Конфігурації:
За допомогою "Комплексний облік для бюджетних установ України" можна вести облік господарської діяльності декількох установ. Облік по кожній організації можна вести в окремій інформаційній базі. У той же час "Комплексний облік для бюджетних установ України" надає можливість вести облік декількох організацій в єдиній інформаційній базі (ця функціональність недоступна для базової версії).
Система дозволяє відстежувати актуальне на будь-який момент часу значення кошторисних призначень:
Для коректного формування квартальної звітності за коштами спеціального фонду у системі передбачено ведення кошторисних показників витрат небюджетних коштів за кодами доходу, за рахунок отримання яких ці витрати будуть зроблені.
Якщо в організації використовується детальний розрахунок кошторисних показників витрат (до конкретних найменувань товарних цінностей і послуг, які планується придбати), то за допомогою "Комплексний облік для бюджетних установ України" користувачі зможуть зробити порівняння між запланованими і фактичними виконаними витратами.
На підставі врахованих у системі показників формується звіт "Картка аналітичного обліку отриманих асигнувань", затверджений наказом Державного казначейства України "Про затвердження форм карток і книг аналітичного обліку бюджетних установ та порядку їх складання" № 100 від 6 жовтня 2000 року.
Облік фактичного виконання різних кошторисних показників. Побудова план/фактних звітних форм у розрізі установ та структурних підрозділів.
В "1С:Підприємство Комплексний облік для бюджетних установ України" передбачена можливість ведення договорів з постачальниками та покупцями з урахуванням їх специфікацій – користувачі можуть вказувати конкретні позиції товарів і послуг, які були придбані або продані стороннім контрагентам. Надалі за такими договорами можна буде відстежувати стан платежів і відвантажень за кожною позицією специфікації.
Специфікації з постачальниками договорів заносяться із зазначенням кодів Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, що забезпечує можливість контролю перевищення граничних сум за кожним кодом.
Для договорів з постачальниками окремо враховується відповідність договору кошторисним показникам.
Облік бюджетних зобов'язань у системі реалізований відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України" № 309 від 2 березня 2012 року.
У конфігурації передбачена реєстрація таких операцій:
Підготовка платіжних документів у Держказначейство, для виконання платежів постачальникам, перерахування сум заробітної плати, сум підзвіт і т. д.
Підготовка документів може виконуватися як самостійно, так і за даними системи Обліку зобов'язань, з контролем відповідності сум на кожному з етапів.
Порядок документообігу з обліку зобов'язань і платіжних документів у системі дозволяє повністю виключити використання ПЗ "Мережа" Держказначейства України. Формування реєстрів, їх друк і запис на електронні носії здійснюється механізмами "Комплексний облік для бюджетних установ України" у форматі ПЗ "Мережа" Держказначейства.
В "Комплексний облік для бюджетних установ України" передбачено можливість реєстрації операцій з готівкою та безготівковими коштами. Для кожної з операцій реалізовані особливості її виконання.
Дані про рухи грошових коштів дозволяють сформувати звітність, затверджену наказом Державного казначейства України "Про затвердження форм карток і книг аналітичного обліку бюджетних установ та порядку їх складання" № 100 від 6 жовтня 2000 року:
Облік необоротних активів реалізовано відповідно до вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України "Про затвердження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі" № 1202 від 12 жовтня 2010 року України. В системі є можливість відстеження історії операцій по кожному необоротному активу.
Облік запасів реалізовано відповідно до вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 "Запаси", затвердженого наказом Міністерства фінансів України "Про затвердження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі" № 1202 від 12 жовтня 2010 року. У системі передбачено контроль списання залишків запасів.
В "Комплексний облік для бюджетних установ України" облік послуг розділено на такі напрямки:
"Комплексний облік для бюджетних установ України" дозволяє вести взаєморозрахунки у таких розрізах:
Для зручності користувачів рахунки валютного обліку об'єднані зі звичайними. Користувачі можуть самостійно додавати будь-яку кількість субрахунків, для більш детального обліку взаєморозрахунків з контрагентами.
Підсистема дозволяє виписати акти звірки взаєморозрахунків та провести інвентаризацію заборгованості.
Для організацій-платників ПДВ "Комплексний облік для бюджетних установ України" надає ряд можливостей з обліку ПДВ:
У системі реалізовано набір бухгалтерських звітів бюджетних установ, передбачених наказом Державного казначейства України "Про затвердження Інструкції про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання" № 68 від 27 липня 2000 року: меморіальні ордери з № 1 по № 17, книга "Журнал-головна". Користувачеві надається можливість гнучкого налаштування варіантів формування меморіальних ордерів.
