
- відображати фактичні витрати, пов'язані із закупівлею сировини і матеріалів, а також додаткові фактичні витрати, що входять у собівартість готової продукції;
- розраховувати фактичну собівартість готової продукції;
- проводити план - фактний аналіз собівартості випуску готової продукції.
Блок управління випуском напівфабрикатів і готової продукції.
АРМ "Випуск фаршів" дозволяє здійснювати введення даних з виробництва фаршів і відображає поточну інформацію по ділянці фаршесоставленія;
АРМ "Фасовка спецій" дозволяє вводити даних з фасування спецій і відображає поточну інформацію по ділянці складання "наборів" спецій, з урахуванням наявних в системі рецептур;
Блок управління випуском напівфабрикатів і готової продукції дозволяє:
Керувати випуском напівфабрикатів і готової продукції, а саме:
- враховувати вимоги ГОСТ при відображенні випуску фаршів, розсолів і фасування спецій;
- оформляти виробничі звіти по проміжним Актів зважування;
- оформляти переміщення результатів виробництва до оформлення документів випуску;
- формувати звіти виробництва за результатами проміжної реєстрації випуску;
- реєструвати і проводити аналіз руху рам з продукцією;
Вести виробничі процеси, пов'язані з випуском ковбасних виробів і напівфабрикатів:
- планувати виробництво з урахуванням замовлень покупців і виробничих потужностей обладнання;
- визначати потреба у вхідному сировину для його своєчасної закупівлі;
- розраховувати необхідну кількість допоміжних і пакувальних матеріалів;
- враховувати весь технологічний ланцюжок виробництва ковбасних виробів і напівфабрикатів;
- випускати ковбасні вироби і напівфабрикати, використовуючи різні версії рецептур;
Вести облік і переробку шлюбу, а саме:
- вести оприбуткування шлюбу при випуску готової продукції;
- відображати витрати, пов'язані з його утилізацією;
Вести облік переробки бракованої продукції.
Відповідно до технологічної інструкції до виробництва виробів ковбасних за ГОСТ Р 52196 2003 для відображення фактичного складу випущеної продукції (за вказаною специфікації) використовується звіт Рецептурний журнал.
Моніторинг та аналіз показників діяльності підприємства
В конфігурації реалізовано побудову ієрархічної моделі цілей і цільових показників, надані інструменти для їх моніторингу, включаючи розширений аналіз і доступ з мобільних пристроїв.
Продукція, що поставляється модель показників, розроблена за принципом контролю "День - Тиждень - Місяць", забезпечує можливість демонстрації роботи з показниками навіть на "порожній" інформаційній базі.
Виробництво
Реалізована трирівнева система управління виробництвом: планування рівня підприємства, межцеховое планування і управління на рівні цеху. Надані механізми забезпечують вирішення завдань підготовки виробництва, планування, виконання та диспетчеризації виробничих процесів:
- розширені можливості планування складних виробів з тривалим циклом виробництва;
- можливість використовувати розрахункові алгоритми для визначення властивостей і нормативів витрат необхідних для виробництва ресурсів: матеріалів і видів робіт;
- підтримка випуску продукції в мірних одиницях виміру;
- управління чергою замовлень на виробництво;
- планування і диспетчеризація виробництва через етапи виробництва;
- формування графіка виробництва;
- діагностика графіка виробництва;
- інструменти MES / APS-системи для поопераційного планування;
- диспетчеризація технологічних операцій без пооперационного планування;
- моніторинг виконання замовлень на виробництво;
- оформлення випуску без замовлень на виробництво;
- розширений інструментарій для аналізу і контролю ходу виробництва.
Організація ремонтів
Забезпечуються облік і класифікація об'єктів, що знаходяться в експлуатації:
- моніторинг стану;
- реєстрація виявлених дефектів;
- управління за видами ремонтів;
- організація і проведення планових та позапланових ремонтних заходів;
- єдина система забезпечення ресурсних потреб ремонтної і виробничої діяльності;
- формування повної вартості володіння об'єктами експлуатації.
Фінансовий результат і контролінг
Конфігурація дозволяє організувати контроль за матеріальними потоками і споживанням ресурсів, що забезпечують виробничу, управлінську та комерційну діяльність підприємства. Облік витрат і розрахунок собівартості продукції виконуються на основі даних оперативного обліку.
Конфігурація підтримує роздільний облік витрат за видами діяльності, які мають виділення в частині різного оподаткування операцій.
