Приклад розробки мобільного додатку на 1С:Підприємство 8.3 для роботи кур'єра інтернет-магазину при доставці товарів клієнтам. Для розробки використана конфігурація "Збирач мобільних додатків"
Повна версія даних матеріалів доступна в електронному вигляді на сервісі ІТС, для всіх у кого є ліцензія ІТС.
Додаткові матеріали:
...Отже, ми розробили мобільний додаток для роботи кур'єра інтернет-магазину при доставці товарів клієнтам. Звичайно, воно досить схематично і не може охопити всіх завдань, реально виникають в процесі роботи кур'єра. Але воно реалізує всю ту функціональність, яку ми хотіли показати в цій книзі.
Тепер, після того як розробка закінчена, нам залишилося тільки зібрати наш мобільний додаток в один файл і завантажити його на планшет.
Хоча для збірки ми будемо використовувати спеціальну конфігурацію Складальник мобільних додатків, що полегшує процес складання, все одно в перший раз зробити це не просто і не швидко. Тому потрібно запастися терпінням і уважно і акуратно виконати описану нижче послідовність дій.
Конфігурація Збирач мобільних додатків поставляється в складі мобільної платформи. У першій главі книги в розділі «Мобільна платформа 1С:Підприємство» ми розпаковували архів з мобільною платформою на комп'ютер. У цьому каталозі є папка MobileAppMaker з файлом Setup.exe для установки шаблону конфігурації. Запустимо цей файл і встановимо шаблон конфігурації в каталог шаблонів «1С:Підприємство» (мал. 5.1).
Мал. 5.1. Встановлення шаблону конфігурації "Збирач мобільних додатків"
Потім додамо нову інформаційну базу в список інформаційних баз " 1С:Підприємство» і створимо інформаційну базу зі створеного раніше шаблону (мал. 5.2).
Мал 5.1. Встановлення шаблону конфігурації "Збирач мобільних додатків"
Потім додамо нову інформаційну базу в список інформаційних баз " 1С:Підприємство» і створимо інформаційну базу зі створеного раніше шаблону (мал. 5.2).
Мал. 5.2. Створення інформаційної бази "Збирач мобільних додатків" з шаблону
Потім відкриємо цю базу в конфігураторі і додамо користувача Адміністратор з властивостями Аутентифікація 1С:Підприємство, ролями Адміністратор Користувач і мовою Російську (мал. 5.3).
Мал. 5.3. Створення користувача «Адміністратор»
Збережемо конфігурацію, закриємо її і відкриємо в режимі 1С:Підприємство від імені користувача Адміністратор. Зараз ця база порожня. Ми повинні заповнити в ній всі необхідні параметри для збірки, які будуть зберігатися і використовуватися для подальших збірок.
Спочатку (якщо база порожня) на початковій сторінці програми відкривається загальна довідкова інформація про збирач мобільних додатків. Перейти до неї також можна з головного меню-Головне меню - Довідка - зміст довідки > Збирач мобільних додатків. Крім того, з окремих форм конфігурації відриваються додаткові сторінки довідки про збірку мобільних додатків (мал. 5.4).
Мал. 5.4. Довідка по конфігурації "Збирач мобільних додатків"
Спочатку ми повинні налаштувати параметри збирача. Для цього з меню Сервіс викличемо пункт Налаштування параметрів програми. Збирати мобільний додаток для Apple ми зараз не будемо, тому відповідний прапорець залишаємо порожнім.
У формі налаштувань нам потрібно заповнити таблицю Каталоги компонентів на комп'ютерах, що беруть участь в процесі складання, яка буде містити шляхи до програмних компонентів, необхідним для складання мобільного додатку. Для цього натиснемо кнопку Створити над цією таблицею (мал. 5.5).
Мал. 5.5. Створення запису таблиці «Каталоги компонентів...»
Відкриється форма Шляху до компонентів. Викликавши довідку з цієї форми можна побачити посилання для отримання програмних компонентів і їх опис (мал. 5.6).
