Огляд можливостей "Управління невеликою фірмою ": які інструменти може дати цей продукт малому бізнесу для його розвитку? Відомості про доступні функції кожного з процесів, в першу чергу цікавлять керівника: робота з клієнтами CRM, звіти про прибутки та збитки, грошові потоки, взаєморозрахунки та ін (під кутом практичного застосування 1С:Підприємство 8 в циклі життєдіяльності та конкретних бізнес-процесів компанії). Ціна рішення Управління невеликою фірмою значно перевищить пільги, які отримає бізнес, використовуючи цю систему.
Ви вже працюєте з УНФ, та її складно підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Управління невеликою фірмою - це можливість тримати руку на пульсі вашого зростаючого бізнесу в режимі онлайн через інтернет!
Для автоматизації ключових процесів управління в сервісних, виробничих і торгових підприємствах малого бізнесу ми пропонуємо готове рішення «Управління невеликою фірмою 8 ». Програмний продукт можна використовувати, наприклад, в торгових підприємствах, автосервісах, кадрових та ріелторських агентствах, консалтингових і ІТ-компаніях, а також в організаціях, які займаються транспортним обслуговуванням, будівництвом і ремонтом, надають посередницькі послуги, здійснюють виробництво або іншу діяльність.
Зміст
Програма надає власникам і керівникам широкий спектр інструментів для управління, використання яких допомагає підвищити ефективність роботи підприємства і забезпечити його розвиток. Співробітники, що приступили до роботи з програмою, отримують нові можливості для продуктивної роботи. Зауважимо, що для роботи з програмою не потрібні знання бухгалтерського та податкового обліку.
До особливостей підприємств малого бізнесу можна віднести невелику чисельність персоналу, в діапазоні від одного до декількох десятків людей, лінійну організаційну структуру і досить прості процеси управління. Деякі співробітники підприємства можуть при необхідності виконувати різні посадові обов'язки - менеджера з продажу, комірника, менеджера проекту і т.д. При проектуванні і розробці рішення «Управління невеликою фірмою 8 » розробники врахували як перераховані, так і інші особливості підприємств малого бізнесу.
Програма "Управління невеликою фірмою" завоювала довіру в своїй ніші і успішно використовується підприємцями різних країн: розроблені й успішно впроваджені конфігурації
Як показала практика, програма «Управління невеликою фірмою 8» вимагає невеликих затрат часу для початкового налаштування і характеризується простотою подальшої експлуатації. У рішенні реалізовані тільки найнеобхідніші можливості для обліку, контролю, аналізу та планування на підприємстві малого бізнесу. «Підключенням» і «відключенням» багатьох можливостей можна керувати за допомогою розстановки прапорців. Наприклад, в разі якщо на момент введення програми до експлуатації підприємство не потребує врахування основних засобів і нематеріальних активів, не займається переробкою давальницької сировини і не використовує в своїй детальності схеми комісійної торгівлі, то ці, а також інші функціональні можливості, що не використовуються, можна просто не підключати. При цьому з інтерфейсу можуть зникнути пункти, пов'язані з відключеними можливостями. Надалі при появі потреби в обліку основних засобів можливість його ведення можна включити, і вони з'являться в інтерфейсі.
Таким чином, особливості проектування прикладного рішення забезпечують відповідність інтерфейсу прикладного рішення актуальним потребам малого підприємства. Вбудована система «Швидкий старт» допоможе швидко налаштувати програму на особливості організації управління і ведення обліку на підприємстві і відразу приступити до роботи. Настроюваний «Робочий стіл» містить наочну навігаційну схему, яка допомагає орієнтуватися в системі, забезпечує зручне введення даних і швидке отримання звітів.
Прикладне рішення «Управління невеликою фірмою 8» підтримує ведення в єдиній інформаційній базі управлінського обліку за всіма ділянками обліку, необхідними малому підприємству, забезпечуючи єдиний інформаційний простір. Це облік даних клієнтів і контактних осіб, оформлення банківських і касових операцій, облік розрахунків з контрагентами, персоналом і бюджетом, облік матеріалів, товарів, продукції і витрат, облік замовлень і торгових операцій, включаючи роздрібні продажі з використанням зовнішнього обладнання, облік замовлення-нарядів, виконаних робіт і наданих послуг, розрахунок собівартості, облік майна, доходів і витрат, прибутку і збитків, капіталу і т. д.
Для компаній, які складаються з декількох підприємств - юридичних осіб та приватних підприємців можна вести управлінський облік або за компанією в цілому, або за кожним підприємством окремо.
Використання програмного продукту дозволяє організувати єдину інформаційну систему для управління різними аспектами діяльності підприємства. Це управління маркетингом і продажами, в тому числі роздрібними, постачанням і закупівлями, запасами і складом, грошовими коштами, заробітною платою і персоналом, фінансами, а також основними засобами.
