Пвикористанні даної методики планування передбачається, що матеріально-виробничі запаси (МВЗ) приходять на виробничу ділянку по команді керуючої системи. Система жорстко керує рухом МВЗ в кожному підрозділі. Для того щоб віддати команду підрозділу на початок переробки МВЗ, система повинна отримати від попереднього ланки рапорт про виконання попередньої команди. Тобто МВЗ як би виштовхується з підрозділу до підрозділу по команді керуючої системи.
Робота «штовхає» системи планування наводиться на схемі 1:
Схема 1
Системи, в основу яких покладена методологія MRP ( від англ. Materials Requirements Planning), є найбільш поширеними «виштовхує системами». Методологія MRP, спираючись на об'ємно-календарний план виробництва, дозволяє створювати заявки на МВЗ, що потрібні для виробництва..
Спочатку, методологія MRP була створена в США ще в 1950-му, але змогла пошириться і отримати популярність лише в результаті розвитку швидкодіючої обчислювальної техніки починаючи з 1970-х. І вже в кінці 1980-х більшість компаній США і Великобританії використовували або планували використовувати системи, що базуються на методології MRP.
Основні завдання, які вирішуються системами, що базуються на методології MRP, такі:
Інакше кажучи, система, що базується на методології MRP, дає можливість зрозуміти, в який термін і в якій кількості необхідно здійснити випуск конкретних одиниць продукції, грунтуючись на загальному плані виробництва, після чого розраховуються обсяги і терміни закупівлі та запуску у виробництво необхідних МВЗ. При цьому система намагається забезпечити мінімально-можливий об'єм складських запасів МВЗ. По завершенні процесу планування є можливість як в автоматичному, так і в ручному режимі створити планові заявки на покупку або на внутрішнє / власне виробництво необхідних МВЗ. Що дозволяє оптимізувати час і терміни поставки необхідних МВЗ і, отже, знижує витрати виробництва.
На схемі 2 наводиться типова модель системи, що базується на методології планування MRP.
Схема 2 Типова модель системи планування за методикою MRP
Впровадження системи, що базується на MRP-методології, дозволяє отримати відповіді на наступні питання:
По суті, MRP-система - це програмно-обчислювальний комплекс. Він на підставі доступної йому первинної інформації проводить всі необхідні підрахунки і створює потреби в виробничих запасах і виробничий графік-розклад. Результатом роботи даного комплексу зазвичай є наступні документи:
Тобто, в повній мірі відповідаючи концептуальної моделі «системи виштовхування», система MRP забезпечує заплановане «проштовхування» в підрозділи всіх МВЗ, що необхідні для потреб виробничих процесів.
Методологія MRP грунтується на наступних складових:
Зазвичай система, що базується на МРП-методології, працює за наступним алгоритмом:
1) Аналізується план виробництва, наявність складських залишків МВЗ і залишків в цехових коморах (інвентарні списки МВЗ), ведеться розрахунок всіх потреб виробництва в МВЗ.
2) Проводиться розрахунок чистової потреби в МВЗ, тобто ті МВЗ і їх кількість, що не вистачає або не вистачатиме для виконання процесу виробництва. На цьому етапі враховується також встановлений страхувальний запас і резерви МВЗ.
3) Обчислюються терміни старту закупівлі і випуску внутрішніми силами необхідних для потреб виробництва МВЗ.
4) Формуються (або даються рекомендації по формуванню) заявки на закупівлю або на виробництво МВЗ. Якщо до цього часу вже були розроблені якісь плани закупівель або виробництва, то вони коригуються. При цьому в обов'язковому порядку враховуються терміни доставки або виробництва номенклатури (час виконання кожного замовлення - lead time).
Необхідно відзначити, що методологія МРП, як і будь-яка інша, має свої переваги і недоліки.
До переваг MRP відносять:
До недоліків методології MRP традиційно відносять:
У більшості випадків методологія MRP застосовувалася там, де попит на споживані у виробництві матеріали знаходився в досить сильній залежності від попиту покупців на вироблену з них продукцію, а також тоді, коли необхідно було оперувати великою номенклатурою матеріалів (вихідними потоками матеріалів великого асортименту).
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service