Мал. 5.6. Довідка, що описує шляхи до компонентів
Спочатку потрібно встановити Java SDK і в полі JDK вказати каталог, в який цей компонент встановлений. Java SDK можна отримати за адресою: //www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html. Рекомендується завантажувати пакет Java Platform (JDK).
На сторінці вгорі потрібно натиснути на кнопку Download (мал. 5.7).
Мал. 5.7. Отримання Java SDK
На наступній сторінці потрібно прийняти ліцензійну угоду (встановити позначку Accept License Agreement) і натиснути на посилання з потрібним дистрибутивом в колонці Download (для 64-бітної Windows – це пакет jdk-8u60-windows-x64.exe), мал. 5.8.
Мал. 5.8. Отримання Java SDK
Отриманий інсталятор потрібно запустити і встановити Java SDK, наприклад, в каталог: C:\Program Files \ Java \ jdk1.8.0_60 (мал. 5.9).
Мал. 5.9. Встановлення Java SDK
Потім цей шлях потрібно вказати в поле JDK форми Налаштування шляхів до компонентів програми Збирач мобільних додатків (мал. 5.10).
Мал. 5.10. Налаштування шляхів до компонентів програми "Збирач мобільних додатків"
У наступному полі форми Налаштування робочий каталог і кеш збирача потрібно вказати будь-який каталог на латиниці, в якому програма збірки буде розміщувати службові файли. Користувач, від імені якого буде виконуватися збірка мобільних додатків, повинен мати повні права для цього каталогу (Мал. 5.11).
Мал. 5.11. Налаштування шляхів до компонентів програми "Збирач мобільних додатків"
У полі Android SDK вкажемо шлях до каталогу, в якому знаходиться SDK Manager. Android SDK ми встановлювали в розділі 1, в розділі «Android SDK» (мал. 5.12).
Мал 5.12. Налаштування шляхів до компонентів програми "Збирач мобільних додатків"
Потім потрібно встановити Apache ANT і в полі Apache ANT вказати каталог, в який цей компонент встановлений. Apache ANT необхідний для виконання збірки мобільного додатку для ОС Android. Apache Ant можна отримати тут.. .
З цієї сторінки нам потрібно завантажити архів apache-ant-1.9.6-bin.zip (мал. 5.13).
Мал. 5.13. Отримання Apache ANT
Разархивируем цей файл на комп'ютер і вкажемо шлях до нього у формі налаштувань шляхів до компонентів (мал. 5.14).
Мал. 5.14. Налаштування шляхів до компонентів програми "Збирач мобільних додатків"
Потім потрібно встановити систему PuTTY і в полі PuTTY вказати каталог, в який цей компонент встановлений. PuTTY можна отримати тут...
PuTTY використовується в тому випадку, якщо виконується збірка мобільного додатку для Apple. Для складання мобільних додатків потрібні утиліти pscp.exe і plink.exe. Про всяк випадок скачаємо весь інсталяційний пакет putty-0.65-installer.exe (мал. 5.15).
Мал. 5.15. Отримання PuTTY
Отриманий інсталятор потрібно запустити і встановити PuTTY, наприклад, в каталог: C:\Program Files (x86)\PuTTY (мал. 5.16).
Мал. 5.16. Установка PuTTY
Мал. 5.17. Налаштування шляхів до компонентів програми "Збирач мобільних додатків"
Потім вкажемо шлях, отриманий при установці PuTTY, у формі налаштування шляхів до компонентів (мал. 5.17).
Мал 5.17. Налаштування шляхів до компонентів програми "Збирач мобільних додатків"
На цьому настройка шляхів до компонентів завершена. Натиснемо записати і закрити.
Тепер нам потрібно налаштувати параметри постачальника. Для цього викличемо з меню Сервіс пункт Редагувати параметри постачальника.
Відкриється форма постачальники, в якій потрібно на закладці Загальні параметри вказати довільне найменування постачальника, а також задати префікс ідентифікатора програми. Це поле повинно заповнюватися на латиниці і починатися з рядка «com». Правила заповнення цього поля можна подивитися в контекстній довідці, що відкривається по кнопці зі знаком" «". Потім потрібно відзначити, для яких операційних систем виконується складання мобільного додатку. У нашому випадку встановимо прапорець Для ОС Android.
