Підтримка позначеної функціональності панелей бізнес-показників неможлива без використання спеціалізованого програмного рішення. Намалювати дерево цілей можна на папері, а таблицю показників розробити в табличному редакторі, але такий інструмент буде нежиттєздатним. Сучасний бізнес надзвичайно динамічний, зміни в ньому відбуваються кожну хвилину. Відстежувати такі зміни і заносити дані вручну до відповідних таблиць практично нереально. Крім того, застосування поширених програмних продуктів Excel і Access призведе до спрощення позначених механізмів і, як наслідок, спотворить ідею інтегрованого управління ефективністю на підставі динамічних панелей бізнес-показників. Найважливіше для такого інструменту - підтримувати систему показників в актуальному стані, витрачаючи на збір і обробку даних якомога менше ресурсів.
Програмний продукт "KPI" є спеціалізованим рішенням, призначеним для підтримки стратегічного і оперативного управління, оцінки результативності роботи підрозділу і співробітників. В даному програмному продукті в повній мірі реалізована концепція цільового управління, що описана вище. Функціональні можливості програмного продукту забезпечують вирішення основних завдань, пов'язаних з управлінням і оцінкою ефективності роботи підприємства.
Інформаційна панель бізнес показників (dashboards, контрольна, приладова панель) являє собою інструмент графічної візуалізації найбільш важливих для контролю і управління показників. Завдяки цьому інструменту, керівники різного рівня, одним поглядом оцінивши ситуацію в компанії, можуть приймати зважені і обгрунтовані рішення. Актуальна інформація доступна в режимі реального часу. За допомогою гнучкого налаштування керівник може самостійно зібрати на одному екрані інформацію про результативність та ефективність різних бізнес-процесів компанії (маркетингу і продажів, виробництва, сервісу, управління персоналом і т.д.). При цьому він сам вибирає зручний спосіб відображення інформації: у вигляді таблиці, графіку, діаграми або тексту, з урахуванням динаміки і стану показника. З використанням кольорового оформлення даних можна акцентувати увагу на цільових показниках, які знаходяться в критичних областях (наприклад, червоний колір - критична зона, в якій знаходиться значення показника, жовтий - прийнятний рівень, зелений колір - планове значення показника досягнуто). Для отримання детальної інформації можна інтерактивно перейти ( "провалитися") в інший інформаційний шар, в якому проаналізувати дані в розрізі аналітик.
З використанням цього інструменту керівник може зв'язати стратегічні цілі компанії і поточну (операційну) діяльність. Програмний продукт дозволяє створювати матриці результативності (MBO-матриці) для кожної посади і підрозділу. З одного боку, через таку матрицю розподіляється відповідальність співробітників за досягнення певних бізнес-показників, а з іншого боку, з'являється можливість відстежувати ступінь ефективності співробітника або керівника на цій посаді. Така матриця включає ключові показники діяльності (KPI) і дозволяє "оцифрувати" результативність співробітника і підрозділу, представивши її у вигляді коефіцієнта. Для кожного показника можна визначити його пріоритет шляхом встановлення ваги в загальному переліку показників. Використовуючи в розрахунку планові цільові орієнтири, оцінка ефективності співробітника/підрозділу перекладається в об'єктивну площину. Планові значення за кожним показником - це свого роду угода, яку керівник щомісячно/щоквартально укладає зі своїми співробітниками про досягнення ними певних результатів. Такий підхід дозволяє в подальшому проводити моніторинг діяльності, оцінювати ступінь досягнення цілей, наочно демонструвати внесок конкретного співробітника до результатів компанії.
Для управління результативністю компанії необхідно відстежувати реалізацію проектів, виконання завдань, доручень та ініціатив, сформованих в рамках стратегічних цілей. Будь-який проект, в кінцевому підсумку, може бути розбитий на безліч завдань, відповідальність за які необхідно розподілити між різними підрозділами та співробітниками. Програмний продукт дозволяє інтегровано управляти всіма стратегічними проектами, оперативними дорученнями і завданнями, спрямованими на поліпшення конкретних цільових показників. Планування і узгодження завдань може йти за принципом зверху вниз, коли завдання спускаються у вигляді доручень, або знизу-вгору, коли заходи плануються виконавцями, а потім узгоджуються керівником. Інструмент дозволяє структурувати робочий час співробітників, зв'язавши їх результативність з виконанням поставлених завдань, підвищити виконавську дисципліну за допомогою контролю дотримання термінів реалізації.
