Як подивитися, ввести, змінити, залишки відпусток в конфігураціях BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП.
Всі тонкощі ведення і розрахунку як правильно заповнити, як скасувати право на відпустку, як змінити залишки відпусток, врахувати відпустку наданий авансом. Ведення відпусток за видами. Компенсація при звільненні. Перенесення залишків відпустки при звільненні переводом і багато ще.
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Якщо на початок роботи з інформаційною базою є заборгованість перед співробітниками, яка не закривається в першому місяці експлуатації програми (на етапі впровадження підсистеми), то зареєструвати таку заборгованість можна документом «Початкова заборгованість по зарплаті» (розділ «Зарплата»). Тим же документом з від'ємним значенням реєструється заборгованість працівника перед організацією.
Цим документом реєструється заборгованість лише в підсистемі «Зарплата», тобто така заборгованість впливає лише на формування відомостей виплати та на звіти підсистеми.
Заборгованість в бухгалтерському обліку, а саме сальдо за рахунком 661 реєструється
Залишки із зарплати і податків вводяться тільки за закриті періоди, які дійсно збираються погашати в майбутньому.
Якщо наприклад, облік у програмі організація починає вести з 1 січня 2021р. На 1 січня зарплата за грудень ще не виплачена і податки не перераховані. Вводити ці суми як залишки в підсистемі Зарплата не потрібно, оскільки ці виплати повинні будуть потрапити в звітність за 2020р., тому оформляти їх треба там, де облік вівся до цього. А ось якщо в організації наприклад є не виплачена зарплата за листопад 2020 р, яку збираються виплатити, скажімо, в лютому 2021р. – ось ці залишки повинні бути введені в програму.
Ця особистість введення залишків відноситься тільки до регістрів підсистеми «Зарплата», залишки за бухгалтерськими рахунками треба вносити на дату введення залишків, незалежно від дати виплати.
При введенні залишків також за необхідності вводяться залишки з відпусток. Вони вводяться за посиланням КАДРИ - ПОЧАТКОВІ ЗАЛИШКИ ВІДПУСТОК.
Деякі співробітники могли бути прийняті на роботу до початку експлуатації програми, а на початок місяця початку експлуатації у них є невикористані відпустки за попередній цьому місяцю період. Для них (крім права на відпустки) необхідно ввести інформацію про невикористані залишки за допомогою кадрових документів:
Залишок відпустки на будь-яку наступну дату буде визначатися як сума залишку, введеного на дату залишків, і залишку, розрахованого як різниця зароблених (починаючи з цієї дати залишку) і фактично використаних відпусток, зареєстрованих після цієї дати.
Важливо!
Вводити залишки у документах “Початкова штатна розстановка” і “Введення залишків відпусток” можна, не вводячи при цьому право на саму відпустку. Наприклад, колись право на відпустку належало співробітнику і було їм зароблене, але тепер право на цю відпустку співробітнику більше не належить, а залишилися тільки невикористані залишки відпустки. У документі «Початкова штатна розстановка» є можливість явно вказати, чи потрібно надавати право на відпустку чи ні. У документі «Введення залишків відпусток» в табличній частині розділу «Права на відпустки» немає можливості видалити рядок з видом відпустки, за яким є залишки в табличній частині розділу «Залишки відпусток за робочим років», зате можна скасувати право на відпустку, за якою введені залишки за минулі роки, якщо права на цю відпустку більше немає.
Якщо документами «Початкова штатна розстановка» і «Введення залишків відпусток» вводяться залишки відпусток на дату, яка відноситься до останнього місяця робочого року, за який вводиться залишок, то залишок відпустки за цей робочий рік необхідно вводити з урахуванням того, що вже після закінчення одинадцяти місяців робочого року, які включаються в стаж роботи, що дає право на відпустку, співробітник має право на повну відпустку.
Надання щорічних відпусток працівникам (фактичне їх використання) реєструється за допомогою документа «Відпустка» (розділ «Кадри» або розділ «Зарплата») .
