Законом України 1797-VIII від 21.12.16 р введена норма, яка зобов'язує з 01.01.17 р вказувати в податкових накладних код послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. При цьому нова форма податкової накладної та порядок її заповнення, а також декларації з ПДВ введено та затверджено наказом з 01.03.2017.
Матеріали оновлено 21.03.2017
Дуже багато дзвінків від клієнтів: "... чи є у вас якась інформація про плановані законодавчі зміни з цього питання (вихід роз'яснення або нової форми податкової накладної), про терміни цих змін, і, відповідно, про можливий вихід в зв'язку з цим оновлень конфігурацій 1С:Підприємство 8"?
ВАЖЛИВО! 28.02.2017 Опубліковано наказ Мінфіну №276, який затверджує з 01.03.2017 Нову форму податкової накладної з урахуванням графи для коду послуг, а також ін. бланків: Розрахунок-коригування і Декларації ПДВ
На поточний момент опубліковані поновлення для Бухгалтерія, УТП, УПП, УТ з новим бланком ПН
Інструкція як налаштувати в 1С:Підприємство коди УКТ ЗЕД і ДКПП тут..
Раніше На сайті ДФСУ опубліковані чіткі інструкції щодо заповнення кодів товарів, послуг і коригувань:
"..Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.."
Повний текст листа тут: Лист ДФС України від 20.01.2017 № 1312/7/99-99-15-03-02-17 "Про особливості складання податкових накладних, починаючи з 1 січня 2017 року"
Реєстрація Податкових накладних в ЄРПН: Порівняння функцій "FREDO Звіт" та "M.E.DOC"
Раніше на сайті "Вісник. Офіційно про податки" (офіційне видання Державної Фіскальної Служби України) 17.01.2017 опубліковане більш розмите роз"яснення:
"...слід звернути увагу, що реалізація норми Податкового кодексу щодо зазначення в податковій накладній коду послуги згідно з ДКПП можлива лише після внесення змін до форми податкової накладної, яка на сьогодні затверджена наказом № 1307, у частині доповнення форми новою графою, відведеною для зазначення такого коду."
Повний текст роз"яснення: ПДВ. Накладні/розрахунки коригування. Вісник. Офіційно про податки
Законом України 1797-VIII від 21.12.16 р введена норма, яка зобов'язує з 01.01.17 р вказувати в податкових накладних код послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. При цьому форма податкової накладної та порядок її заповнення не змінилися, яких-небудь роз'яснень ДФС до 28.02.2017,що мають юридичну силу теж не надавав, в результаті в якому реквізиті податкової накладної заповнювати цей код - було не зрозуміло.
Сьогодні в базі знань ЗІР скасовано низку відповідей на питання, в тому числі всі, в яких зустрічається абревіатура "УКТ ЗЕД". Отже, ЛК ДФСУ готується до отримання нових роз'яснень. Але самих роз'яснень, на жаль, поки немає. Ми стежимо дуже пильно.
Поки можливості вказувати код ДКПП або 4-х значний код УКТЗЕД у платників немає. ДФСУ розробляє НН / РК з поділом графи 3 Розділу Б «Код товару згідно з УКТЗЕД» на графу 3 «Код» з розподілом на графи 3.1 «товару згідно з УКТ ЗЕД» і 3.2 «послуги згідно з ДКПП»
ДКПП: Державний Класифікатор Продукції та Послуг 016:2010
УКТЗЕД: Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності
Також рекомендуємо звертати увагу користувачів на зміни, внесені в п. 201,10 ПКУ:
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Для 2017 року з цього приводу встановили послаблення у вигляді мораторію на штрафи за «кодові» помилки (п. 351 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). Тому до 31 грудня 2017 року штрафні санкції за помилки, допущені при вказівці коду товару (згідно з УКТЗЕД) та / або коду послуги (згідно з Класифікатором послуг), не застосовуються. Так що навіть за скаргою покупця штрафувати за «кодові» помилки в 2017-м продавців не будуть.
Важливо: з 01.01.2017 р змінені терміни реєстрації ПН / РК в ЄРПН (п. 201.10 ПКУ).
НН / РК складені: | Термін реєстрації: |
— в першій половині місяця
(т. е. (тобно з 1 по 15 календарний день місяця включно)) |
до останнього дня (включно) місяця складання |
— в другій половині місяця
(тобто з 16 по останній день місяця включно) |
до 15 календарного дня (включно) наступного місяця |
В п.201.10 ПКУ прописано «максимальний» (гранично допустимий) термін реєстрації ПН / РК - 365 днів. Так що після внесення відповідних доробок в ЄРПН і єдиному вікні, зареєструвати ПН / РК можна буде протягом 365 календарних днів.
Отже, ПН, виписані починаючи з 01.01.2017, повинні бути зареєстровані в термін до 31.01.2017 р, а не в 15-денний термін, як було раніше. Час ще є.
Необхідно звертатися в ДФСУ за роз'ясненнями :)
Продавцям вітчизняних непідакцизних товарів ми теж рекомендуємо починати з того, що звертатися в ДФСУ за роз'ясненнями, з якої дати і в якому форматі. В історії додавання реквізитів ПН відомі як випадки, коли ДПАУ наказувала вказувати їх з дати вступу в силу ЗУ, так і випадки, коли наказували не заповнювати до виходу нової форми ПН. Також немає ніяких гарантій, що ДФСУ НЕ накаже якось окремо позначати, що товар вітчизняний непідакцизний.
Послуги з питань супроводу, обслуговування та оновлення 1С:Підприємство 8
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service