Для роботи з push-повідомленнями через допоміжний сервіс «1С:Підприємство» вкажемо параметри доступу до сервісу. Для цього натиснемо кнопку Додати над таблицею внизу форми постачальника. У вікні Параметри доступу до допоміжного сервісу «1С:Підприємство» відзначимо опцію Реєструвати для обраного користувача, виберемо користувача складальника – Адміністратор і вкажемо електронну адресу та пароль, під яким ми раніше реєструвалися на сервісі при тестуванні роботи з push-повідомленнями. Натиснемо кнопку Зберегти і закрити. Крім того, можна зареєструватися на сервісі «1С:Підпр.» безпосередньо з цієї форми за допомогою кнопки Зареєструватися в сервісі «1С:Підпр.» якщо цього ще не було зроблено (мал. 5.18).
Мал. 5.18. Налаштування параметрів постачальника програми "Збирач мобільних додатків"
Крім того, викликати вікно налаштування параметрів доступу до сервісу «1С:Підпр."можна з меню Сервіс, пункт Параметри доступу до сервісу" 1С:Підприємство».
Після цього необхідно на закладці Параметри для ОС Android заповнити групу полів Ключ розробника. Для цього спочатку створимо ключ розробника, натиснувши на посилання Створити ключ розробника. У формі Створення ключа розробника довільно заповнимо поля і натиснемо кнопку Сформувати ключ (мал. 5.19).
Мал. 5.19. Налаштування параметрів постачальника програми "Збирач мобільних додатків"
Після цього поля-параметри ключа розробника заповняться автоматично (мал. 5.20).
Мал. 5.20. Налаштування параметрів постачальника програми "Збирач мобільних додатків"
Значення в полі хеш SHA1 ключа розробника буде використовуватися в подальшому для отримання ключа роботи з картами Google. Це значення необхідно в тому випадку, якщо мобільний додаток буде використовувати засоби геопозиціонування на платформі Android. На цьому настройка параметрів Постачальника завершена. Натиснемо записати і закрити.
Тепер нам потрібно завантажити мобільну платформу «1С:Підприємство», під керуванням якої буде працювати зібране мобільний додаток. Версії мобільної платформи може бути кілька, але вони повинні бути не нижче версії 8.3.4.
Для завантаження і зберігання різних версій мобільної платформи призначений довідник Мобільні платформи. Для кожної версії платформи в цьому довіднику повинна бути створена окремий запис.
З командної панелі програми відкриємо довідник Мобільні платформи і натиснемо кнопку Створити. Після цього з'явиться діалог вибору файлу, в якому потрібно вибрати файл з архівом мобільної платформи mobile.zip, який ми зберігали на комп'ютері при отриманні мобільної платформи у першій главі книги, в розділі «Мобільна платформа 1С:Підприємство». Виберемо його і натиснемо кнопку Відкрити.
У разі успішного завантаження платформи відкриється форма створення елемента довідника Мобільні платформи, в якій поля Версія мобільної платформи і Найменування заповняться автоматично, і з'явиться прапорець Файли мобільної платформи завантажені (мал. 5.21).
Мал. 5.21. Завантаження мобільної платформи
Натиснемо Записати і закрити.
Тепер нам потрібно завантажити розроблену нами мобільну конфігурацію Кур'єрінтернетмагазину. Відкриємо цю конфігурацію в конфігураторі. У палітрі властивостей конфігурації задамо властивості Постачальник – myfirm і Версія 1.0.0 (мал. 5.22).
Мал. 5.22. Властивості мобільної конфігурації "Кур'єрінтернетмагазину"
Потім вивантажимо цю конфігурацію в файл, виконавши команду конфігуратора Конфігурація > Мобільний додаток > Записати у файл...
Для завантаження і зберігання різних версій конфігурацій мобільних додатків призначений довідник Мобільні конфігурації. Довідник передбачає дворівневу структуру: групи описують прикладні рішення, а елементи в групах – різні версії конфігурацій цих прикладних рішень. Для завантаження нової версії конфігурації необхідно зайти в групу, відповідну прикладному рішенню, і в цій групі створити новий елемент.