"Комплексний облік для бюджетних установ України" надає користувачу набір стандартних звітів, які дозволяють аналізувати дані по залишках, оборотах рахунків та по проводках у найрізноманітніших розрізах. Серед яких оборотно-сальдова відомість, шахова відомість, оборотно-сальдова відомість по рахунку, обороти рахунку, картка рахунку, аналіз рахунку, аналіз субконто, обороти між субконто, зведені проводки, головна книга.
В "Комплексний облік для бюджетних установ України" для кожної з підсистем реалізовано власний набір спеціалізованих звітних форм.
Підсистема звітності містить такі розділи:
"Комплексний облік для бюджетних установ України" – це готове до роботи рішення, в якому враховані вимоги законодавства і реальна практика роботи установ різної відомчої приналежності. Програма вирішує такі задачі:
Для розрахунку та обліку заробітної плати в програмі автоматизована діяльність бухгалтерів-розраховувачів заробітної плати:
"Комплексний облік для бюджетних установ України" забезпечує ведення взаєморозрахунків з працівниками, а також облік витрат на оплату праці у складі витрат установи. Автоматизовано весь комплекс розрахунків з працівниками, починаючи з оплати лікарняних листів і відпусток до формування документів на виплату зарплати і депонування, а також звітності у державні органи.
З метою забезпечення роботи в установах з великою кількістю працівників основні розрахункові документи забезпечені засобами автоматичного заповнення й розрахунку. Підтримується введення розрахункових документів на підставі відповідних кадрових документів про відхилення.
У типовому рішенні реалізована можливість донарахування зарплати минулих періодів з реєстрацією в поточному періоді, розрахунок міжрозрахункових виплат з урахуванням введених на момент розрахунку даних про відхилення і фактичне відпрацювання співробітників та подальша виплата авансу.
Для розрахунку сум нарахувань та утримань надана можливість використовувати довільні формули, у яких крім широкого переліку напередвизначених показників і показників, створених користувачами, є можливість застосовувати арифметичні дії, математичні функції та умовні вирази.
"Комплексний облік для бюджетних установ України" надає широкі можливості обліку робочого часу. Гнучкий механізм дозволяє, з одного боку, описувати різні графіки роботи, включаючи "ковзаючі", і реєструвати тільки відхилення від звичайного режиму роботи, а з іншого – реєструвати тільки фактичні дані обліку на підставі заповнених у підрозділах табелів.
Для обліку використання робочого часу в програмі:
Крім проведення масових розрахунків заробітної плати "Комплексний облік для бюджетних установ України" дозволяє підготувати всі необхідні уніфіковані форми з обліку заробітної плати та інші необхідні звіти за будь-який розрахунковий період:
Результати розрахунків можуть бути також представлені у вигляді аналітичних звітів:
В "Комплексний облік для бюджетних установ України" ведеться наскрізний облік усіх сум нарахувань і утримань у розрізі джерел фінансування безпосередньо при проведенні розрахунків, надана можливість налаштувати порядок відображення в бюджетному обліку кожного нарахування або утримання.
Всі аналітичні звіти із заробітної платі (розрахункові листки, відомості, зведення та ін.) формуються за джерелами фінансування.
"Комплексний облік для бюджетних установ України" припускає зберігання не тільки особистих даних співробітників установи, а й службової інформації. До останньої належать: підрозділ, де працює працівник, його посада, службові телефони й інша контактна інформація. Реєструється і просування співробітника в установі: прийом на роботу, службові переміщення, відпустки і відрядження аж до звільнення.
Для аналізу кадрового складу за накопиченою інформацією про співробітників будуються різноманітні звіти. У їх числі списки співробітників установи, рух кадрів, статистика кадрів та ін. У звітності щодо кадрового складу реалізовано облік співробітників у розрізі категорій посад, а також використання довільних группувань посад установи.
"Комплексний облік для бюджетних установ України" підтримує ведення штатного розкладу установ з можливістю зазначення різних видів тарифних ставок, довільної кількості надбавок, додаткової інформації про штатні одиниці. За штатним розкладом формується вся необхідна звітність.
"Комплексний облік для бюджетних установ України" забезпечує розрахунок регламентованих законодавством податків з співробітників і нарахувань на фонд оплати праці: податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, військового збору. Під час розрахунку виконується автоматичне розбиття податків за джерелами фінансування нарахувань.
Включені до прикладного рішення аналітичні звіти надають можливість проведення повноцінного аналізу податкової бази у розрізі фізичних осіб-одержувачів доходів і видів розрахунку, а також нарахованих податків.