Часто малий бізнес практикує послуги "бухгалтера, що приходить". Досвідчені бухгалтера і компанії, які надають бухгалтерські послуги супроводу для малих фірм в основному використовують программу "Бухгалтерія 8 ". Програма "Управління невеликою фірмою" дає вам можливість автоматично передавати дані до програми вашого бухгалтера, для чого потрібно налаштувати правила обміну.
Програмний продукт призначений для ведення тільки управлінського обліку. Для ведення бухгалтерського та податкового обліку рекомендується використовувати программу «Бухгалтерія 8 ». Рішення «Управління невеликою фірмою 8 » підтримує обмін даними з програмою «Бухгалтерия 8 , українська версія».
Розглянемо функціональні можливості прикладного рішення з точки зору практичного застосування в циклі життєдіяльності фірми.
До складу програми «Управління невеликою фірмою» включені деякі елементи CRM (Customer Relationship Management), що дозволяють управляти відносинами з клієнтами.
При цьому також при більш "просунутих" CRM-процесах в компанії використовується інтеграція з зовнішніми системами CRM, такими як 1С:Підприємство 8 CRM КОРП, 1C:Підприємство CRM ПРОФ, або зовнішніми CRM системами на ін. платформах.
В програмі передбачені реєстрація та зберігання докладної інформації про клієнтів. При цьому можливості вирішення дозволяють користувачеві додати до структури даних нові характеристики клієнтів, наприклад «Регіон», «Вид діяльності», «Величина підприємства», «Обсяг замовлень», і сегментувати таким чином клієнтів за цими характеристиками. Формування звітів про продажі в розрізі сегментів дозволяє виявити перспективні групи клієнтів і, можливо, направити основні зусилля менеджерів на роботу саме з цими групами.
Рішення забезпечує зберігання історії розвитку відносин з існуючими та потенційними клієнтами. Для цього виконується реєстрація подій - телефонні дзвінки, зустрічі, переговори, побажання, обіцянки і т.д.
Передбачено планування будь-яких подій, в тому числі передбачають взаємодію з клієнтами. Це може бути, наприклад, відправка клієнту комерційної пропозиції або відповіді на отримане побажання, узгодження з клієнтом можливості і фактичне проведення особистої зустрічі і т.д.
Для планування, аналізу та контролю подій зручно використовувати робоче місце «Календар співробітника». Закладка «Мій порядок денний» дозволяє отримати інформацію про заплановані контакти як на поточну дату, так і на будь-яку іншу. Зауважимо, що користувач може планувати події не тільки для себе, але і для інших співробітників. Події, заплановані для інших співробітників, будуть відображені в їх календарях.
Використання можливостей вирішення «Управління невеликою фірмою 8 » з управління відносинами дозволяє невеликому підприємству забезпечити взаємодію з клієнтами на регулярній основі і зменшити ризик їх втрати. Програма підтримує планомірну діяльність з підвищення якості обслуговування клієнтів і сприяє розширенню клієнтської бази.
Інформація про всі взаємодії з клієнтом, як заплановані, так і ті, що вже відбулися, доступна при перегляді його картки, тому в спірній ситуації можна швидко переглянути історію відносин з клієнтом, отримати інформацію про зобов'язання підприємства перед ним і прийняти зважене рішення.
«Управління невеликою фірмою 8 » забезпечує автоматизацію відображення господарських операцій, пов'язаних з торговельною діяльністю підприємства. Для номенклатури товарів і послуг можна встановити будь-яку кількість видів цін. Передбачено призначення знижок і націнок. Робоче місце «Прайс-лист» дозволяє формувати структуру прайс-листа. При цьому призначення цін для групи номенклатури виконується за заданими правилами безпосередньо в формі прайс-листа.
Програма підтримує декілька схем продажів: продаж зі складу і під замовлення, відвантаження в кредит або за передоплатою, реалізація товарів, прийнятих на комісію, а також передача товарів комісіонеру на реалізацію.
За відправну точку для всіх дій з задоволення потреб покупця в товарах є документ «Заказ покупця». Це один з основних документів програми. З його допомогою можна оформити операції двох видів - «Замовлення на продаж» або «Замовлення на переробку».
Потреби покупця, що зафіксовані в замовленнях, можна забезпечити декількома способами. Це може бути резервування товарів або продукції у вільних залишках на складі, розміщення в замовленнях постачальникам і /або в замовленнях на виробництво. Замовлені товари можна також отримати на реалізацію у комітента або замовити переробнику. При цьому в одному замовленні застосовуються різні способи забезпечення потреби. Так, кілька товару може бути зарезервовано в складському залишку, а відсутню кількість товарів - замовлено у постачальника або отримано на комісію.