При заповненні документа «Відпустка» за допомогою довідки за залишками відпусток (за посиланням «Як співробітник використовував відпустку?») можна подивитися, на скільки днів відпустки має право працівник і як це право виникло. Довідка за залишками відпусток містить в собі інформацію не тільки про призначення прав на відпустки (прийоми, переведення, введення залишків) і їх фактичне використання, але і про залишки за підсумками робочих років з розшифровкою про дні за кожен такий рік (інформація виводиться в кінці довідки).
Незалежно від права на відпустку для наданої відпустки в документі можна ввести період будь-якої тривалості чи зазначити будь-яке число днів компенсації (відповідно до графіка відпусток або заяви співробітника). Тобто відпустка може бути надана і авансом.
Для щорічних відпусток програмою автоматично визначається період, за роботу в якому зароблено право на вказане в документі число днів відпустки. Під періодом, за який передбачається вказана кількість днів відпустки, в програмі розуміється один календарний рік (починаючи з дати прийняття співробітника на роботу або дня призначення або зміни права на відпустку). Право на відпустку в програмі визначається з точністю до одного місяця робочого року. Коли обчислюються терміни роботи, які дають право на пропорційну додаткову відпустку або на компенсацію за відпустку при звільненні, надлишки, які складають менше половини місяця, виключають із розрахунку, а надлишки, які становлять не менше половини місяця, округлюються до повного місяця. Відповідно до законодавства в стаж роботи, що дає право на щорічну основну оплачувану відпустку, не включаються періоди відпустки по догляду за дитиною. Робочий рік продовжується на такі періоди. Таким чином, робочий період може не дорівнювати календарному року.
Довідку за залишками відпусток можна сформувати не тільки з документа «Відпустка», але і з картки співробітника (розділ «Кадри» - «Співробітники» - кнопка «Друк» - «Довідка по відпустках співробітника»).
Облік фактично наданих відпусток ведеться в розрізі видів відпусток. За яким видом відпустки буде відображена операція надання відпустки, визначається в програмі налаштуваннями видів нарахування (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники»), що застосовуються для оплати відпустки, компенсації за невикористаний залишок відпустки і виду утримання (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники»), що застосовується для утримання при звільненні за дні, використані авансом. На закладці «Основне» в реквізиті «Вид відпустки» вказується відповідний йому вид відпустки з довідника «Види відпусток». Відповідні види нарахувань (для оплати відпустки, її компенсації і утримання) автоматично створюються при записі щорічного виду відпустки, при цьому їх назви збігаються з назвою виду відпустки (для компенсації додається «Компенсація відпустки (...)», для утримання – «Утримання за невідпрацьовану відпустку (...)»).
При оформленні документа «Звільнення» (розділ «Кадри) автоматично заповнюється кількість днів невикористаних відпусток, за які слід нарахувати компенсацію, або кількість перевитрачених днів, за які слід провести утримання.
У програмі реалізована можливість перенесення залишків відпусток при звільненні переведенням. Якщо переведення співробітника здійснюється в іншу організацію, облік по якій ведеться в тій же базі, то не доведеться виплачувати співробітникові компенсацію за невикористану відпустку або утримувати суми за дні відпустки, надані авансом. Залишки днів відпустки просто будуть перенесені. Ця можливість включається в налаштуваннях кадрового обліку при встановленні прапора «Використовувати перенесення залишків відпустки при звільненні переведенням» в розділі «Перенесення залишків відпустки при звільненні переведенням».
За допомогою звіту «Фактичні відпустки») (розділ «Кадри» - «Звіти по кадрах») можна отримати інформацію про всі щорічні відпустки, що надані за обраний період.
За допомогою звітів «Залишки відпусток» (розділ «Кадри» - «Звіти по кадрах») і «Залишки відпусток (коротко)» (розділ «Кадри» - «Звіти по кадрах») ми можемо отримати інформацію про залишки відпусток співробітників на певну дату з деталізацією за робочі роки.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції BAS ERP у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service