Що таке Bus factor. Мерфі писав, що зламається все, що може зламатися. Bus factor показує, що важливе зламається першим, знищуючи проект, або навіть компанію. Як компенсувати ризики і не перестаратися - у нашому новому відео.
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Bus factor визначає, скільки людей і ресурсів може «збити автобус», перш ніж проект серйозно постраждає або зхлопнеться.
Bus-фактор, truck фактор або «фактор цегли» вимірюють ризик, пов'язаний із втратою знань, навичок, зв'язків, бізнес-методологій, які спеціаліст привносить до проекту.
Кожна команда має ключових гравців, яких важко швидко замінити без загрозливих втрат. Те саме стосується і ресурсів. Якщо ваша логістика зав'язана на одній машині, і вона зламається, то бізнес стане.
У цьому відео Максим Зосим розповідає, чого може торкнутися bus фактор і як знизити його ризики для компанії.
Зміст:
А сьогодні ми поговоримо про Bus factor. І Bus factor – це не від BAS ERP, програмного продукту, який є в нашій лінійці, а від bus, тобто від англійського слова «автобус».
Bus factor має на увазі що, що ви робитимете, якщо вашого ключового розробника зб'є автобус? І це здається простим формулюванням, насправді не таке просте для бізнесу. Тут багато різних аспектів.
По-перше, коли робиться проект, дуже часто ставлять все на одну людину. Це може бути якийсь ключовий розробник, який володіє якоюсь експертизою в області, іноді цим же може бути і керівник проекту. Ця людина на якій зосереджена вся експертиза та вся інформація про проект. Якщо у вас ця людина йде – то ви проект по суті будете змушені почати заново.
І в цьому аспекті залучення зовнішньої компанії до виконання робіт є дуже гарною страховкою вашого проекту.
Якщо ми говоримо про проект з бюджетом півмільйона доларів, або там більше, то мати в штаті відразу двох керівників проекту – сильно спрощує завдання старту і ділить ваші ризики.
Тому коли ви бажаєте заощадити міфічних кілька сотень годин роботи на якихось спеціалістах, подумайте, чи не призведе це до того, що у вас на одній людині буде зациклено всі процеси, і це може стати ризиком для бізнесу.
Перекладаючи цю аналогію мовою бізнесу, це може бути і в інших факторах. Часто кажуть: «У одиничному варіанті мати все – погано».
Для прикладу, якщо у вас є один автомобіль, який перевозить товари між вашими складами, то згідно із Законом Мерфі він обов'язково зламається в самий невідповідний момент. Те саме стосується і людини. Якщо якась ключова функція пов'язана з однією конкретною людиною, то вона обов'язково або буде у відпустці, або звільниться, або захворіє, коли вона буде потрібна в найкритичніший момент.
І зрозуміло, що якщо ви невеликий бізнес - ви, в принципі, продублювати всі функції не зможете. Але це не потрібно часто. Більшість функцій, які ми виконуємо в компанії, не потребують такої ретельної уваги. Це стосується бухгалтерського обліку, це стосується якихось процесів у CRM, це стосується якихось функцій, які можуть бути там: прибирання приміщень чи схожих речей. Їх дуже багато, але є критичні функції, які у компанії повинні бути продубльовані.
І якщо ви спеціалізуєтесь на логістиці, то у вас має бути продубльована ця функція.
Або у вас почався критичний процес переходу на нову ERP-систему, а це для компанії завжди стрес, то у вас мають бути продубльовані функції, щоб цей проект гарантовано стартував. Тому не влаштовуйте собі штучний Bus factor і там, де необхідно дублювати функції – дублюйте. Це забезпечить безпеку і вашого часу, і ваших грошей.
Дивитись відео на нашому каналі >>>
Відео про ключові моменти впровадження систем автоматизації на каналі TQM systems: кейси, методики роботи, параметри вибору, нові розробки та можливості.
Копіювання тексту можливе лише з посиланням на джерело та вказівкою автора матеріалу. Дякуємо за повагу до прав інтелектуальної власності.
Редактор: Наталія Раєвська
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service