Замовлення покупця завжди знаходиться в одному зі станів - «Заявка», «В роботі», «Виконано» або «Закрито». Для замовлення, який має статус «В роботі», на закладці «Платіжний календар» можна запланувати оплату.
Для документального оформлення продажів товарів, продукції, робіт і послуг використовуються товарні накладні або відповідно акти виконаних робіт. На підставі документів продажів формуються рахунки-фактури.
При роботі із замовленнями покупців і рахунками на оплату зручно використовувати робочі місця «Замовлення покупців» і «Рахунки на оплату». До складу даних робочих місць включена інформаційна панель, яка містить інформацію про покупців, стан взаєморозрахунків з ними, а також дозволяє формувати різноманітні аналітичні звіти. Наприклад, для виділеного замовлення на робочому місці «Замовлення покупців» можна сформувати звіти, які дозволяють проаналізувати його виконання, оплату покупцем, потреби на замовлення, а також взаєморозрахунки з покупцем в цілому.
Робоче місце «Витратні накладні» можна використовувати для відображення факту відвантаження товарів покупцям за замовленнями, які знаходяться в роботі. При цьому одну видаткову накладну можна оформити не тільки для одного, але і для декількох невиконаних замовлень, які відзначені на робочому місці. Передбачено також формування аналітичних звітів.
Програма дозволяє планувати продаж і аналізувати їх ефективність. Плани продажів можна формувати в натуральному і вартісному виразах як за підприємством в цілому, так і за окремими підрозділами. Для дослідження ефективності продажів виконується їх план-фактний аналіз за окремими підрозділами, номенклатурними групами і товарами.
Для аналізу різних аспектів управління продажами до складу прикладного рішення включено понад 20 звітів. Звіт «Аналіз виконання замовлень покупців», наприклад, дозволяє швидко проаналізувати склад замовлень покупців, хід їх виконання, а також визначити потребу в номенклатурі, необхідної для виконання замовлень. У звіті «Продажі» відображається інформація про реалізовані позиції номенклатури в кількісному і сумовому виразах за період. Дані про стан і динаміку розрахунків з покупцями за обраний період представлені в звіті «Розрахунки з покупцями».
За допомогою звіту «Дебіторська заборгованість за термінами» можна отримати інформацію про заборгованість покупців на певну дату в розрізі терміну заборгованості - «Менше тижня», «1-2 тижні», «2 тижні - місяць», «1-2 місяці» і «Більше двох місяців».
Прикладне рішення підтримує управління підрядними роботами і послугами. Під роботами в програмі розуміються дії виробничого характеру. Результатом виконання роботи є певний матеріальний результат, наприклад побудований будинок, змонтоване обладнання, відремонтована квартира і т.д. Послуга, як правило, матеріального результату не має. В результаті надання послуги клієнт отримує певну користь або нематеріальну вигоду. Послугами є, наприклад, юридична консультація, послуги зв'язку, навчання і т.д.
В програмі передбачені ведення обліку робіт і послуг, управління цінами, знижками, а також націнками на роботи та послуги. Основним документом, що відображає діяльність з виконання робіт, в програмі є «Замовлення-наряд», в якому поєднані функції замовлення покупця, рахунки на оплату, акти виконаних робіт, а також видаткові накладні для сфери сервісних послуг. За допомогою документа «Замовлення-наряд» реєструється замовлення на роботи, розраховується заробітна плата виконавців робіт, списуються власні матеріали та реалізовані товари. Реалізація товару, наприклад кондиціонера або лічильників води, може відбуватися в рамках робіт згідно їх установці. У документі також фіксуються матеріали замовника, якщо їх використання було передбачено і вони були отримані від замовника.
Вартість роботи може бути фіксованою або розраховуватися виходячи з норм і виконаних обсягів робіт. Фіксовану вартість може мати, наприклад, робота з встановлення фільтрів і лічильників води. Результат роботи з фіксованою вартістю, як правило, виражається «в штуках». Нормування доцільно використовувати для робіт, результат яких можна оцінити в одиницях площі, обсягу, ваги, часу і т.д. Це може бути, наприклад, поклейка шпалер, укладання паркету або плитки для підлоги і т.д.
Для введення робіт в замовлення-наряді призначена таблична частина. Це дозволяє при прийомі замовлення, наприклад на «укладання паркету під ключ», уявити цю роботу у вигляді технологічних етапів і ввести для кожного з них відповідну роботу - «виготовлення стяжки», «вирівнювання підлоги», «установка фанери на клей і кріплення до стяжки за допомогою шурупів» і т.д. Для кожної роботи можна вказати її вартість, необхідні матеріали, виконавців і задати для них величину заробітної плати.