У типовому рішенні передбачена проста та зрозуміла процедура виправлення, яку має виконати користувач у разі виявлення неправильно проведеного документа минулого періоду. Помилковий документ досить просто виправити, нарахувавши правильні суми.
В "Комплексний облік для бюджетних установ України" включені обов'язкові (регламентовані) звіти, призначені для подачі у державні та контролюючі органи.
Регламентована звітність, яка подається у податкові органи, може бути автоматично експортована у формат, затверджений ДФСУ.
"Комплексний облік для бюджетних установ України" включає такі сервісні можливості:
У конфігурації реалізований повнотекстовий пошук за даними інформаційної бази. Пошук можна вести за кількома словами, з використанням пошукових операторів або по точній фразі.
У програмі передбачено налаштування прав доступу користувача, що дозволяє обмежити його роботу тільки необхідними розділами обліку. Права доступу налаштовуються призначенням користувачу профілів груп доступу.
Профіль групи доступу – це набір дозволених дій (ролей), які містять права доступу до об’єктів метаданих, та розрізів обмеження цих прав (видів доступу), наприклад, обмеження прав за установами в єдиній базі.
Для кожного користувача можна призначити один або декілька профілів.
Редакція 2.0. конфігурації "Комплексний облік для бюджетних установ України" розроблена на платформі "1С:Підприємство 8.3" і використовує її нові можливості:
Детальний опис можливостей версії 8.3 платформи "1С:Підприємство 8" тут ..
У редакції 2.0 конфігурації "Комплексний облік для бюджетних установ України" підтримується єдиний технологічний процес ведення обліку, який передбачає отримання всіх необхідних первинних документів і формування стандартних і спеціалізованих звітів з різним рівнем угруповання і ієрархії представлення даних.
У редакції 2.0 конфігурації "Комплексний облік для бюджетних установ України" розроблений новий комплексний підхід, який відкриває широкі можливості спрощення та удосконалення ведення бухгалтерського обліку:
Підвищення зручності роботи
Новий сучасний дизайн інтерфейсу забезпечує легкість освоєння прикладних рішень для початківців і високу швидкість роботи для досвідчених користувачів. Можливості конфігурації дозволяють налаштувати інтерфейс без доопрацювання конфігурації. Інтерфейс можна налаштувати для конкретного користувача, змінивши при цьому:
Інтерфейс програми забезпечує:
Для зручності на робочому столі програми є можливість додавання в обране переліку посилань на різні функції системи, якими користувач користується найчастіше і хоче мати швидкий доступ. Перелік впорядкований за назвами підсистем.
У конфігурації реалізований повнотекстовий пошук за даними інформаційної бази. Пошук можна виконувати за кількома словами, з використанням пошукових операторів або по точній фразі.
Конфігурація надає можливість створення будь-яких нотаток для користувача.
Для зручності в програмі передбачено два режими відкриття вікон, що було неможливо в редакції 1.0:
Конфігурація має можливість підключення віддалених підрозділів і співробітників через Інтернет, що значно полегшує ведення бухгалтерського обліку в великих організаціях.
Реалізована можливість введення кошторисів в розрізі кодів закупівель та подальше відстеження виконання планів.
Збільшено обсяг аналітичних звітів з відстеженням план-фактного аналізу виконання кошторисів.
Реалізовано введення банківської виписки в звичному для бухгалтерів вигляді. Не потрібно на кожне надходження або перерахування коштів, відображених на паперових банківських виписках, створювати відповідний документ. Всі рухи за день по банківській виписці вносяться за допомогою одного документа.
Збільшено обсяг звітів з аналізу взятих зобов'язань.
Відокремлено в окрему підсистему облік ТМЦ. Це призвело до спрощення розмежування доступу до відповідних об'єктів конфігурації і дозволяє легко відстежувати документи, пов'язані тільки з урахуванням ТМЦ.
У конфігурації відсутній дублювання даних з обліку ТМЦ на додаткових регістрах.
Виділено в окрему підсистему облік необоротних активів. Це призвело до спрощення розмежування доступу до відповідних об'єктів конфігурації і дозволяє легко відстежувати документи, пов'язані тільки з урахуванням необоротних активів.
У конфігурації відсутній дублювання даних з обліку необоротних активів на додаткових регістрах обліку.
Виділено в окрему підсистему облік отриманих і наданих послуг. Є можливість проаналізувати обсяг і перелік послуг, що надаються за будь-який період часу.
Користувач має можливість самостійно налаштовувати варіанти формування меморіальних ордерів, а також самостійно налаштовувати набір і характеристики звітних форм. Подібні функції дають можливість більш зручного ведення обліку.
