Як правильно провести донорські дні у модулі Зарплата та кадри у конфігураціях BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП.
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
У статті 9 Закону України "Про донорство крові та її компонентів" прописано, що співробітник, який є донором, в день здавання крові отримує звільнення на підприємстві, незалежно від форм власності підприємства із обов'язковим збереженням за ним середнього заробітку.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку після кожного дня здавання крові, в тому числі у разі давання їх у святкові, вихідні та неробочі дні. Цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня здавання крові по бажанню працівника.
Інший день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку за бажанням надається йому, у випадку якщо донор в день давання крові погодив з керівництвом підприємства свій вихід на роботу. Також ці дні він може приєднати до щорічної відпустки.
При здачі крові працівником у свій вихідний день: цей день працівнику не оплачується, а надається один день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку або за його бажанням цей день може приєднується до щорічної відпустки чи його можливо використати в інший час протягом року після дня здавання крові.
Коли здавання крові відбувається у період щорічної відпустки працівника , тоді ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням додаткового дня відпочинку за кожний день здавання крові.
Донор має право на оплату лікарняного у розмірі 100% середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи. Така пільга надається протягом року після здійснення здавання крові. Але за умови, якщо донор здавав кров чи її компоненти безоплатно, а їх сумарна кількість за рік — не менше двох разових максимально допустимих доз.
Згідно постанови Кабінету міністрів України від 08.02.95р. №100 пункт 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, день давання крові оплачується, виходячи з виплат за останні 2 календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.
Виплата середнього заробітку здійснюється за рахунок коштів роботодавця, де працює донор. Кошти відносяться до таких, що спрямовані на благодійну діяльність.
Довідки, які видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів є підставою для надання таких пільг.
Для нарахування оплати за дні донорства потрібно створити новий вид нарахування “Донорство”, де обрати призначення нарахування - оплата часу середнього заробітку, що зберігається, формула для данного нарахування є наперед визначеною:
Нарахування оплати за дні, що надаються працівнику донору, провадиться документом "Відсутність зі збереженням оплати" (розділ Зарплата – Всі нарахування).
1. На закладці "Головне" в поле "Вид відсутності" потрібно обрати вид часу "Оплата за невідпрацьований час" з довідника "Види використання робочого часу" (розділ Зарплата - Настройка та довідники по зарплаті – Види робочого часу).
2. На закладці "Оплата" в поле "Вид розрахунку" обираємо вид нарахування "Донорство", який використовується для нарахування зберігаємого середнього заробітку за дні здавання крові. Середній заробіток за необхідності можливо коригувати за посиланням олівець.
Після проведення данного документу при проведенні документа Нарахування зарплати в кінці місяця програма врахує проведену Відсутність, що можна побачити при формуванні розрахункового листа.
В кінці місяця в звіті Аналіз зарплати працівникам помісячно окремою колонкою буде виділений зазначений вид нарахування.
За посиланням друк можливе роздрукування Розрахунку середнього заробітку та Детального розрахунку нарахувань.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції ЗП BAS ERP у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service