Підсистема управління витратами забезпечує:
- створення планових калькуляцій;
- облік фактичних витрат підприємства за видами діяльності в необхідних розрізах в натуральному і вартісному вимірі;
- незалежну класифікацію постатейних видатків для цілей регламентованого та управлінського обліків;
- оперативний кількісний облік ресурсів у незавершеному виробництві;
- облік фактичних залишків незавершеного виробництва на кінець звітного періоду в необхідних розрізах;
- різні способи розподілу витрат: на собівартість випущеної продукції і виконаних робіт, на напрямки діяльності, на витрати майбутніх періодів;
- розрахунок фактичної собівартості випусків за період;
- можливість незалежного розрахунку собівартості в валюті управлінського обліку відповідно до правил міжнародного фінансового обліку;
- відокремлений під призначення розрахунок собівартості випусків;
- надання даних про структуру собівартості випуску.
Можливість проведення аналізу собівартості істотно підвищує наочність і контроль виконаного розрахунку собівартості.
Реєстрація витрат, розрахунок собівартості і формування фінансових результатів можливі в розрізі напрямів діяльності, що забезпечують наскрізну аналітику ведення обліку. Дані в розрізі напрямів діяльності відображаються в бухгалтерських звітах і управлінської звітності. Управлінський баланс дозволяє вести моніторинг використання фінансових ресурсів, виділених під напрямки діяльності.
Облік фінансових результатів (прибутку, збитків), що ведеться в розрізі напрямів діяльності, деталізований до конкретних об'єктів і документів розрахунків. Підтримується опис довільних правил розподілу собівартості і виручки від продажів за напрямками діяльності (на основі аналітики продажів), а також розподілу всіх додаткових витрат, пов'язаних з організацією торгової діяльності.
В рамках механізмів міжнародного фінансового обліку представлена налаштована методична модель: план рахунків, шаблони проводок, фінансові звіти за МСФЗ. Це дозволяє максимально спростити початок використання даної функціональності.
* Бюджетування *
Використовується інтуїтивно зрозуміла настройка структури бюджетів в форматі "табличній моделі бюджетування". Опція версіонірованія для примірників бюджетів дозволяє проводити порівняння версій, згортку, видалення, а також повернення до попередньої версії. Різноманітні засоби автоматичного розрахунку бюджетних статей дозволяють здійснювати розшифровку до вихідних даних розрахунків. У конфігурації реалізовано управління процесом бюджетування. Інструментами розділу "Бюджетування" забезпечується підтримка широкого кола завдань фінансового планування, бюджетного управління і проведення план-фактного аналізу діяльності підприємства:
- настроюються види бюджетів;
- моделювання сценаріїв;
- економічний прогноз;
- аналіз досягнення планових показників;
- складання зведеної звітності за результатами моніторингу;
- розширений фінансовий аналіз.
Казначейство
Забезпечується повний контроль за грошовими коштами, що знаходяться в процесі зарахування, списання або переміщення:
- гнучкі інструменти для ведення платіжного календаря;
- використання коштів окремих рахунків;
- облік кредитів, депозитів і позик;
- виконання еквайрингових операцій;
- моніторинг стану взаєморозрахунків і простроченої заборгованості;
- організація роботи з підзвітними особами.
Продажі
Забезпечується підтримка типових і індивідуальних правил продажів клієнтам, орієнтована на підвищення ефективності здійснюваних операцій:
- воронка продажів;
- формування прайс-листів з інформацією про залишки товарів;
- використання регламентованих процесів продажів, бізнес-процесів управління складними продажами;
- розширене управління замовленнями клієнтів, угодами;
- самообслуговування клієнтів;
- управління торговими представниками;
- моніторинг стану процесів продажів;
- обмін з Державною інформаційною системою маркування товарів (ГІСМ);
- робота з Єдиної державної автоматизованої інформаційної системою (ЕГАИС):
планування використання автотранспорту;
- імовірнісна оцінка прогнозу продажів;
- роздільний облік по партнерам (управлінський облік) і контрагентам (регламентований облік);
- автоматичний контроль ліміту заборгованості;
- інвентаризація взаєморозрахунків;
- моніторинг і класифікація простроченої заборгованості по набору параметрів;
- розширені інструменти для формування статистичної та аналітичної звітності станом взаєморозрахунків;
- підтримка роботи з онлайн-ККТ.
Управління взаємовідносинами з клієнтами
Надано механізми, за допомогою яких можна реалізувати обрану на підприємстві стратегію відносин з партнерами:
- бізнес-процеси організації взаємодії з клієнтами;
- аналіз лояльності клієнтів;
- моніторинг виконання угод;
- BCG-аналіз;
- розширений аналіз показників роботи менеджерів.