Є можливість ведення балансу, як в розрізі організацій, так і по структурних підрозділах. Це дає можливість більш детального аналізу фінансових результатів по організаціям і їх підрозділам.
Весь облік побудований на регістрах бухгалтерського та казначейського обліку, призначених для систематизації та накопичення інформації, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах. Завдяки цьому не відбувається розбіжностей між даними документів і регістрів. Всі дані легко відстежуються за допомогою звичайної оборотно-сальдової відомості.
Конфігурація дає можливість формування регламентованої, бухгалтерської, податкової та статистичної звітності.
Всі довідники, необхідні для початкового заповнення даних, знаходяться в одній підсистемі, що робить зручним внесення початкових відомостей для подальшої роботи з базою даних.
Редакція 2.0 конфігурації "Комплексний облік для бюджетних установ України" дає можливість користувачам самостійно налаштовувати список видів операцій з документами бухгалтерського обліку, в тому числі і шаблонів початкового заповнення форм документів.
Нова редакція конфігурації "Комплексний облік для бюджетних установ України" дозволяє побудувати облік в розподілених організаціях і по розподіленим структурним підрозділам, що є удосконаленням ведення бухгалтерського обліку в таких організаціях.
Редакція 2.1 конфігурації «Комплексний облік для бюджетних установ України» забезпечує автоматизацію обліку у бюджетних установах України незалежно від галузі їх діяльності та виду фінансування.
Офіційна документація для ред. 2.1 доступна в електронному вигляді всім ліцензійним користувачам 1С:Підприємство за договором ІТС
У конфігурації вирішені питання з автоматизації основних ділянок обліку:
Під час створення нової редакції конфігурації велику увагу було приділено використанню сучасних можливостей платформи «1С:Підприємство 8.3», а саме:
Конфігурація забезпечує високий рівень автоматизації бухгалтерського обліку:
У конфігурації також передбачено:
Конфігурація підтримує єдиний технологічний процес ведення обліку, який передбачає отримання всіх необхідних первинних документів та звітності.
У конфігурації передбачена можливість ведення обліку за структурними підрозділами. Необхідність ведення обліку за підрозділами встановлюється на початку роботи з конфігурацією.
За допомогою конфігурації можна вести облік декількох організацій в єдиній інформаційній базі. Це дозволяє формувати консолідовану звітність.
Інформація наведена для прикладу з офіційної Документації фірми 1С:Підприємство, що надана на сервісі ІТС: "Комплексний облік для бюджетних установ України Редакція 2.1. Опис".
Довідник призначений для зберігання інформації про товарно-матеріальні цінності, які придбані, виробляються або зберігаються в установі чи передаються для розподілу підвідомчим установам.
Елементи довідника використовуються для ведення аналітичного обліку на рахунках обліку запасів та у первинних документах.
Довідник має ієрархічну структуру, що дозволяє групувати елементи довідника за будь-якими ознаками, потрібними у конкретній установі. Зазвичай групування відбувається за рахунками обліку запасів. Деякі групи створюються під час початкового автоматичного заповнення інформаційної бази.
Для груп запасів можна заповнювати реквізити, які у подальшому будуть автоматично підставлятися у відповідні поля груп та елементів, які підпорядковані відповідній групі.
Форма елемента запасів для додавання, перегляду та редагування має декілька закладок, на яких зазначаються характеристики ТМЦ.
Реквізити довідника:
● Група – вказується група, якій підпорядковано запас.
● Найменування – вказується найменування запасу, яке буде відображатися в екранних формах об’єктів конфігурації. Використовується для швидкого пошуку в довіднику.
Закладки довідника:
Закладка містить інформацію про основні характеристики запасу, які у подальшому за замовчанням будуть підставлятися у відповідні реквізити документів. Має такі реквізити:
● Повне найменування – вказується повне найменування, яке буде відображатися в друкованих формах документів та звітів.
● Вид ТМЦ – вказується вид запасу (товарно-матеріальні цінності, бланки суворої звітності або малоцінні та швидкозношувані предмети).
● Одиниця виміру – вказується одиниця виміру, у якій вимірюється цей запас. Вибирається з довідника Класифікатор одиниць вимірювання.
● Ставка ПДВ – вказується ставка ПДВ, яка за замовчанням буде підставлятися у відповідне поле документів.
● Код УКТЗЕД – вказується код запасу відповідно до українського класифікатору товарів зовнішньоекономічної діяльності. Вибирається з довідника Коди УКТЗЕД.
● Єдиний закупівельний словник – вказується код запасу відповідно до єдиного закупівельного словника ДК 021:2015. Вибирається з довідника Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015.
