Цікавий факт, що в журналі фокус №562 ІТ сферу в Україні віднесли до так названим в статті псевдодержав. Віртуальна республіка "чорних" айтішників потрапила в один ряд з Бурштиновою Народною Республікою, Народною республікою лісорубів, Народної рибно-браконьєрської республікою і Народною республікою чорних копанок.
Основа економіки це виробництво ПО, комп'ютерної графіки та дизайну, хакерство.
Особливості це робота на великі західні та китайські фірми, не виключено, що обсяг їх ринку перевищує всі "бюджети" попередніх учасників топ-5 разом узятих. Єдина з республік, яка не шкодить природі.
Можливі способи боротьби. Не розроблено, експерти говорять тільки про відстеження сум, що обертаються в цьому бізнесі, і іх прив'язці до податкових резидентів України, проте визнають, що чіткої методології цього поки не існує.
Журнал відніс вищеперелічені республіки до тіньових через, цитата: "... але є й інші, тіньові, територіальні структури, що шкодять нашій державності не менше. Хоча б уже тим, що держава не отримує таких необхідних їй коштів, вичавлюючи останнє з громадян і обурюючи їх ... "
Ну що можна сказати ... для мене, як для айтішника, чути такий абсурд досить кумедно. Автор статті швидше за все натякає на те, що сфера ІТ тримає свої компанії за кордоном і перераховує своїм співробітникам зарплату на розрахунковий рахунок приватних підприємців, з чого держава не отримує всіх належних з заробітної плати податків і не може з цим ніяк нічого придумати.
Але у всіх прикладах є деяка відмінність, з п'яти наведених прикладів, чотири займаються нелегальною діяльністю: - видобуток бурштину, вирубка лісів, промисловий вилов риби, видобуток вугілля (у всіх випадках мова йде про нелегальну діяльність в рамках статті, так як є і легальна діяльність такого ж роду).
Що ж такого нелегально в розробці ПЗ і дизайні? Та власне нічого, ніякі закони ІТ компаніями не порушуються і всі діють в правовому полі. І якщо з природними ресурсами аргументи дуже правильні, так надра держави належать всім громадянам, то свої мізки кожен продає як хоче.
Деякі громадяни починають говорити що фактично вони працюють, але через таку схеми оформлення держава не отримує, нібито покладених їм, податків. але може автори статті почнуть ставити запитання державі, чому люди готові жертвувати невизначеною пенсією, невизначеним посібником і забезпеченням заради високої зарплати?
Може проблема в чому щось іще?
Може просто податки час зменшити до зрозумілих 10% в еквіваленті на реально отримані блага громадянами за свої виплачені податки (зараз це, якщо я не помиляюся приблизно 55%, - кожен може порахувати скільки він отримує "благ" в обмін на ці 55%), повернути довіру громадян, які будуть бачити, на що йдуть їхні 10% з зарплати і тоді в культурі сплати податків громадянами країни щось зміниться? Але ні, це не наш шлях ...
Автор матеріалу: Максим Зосим
Копіювання цього вмісту допускається лише з посиланням на джерело та вказівки автора TQM systems'
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service