Закупівлі
Підсистема забезпечує менеджерів, відповідальних за постачання, інформацією, необхідною для своєчасного прийняття рішень про поповнення запасів ТМЦ, для зниження витрат на закупівлі і чіткої організації взаємодії з постачальниками. Функціонал підсистеми включає:
- оперативне планування закупівель на підставі планів продажів, планів виробництва і невиконаних замовлень покупців;
- оформлення замовлень постачальникам і контроль їх виконання;
- реєстрацію і аналіз виконання додаткових умов по договорах з фіксованими номенклатурними позиціями, обсягами і термінами поставок;
- підтримку різних схем прийому товарів від постачальників (в тому числі прийому на реалізацію і отримання давальницької сировини і матеріалів);
- підтримку облікової схеми "Товари в дорозі";
- оформлення невідфактурованих поставок;
- аналіз потреб складу і виробництва в товарах, готової продукції і матеріалах;
- наскрізний аналіз і установку взаємозв'язків між замовленнями клієнтів і замовленнями постачальникам;
- аналіз наслідків, до яких може привести невиконання замовлень постачальниками (до зриву якого клієнтського замовлення може привести недопоставка товарів або матеріалів);
- планування закупівель з урахуванням прогнозованого рівня складських запасів і зарезервованих ТМЦ на складах;
- підбір оптимальних постачальників (по їх надійності, історії поставок, критеріям терміновості виконання замовлень, пропонованих умов доставки, територіальному або іншим довільним ознаками) і автоматичне формування замовлень для них;
- складання графіків поставок і графіків платежів.
Склад і доставка
В рамках конфігурації реалізовані наступні можливості, пов'язані з організацією зберігання товарів:
- підтримка складної ієрархічної структури складів і роздрібних магазинів;
- підтримка ордерної схеми при русі товару;
- облік товарів на складах за термінами придатності;
- мобільні робочі місця працівників складу;
- статистичний аналіз запасів, зберігання результатів ABC / XYZ-аналізу;
- товарний календар;
- різні сценарії роботи з товарами, прийнятими на відповідальне зберігання;
- управління доставкою.
Регламентований облік
Конфігурація містить необхідний інструментарій для автоматизації бухгалтерського і податкового обліку, включаючи підготовку обов'язкової (регламентованої) звітності в організації:
- єдиний план рахунків податкового та бухгалтерського обліку;
- облік у відокремлених підрозділах організацій, виділених на самостійний баланс;
- облік фактів господарської діяльності відкладеним проведенням з контролем актуальності відображення;
- оперативний контроль формування проводок для довільного документа;
- моніторинг відображення документів оперативного контуру в бухгалтерському обліку;
- розширені механізми обліку та відображення руху основних засобів (власних, орендованих, отриманих в лізинг), НМА, капітального будівництва, виконання НДДКР.
Облік ПДВ. Автоматизовано заповнення книги покупок і книги продажів, виставлення коригуючих і виправлених рахунків-фактур. Для цілей обліку ПДВ ведеться окремий облік операцій, оподатковуваних ПДВ і не підлягають оподаткуванню. Відслідковуються складні господарські ситуації в обліку ПДВ при реалізації із застосуванням ставки ПДВ 0%, а також без ПДВ.
Податковий облік з податку на прибуток ведеться на тих самих рахунках, що й бухгалтерський облік. Це спрощує зіставлення даних бухгалтерського і податкового обліків і виконання вимог ПБУ 18/02 "Облік розрахунків з податку на прибуток". За даними податкового обліку формується декларація з податку на прибуток. Ведуться податкові регістри.
Підготовка і здача регламентованої бухгалтерської, податкової та статистичної звітності виконуються в рамках вбудованого сервісу "Звітність".
Управління персоналом і розрахунок заробітної плати
Підсистема призначена для організації роботи служб компанії, зайнятих управлінням людськими ресурсами, і для комплексної автоматизації процесів, що забезпечують підтримку кадрової політики підприємства.
Регламентований кадровий облік і розрахунок зарплати уніфіковані з конфігурацією "Зарплата і управління персоналом ПРОФ", редакція 3.1.
Кадровий облік і розрахунок зарплати можуть вестися або спільно з оперативним контуром в рамках однієї інформаційної бази, або в рамках виділеної інформаційної бази. Для реалізації другого варіанту надані необхідні інструменти інтеграції.
Технологічні переваги
Платформа дозволяє:
- забезпечити високу надійність, продуктивність і масштабованість системи;
- використовувати різні операційні системи (Linux, Windows, Mac OS, PostgreSQL) і системи управління базами даних (MS SQL Server, IBM DB2, Oracle Database);
- організувати роботу з системою через Інтернет, в режимі тонкого клієнта або веб-клієнта (через звичайний інтернет-браузер), в тому числі в хмарному режимі;
- створювати мобільні робочі місця з використанням планшетів і смартфонів під управлінням iOS, Android, Windows;
- налаштовувати інтерфейс для конкретного користувача або групи користувачів з урахуванням ролі користувача, його прав доступу і індивідуальних налаштувань.
Механізм функціональних опцій дозволяє "включати" або "вимикати" різні функціональні частини прикладного рішення без програмування (зміни конфігурації).
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності.TQM systems