Дані про матеріали, які потрібні для виконання кожної роботи, можна відобразити безпосередньо або ввести автоматично, за допомогою обраної специфікації. Для календарного планування робіт з замовлення-наряду слід вказати дату /час початку і закінчення робіт.
Замовлення-наряд може перебувати в стані «Заявка», «В роботі», «Виконано» або «Закрито». Намір клієнта фіксується документом зі станом «Заявка». Проведені замовлення з цим статусом відображаються в списку замовлень. Для замовлення, який знаходиться в стані «В роботі», на закладці «Платіжний календар» можна запланувати оплату. Після проведення документа буде зареєстрована передача матеріалів зі складу в підрозділ. Крім того, замовлення-наряд зі статусом «В роботі» буде відображатися в різних звітах. На підставі замовлення-наряду можна сформувати «Завдання на роботу» для відповідального виконавця. Зауважимо, що в цей документ можна ввести кілька замовлення-нарядів. Після введення завдань вони будуть відображатися в календарях відповідальних співробітників.
Після завершення робіт замовлення-наряд перетворюється на стан «Виконано». Фактичний обсяг робіт за ним може відрізнятися від запланованого в документі. У цьому випадку після закінчення робіт необхідно скорегувати в замовлення-наряді дані про їхній обсяг. При проведенні замовлення-наряду зі статусом «Виконано» відбуваються реєстрація факту виконання робіт, нарахування заробітної плати виконавцям, списання матеріалів і деякі інші дії.
У програмі передбачено два способи відображення операцій з надання послуг. Перший спосіб передбачає використання документів «Замовлення покупця», «Завдання на роботу» і «Акт виконаних робіт», другий - застосування описаного вище документа «Замовлення-наряд». Зауважимо, що при виконанні послуг, на відміну від операцій з виконання робіт, списання матеріалів і нарахування заробітної плати в документі «Замовлення-наряд» не виконуються.
До складу прикладного рішення входять робочі місця «Замовлення-наряди» і «Акти виконаних робіт», використання яких дозволяє полегшити роботу з відповідними документами і отримувати додаткову інформацію. Робоче місце «Планувальник» дає можливість сформувати «План-графік» і проаналізувати з його допомогою календарний план виконання робіт і надання послуг.
«Управління невеликою фірмою 8 » підтримує управління процесами виробництва продукції. Дані про матеріали, напівфабрикати, операції та послуги сторонніх організацій, які необхідні для випуску продукції, зберігаються в специфікаціях.
Об'ємно-календарне планування випуску продукції виконується за допомогою документа «Замовлення на виробництво». Замовлення на виробництво мають деякі особливості. Вони можуть бути джерелом для задоволення потреби, що з'явилася в результаті реєстрації замовлень покупців. Крім того, на замовлення на виробництво розраховується потреба в матеріалах і комплектуючих, необхідних для їх виконання. У відкритих замовленнях на виробництво можна розміщувати потреби, утворені новими замовленнями покупців.
Для формування і аналізу плану-графіка виробництва продукції, виконання робіт і надання послуг зручно використовувати робоче місце «за розкладом». Дане робоче місце дозволяє сформувати «План-графік» і проаналізувати з його допомогою календарний план випуску продукції, виконання робіт і надання послуг. План-графік формується за замовленнями на виробництво та /або за замовлення-нарядами. У режимі «Завантаження ресурсів» робоче місце дає можливість проаналізувати і запланувати завантаження необхідних ресурсів - співробітників, бригад, обладнання тощо.
На робочому місці «Графіки роботи» можна сформувати шаблони графіків роботи, призначити ресурсам графіки роботи, реєструвати відхилення в роботі ресурсів, наприклад в ситуації, якщо співробітник «відпросився завтра на півгодини».
Робоче місце «Виробництво» призначене для відображення факту випуску продукції. За допомогою одного документа «Виробництво» можна оформити випуск як за одним, так і за кількома виділеними замовленнями на виробництво. Додатково на даному робочому місці можна проаналізувати стан виконання замовлень на виробництво.
Програма дозволяє реєструвати випуск продукції як у виробничому підрозділі, так і на складі, наприклад в результаті фасування або складання комплектів. Продукція враховується в підрозділі, в якому вона була випущена, і може бути переміщена на склад для подальшої реалізації. Проаналізувати співвідношення планованого і фактичного випуску продукції, виконання робіт і надання послуг можна за допомогою звіту «План-фактний аналіз».
