Як оформити Аліменти в BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП, як налаштувати та працювати з формати документів, довідниками, звітами, повне керівництво:
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Для того щоб зареєструвати утримання за виконавчими документами потрібно в налаштуваннях розрахунку зарплати (розділ «НДІ і адміністрування», група «Настройка розділів» – «Зарплата» – посилання «Настройка складу нарахувань і утримань»; у конфігурації «BAS Бухгалтерія КОРП» налаштування знаходиться в розділі «Головне») на закладці «Утримання» встановлюється прапор «Утримання по виконавчих документах».
В результаті увімкнення опції і збереження налаштування в списку утримань (розділ «Зарплата» – «Настройки та довідники» – «Утримання») будуть доступні для використання види утримань:
У програмі для утримання за виконавчими документами може бути описано кілька різних видів утримань, наприклад, якщо необхідно бачити утримання в аналітичних звітах за окремими рядками за видами стягнення. Початково таке утримання одне – «Утримання по виконавчому документу». Якщо в програмі було створено кілька утримань, то в документі «Виконавчий лист» з’являється реквізит «Утримання», в якому можна вибрати необхідне в даний момент утримання. Аналогічний принцип діє і для утримання «Винагорода платіжного агента» (також з’являється новий реквізит «Утримання винагороди»).
Опція «Утримується при розрахунку першої половини місяця» на вкладці «Основне» можна зняти, якщо утримання не повинно враховуватися при розрахунку авансу за допомогою документа «Нарахування за першу половину місяця».
Угоди про сплату аліментів, а також виконавчі документи про відшкодування шкоди здоров'ю, про стягнення аліментів та за іншими судовими рішеннями оформляються документом «Виконавчий лист» (розділ «Зарплата», група «Утримання»). Крім того, документ дозволяє призначити співробітнику утримання суми винагороди за переказ грошових коштів, які перераховуються отримувачу.
У шапці документа «Виконавчий лист» :
У конфігурації «BAS ERP» за допомогою кнопки «Нагадати» в документі «Виконавчий лист» можна створити довільне нагадування. Наприклад, при оформленні документа довелося відволіктися і закінчити оформлення доведеться тільки завтра. Тоді можна створити відповідне нагадування безпосередньо з документа. У зазначений час (який можна налаштовувати, в тому числі щодо дат, наявних в самому документі) автоматично відкривається вікно з нагадуванням. Нагадування можна припини або відкласти.
На закладці «Розрахунок утримання» у розділі «Спосіб розрахунку» вказується спосіб розрахунку утримання відповідно до умов виконавчого документа, що надійшов (після проведення документа для співробітника буде автоматично зареєстровано планове утримання «Утримання по виконавчому документу»):
Закладка «Грошовий переказ через платіжного агента» заповнюється, якщо утримана з працівника сума буде перерахована одержувачу за посередництвом платіжного агента: банку або пошти (після проведення документа для співробітника буде автоматично зареєстровано планове утримання «Винагорода платіжного агента»):
У нижній табличній частині «Реквізити документа (номер, ким і коли виданий)» можна вказати справжні реквізити виконавчого документа, які увійдуть до відповідних граф карток обліку виконавчого документа (їх можна буде роздрукувати після проведення документа).
У реквізиті «Коментар» можна вказати довільний коментар.
Реквізит «Відповідальний» заповнюється за замовчуванням – значенням з налаштувань поточного користувача.
При виборі в документі «Виконавчий лист» виду документа «Угода про сплату аліментів» необхідно в табличній частині «Діти» ввести інформацію про дітей (створити картки фізичних осіб та заповнити їх дату народження). Дата закінчення виплати аліментів у виконавчому листі автоматично заповнюється датою настання 18-річчя. За необхідності її можна змінити. Якщо розрахунок аліментів виконується від прожиткового мінімуму, але аліменти утримуються для осіб старше 18 років, є можливість вказати який прожитковий мінімум (повний чи непрацездатний) потрібно застосувати. Якщо непрацездатний, то потрібно встановити прапор «Непрацездатний», якщо повний – прапор встановлювати не потрібно. Якщо внизу табличної частини закладки «Діти» встановлено прапор «Збільшувати утримання до мінімуму:», то при розрахунку аліментів відбувається доплата до встановленого законодавством мінімального відсотка прожиткового мінімуму, з урахуванням кількості дітей і їх соціальної групи.
