Прикладні рішення "BAS Управління холдингом" підтримують дві моделі обліку за МСФЗ:
При транзакционном підході фінансова інформація у форматі національної системи бухгалтерського обліку, транслюється у фінансову інформацію у форматі МСФЗ, шляхом перенесення «класичних» бухгалтерських проводок (транзакцій) проводки регістра бухгалтерії МСФЗ.
Процес підготовки звітності за МСФЗ в «BAS управлінні холдингом» з використанням транзакційної моделі обліку можна подати у вигляді наступної схеми (рис. 1).
Рис. 1. Модель підготовки звітності, заснована на транзакціях
При трансформаційному підході фінансова інформація у форматі національної системи бухгалтерського обліку, транслюється у фінансову інформацію у форматі МСФЗ, шляхом переносу даних оборотно-сальдової відомості і розшифровок до неї на показники в підсистемі МСФЗ. В результаті виходить оборотно-сальдова відомість за МСФЗ. На підставі отриманих показників виконуються подальші розрахунки (виконуються трансформаційні коригування, проводяться документи МСФЗ) і готується звітність за МСФЗ.
Процес підготовки звітності за МСФЗ в «BAS управлінні холдингом» з використанням трансформаційної моделі обліку можна умовно подати у вигляді декількох етапів (рис. 2). Послідовність виконання деяких етапів може варіюватися. У будь-якому випадку, починати роботу слід з налаштувань програми і завантаження вихідних даних.
Рис. 2. Модель підготовки звітності, отримана шляхом трансформації
Модель обліку визначається для кожної організаційної одиниці.
Обидві моделі обліку передбачають заповнення документів Примірник звіту*.
*Примірник звіту розрахований на роботу тільки зрізом ключових аналітик, що визначається будь-яким значенням періоду, сценарію, валюти, організаційної одиниці і проекту. На кожний новий зріз створюється окремий документ примірник звіту. При цьому бланк примірника звіту дозволяє зафіксувати розташування даних на формі широкими можливостями з оформлення зовнішнього звіту на екрані і при друку.
Структура даних документа визначається в довіднику Види звітів і пов'язаних довідниках*.
*Основою опису структури бюджетів і звітних форм є довідник види звітів. Кожен елемент цього довідника являє собою вид будь-якого звіту або бюджету. Йому підпорядкований ряд інших довідників, за допомогою яких визначаються склад рядків, колонок та показників кожного звіту, можливості аналітичного розкриття, зовнішній вигляд форм, правила обробки та перевірки даних.
Кожна бюджетна або звітна форма, представлена елементом довідника Види звітів, має п'ять ключових аналітик:
Можливості розгляду в цій главі, переважно доступні в розділах прикладного рішення Облік за МСФЗ.
Для обох моделей - транзакційний і трансформаційної - використовується трансляція фінансової інформації, віднесеної до плану рахунків П(С)БУ у фінансову інформацію, віднесену до плану рахунків МСФЗ. Але є відмінності в процесах підготовки звітності за МСФЗ за допомогою трансформаційної або транзакційної моделі.
Процес підготовки звітності з МСФЗ з використанням трансформаційної моделі в прикладному рішенні має свої особливості і відрізняється від підготовки її за допомогою транзакційної моделі.
Послідовність дій при підготовці звітності за МСФЗ за допомогою трансформаційної моделі
1. Вихідні дані для підготовки звітності за МСФЗ завантажуються в систему або безпосередньо з зовнішніх облікових систем, або з форм збору даних (далі - ФСД), заповнюваних поза системи. Вихідними даними для трансформації є дані П(С)БО, які згодом коригуються в прикладному рішенні з допомогою наявних механізмів. Також в систему можуть завантажуватися відразу дані за МСФЗ, готові для передачі на консолідацію, але при такому підході трансформація не потрібно.
Перенесення вихідних даних при трансформаційній моделі здійснюється повністю, без винятку окремих господарських операцій. Це є особливістю і відмінністю трансформаційної моделі від транзакційної, оскільки при трансформації не передбачений безперервний облік об'єктів господарської діяльності. Тому за основу береться вихідна оборотно-сальдова відомість (далі - ОСВ) за П(С)БО (або форми звітності по П(С)БО: баланс, ОПУ), яка повинна бути цілісною і відповідати даним П(С)БО. При проходженні аудиту і перевірці звітності при підготовці такий підхід дозволяє оперативно проконтролювати правильність відображення коригувань МСФЗ, зробити звітність перевіряється і забезпечити її розшифровками, багато з яких ґрунтуються на розвантаження з систем обліку за П(С)БО. Крім того, звітність за МСФЗ часто використовується для внутрішніх управлінських цілей: на її основі може готуватися управлінська звітність, власниками можуть аналізуватися показники звітності за МСФЗ, що використовуються для прийняття управлінських рішень, та інше. Часто потрібно пояснити і розшифрувати різниці в оцінках показників за МСФЗ і П(С)БО, наприклад чистий прибуток. Для цього в прикладному рішенні завжди можна побачити вихідну і странслированную ОСВ (або форми звітності) за П(С)БО, на підставі якої готувалася звітність за МСФЗ, та подивитися коригування для цілей МСФЗ, накладені на неї. Для цього використовуються розшифровки примірника звіту: Звіт за показниками ОСВ і Трансформаційна таблиця.