Облік фактичних витрат в програмі ведеться в необхідних розрізах у вартісному і натуральному вимірах. Розподіл матеріальних і нематеріальних витрат на випуск продукції можна виконати двома способами. Один спосіб передбачає розподіл витрат на підставі конкретного документа випуску продукції. Розподіл витрат також може бути виконано на випуск продукції за вказаний період - робочу зміну, тиждень, місяць і т.д. Регламентний розрахунок фактичної собівартості випуску продукції виконується при закритті місяця. Отримати інформацію про собівартість продукції в розрізі статей витрат можна за допомогою звіту «Собівартість».
В звіті «Випуск продукції» представлені дані про фактичний випуск продукції і виконані роботи за період. За допомогою звіту «Відомість за прямими і непрямими витратами» можна отримати інформацію про прямі і непрямі виробничі витрати підприємства, а також про залишки в незавершеному виробництві. Дані в звіті представлені в розрізі підрозділів і статей витрат з деталізацією за замовленнями покупців.
Звіт «Нормативний склад вироби» дозволяє за даними специфікації отримати наочне уявлення про склад зазначеної продукції та технологічні операції, необхідні для її виготовлення. У звіті відображається перелік комплектуючих, необхідних для випуску обраного виробу, із зазначенням їх кількості. У переліку технологічних операцій для кожної операції вказана норма часу.
У програмі передбачено відображення продажів в роздрібних торгових точках. Оформлення роздрібних продажів може проводитися з використанням різного торгового обладнання: фіскальних реєстраторів, сканерів штрих-коду, електронних ваг, еквайрингових терміналів і т.д. У програмі передбачено підключення і використання даного обладнання.
Робоче місце «Чеки ККМ» об'єднує документи «Чек ККМ» і «Чек ККМ (повернення)» в один журнал, який дозволяє керувати фіскальним реєстратором та еквайринговим терміналом, відкривати і закривати касову зміну, реєструвати виїмку і внесення до каси готівкових грошових коштів.
Програма дозволяє вести в роздрібних торгових точках як кількісно-сумовий, так і сумовий облік товарів. При веденні кількісно-сумового обліку торгова точка повідомляє на підприємство дані про кількість проданих товарів або про результат інвентаризації. Дані про кількість реалізованих товарів реєструються за допомогою документа програми «Звіт про роздрібні продажі». Результат інвентаризації фіксується в системі з використанням документа «Інвентаризація запасів», на підставі якого можна сформувати документ «Звіт про роздрібні продажі». У разі якщо до облікової системи підключений фіскальний реєстратор, то операції з реалізації товарів оформляються документами «Чек ККМ». При цьому документ «Звіт про роздрібні продажі» заповнюється при закритті касової зміни.
При веденні сумового обліку кількісний облік товарів у торговій точці не ведеться, реалізація оформляється в момент надходження роздрібної виручки до каси підприємства. В цьому випадку торгова точка також періодично повідомляє на підприємство дані про залишки товарів, отримані в результаті інвентаризації.
Для отримання інформації про діяльність роздрібних торгових точок призначені звіти «Відомість за товарами на складах в цінах номенклатури», «Грошові кошти в касах ККМ», «Помічник бухгалтера щодо зарплати» і товарний звіт за формою ТОРГ-29. Передбачена можливість друку етикеток і цінників.
«Управління невеликою фірмою 8 » дозволяють вести облік готівки і безготівкових грошових коштів, а також формувати оперативний платіжний календар. У програмі реєструються операції з надходження і витрат коштів з одного рахунку. Передбачено відображення операцій з надходження готівкових коштів від покупця, від постачальника і від підзвітної особи. У програмі також відображаються операції з виплати готівкових коштів постачальнику, покупцеві і підзвітній особі. Крім того, реєструється витрата готівкових грошових коштів на виплату заробітної плати та сплату податків.
Платіжний календар являє собою сукупність заявок на витрачання грошових коштів і плановані надходження. За допомогою платіжного календаря можна перевірити достатність грошових коштів для виконання поточних платежів і виявити касові розриви.
За допомогою робочого місця «Документи з банку» можна оперативно отримувати інформацію про стан банківських рахунків, суми грошових коштів на початок і кінець дня, суми надходження і списання грошових коштів за день. Це робоче місце також дозволяє вводити банківські виписки, виконувати автоматичне вивантаження і завантаження банківських виписок з використанням «клієнт-банку». Передбачені формування списку неоплачених платіжних доручень та планування для них операцій з витрати коштів з рахунку. Для планованих операцій з надходження і витрат робоче місце дозволяє автоматично формувати документи руху грошових коштів і платіжні доручення.