З командної панелі програми відкриємо довідник Мобільні конфігурації і натиснемо кнопку Створити групу з найменуванням нашій конфігурації Кур'єр Інтернет-магазину (мал. 5.23).
Мал. 5.23. Створення групи довідника «Мобільні конфігурації»
Потім у цій групі створимо новий елемент довідника.
Після цього з'явиться діалог вибору файлу, в якому потрібно вибрати файл 1cema.xml, в який ми тільки що зберігали нашу мобільну конфігурацію. Виберемо його і натиснемо кнопку Відкрити.
у разі успішного завантаження конфігурації всі поля форми будуть заповнені автоматично і не повинні змінюватися вручну. У таблиці дозволів будуть вказані всі дозволи по роботі мобільного додатку з мультимедіа, геопозиціонуванням, повідомленнями і т. п., які ми встановили при його розробці. Крім того, будуть показані повідомлення про неможливість роботи з календарями і контактами, дозволи на які ми не встановлювали (мал. 5.24)
Мал. 5.24. Завантаження мобільної конфігурації
Натиснемо записати і закрити.
Тепер нам потрібно описати параметри мобільного додатку, яке ми будемо збирати, в довіднику Мобільні додатки.
Довідник повинен володіти дворівневою структурою, де група описує основні параметри збірки, а елемент групи уточнює параметри збірки для конкретної версії мобільного додатку. Для кожного мобільного додатка повинна бути створена окрема група, і для кожної версії мобільного додатку в даній групі потрібно створити свій елемент.
З командної панелі програми відкриємо довідник Мобільні додатки і натиснемо кнопку Створити групу. У формі, що відкрилася, задамо найменування мобільного додатку Кур'єр інтернет-магазину.
Постачальник у нас один – Моя фірма. Він заповниться автоматично. А також встановиться прапорець Для ОС Android. Поле Мобільна платформа залишимо порожнім – при складанні автоматично буде використана сама «свіжа» версія платформи.
У полі ідентифікатор рішення вкажемо довільний рядок на латиниці. Наступне за ним поле заповниться автоматично (мал. 5.25).
Мал. 5.25. Створення групи довідника «Мобільні додатки»
Після цього автоматично заповниться поле Параметр отримання ключа для роботи з картами Google (в це поле підставляється значення параметра Хеш SHA1 ключа розробника Постачальника Моя фірма з форми налаштування параметрів Постачальника, див. мал. 5.20 + рядок ідентифікатора рішення) – це нам знадобиться для отримання ключа для роботи з картами Google. Для цього ми повинні звернутися до сервісу Google і після отримання ключа записати його в поле Ключ для роботи з картами Google.
Якщо у вас немає облікового запису Google, то треба його створити і зареєструватися за посиланням...
Потім в Google APIs Console потрібно створити проект за допомогою кнопки Create project, потім ввести довільне ім'я проекту і натиснути Create (мал. 5.26).
Мал. 5.26. Створення проекту Google APIs Console
Щоб побачити список ваших проектів в консолі, може знадобитися ще раз перевідкрити консоль. Потім потрібно відкрити для редагування щойно створений проект, натиснувши на посилання з його ім'ям.
У списку сервісів Google на закладці APIs потрібно вибрати сервіс карт Google Maps Android API і включити його натисканням на Enable API (мал. 5.27).
Мал. 5.27. Включення сервісу карт в Google
Потім на закладці Credentials потрібно створити новий ключ. Для цього виберемо зі списку Add credentials терміну API key і у вікні натиснемо Android key (мал. 5.28).
Мал. 5.28. Створення ключа для роботи з картами Google
у вікні, натиснемо кнопку " + Add package name..., в полі Package name скопіюємо терміну повного ідентифікатора рішення з форми налаштування параметрів програми (див. мал. 5.25), в полі SHA-1 certificate... - значення параметра хеш SHA1 ключа розробника з форми налаштування параметрів Постачальника (див. мал. 5.20) і натиснемо кнопку Create (мал. 5.29).