Зауваження
У прикладному рішенні є можливість транслювати як ОСВ за П(С)БО на ОСВ по МСФЗ, так і ВСП з П(С)БО (або форми звітності по П(С)БО: баланс, ОПУ) на Trial Balance. Другий варіант являє собою трансформацію, наближену до формату підготовки звітності з МСФЗ поза системою, наприклад в середовищі Exel. При цьому для рахунків активів, зобов'язань і капіталу транслюються лише сальдо цих рахунків за П(С)БО на звітну дату, а для рахунків витрат і доходів транслюються лише сальдо цих рахунків за П(С)БО на звітну дату, а для рахунків витрат і доходів транслюються тільки з обороти за П(С)БО. Налаштування правил трансляції дозволяє здійснити таке перенесення вихідних даних. При цьому вихідні дані П(С)БО так само, як і при трансляції ВСП з П(С)БО в ОСВ за МСФЗ, зберігають свою цілісність, оскільки при такій трансляції сальдо рахунків активів і зобов'язань за П(С)БО являють собою розшифровку показників балансу за П(С)БО. При цьому трансляція даних може здійснюватися як з ОСВ, так і безпосередньо з форм звітності за П(С)БО. При такому варіанті перенесення вихідних даних замість примірника звіту ОСВ за МСФЗ формується так званий Trial Balance, що представляє собою прототип майбутнього звіту про фінансовий стан та звіту про сукупний дохід за МСФЗ. Він містить вихідні странсльовані дані на плані рахунків МСФЗ, які відображаються в колоні дані після трансляції Дт/Кт.
2. На трансльовані з П(С)БО вихідні дані за допомогою механізмів прикладного рішення накладаються коригування за МСФЗ. Деякі коригування являють собою рекласифікацію даних П(С)БО в рамках рахунків активів/зобов'язань, доходів/витрат без зміни оцінок П(С)БО. Наприклад, переведення короткострокової дебіторської заборгованості в довгострокову. Дані коригування так і називаються реклассификациями. Їх можна здійснювати вручну після трансляції за допомогою документатрансформаційне коригування. Крім того, є можливість уникнути деяких ручних рекласифікацій за допомогою налаштування правил трансляції (наприклад, транслювати рахунок-джерело на кілька рахунків-приймачів).
Крім рекласифікацій змінюються коригування, що впливають на оцінку даних, що надійшли з п(С)бо. Такі коригування здійснюються в основному за допомогою механізмів прикладного рішення, що працюють в рамках кожного блоку обліку. Наприклад, перерахунок амортизації за основними засобами за СПІ, встановленими в обліку за МСФЗ і відмінними від СПІ в П(С)бо. Дані коригування автоматизовані в підсистемі Необоротні активи.
3. Після проведення всіх коригувань, необхідних для перекладки вихідних даних П(С)БО в дані, необхідні для підготовки звітності за МСФЗ, в трансформаційної моделі необхідно здійснити повтор коригувань, зроблених у минулих звітних періодах для цілей звітності за МСФЗ. Ця необхідність пов'язана з тим, що при підготовці звітності в кожному наступному періоді залишки за рахунками активів, зобов'язань і капіталу з П(С)БО надходять без урахування коригувань, здійснених для цілей МСФЗ в попередніх періодах. Таким чином, втрачаються накопичені дані на балансових рахунках в оцінці МСФЗ. Для здійснення такого повтору коригувань минулих років у прикладному рішенні передбачено кілька можливостей і налаштувань.
1. Для здійснення переносу вихідних даних з П(С)БО для їх трансформації необхідно створити екземпляр звіту, куди завантажується синтетична оборотно-сальдова відомість (ОСВ) за П(С)БО (або баланс і ОПУ, якщо ці звіти служать джерелом даних для трансформації). Вихідні дані в цей примірник звіту можуть завантажуватися як із зовнішньої інформаційної бази, та й з електронних таблиць. У даній ОСВ немає розшифровок по аналітика, але така "плоска" ОСВ дозволить проконтролювати коректність даних, що розшифровують показники ОСВ по аналітиках у формах збору даних (ФСД), що завантажуються в систему на наступному кроці.