Даний інструмент призначений для допомоги керівнику в прийнятті виважених управлінських рішень на підставі багатовимірного аналізу бізнес-показників компанії. У програмному продукті існує можливість задавати для кожного цільового показника до шести розрізів аналітики (один зумовлений і п'ять настроюються користувачем). Як показала практика, такої кількості розрізів аналітики цілком достатньо, щоб забезпечити глибоке занурення в аналіз причинно-наслідкових зв'язків, зберігши при цьому приємлему швидкодію системи. У якостік аналітичних розрізів можуть використовуватися будь-які дані обліку. Наприклад, для показника "маржинальний прибуток" крім визначеного розрізу аналітики (відповідальний співробітник) можна задати додаткові параметри: за регіонами, видами діяльності, номенклатурою, контрагентами, філіями. Система дозволяє представляти дані, як в статистичному вигляді (на певну дату), так і в динаміці (з будь-яких періодів); як у вигляді структурованих табличних звітів, так і у вигляді діаграм і графіків.
Крім об'єктивних показників, продукт дозволяє збирати і враховувати оцінки, які засновані на суб'єктивній думці внутрішніх експертів. Найчастіше це необхідно для оцінки відповідності дій співробітників корпоративним стандартам (наприклад, вимогам системи менеджменту якості), очікуванням "внутрішніх клієнтів". Такими експертами можуть виступати як керівники, так і "споживачі" внутрішніх продуктів і послуг.
Автоматизований інструмент підтримує механізм регулярного збору таких оцінок і на основі заданого алгоритму трансформує ступінь відповідності вимогам стандартів в числове значення суб'єктивного показника.
Можливості програмного продукту дозволяють пов'язати показники діяльності співробітників (KPI) з системою винагороди. Програмний продукт дає можливість формувати різні алгоритми розрахунку винагороди і потім, на підставі отриманих значень досягнення результатів, розраховувати розмір преміальної частини зарплати співробітника. Керівник може гнучко задати відповідність рівня результативності співробітника і розміру премії (наприклад, при результативності співробітника нижче 75%, премія не нараховується; при результативності від 76% до 90% премія розраховується в розмірі половини норми і т.д.). За допомогою інструменту можна вибирати показники, які приймають участь в розрахунку винагороди, і налаштовувати формулу винагороди.
Такий підхід дозволяє компанії бути більш динамічною, легко адаптуватися до змін ринкової ситуації. Для співробітника в програмі є можливість оцінити розмір своєї премії при певному рівні результативності, що забезпечує зв'язок між поставленими цілями і фінансовим стимулом (бонусом). Усвідомлюючи це, співробітники можуть коригувати свої дії для отримання максимальної винагороди.
Оскільки в автоматизованій системі накопичується комерційна інформація, яка може носити конфіденційний характер, необхідно забезпечити розподіл до неї доступу в залежності від повноважень працюючих користувачів. Така настройка виконується двома способами:
Однією з найбільш важливих функцій програмного продукту є підтримка механізму автоматизованого збору, розрахунку і зберігання інформації за цільовими показниками. Дані за кожним показником можуть збиратися трьома способами: вноситися вручну, розраховуватися на основі інших показників, "транслюватися" з облікових (транзакційних, ERP) систем.
За рахунок того, що в системі в явному вигляді прописуються алгоритми збору показників, це забезпечує виконання найбільш значимого принципу цільового управління - створення "єдиного стандарту", за допомогою якого описується не тільки смисловий зміст цільового показника, але і спосіб його підрахунку. Використання автоматичного розрахунку показників дозволяє застосовувати формули, редагувати дані нижніх рівнів, будувати каскадну модель показників. Зберігання розрахованих цільових показників дає можливість проводити їх багатовимірний аналіз за будь-які періоди, будувати різноманітні звіти в режимі реального часу.
Програмний продукт може використовуватися як самостійно, так і дозволяє проводити "безшовну" інтеграцію з будь-якою обліковою системою, що працює на платформі "1С:Підприємство 8". Через налаштування консолідації даних з декількох незалежних підрозділів (філій, дочірніх підприємств, віддалених центрів відповідальності) можна забезпечити збір інформації в одному форматі. Це дає можливість планувати і аналізувати досягнення цілей в єдиному корпоративному стандарті.
В разі об'єднання програмного продукту з обліковою системою на платформі "1С:Підприємство 8", можна використовувати існуючі в ній об'єкти (довідники, документи і регістри), а через звіти отримувати доступ до первинних документів для контролю коректності розрахунку показників. Програмний продукт дозволяє проводити імпорт даних з облікових систем на інших платформах (ERP, CRM, SCM, бухгалтерські системи) і Excel-таблиць в автоматичному режимі.