● Вид продукції, робіт, послуг – вказується вид продукції (робіт, послуг). Вибирається з довідника Види продукції, робіт та послуг.
● Виробник – вказується виробник запасу. Вибирається з довідника Контрагенти.
● Країна походження – вказується країна походження запасу. Вибирається з довідника Країни світу.
● Номенклатурний номер – вказується умовний числовий код обліку, який присвоюється групі предметів одного найменування, якості та ціни (за наявності).
Закладка містить облікові дані запасу, які у подальшому за замовчанням будуть підставлятися у відповідні реквізити документів.
Має такі реквізити:
● Рахунок обліку – вказується бухгалтерський рахунок обліку, на якому обліковується запас. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
● Рахунок позабалансового обліку – вказується бухгалтерський рахунок, на якому додатково обліковується запас на позабалансовому обліку. Доступний для заповнення, якщо встановлено прапор Ознака додаткового позабалансового обліку. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
● Прапорець Ознака додаткового позабалансового обліку встановлює необхідність ведення додаткового обліку на позабалансовому рахунку. Зазвичай встановлюється, якщо Вид ТМЦ має значення Грошові документи.
Містить перелік усіх партій, які були створені у процесі ведення обліку за цим запасом в інформаційній базі.
Закладка містить дані про ціни запасу, які у подальшому за замовчанням будуть автоматично заповнюватися у первинних документах надходження та вибуття запасу.
Набори цін прив’язуються до дати, з якої вони починають діяти в конфігурації. Таким чином реалізується функціонал періодичної зміни цін.
Кожен пункт списку можна у будь-який час відредагувати.
Має такі реквізити:
● Діє з – встановлюється дата, з якої починають діяти наведенні ціни.
● ТМЦ – вказується запас, для якого встановлюються ціни.
● Ціна придбання – вказується ціна придбання.
● Ціна продажу – вказується ціна продажу.
Підсистема призначена для відображення різноманітних операцій, пов’язаних з обліком товарно-матеріальних цінностей в установі.
Для кожного типу операції передбачено відповідний документ.
Детальніше про ведення документообігу з обліку ТМЦ див. нижче.
Документ призначений для відображення в обліку факту надходження товарно-матеріальних цінностей на баланс установи.
За допомогою документа можна відобразити такі господарські операції: надходження ТМЦ від постачальника, централізоване надходження, оприбуткування надлишків, виявлених під час інвентаризації, надходження ТМЦ на відповідальне зберігання та інші.
Документ містить декілька закладок, на яких відображаються основні відомості та властивості господарської операції.
Закладка «Основна»
На закладці Основна відображаються основні відомості про операцію:
● Кор. рахунок – вказується бухгалтерський рахунок, який кореспондує із рахунком обліку ТМЦ. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
● Контрагент – вказується стороння організація або фізична особа, від якої надійшли ТМЦ. Вибирається з довідника Контрагенти.
● Договір – вказується договір, на підставі якого відбулося надходження ТМЦ.
● Місце зберігання (МВО) – вказується місце зберігання, на яке будуть оприбутковуватися вказані ТМЦ. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Прийняв – з довідника Співробітники вибирається співробітник, який відповідає за приймання ТМЦ.
● Документ розрахунків – вказується документ, в розрізі якого буде вестись облік розрахунків з контрагентом. Є додатковою аналітикою обліку.
● Номер накладної – вказується номер оригіналу документа контрагента, на підставі якого були отримані ТМЦ.
● Дата накладної – вказується дата оригіналу документа контрагента, на підставі якого були отримані ТМЦ.
Закладка «ТМЦ»
У табличній частині, що розташована на закладці, вводиться інформація про товарно-матеріальні цінності, які надійшли до установи. Кожен ТМЦ вводиться в окремий рядок.
У полі Об’єкт вказується ТМЦ, що надійшли до установи. Вибирається з довідника ТМЦ. Поля Вид ТМЦ та Од.вим. заповнюються автоматично даними з картки ТМЦ.
У полі Рахунок обліку вказується бухгалтерський рахунок, на якому будуть обліковуватися ТМЦ. Заповнюється автоматично з картки ТМЦ або обирається вручну із Бюджетного плану рахунків.
Також вказується КЕКВ, за яким будуть обліковуватися ТМЦ, К-сть одиниць ТМЦ, які надійшли, Ціна без ПДВ за одну одиницю ТМЦ.
Після заповнення кількості та ціни автоматично розраховується Сума без ПДВ.
Далі вибирається Ставка ПДВ, за якою будуть оподатковуватися ТМЦ. Після чого автоматично розрахується Сума ПДВ та Сума з ПДВ.
