Яку конфігурацію впроваджувати і як вибрати: Управління виробничим підприємством або Управління торговим підприємством? Що потрібно враховувати при порівнянні УТП із УВП. Чому потрібно розглядати різні варіанти, і не варто орієнтуватися тільки на "назву продукту".
З 01.07.2019 підвищується ціна на програмний продукт "Управління торговим підпріємством ", повідомляє САБ. Дізнатися докладніше >>>
Нова ціна складе 22 000 грн без ПДВ.
Якщо планували придбати, не зволікайте, ще діє стара ціна. Звертайтеся до наших менеджерів .
Складність вибору програмного забезпечення для управління власним підприємством обумовлена величезним вибором різного софта (в портфелі 1С:Підприємство зараз понад 100 назв готових продуктів: типових рішень і галузевих конфігурацій). В даному огляді ми спробуємо показати "інші грані" цього питання, які не завжди піднімаються на "стандартних" перемовинах: одже, УТП чи УВП.
Незважаючи на начебто такі різні ніші як "виробництво" і "торгівля" ці два продукти дуже часто потрапляють в поле зору керівників як виробничих компаній, так і торгових при виборі готового рішення лінійки 1С:Підприємство 8.
Перше, що насторожує, - це присутність слів «виробництво» і «торгівля» в назвах даних програмних продуктів.
➾ Насправді, в УТП (і навіть в Управління невеликою фірмою) присутній функціонал, якого достатньо для багатьох виробництв: нескладний розрахунок собівартості продукції, схема виробництва по переділах, - реалізовано в коробочній версії цього ПЗ. Мало того, є вагомі переваги перед УВП: простіше впроваджувати, простіший первинний запуск, простіший сам продукт, дешевше супровід і сукупна вартість володіння ПЗ. Однак, в УТП відсутні деякі суттєво важливі функції - наприклад, такі як бюджетування та виробниче планування. Однак потрібно розуміти, що присутність цих функцій в УВП не дає гарантію, що вони будуть впроваджені: успішно використовуватися і приносити відчутну вигоду застосування, а не імітувати Excel, в якому кваліфіковані працівники можуть робити все з таким же успіхом, а то і краще.
➾ Насправді, в УВП функціонал для торгівлі настільки ж функціональний, а в деяких моментах навіть ширший, ніж в УТП. При цьому є незаперечна перевага перед УТП: це наявність модуля бюджетування і функцій обліку за міжнародними стандартами IFRS. Ще до недавнього часу, якщо підприємству потрібно було впроваджувати бюджетування і GAAP / МСФЗ, багатьом торговим дистрибьюторськими компаніям оптимальніше було автоматизуватися саме на УВП, - так! - на продукті з назвою "управління виробництвом".
➾ Є свої "нюанси". По-перше, - ціна питання: УТП 10530 грн, а УВП 68904 грн (згідно прайсу на 01.04.2017: Price 1C:Підприємство), а також сукупна вартість буде перевершувати в рази (про те що таке "сукупна вартість володіння ПЗ", - можна подивитися відео тут ..).
Крім того, нещодавно вийшов новий "флагман" іншої лінійки , - BAS ERP. В якому є і бюджетування, і МСФЗ / GAAP, які реалізовані набагато привабливіше ніж в УВП.
Варто відмітити, що впровадження УВП на порядок дорожче, але впровадження цього продукту все одно виходить в результаті бюджетніше, ніж впровадження західних аналогів.
➾ Блок планування є і в інших рішеннях, а календарне / позмінне / динамічне планування виробництва в УВП на ділі може виявитися не зовсім таким, як ви очікуєте. Блок IFRS - начебто заявлено що "реалізовано", але по суті це "трансляція проводок".
➾ Продукт УВП досить складний в розумінні кінцевими користувачами, це дійсно громіздке рішення. Приймаючи рішення з його запровадження - потрібно чітко це розуміти.