Механізм створення примірників звітів на підставі видів звітів детально описаний у відповідних розділах.
2. Для розшифровки показників синтетичної ОСВ по аналітиках, необхідним надалі для проведення коригувань для цілей МСФЗ і підготовки приміток до звітності, потрібно створити примірники звітів для кожної завантажуваної в систему ФСД. Наприклад, для розкриття в примітках до звітності розрахунку коригувань у МСФЗ для дебіторської, кредиторської заборгованостей, кредитів і позик потрібні розшифровка та зберігання в системі залишків за цими рахунками в розрізі аналітик Контрагенти Договори. Для цього в підготовлений примірник звіту завантажується відповідний ФСД.
Оскільки при трансформаційному підході прикладне рішення оперує інформацією ОСВ, в якій відсутні дані про кореспонденцію рахунків, використовується додаткова аналітика показників ОСВ-види рухів. Тобто транслюються не транзакції по кореспонденціям між рахунками і субконто, а обороти і залишки по рахунках. При такому підході не завжди достатньо стандартних аналітик, наявних у рахунку, за яким розшифровуються дані в ФСД. Тому в прикладному рішенні додана ця додаткова Аналітика, що дозволяє отримати інформацію про кореспонденції. Дана аналітика потрібна як для підготовки коригувань за МСФЗ, так і для розшифровок до звітності.
Наприклад, для цілей складання звіту про рух грошових засіб (ЗРГК) необхідна розшифровка надходжень/списань грошових коштів за статтями їх руху. Рахунки 30, 31, 32 дозволяють це зробити за відповідним субконто. Але при переоцінці валютних залишків у П(С)БО в субконто Статті руху грошових коштів автоматично підставляється аналітика "Інше", яку неможливо розшифрувати після трансляції в МСФЗ. Тому в ФСД прописуються кореспондуючі рахунки по даній аналітиці зі своїми субконто.
Для організації розшифровки по аналітиці Види рухів необхідно створити елементи однойменного довідника.
В поле План рахунків вказується той план рахунків, який використовується при трансформації. У розділі кореспонденції створюються регістри відомостей, що містять кореспонденції для даного виду руху. Цей довідник дозволяє автоматично проставляти аналітику Вид руху в трансформаційних коригування, використовуваних при здійсненні трансформації.
Застосування аналітики Вид руху при підготовці розшифровок до звітності проілюстровано в пункті 6.
3. Для того щоб створити аналітичну ОСВ за П(С)БО, на підставі якої далі проводитися трансформація та готується звітність, необхідно перенести дані синтетичної ОСВ за П(С)БО на створений примірник звіту для такої ОСВ. Для цього у вигляді звіту, на підставі якого готуватися примірник звіту аналітичної ОСВ за П(С)БО, у комірках показників прописуються посилання на синтетичну ОСВ за П(С)БО.
Якщо для показника потрібно розшифровка по аналітиках, то посилання прописується не на синтетичну ОСВ по П (С) БО, а на ФСД, що містить таку аналітику і зберігається в системі у вигляді примірника звіту, створеного на попередньому етапі. Наприклад, для розшифровки показників по рахунку 631 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками" прописуються посилання, що містять назву виду звіту, в якому зберігаються завантажені з ФСД аналітичні дані за показником; вказуються осередку виду звіту, з яких потрібно взяти показник, і аналітики, за яким розшифровується показник.
Після заповнення примірника звіту аналітичної ОСВ за п(с)бо необхідно проконтролювати, що всі її показники відповідають синтетичній ОСВ за П(С)БО. Якщо це не так, то або розшифровки в ФСД не відповідають вихідному показнику ОСВ, або посилання налаштовані невірно. Для виконання такої перевірочної процедури можна створити вид звіту, де налаштувати формули перевірки. Наприклад, для контролю ідентичності показників виручки від реалізації в синтетичній та аналітичній ОСВ формула в демопримері виглядає так: КО702 = PCKRVCS2{C2K5}. Якщо кредитовий оборот рахунка 702 синтетичної ВСП з П(С)БО дорівнює показнику виду звіту, що містить ФСД по виручці в зазначеній комірці, то в примірнику звіту, де виконується перевірка, у колонці Сигнал відобразиться Так. Якщо показники не рівні, відобразитися Ні.