Закладка «Облік»
Закладка призначена для введення додаткових даних господарської операції.
● Прапорець Віднести ПДВ на податковий кредит встановлюється, якщо необхідно віднести суми ПДВ за операцією на податковий кредит.
● Рахунок витрат – вказується бухгалтерський рахунок, на який необхідно віднести витрати за операцією. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
Закладка «Комісія»
На закладці відображається склад комісії, яка відповідає за приймання ТМЦ.
Дані про склад комісії вибираються у поле Склад комісії з довідника Комісії або заповнюються вручну в табличну частину закладки Комісія.
Документ призначений для відображення в обліку операцій з переміщення товарно-матеріальних цінностей між матеріально-відповідальними особами та/або місцями зберігання у межах однієї установи.
Документ містить декілька закладок, на яких відображаються основні відомості та властивості господарської операції.
Закладка Основна
На закладці Основна відображаються основні відомості про операцію:
● Місце зберігання – вказується місце зберігання, з якого будуть переміщені ТМЦ. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Місце зберігання призначення – вказується місце зберігання, на яке будуть переміщені ТМЦ. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Здав – з довідника Співробітники вибирається співробітник, який відповідає за відвантаження ТМЦ.
● Прийняв – з довідника Співробітники вибирається співробітник, який відповідає за приймання ТМЦ.
● № наказу – вказується номер наказу на переміщення.
● Дата наказу – вказується дата наказу на переміщення.
Закладка «ТМЦ»
Закладка призначена для введення про товарно-матеріальні цінності, які будуть переміщені.
Під час оформлення операції переміщення ТМЦ табличну частину документа слід заповнити за допомогою кнопки Підбір партій. Підбір здійснюється на дату документа по залишках ТМЦ, які є в обліку в інформаційній базі, із урахуванням значення поля Місце зберігання. У діалоговому вікні Вибір партії, яке відкриється після натискання кнопки Підбір партій, слід вибрати ТМЦ, що переміщаються, та вказати їх кількість.
Закладка «Комісія»
На закладці відображається склад комісії, яка відповідає за приймання-передачу ТМЦ.
Дані про склад комісії вибираються у поле Склад комісії з довідника Комісії або заповнюються вручну в табличну частину закладки Комісія.
ВАЖЛИВО!
Вид операції Зміна ТМЦ призначено для можливості змінити характеристики ТМЦ (наприклад, для зміни бухгалтерського рахунка, на якому буде обліковуватися ТМЦ).
Документ призначений для відображення в обліку операцій списання товарно-матеріальних цінностей (наприклад, списання нестач, списання непридатних для подальшого використання ТМЦ, списання ТМЦ, що використані у господарській діяльності установи, списання з позабалансового обліку та інше).
Документ містить декілька закладок, на яких відображаються основні відомості та властивості господарської операції.
Закладка «Основна»
На закладці Основна відображаються основні відомості про операцію:
● Місце зберігання (МВО) – вказується місце зберігання, з якого будуть списані ТМЦ. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Здав – з довідника Співробітники вибирається співробітник, який відповідає за списання ТМЦ.
● № наказу – вказується номер наказу на списання.
● Дата наказу – вказується дата наказу на списання.
Закладка «ТМЦ»
Закладка призначена для введення інформації про товарно-матеріальні цінності, які будуть списані з балансу установи.
Під час оформлення операцій списання ТМЦ табличну частину документа слід заповнити за допомогою кнопки Підбір партій. Підбір здійснюється на дату документа по залишках ТМЦ, які є в обліку в інформаційній базі, із урахуванням значення поля Місце зберігання (МВО). У діалоговому вікні Вибір партії, яке відкриється після натискання кнопки Підбір партій, слід вибрати ТМЦ, що переміщаються, та вказати їх кількість.
Після чого, залежно від вибраного виду операції, заповнюється Рахунок витрат рахунком, який зазначений для джерела фінансування, за яким обліковувалися ТМЦ. За необхідності Рахунок витрат можна вибрати вручну з Бюджетного плану рахунків.
Закладка «Комісія»
На закладці відображається склад комісії, яка відповідає за списання ТМЦ.
Дані про склад комісії вибираються у поле Склад комісії з довідника Комісії або заповнюються вручну в табличну частину закладки Комісія.
Документ призначений для відображення в обліку факту вибуття товарно-матеріальних цінностей з балансу установи до сторонніх організацій або фізичних осіб (наприклад, продаж, централізована передача підпорядкованій установі та інше).
Документ містить декілька закладок, на яких відображаються основні відомості та властивості господарської операції.