Аналогічно робоче місце «Касові документи» дозволяє оперативно отримувати інформацію про стан грошових коштів в касах, суми грошових коштів на початок і кінець дня, суми надходження і списання грошових коштів за день. За допомогою робочого місця також можна реєструвати операції з надходження і витрат готівкових коштів за касами. Крім того, робоче місце дає можливість контролювати плановані надходження і платежі, а також автоматично формувати за ними документи руху грошових коштів.
Для аналізу різних аспектів управління грошовими коштами в прикладному рішенні передбачено 15 звітів - «Грошові кошти», «Відомість за розрахунками з підзвітними особами», «Залишки коштів», «План-фактний аналіз руху грошових коштів» і т.д .
За допомогою звіту «Грошові кошти» можна отримати інформацію щодо руху готівкових і безготівкових грошових коштів. Дані про взаємні розрахунки з підзвітними особами представлені у відповідному звіті.
«Управління невеликою фірмою 8 » підтримує різні схеми поповнення товарно -матеріальних запасів. Наприклад, запаси можуть бути придбані підприємством безпосередньо у постачальника, через підзвітну особу і отримані на реалізацію від комісіонера. Крім того, передбачено оформлення операцій з прийому та передачі давальницької сировини і матеріалів в переробку, прийому і передачі запасів на відповідальне зберігання. Підтримується реєстрація додаткових витрат на придбання товарно-матеріальних запасів.
Планування закупівель в програмі виконується за допомогою документів «Замовлення постачальникам». За аналогією із замовленням покупця замовлення постачальнику може перебувати на різній стадії виконання - «Заявка», «В роботі», «Виконано» і «Закрито». Для замовлення, який має статус «В роботі» або «Виконано», на закладці «Платіжний календар» можна запланувати один або кілька етапів оплати.
Замовлення постачальникам відділ постачання формує на підставі даних про потреби підприємства в запасах. Для розрахунку дефіциту запасів в програмі передбачений спеціальний інструмент «Розрахунок потреби в запасах». Цей інструмент дозволяє отримати інформацію про дефіцит запасів в одиницях номенклатури на поточну дату, а також про прогноз дефіциту протягом дня, аж до довільної дати, обраної в якості закінчення періоду. Розрахунок дефіциту виконується з урахуванням очікуваного надходження і споживання запасів, заданого мінімального і максимального рівнів запасів, а також складських залишків. У вікні «Рекомендації» міститься список позицій номенклатури, за якими виявлено дефіцит, а також вказані способи поповнення запасів, за допомогою яких його можна ліквідувати, - «Виробництво», «Закупівля» і «Переробка». При цьому один із способів для кожної позиції номенклатури є основним. Після вибору способу поповнення запасів програма дозволяє автоматично сформувати замовлення відповідно на виробництво номенклатури, закупівлю у постачальника і на переробку.
Для роботи з замовленнями постачальникам і отриманими рахунками на оплату призначені робочі місця «Замовлення постачальникам» і «Рахунки на оплату (отримані)». Інформаційні панелі робочих місць містять дані про постачальників, про стан взаєморозрахунків з ними і дозволяють формувати аналітичні звіти. Наприклад, для замовлення, виділеного на робочому місці «Замовлення постачальникам», можна сформувати звіти, що дозволяють проаналізувати виконання постачальником зобов'язань за замовленням, стан оплати замовлення і стан взаєморозрахунків в цілому.
Робоче місце «Прибуткові накладні» використовується для відображення факту надходження запасів від постачальників на замовлення, які знаходяться в роботі. Прибуткові накладні можна оформити як для одного, так і для декількох замовлень постачальникам, які відзначені на робочому місці. Передбачено також формування аналітичних звітів.
На основі списку замовлень постачальникам з встановленими плановими датами поставки фактично формується календарний план закупівель. Для перегляду календарного плану закупівель в зручному вигляді можна використовувати звіт «Графік руху запасів». Проаналізувати і проконтролювати виконання плану закупівель можна за допомогою звіту «Замовлення постачальникам».
Звіт «Розміщення замовлень» дозволяє отримати інформацію про замовлення покупців, виконання яких забезпечується за рахунок надходжень з інших замовлень - постачальникам, на комплектацію, а також на виробництво. Звіт формується з деталізацією до номенклатури. У звіті «Кредиторська заборгованість за термінами» відображаються суми заборгованості підприємства постачальникам із зазначенням терміну заборгованості - «Менше тижня», «1-2 тижні», «2 тижні - місяць», «1-2 місяці» і «Більше двох місяців». За допомогою звіту «Аналіз оплати за замовленнями постачальникам» можна отримати інформацію про початкову заборгованість постачальникам в розрізі замовлень, дані про виконану передплату, повну і часткову оплати, а також про суми, які необхідно сплатити. Виявити потреби підприємства в номенклатурі дозволяє звіт «Аналіз потреби».