Після оформлення документа і збереження його в програмі можна роздрукувати картку обліку виконавчого документа, натиснувши на кнопку «Друк».
Зі списку виконавчих документів (розділ «Зарплата» - «Виконавчі листи») можна сформувати «Журнал обліку виконавчих документів», натиснувши на однойменну кнопку.
Діючі планові утримання співробітника можна подивитися в картці співробітника (розділ «Кадри»), натиснувши на посилання «Нарахування і утримання» в розділі «Утримання».
Щомісячне утримання за виконавчим листом проводиться за допомогою документа «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»). При заповненні документа в табличну частину на закладці «Утримання» вносяться рядки за всіма видами утримань, призначеними співробітникам. У документах, наприклад, «Нарахування за першу половину місяця», «Звільнення», «Звільнення списком» також розраховуються утримання за виконавчими листами.
Після проведеного розрахунку утримань аліментів можна роздрукувати картку обліку виконавчого документа з оплатами, відкривши документ «Виконавчий лист» і натиснувши на кнопку «Друк».
Для аналітичного обліку утримань за виконавчими документами призначений звіт «Виконавчі листи, угоди про сплату аліментів та ін.» (розділ «Зарплата» - «Звіти по зарплаті») . У ньому відображається інформація про співробітників-боржників, одержувачів та суми фактично здійснених утримань. Якщо утримання перераховано одержувачу за посередництвом платіжного агента, заповнюються відомості про агента і суми його винагороди.
У довіднику «Тарифи платіжних агентів» (розділ «Зарплата») описуються тарифи, згідно з якими розраховується комісія (винагорода) за грошовий переказ за виконавчим листом. За замовчуванням у програмі передбачені тарифи «Укрпошта» і «Укрпошта (терміновий)» . Перед призначенням рекомендується перевірити актуальність тарифів. Тарифи інших систем грошових переказів користувач може ввести самостійно, вказавши спосіб обчислення відсотка, задавши шкалу розрахунку, обмеження максимальної і мінімальної суми.
Необхідний тариф, згідно з яким буде розраховуватися сума винагороди (вид утримання «Винагорода платіжного агента»), слід вказати у реквізиті «Розраховувати винагороду за регульованим тарифом» на закладці «Грошовий переказ через платіжного агента» документа «Виконавчий лист» (розділ «Зарплата»). Попередньо в документі слід встановити прапор «Використовувати платіжного агента» і вибрати платіжного агента з довідника «Контрагенти».
Якщо необхідно змінити умови розрахунку суми утримання або порядок виплати утриманих сум одержувачу, або припинити утримання (в тому випадку, коли у вихідному документі «Виконавчий лист» не була вказана дата закінчення в реквізиті «по:»), слід скористатися документом «Зміна виконавчого листа» (розділ «Зарплата», група «Утримання» – «Аліменти та інші утримання» – кнопка «Створити»). Документ зручніше вводити на підставі документа «Виконавчий лист», що змінюється, за допомогою кнопки «Створити на підставі». Для обраного виконавчого листа можна змінити будь-які умови, крім одержувача. Порядок заповнення нових умов повністю аналогічний порядку заповнення самого виконавчого листа. У разі припинення утримання вказується тільки дата припинення, починаючи з якої утримання, призначені обраним виконавчим листом, при розрахунку виконуватися не будуть.
Щомісячне утримання за виконавчим листом проводиться за допомогою документа «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»).
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції BAS ERP у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service