Закладка «Основна»
На закладці Основна відображаються основні відомості про операцію:
● Кор. рахунок – вказується бухгалтерський рахунок взаєморозрахунків зі сторонніми організаціями або фізичними особами. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
● Контрагент – вказується стороння організація або фізична особа, до якої передаються ТМЦ. Вибирається з довідника Контрагенти.
● Договір – вказується договір, на підставі якого відбувається передача ТМЦ.
● Документ розрахунків – вказується документ, в розрізі якого буде вестись облік розрахунків з контрагентом. Є додатковою аналітикою обліку.
● Місце зберігання (МВО) – вказується місце зберігання, з якого будуть передаватися вказані ТМЦ. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Розрахунковий рахунок – вказується розрахунковий рахунок установи, на який надійде оплата за передані ТМЦ від контрагента. Вибирається з довідника Розрахункові рахунки.
● Здав – з довідника Співробітники вибирається співробітник, який відповідає за передачу ТМЦ.
● КЕКВ – вказується код економічної класифікації видатків обліку доходів від реалізації ТМЦ. Вибирається з довідника КЕКВ.
Закладка «ТМЦ»
Закладка призначена для введення інформації про товарно-матеріальні цінності, які вибувають з балансу установи.
Під час оформленні операцій вибуття ТМЦ табличну частину документа слід заповнити за допомогою кнопки Підбір партій. Підбір здійснюється на дату документа по залишках ТМЦ, які є в обліку в інформаційній базі, із урахуванням значення поля Місце зберігання (МВО). У діалоговому вікні Вибір партії, яке відкриється після натискання кнопки Підбір партій, слід вибрати ТМЦ, що вибувають, та вказати їх кількість.
Після того, як будуть заповнені дані в табличній частині, слід для кожної позиції вказати Ціна (продажу) без ПДВ за одну одиницю ТМЦ, після чого автоматично розрахується Сума без ПДВ (продажу).
Далі вибирається Ставка ПДВ, за якою буде оподатковуватися ТМЦ. Після чого автоматично розрахується Сума ПДВ (продажу) та Сума з ПДВ (продажу).
Закладка «Облік»
Закладка призначена для введення додаткових даних господарської операції:
● Прапорець Віднести ПДВ на податкове зобов’язання встановлюється, якщо необхідно віднести суми ПДВ за операцією на податкове зобов’язання.
● Рахунок витрат – вказується бухгалтерський рахунок, на який необхідно віднести суми витрати за операцією. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
● Рахунок доходів – вказується бухгалтерський рахунок, на який необхідно віднести доходи за операцією. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
Закладка «Комісія»
На закладці відображається склад комісії, яка відповідає за вибуття ТМЦ.
Дані про склад комісії вибираються у поле Склад комісії з довідника Комісії або заповнюються вручну в табличну частину закладки Комісія.
Документ призначений для відображення в обліку процесу виробництва готової продукції. Документ відображає сукупність операцій – списання матеріалів у виробництво та оприбуткування готової продукції.
Документ містить декілька закладок, на яких відображаються основні відомості та властивості господарської операції.
Закладка «Основна»
На закладці Основна відображаються основні відомості про операцію:
● Місце зберігання – вказується місце зберігання, з якого будуть списані ТМЦ у виробництво. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Місце зберігання продукції – вказується місце зберігання, на яке буде оприбутковано готову продукцію. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Здав – з довідника Співробітники вибирається співробітник, який відповідає за списання ТМЦ.
● Прийняв – з довідника Співробітники вибирається співробітник, який відповідає за приймання готової продукції.
● Номер наказу – вказується номер наказу на виробництво.
● Дата наказу – вказується дата наказу на виробництво.
● Готова продукція – вказується готова продукція, яка оприбутковується за поточною операцією. Вибирається з довідника ТМЦ.
● Кількість – вказується кількість одиниць виробленої продукції.
● Ціна та Сума – розраховуються автоматично після проведення документу.
Закладка «ТМЦ»
Закладка призначена для введення інформації про товарно-матеріальні цінності, які будуть списані у виробництво.
Під час оформлення операцій списання ТМЦ у виробництво табличну частину документа слід заповнити за допомогою кнопки Підбір партій. Підбір здійснюється на дату документа по залишках ТМЦ, які є в обліку в інформаційній базі, із урахуванням значення поля Місце зберігання. У діалоговому вікні Вибір партії, яке відкриється після натискання кнопки Підбір партій, слід вибрати ТМЦ, що списуються, та вказати їх кількість.
Після чого, заповнюється Рахунок витрат рахунком, який вказано для джерела фінансування, за яким обліковувалися ТМЦ. За потреби Рахунок витрат можна вибрати вручну з Бюджетного плану рахунків.