У програмі ведеться окремий облік запасів - власних товарів, матеріалів і продукції, товарів, прийнятих і переданих на комісію, а також матеріалів, отриманих та переданих в переробку. Програма забезпечує зберігання інформації про партії товару. Передбачено облік номенклатури в розрізі довільних характеристик, наприклад кольору, розміру, повноти, обсягу і т.д. Складський облік номенклатури може вестися в розрізі осередків місць зберігання - зон, стелажів, полиць і т.д.
Реалізовано оформлення операцій з надходження, інвентаризації, оприбуткування та списання запасів. Передбачено відображення операцій з переміщення запасів між складами, підрозділами і осередками складів.
Програма дозволяє застосовувати ордерну схему обліку запасів з використанням прибуткових і видаткових складських ордерів, що забезпечує рознесення в часі моменту фактичного виконання операції і момент оформлення первинних документів, в даному випадку прибуткової і видаткової накладних. При реєстрації за ордерною схемою, наприклад надходження запасів, прибутковий ордер оформляється до введення в інформаційну базу прибуткової накладної.
Ордерні системи зручно застосовувати в разі, якщо первинні документи від постачальника надходять пізніше товарів або якщо робоче місце для оформлення первинних документів на підприємстві віддалене від місця приймання товарів.
У програмі реалізований облік матеріального і нематеріального майна з тривалим терміном використання. Передбачено оформлення операцій з надходження майна, прийняття його до обліку, реалізації та списання.
Для зменшення облікової вартості майна в результаті його старіння або фізичного зносу застосовується механізм нарахування амортизації. Амортизацію можна нараховувати автоматично в кінці кожного місяця відповідно до її параметрів, які задаються для кожної одиниці майна.
«Управління невеликою фірмою 8 » підтримує кадровий облік співробітників, в тому числі співробітників-сумісників. У програмі ведеться облік робочого часу, виконується управлінський розрахунок заробітної плати, що дозволяє врахувати результати діяльності співробітників.
Для ведення регламентованого обліку заробітної плати, який включає розрахунок податків і внесків з фонду оплати праці, рекомендується використовувати прикладні рішення «Бухгалтерія 8» або "ЗУП: Зарплата і Управління персоналом 8".
В рамках кадрового обліку можна оформити прийом на роботу, а також кадрове переміщення і звільнення співробітників. Передбачено формування штатного розкладу. Нарахування заробітної плати в програмі виконується як для погодинної, так і для відрядної системи оплати праці. При автоматичному нарахуванні заробітної плати використовуються дані про відпрацьований робочий час (табель) або виконані відрядні наряди і завдання. Заробітна плата нараховується в розрізі видів нарахувань і утримань. Для розрахунку нарахувань і утримань можна використовувати формули. Передбачено формування платіжних відомостей на виплату заробітної плати та авансу.
Для аналізу інформації про персонал та заробітну плату в прикладному рішенні використовуються різноманітні звіти. У звіті «Відпрацьований час» відображаються дані з обліку робочого часу в розрізі співробітників, а також зведені дані за підрозділами і підприємству. Отримати інформацію про нараховану та виплачену заробітну плату, а також про заборгованість щодо заробітної плати можна за допомогою звіту «Розрахунки з персоналом».
У програмі передбачений облік доходів і витрат, а також отримання фінансового результату - прибутку або збитку. Доходи і витрати визначаються завжди методом нарахування - за відвантаженням. У той же час при відповідній настройці програми може застосовуватися також касовий метод - з оплати. Аналітичний облік доходів і витрат ведеться в розрізі напрямів діяльності, статей доходів і витрат. Для обліку інших витрат, безпосередньо не пов'язаних з основною діяльністю, призначені спеціальні документи.
Розподіл непрямих витрат і включення їх в собівартість випущеної продукції і виконаних робіт виконуються за допомогою документа «Закриття місяця». За допомогою цього документа автоматично розраховується і фактична собівартість реалізованої продукції і виконаних робіт, розподіляються непрямі витрати і формується фінансовий результат. Для аналізу доходів і витрат, а також фінансового результату призначені відповідні звіти.
Програма забезпечує формування управлінського балансу, який містить інформацію про фінансовий стан підприємства, структури його активів, зобов'язань, а також дані про стан власного капіталу.
Для формування управлінського балансу в програмі передбачено ведення обліку на рахунках управлінського плану рахунків. Крім управлінського балансу в програмі також передбачено формування управлінського звіту «Оборотньо-сальдова відомість», в кожному рядку якого наводяться залишки і обороти за рахунками управлінського обліку за період.
Застосування фінансового планування дозволяє фіксувати фінансові цілі підприємства і добиватися ефективного використання ресурсів для досягнення цих цілей.