"Консолідація 8" - типове рішення 1С:Підприємство, призначене для автоматизації широкого спектру завдань, пов'язаних з плануванням діяльності та контролем ефективності бізнесу компаній різного масштабу, в першу чергу великих холдингів і корпорацій. Особливості програмного продукту дозволяють збирати, обробляти і аналізувати дані з будь-яких джерел, формуючи консолідовану звітність за різними показниками.
Підсистема BSC (Balansed Scorecard) дозволяє швидко розробити систему стратегічного управління компанією:
В якості ключових показників досягнення цілей можуть бути задані як безпосередньо KPI верхнього рівня, так і показники нижнього рівня, що дозволяє наочно і послідовно провести декомпозицію стратегічних цілей. Крім того, для ключових показників можуть бути визначені ваги, що дозволяють врахувати їх пріоритети при плануванні і досягненні цілей.
Декомпозиція цілей і показників до рівня відповідальних співробітників дозволяє керівництву формувати персональні карти завдань і доводити інформацію до відповідальних співробітників найбільш наочною і зручною формою.
Програма дозволяє планувати витрати, пов'язані з досягненням цілей, відповідальних за досягнення цілей і учасників процесу, оцінювати зміну ініціатив, спрямованих на досягнення стратегічних цілей. Наявність підсистем фінансового планування і бюджетування дозволяє легко інтегрувати ініціативи за досягненням цілей в загальну систему фінансового планування і управління.
Для оцінки та управління ефективністю роботи співробітників в прикладному рішенні розроблені звіти за досягненням запланованих показників. Для оперативного інформування про зміну цільових показників в системі існує можливість розсилки електронною поштою повідомлень про зміну статусу показників.
Для оперативного моніторингу і аналізу зміни показників ефективності "Консолідація 8" надає різноманітні аналітичні звіти та аналітичні панелі. Панелі, як правило, об'єднують в собі групу звітів, орієнтованих на рішення родинних аналітичних задач (функціональний принцип формування панелей), або стійкий набір звітів, які використовуються конкретним співробітником або групою співробітників, що вже вирішували подібні практичні завдання.
Аналітичні звіти, що входять до складу панелей, дозволяють аналізувати певний набір даних в різних розрізах і з різним ступенем деталізації. Прикладне рішення забезпечує:
Для вищого керівництва компанії в системі розроблений спеціалізований аналітичний інструмент "Монітор ключових показників", призначений для оперативної оцінки ключових показників ефективності керівництвом холдингу.
Інструмент дозволяє аналізувати (в тому числі віддалено) ключові показники діяльності компанії за допомогою наочних індикаторів. У моніторі налаштовані показники, найбільш часто використовувані більшістю компаній для оцінки бізнесу та управління ним, при цьому у керівника існує можливість самостійної розробки і додавання необхідних показників за допомогою спеціального майстра.
Використання даного інструменту дозволяє оперативно відслідковувати динаміку основних індикаторів стану бізнесу, отримувати за кожним з них детальну розшифровку з тим, щоб приймати виважені управлінські рішення.
Важливим інструментом управління на основі цільових показників є можливість аналізу їх релевантності з метою подальшої оптимізації.
Для вирішення даного завдання "Консолідація 8" надає такі інструменти як порівняльний факторний аналіз та аналіз чутливості . Використання даних інструментів дозволяє виявити фактори, що вплинули на той чи інший показник, провести порівняння декількох аналогічних показників і чинників, які на них впливають, визначити ступінь впливу. Це дає можливість виключити ті показники і фактори, які не роблять значного впливу на компанію, і виділити ті, які є кореневими і впливають на велику кількість інших показників.
Система дозволяє розрахувати значення вихідних показників на підставі даних підсумкового, а також визначити максимальне/мінімальне значення цільового показника при заданих межах зміни вихідних показників.
Аналітичні засоби прикладного рішення дозволяють проводити багатошаровий аналіз накопиченої інформації, від загальної картини до її детального подання. На верхньому рівні показники можуть бути представлені в найбільш узагальненій і наочній формі у вигляді діаграм, які допомагають виявлять загальні тенденції в розвитку компанії. На нижніх рівнях звіти формуються у вигляді таблиць і дозволяють отримати уточнену інформацію за кожним показником, виявити ті чи інші залежності або відхилення.
Для детального аналізу причин тих чи інших відхилень в прикладному рішенні передбачена розшифровка показників сформованого аналітичного звіту до конкретного екземпляра звіту, що став джерелом даних.
Для звітів, сформованих на підставі зовнішніх даних шляхом консолідації, система дозволяє отримати відомості про вихідні дані показника звіту і про їх походження, а також про формули розрахунку консолідованих показників.
З питань придбання та впровадження KPI
А також інтеграції з основною обліковою системою 1C:Підприємство , або розробкою зовнішніх дашбордів під ваші процеси
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності.TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service