Як зареєструвати позику співробітнику в ЗУП. Порядок видачі позики співробітникові в модулі ЗУП для конфігурацій BAS ERP, КУП, Бухгалтерия КОРП.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами BAS і 1С:Підприємство, ЗУП, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Видача та облік позик співробітникам обирається в налаштуваннях розрахунку зарплати.
Варіанти видачі позики можуть бути різні: видаватися співробітникові одноразово або по частинах – окремими траншами. Погашатися позика може також одноразово або частинами (як правило, шляхом утримання із заробітної плати) і при цьому є можливість самостійного погашення позики співробітником в довільні моменти часу.
Крім основних параметрів позики (суми, процентної ставки, строку погашення тощо) безпосередньо в договорі визначається також порядок погашення позики. Розмір щомісячних платежів розраховується автоматично у відповідності з обраним видом платежів (диференційовані, ануїтетні або погашення тільки основного боргу за позикою) і може бути уточнено користувачем (за винятком варіанта «Тільки проценти (позика в кінці строку)», коли щомісячний платіж становлять відсотки за використання позики).
Коли позика надається окремими траншами для кожного з цих траншей розмір щомісячних платежів визначається окремо.
Для відображення операцій з утримання сум в рахунок повернення позики в налаштуваннях розрахунку заробітної плати (розділ «НДІ і адміністрування», група «Настройка розділів» – «Зарплата»; у конфігурації «BAS Бухгалтерія КОРП» налаштування знаходиться в розділі «Головне») повинен бути увімкнена опція «Видаються позики працівникам».
Умови надання співробітнику позики реєструються за допомогою документа «Договір позики співробітнику» (розділ «Зарплата» – «Позики працівникам») .
У документі зазначаються основні параметри позики:
Реквізити «Керівник» і «Посада» автоматично заповнюються ПІБ і посадою керівника організації з довідника «Організації» на підставі відомостей про відповідальних осіб організації, і використовуються для розшифровки підпису в друкованій формі договору. Реквізит «Відповідальний» заповнюється за замовчуванням – значенням з налаштувань поточного користувача.
Після запису і проведення документа можна сформувати наступні друковані форми за допомогою кнопки «Друк»:
Графік погашення позики:
Звіт про погашення позики:
Картку обліку договору позики. У ній відображаються реквізити та умови договору, історія розрахунків за ним, а також актуальний на момент друку графік погашення позики.
На підставі документа «Договір позики співробітнику», натиснувши на кнопку «Створити на підставі», можна створити наступні документи:
Впрограмі «BAS Бухгалтерія КОРП» розрахунок за позиками здійснюється тільки в готівковій формі.
Крім цього, для відображення повернення коштів працівником у касу підприємства слід створити документ «Прибутковий касовий ордер» з видом операції «Повернення коштів працівником», який створюється самостійно (не на підставі договору).
Суми в погашення позики і відсотки за користування позиковими засобами розраховуються і утримуються (в залежності від умов договору) із зарплати співробітника за допомогою документа «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»). Результати розрахунків сум в рахунок повернення позики відображаються на закладці «Позики».
Зареєстровані суми утримання в рахунок повернення позики зменшують суму до виплати працівникові. У розрахунковому листку (розділ «Зарплата» - «Звіти по зарплаті») суми утримань основного боргу і відсотків з позики відображаються в розділі «Утримано», суми нарахувань відсотків з позики відображаються в розділі «Довідково».
Дані про стан взаєморозрахунків за позиками співробітників за довільний період можна подивитися у звіті «Позики співробітникам» (розділ «Зарплата» - «Звіти по зарплаті», група «Утримання»). Окремо вказується погашення основного боргу і відсотків за договором. Видача позики співробітникові відображається в розрізі договорів. Колонки «Нараховано відсотків», «Погашено відсотків» і «Погашено позики» відображають інформацію з документів «Нарахування зарплати та внесків». Залишок позики (основної суми до погашення) на початок і кінець заданого періоду розраховується безпосередньо в звіті.
Видача позики працівнику з каси підприємства відображається документом «Видатковий касовий ордер» з видом операції «Видача позики співробітнику». Документ можна створити на підставі документа «Договір позики співробітнику».
Для нарахування зарплати необхідно створити та розрахувати документ «Нарахування зарплати та внесків».
Якщо протягом строку дії договору умови надання позики зміняться, то цей факт слід зареєструвати документом Зміна умов договору позики співробітнику, який в тому числі вводиться на підставі документа Договір позики співробітнику.
Змінити можна такі умови:
На весь період погашення фіксуються порядок видачі і погашення позики, а також вид щомісячного платежу.
За загальним правилом позика погашається утриманнями із заробітної плати згідно із зазначеними в договорі умовами: порядком погашення і розміром щомісячного платежу.
Додатково автоматично розраховуються суми нарахованих відсотків за користування позикою, а також суми в рахунок погашення відсотків і основного боргу.
Якщо співробітник повертає гроші самостійно, то цю подію слід зареєструвати документом Прибутковий касовий ордер.
При обчисленні відсотків за користування позиковими коштами використовується фактичний щоденний залишок непогашеної позики з урахуванням внесених самостійно сум.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції ЗУП у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service