Для фінансового планування в програмі використовується документ «Бюджет», який складається з декількох розділів. У різні розділи документа вводяться дані про залишки на початок періоду планування, про бюджет прямих і непрямих витрат, про бюджет доходів і витрат, про плановане надходження та вибуття грошових коштів, а також дані про інші планові операції. Всі суми вводяться із зазначенням відповідних рахунків управлінського плану рахунків.
На підставі введених планових даних формуються три основних бюджету. Це бюджет руху грошових коштів, бюджет прибутків і збитків, а також прогнозний баланс. У програмі реалізована можливість план-фактного аналізу виконання бюджетів.
Слід зазначити, що бюджет руху грошових коштів призначений для планування на тривалий термін. Для оперативного планування руху грошових коштів в програмі використовується платіжний календар.
Для оперативного аналізу показників ефективності поточної діяльності підприємства призначений «Монітор керівника», який складається з шести розділів. У розділі «Залишки коштів на розрахункових рахунках і в касі» знаходиться список залишків грошових коштів на початок і кінець зазначеного дня враховуючи всі каси і розрахункові рахунки підприємства. Розділ «Прибутки та збитки» містить список доходів і витрат за напрямками діяльності підприємства з висновком підсумкового результату.
Список контрагентів, які мають заборгованість перед підприємством, із зазначенням її розміру, представлений в розділі «Дебітори». Прострочена заборгованість при цьому вказана в окремій колонці списку і виділена кольором. У розділі «Кредитори» міститься список контрагентів, які має підприємство. Вказано також розмір заборгованості і передбачена окрема колонка для простроченої заборгованості.
В розділі «Товари, послуги до відвантаження» представлено список товарів, робіт і послуг, які входять до складу невиконаних замовлень покупців, із зазначенням замовлень. Аналогічно в розділі «Товари, послуги до вступу» знаходиться список товарів, робіт і послуг, які входять до складу невиконаних замовлень постачальникам, із зазначенням замовлень. Інформація у всіх розділах «Монітор керівника» виводиться на зазначену дату.
Для аналізу показників діяльності призначені звіти «Загальні показники», «Грошові кошти», «Розрахунки з покупцями» і «Розрахунки з постачальниками». Всі звіти формуються за обраний період і з зазначеним інтервалом - «День», «Тиждень», «Декада», «Місяць», «Квартал» і т.д. Кожен звіт складається з кількох секцій.
Звіт «Загальні показники», наприклад, включає три секції, в яких знаходяться гістограма «Продажі», графік «Доходи і витрати», а також таблиця «Оборотні кошти». У графіку «Доходи і витрати» представлені динаміка таких показників, як «Виручка», «Собівартість», «Валовий прибуток», «Витрати», і прогноз значення показника «Операційний прибуток». Графік кожного показника виділено своїм кольором.
В таблиці «Оборотні кошти» містяться дані про грошові кошти, заборгованості покупців і запаси на початок і кінець періоду. При цьому інформація про стан запасів деталізована за їх типами - «Заробітна плата», «Товари, продукція», «Сировина і матеріали» і т. д.
В звіті «Грошові кошти» на трьох гистограммах представлена інформація про динаміку показників «Залишки коштів на розрахункових рахунках і в касі», «Надходження коштів» і «Витрата грошових коштів». Кожна гістограма доповнена таблицею з деталізованою інформацією. Наприклад, з таблиці до гистограми «Залишки коштів на розрахункових рахунках і в касі» можна визначити рахунки і каси, за якими в заданому періоді відбувався рух грошових коштів.
Звіт «Розрахунки з покупцями» дозволяє проаналізувати розрахунки з покупцями за допомогою об'ємних кругових діаграм, а також графіка, що відображає динаміку заборгованості дебіторів. Він також містить таблиці з деталізованими даними, які доповнюють діаграми і графік. Структура звіту «Розрахунки з постачальниками» аналогічна структурі звіту «Розрахунки з покупцями», але відображає при цьому інформацію про розрахунки з постачальниками.
В рішенні «Управління невеликою фірмою 8» реалізований двосторонній обмін даними з програмою «Бухгалтерія 8». Наявність обміну дозволяє автоматично вивантажувати з «Управління невеликою фірмою 8» до «Бухгалтерії 8, українська версія» необхідні для ведення регламентованого обліку довідники і документи. З програми «Бухгалтерія 8» в свою чергу до «Управління невеликою фірмою 8» виконується завантаження документів з банку і каси. Обмін даними можна проводити з ініціативи користувача або періодично, за заданим розкладом.
МИ ВІДКРИТІ ДО ДІАЛОГУ І ГОТОВІ ВІДПОВІСТИ НА ВАШІ ПИТАННЯ.
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service