Звичайно нам, як і будь-якому іншому постачальнику з точки зору "миттєвого прибутку" вигідніше продати УВП, ніж УТП (якщо говорити про "короткостроковий прибуток", а не про "довгострокову співпрацю з клієнтом"). І зустрічаються ситуації, коли великі дистриб'ютори починають автоматизуватися на УВП, а у підсумку блок бюджетування і МСФЗ, заради якого був обраний УВП, так і не "прижився", з багатьох різних причин. Або ще дуже поширена ситуація, - коли УВП все ж впроваджується, але використовується суто для реєстрації посмертного факту бухгалтерського обліку та формування рег. звітності (з чим може впоратися і Бухгалтерія, навіщо тоді стільки було зусиль і витрачених коштів?)
Тому, в кожному індивідуальному випадку, потрібно підходити дуже відповідально до вибору ПО. Провести зустрічі, по можливості не з одним партнером, а з кількома. Описати свої завдання максимально абстрагировано, без прив'язки до своїх вподобань і упереджень. Від вибору базового рішення в дуже сильному ступені залежить як успішна реалізація проекту, так і ціна питання.
Зверніть увагу! Після появи такого інструменту як API, вже немає необхідності орієнтуватися на 1 продукт в який потрібно "засунути все". У деяких випадках має сенс впроваджуватися модульно, вибудовуючи інфраструктуру реально працюючого ПО, а не "заявленого в інструкції" функціоналу, яким так і ніхто не почав користуватися.
Як правило, використовувати в малих вітчизняних мануфактурах таке важковагове ПО як УВП, - далеко не оптимальне рішення.
Деякі плюси:
Тут більш детально про SaaS-сервіс MRP - альтернативне УВП рішення
Хоча різниця між УТП і УВП полягає в тому, що використовується різний за обсягом обхват можливих функцій для ведення обліку і менеджменту, - аналізувати тільки функціональність при виборі між УТП або УВП або все ж таки BAS ERP - цього не достатньо. Питання вимагає:
У нашій практиці є приклад, який з одного боку є неприємним кейсом, а з іншого боку, - можна приводити його в приклад нашим потенційним клієнтам. Ми брали участь у тендері, де після первинного аналізу потреб і завдань бізнесу, ми відстоювали позицію впроваджувати УТП, проте цей тендер ми не виграли і клієнт вибрав УВП і ін. компанію. Впровадження затягнулося як в частині написання ТЗ, так і виконання інших робіт відповідно до календарного план-графіку, в результаті договір з підрядником it-послуг був переглянутий, і ми були запрошені вже для "виправлення ситуації".
Приймаючи рішення про впровадження УВП потрібно бути готовим не тільки "посилено-уважно" приймати участь в проекті зі свого боку замовника, але й очікувати від керівника проекту з боку свого it-партнера глибоких компетенцій і досвіду. Крім того проекти автоматизації на основі складного монолітного комплексного рішення в будь-якому випадку несуть додаткові ризики, в порівнянні з easy-solutions або модульними рішеннями, або так званої сервісно-орієнтованою архітектурою.
Якби замовник зробив вибір на користь УТП, впровадились б вони швидше і "меншою кров'ю"?
➾ Ми вважаємо, що - так. В результаті, нам був переданий цей проект, і спільними зусиллями з замовником ми вклалися в терміни і впровадили УВП.
В будь-якому проекті все буде залежати від конкретних вхідних умов і цілей, які стоять перед управлінцями та власниками вашої компанії.
Звертайтеся за консультаціями, як мінімум ми можемо дати вам альтернативну точку зору, яка ніколи не буває зайвою.
Впровадження облікової системи, - так чи інакше все одно буде віднімати і ваш час, і ресурси, тому краще відразу прийняти правильне рішення.
* Питання: *
* Відповідь: *
Так, такий облік можливий. УТП дозволяє проводити наскрізний облік витрат по замовленнях покупця.
Для цього необхідно в документах, що відображають випуск такої продукції
і списання витрат на таку продукцію вказувати документ-підставу Замовлення покупця.
Однак, слід врахувати, що в конфігурації присутній спрощений варіант обліку виробництва і розподіл конкретних витрат на конкретне Замовлення покупця можливий тільки для матеріальних витрат. Розподіл загальновиробничих витрат (зарплата, внески, амортизація) проводиться по підрозділу і номенклатурній групі в цілому, по заздалегідь встановленим правилам.
Малахова Юлія, аналітик TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service