Закладка «Витрати»
На закладці вказується перелік витрат, які пов’язані з виготовленням готової продукції.
Закладка «Облік»
На закладці вказується бухгалтерський рахунок Кор. рахунок, який буде кореспондувати з рахунком обліку готової продукції. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
В полі Рахунок обліку готової продукції вказується бухгалтерський рахунок, на якому буде обліковуватися готова продукція. Заповнюється вручну з Бюджетного плану рахунків.
Документ призначений для документального оформлення проведення інвентаризації в установі. Також дозволяє відобразити фактичну наявність ТМЦ та здійснити перевірку відповідності даних бухгалтерського обліку фактичній наявності.
Документ містить декілька закладок, на яких відображаються основні відомості та властивості господарської операції.
Закладка «Основна»
На закладці Основна відображаються основні відомості про операцію, а також відбори, які будуть враховуватися під час заповнення табличної частини даними залишків ТМЦ:
● Номер наказу та Дата наказу – вказуються номер та дата наказу про проведення інвентаризації.
● Дата початку інвентаризації та Дата завершення інвентаризації – вказується період проведення інвентаризації.
● Місце зберігання (МВО) – вказується місце зберігання, за яким буде відбуватися відбір залишків ТМЦ. Вибирається з довідника Місця зберігання.
● Джерело фінансування – вказується джерело фінансування, за яким буде відбуватися відбір залишків ТМЦ. Вибирається з довідника Джерела фінансування.
● Рахунок обліку – вказується бухгалтерський рахунок обліку ТМЦ, за яким буде відбуватися відбір залишків ТМЦ. Вибирається з Бюджетного плану рахунків.
● Вид ТМЦ – вказується вид ТМЦ, за яким буде відбуватися відбір залишків ТМЦ.
● Контрагент – вказується стороння організація або фізична особа, за якою буде відбуватися відбір залишків ТМЦ. Зазначається для ТМЦ, які прийняті на відповідальне зберігання до установи. Вибирається з довідника Контрагенти.
● Прапорець Позабалансовий облік визначає необхідність відбору залишків ТМЦ, які обліковуються на позабалансових рахунках.
● Прапорець Не згортати партії визначає необхідність відображення у табличній частині кожної партії однакового ТМЦ в окремому рядку.
Закладка «ТМЦ»
Закладка призначена для введення інформації про товарно-матеріальні цінності, які підлягають інвентаризації.
За допомогою кнопки Заповнити можна автоматично заповнити табличну частину залишками ТМЦ з урахуванням параметрів відбору, які вказані на закладці Основна.
Також є можливість заповнення табличної частини за допомогою кнопки Підбір партій.
Після того, як будуть заповнені дані в табличній частині, слід для кожної позиції вказати дані інвентаризації: К-сть (факт.) одиниць ТМЦ, після чого автоматично розрахується Сума (факт.).
Для автоматичного заповнення табличної частини фактичними даними призначена кнопка Встановити фактичні значення.
Закладка «Комісія»
На закладці відображається склад комісії, яка відповідає за інвентаризацію ТМЦ.
Дані про склад комісії вибираються у поле Склад комісії з довідника Комісії або заповнюються вручну в табличну частину закладки Комісія.
Для вивантаження специфікацій послуг, запасів, необоротних активів і бланків суворої звітності до документів "Договір", "Додаткова угода", "Надходження ТМЦ", "Надходження НА" і "Отримання послуг" необхідно скористатися кнопкою "вивантажити специфікацію на e-data" в формі відповідних документів. При цьому відкриється форма вивантаження специфікацій "Робота з e-data", в якій потрібно вказати каталог експорту і натиснути кнопку "вивантажити".
Для заповнення в табличній частині форми вивантаження специфікацій даних в колонках "Класифікатор" і "Класифікатор CPV" необхідно попередньо для позицій, що вивантажуються в довідниках "ТМЦ", "Необоротні активи" на закладці "Основна" заповнити відповідні коди в полях "Класифікатор продукції і послуг" і "Єдиний закупівельний словник".
Код класифікатора продукції та послуг потрібно вибрати з довідника "Класифікатор продукції і послуг". Зазначений довідник можна заповнити за допомогою кнопок "Підібрати з класифікатора" і "Завантажити весь класифікатор".
Код єдиного закупівельного словника послуг потрібно вибрати з довідника "Єдиний закупівельний словник ДК 021: 015". Зазначений довідник можна заповнити за допомогою кнопок "Додати з словника" та "Завантажити весь словник".
Проконсультуйтеся з нашими експертами
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service