Табелі обліку робочого часу є первинними документами бухгалтерського обліку, які використовуються для фіксації використання робочого часу працівників, контролю дотримання ними режиму роботи, нарахування заробітної плати працівникам, отримання інформації про час, який відпрацьовано, складання звітів.
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS і 1С:Підприємство, ЗУП, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Табелі обліку робочого часу є первинними документами бухгалтерського обліку, які використовуються для фіксації використання робочого часу працівників, контролю дотримання ними режиму роботи, нарахування заробітної плати працівникам, отримання інформації про час, який відпрацьовано, складання звітів.
Документом, що регламентує формування табеля обліку робочого часу, є наказ Держкомстату № 489, який ввів в дію з 1 січня 2009 року типову форму № П-5 “Табель обліку використання робочого часу”. Ця форма № П-5 має суто рекомендаційний характер, за необхідності вона може бути доповнена показниками, які потрібні для обліку робочого часу підприємства.
Ведення Табеля є обов'язковим для всіх підприємств в незалежності від форми господарювання. Табель обліку робочого часу являє собою список усіх працівників підприємства чи організації з відмітками про використання робочого часу протягом всього облікового періоду. Табель ведеться як в електронному так і паперовому вигляді, у тому числі по прийнятих тимчасово чи на сезонну роботу, а також учнів, прийнятих на період виробничої практики з оплатою праці. Особи, які працюють на підставі цивільно-правових договорів, не табелюються. Кожному співробітнику надається окремий табельний номер.
Табель відкривається першого числа кожного місяця і передається в бухгалтерію двічі на місяць для розрахунків за першу половину місяця (аванс) та розрахунку заробітної плати за місяць.
Після закінчення місяця за Табелем підраховують загальну кількість надурочних і нічних годин, вихідних і святкових днів. Визначають загальну кількість днів та годин неявок на роботу.
Під час запровадження підсумованого обліку робочого часу розробляються графіки роботи, за якими тривалість роботи протягом тижня не може перевищувати встановлену законодавством норму (40 годин на тиждень). Тривалість роботи протягом встановленого облікового періоду має відповідати тривалості роботи за цей же період у працівників з 5-денним робочим тижнем.
Для коректного ведення табелів потрібно заповнити виробничі календарі з обов’язковим зазначенням кількості годин у кожному із робочих днів, незалежно від того, чи ведеться календар по годинах чи ні.
Також потрібно створити графіки робіт для всіх працівників підприємства і застосувати їх при прийомі того чи іншого працівника.
Якщо при початковому налаштуванні програми за посиланням Головне - Організації (Для BAS КОРП) або НДІ та адміністрування (Для BAS КУП і ЕРП) обраний графік роботи підприємства, який буде відрізнятися (або буде помічений на видалення) від графіків роботи співробітників, табель не буде формуватися.
Табель формується тільки після того, як у штатному розписі проведено всі операції з прийняття та звільнення працівників, зміни окладів і тарифних ставок усім працівникам.
В конфігураціях, які ми розглядаємо облік відпрацьованого часу ведеться з використанням методів:
Можливе одночасне використовування обох методів обліку робочого часу. В такому випадку спочатку потрібно заповнити всі документи, які реєструють відхилення, а потім вже заповнити Табель обліку робочого часу.
Друковану форму табеля можна сформувати за допомогою звіту Табель обліку робочого часу (П-5).
Пріоритет мають документи, які реєструють відхилення, перед даними, зазначеними в табелі. Розрахунок заробітної плати виконується за видами розрахунку, вказаними в документах-відхиленнях, навіть якщо в табелі помилково зазначені інші дані.
Документи, які фіксують відхилення від графіку, можна поділити на три групи:
Реєструвати фактичні дані по відпрацьованому часу і відсутності можливо документом Табель обліку робочого часу (розділ Зарплата - Облік часу).
В розглядаємих конфігураціях є можливість побудувати табель за різні проміжки часу.
Відсоток доплати за роботу в нічні та вечірні години зазначається в цілому для організації в довіднику Організації.
Робота в вечірні та нічні години планується в графіку роботи.
Потрібно включити прапорці, які позначають необхідні для застосування види часу, та заповнити часи роботи. Тривалість зміни визначається як сума годин за всіма видами часу.
В випадку, коли робота у нічний або вечірній час не була запланована в графіку, то зафіксувати фактичну работу ввечері/вночі можливо документами Табель обліку робочого часу або Дані для розрахунку зарплати.
У табелі обліку використання робочого часу час, протягом якого працівник відсутній у зв'язку з оголошенням часткової мобілізації, має відмічатись умовним позначенням "ІН"- інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадських обов'язків, допризовна підготовка, військові збори, донорські, відгул тощо).
Якщо роботодавець не має відповідних документів, що підтверджують відсутність працівника, у табелі обліку використання робочого часу такий час відмічається умовним позначенням "НЗ" - неявка з нез'ясованих причин.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service