Мал. 5.29. Створення ключа для роботи з картами Google
Отриманий ключ скопіюємо в поле Ключ для роботи з картами Google форми групи довідника мобільні додатки, в якій описується наш мобільний додаток Кур'єр інтернет-магазину.
Інші поля можна не заповнювати. Поле Версія програми буде відповідати використовуваної версії мобільної конфігурації, так як при складанні нашого мобільного додатка використовується одна мобільна конфігурація.
<Поле Номер збірки встановлюється в значення 1 в разі складання для ОС Android. Дане поле не потрібно змінювати вручну, так як воно буде автоматично збільшувати своє значення при створенні нових версій мобільного додатку. В таблицю в нижній частині форми потрібно додати нашу мобільну конфігурацію,яка буде входить до складу мобільного додатку (групу з довідника мобільні конфігурації), мал. 5.30.
Мал. 5.30. Створення групи довідника «Мобільні додатки»
Натиснемо Записати.
Щоб мобільний додаток могло отримувати push-повідомлення з основної бази, його треба зареєструвати на допоміжному сервісі «1С:Підприємство». Для цього натиснемо кнопку робота з сервісом " 1С:Підпр.» (див. мал. 5.30).
При відкритті форми Робота з сервісом «1С:Підпр.» по розсилці push-повідомлень відбудеться з'єднання з сервісом на основі заданих нами даних при редагуванні параметрів постачальника (див. мал. 5.18). Натиснемо кнопку Зареєструвати додаток (див. мал. 5.31).
Після реєстрації програми потрібно вказати, що наш мобільний додаток буде отримувати push-повідомлення за допомогою сервісу GCM (Google Cloud Messaging). Для цього натиснемо кнопку Підключити до GCM (мал. 5.31).
Мал. 5.31. Реєстрація мобільного додатку на сервісі" 1С:Підпр.»
Повернемося в форму групи довідника Мобільні додатки і натиснемо Записати і закрити.
Тепер у групі мобільних додатків створимо елемент. Всі поля цієї форми заповняться автоматично. Про призначення цих полів можна прочитати в контекстній довідці, що відкривається по кнопці зі знаком"?» (мал. 5.32).
Мал. 5.32. Створення елемента довідника «Мобільні додатки»
Щоб виконати збірку мобільного додатку, натиснемо кнопку Записати і потім зібрати додаток. Почекаємо, поки з'являться результати збірки. Коли збірка закінчиться, збирач автоматично перейде на закладку результати збірки - в нашому випадку це два файли: один для архітектури ARM, інший для архітектури x86 (мал. 5.33).
Мал. 5.33. Результати складання мобільного додатку
У нашому планшеті процесор архітектури ARM, тому виділимо терміну Мобільний додаток для ОС Android (ARM) і натиснемо Отримати додаток.
Збережемо отриманий файл com.myfirm.myapp-arm.apk на комп'ютер. Потім скопіюємо цей файл на планшет і запустимо його. Додаток з піктограмою " 1С:Підприємство" встановиться і додасться в список додатків планшета.
Щоб протестувати його роботу, потрібно виконати синхронізацію даних з основним додатком.
Перед цим у формі налаштувань потрібно заповнити адресу і код центральної бази, як показано в розділі " використання Web-сервісу в мобільному додатку. Обмін даними"»
А також потрібно заповнити список вузлів обміну Мобільні пристрої, як показано в розділі «Перенесення даних на планшет».
Перед тим як тестувати роботу з push-повідомленнями, потрібно ще раз перевідкрити мобільний додаток, щоб воно змогло передати основного додатком свій ідентифікатор абонента повідомлень через Web-сервіс, параметри доступу до якого ви тільки що вказали.
З питань розробки мобільних додатків на різних ПЛАТФОМРАХ, а так само їх інтеграції з основною базою 1С:Підприємство Наші контактипослуги тут: впровадження, супровід, доопрацювання та інтеграція систем 1С:Підприємство.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service