Якщо показаний сигнал Ні, то стає доступною кнопка Протокол помилок, з якої викликається звіт про помилки, що дозволяє встановити причину розбіжностей.
Тільки при повній ідентичності показників синтетичної та аналітичної ОСВ по П(С)БО можна приступати до наступного етапу.
4. Перед здійсненням коригувань за МСФЗ необхідно перенести вихідні дані на аналітичну ОСВ за МСФЗ. Для цього аналітична ОСВ з П(С)БО транслюється в аналітичну ОСВ за МСФЗ на підставі правил трансляції (меппінгу), заданих у довіднику шаблони трансляції.
Перед здійсненням трансляції у вигляді звіту, на підставі якого буде створена аналітична ОСВ за МСФЗ, необхідно прописати прості підсумкові формули для групових рахунків й підсумок ОСР, які посилаються на клітинки даного виду звіту, оскільки документом Трансляція транслюються тільки дані негрупповых рахунків.
Ппро результатами трансляції примірник звіту містить аналітичну ОСВ за МСФЗ з вихідними даними для трансформації та розшифровки до них. На цьому етапі також необхідно здійснити контроль ідентичності показників аналітичної ОСВ за МСФЗ після трансляції і аналітичної ВСП з П(С)БО, з якою здійснювалася трансляція.
5. Далі на аналітичну ОСВ за МСФЗ накладаються трансформаційні коригування для цілей трансформації вихідних даних за П(С)БО в МСФЗ. Коригування можуть здійснюватися як вручну, і з використанням довідника Шаблони трансформаційних коригувань*, так і автоматично документами підсистем МСФЗ (резерви ВНА тощо). Повтор коригувань минулих періодів можливо запускати як до здійснення коригувань поточного періоду, так і після.
*Шаблон дозволяє налаштувати алгоритм розрахунку для формування трансформаційної коригування.
в шаблоні вказується кореспонденція рахунків для проводки і відображення процедура розрахунку суми проводки.
Для внесення формули розрахунку використовується Форма налаштування формул розрахунку.
У налаштуванні розділу Вид звіту зазначаються джерела, з яких беруться дані для розрахунку, а на вкладці операнди прописуються формули розрахунку. Налаштування формул розрахунку аналогічні формулам розрахунку показників звітів.
Отриманий результат буде відображений у документі трансформаційне коригування, що формується на підставі створеного шаблону.
Проводки формуються на підставі кореспонденції, прописаної в шаблоні.
Для розшифровки розрахунку значення необхідно перейти по кнопці Розшифрувати проводку.
Звіт дозволяє побачити вихідні дані для розрахунку суми і формулу розрахунку.
Особливістю трансформаційної моделі при використанні підсистем прикладного рішення для підготовки коригування за МСФЗ є те, що странслированные дані з П(С)БО, по яким в МСФЗ відрізняється оцінка, сторнуються, а для цілей МСФЗ нараховуються свої суми в межах кожної підсистеми. Це пов'язано з тим, що в трансформаційній моделі здійснюється трансляція всіх вихідних даних з п (с)бо(цілісна ОСВ по П (С)бо) або форми звітності), про що було сказано на початку розділу.
Для сторнування даних П(С)БО в документах підсистеми МСФЗ необхідна інформація про рахунки обліку цих об'єктів після трансляції з аналітиками МСФЗ. Рахунки МСФЗ у документах заповнюються автоматично за правилами трансляції. Для визначення таких правил необхідно створити для кожного плану рахунків регістр відомостей Основні шаблони трансляцій планів рахунків.
В полі План рахунків обирається план рахунків. Для нього в полі Шаблон трансляції вибрати шаблон з відповідними правилами, за якими і будуть автоматично проставлятися рахунку МСФЗ замість рахунків П(С)БО після трансляції. У довіднику шаблони трансляції прописаний даний мепінг (зіставлення рахунків).
Для кожного елемента регістру відомостей у полі сценарій вказується необхідний сценарій. Якщо необхідно використовувати цей шаблон лише у звітному періоді, то в полі діє з задається відповідний період.
наприклад, у трансформаційній моделі необхідно відсторнувати витрати за нарахованою за період амортизації за основними засобами, відображеними в П(С)БО на рахунку 92 "Адміністративні витрати". Проведення повинні здійснюватися на плані рахунків МСФЗ, тому замість рахунку 92 буде підставлено рахунок 6.3.00.26.02" Адміністративні витрати " Плану рахунків МСФЗ. Даний рахунок визначається автоматично з правил трансляції на основі довідника Основні шаблони трансляцій.
За результатами проведення коригувань вихідних даних П(С)БО аналітична ОСВ за МСФЗ містить дані для формування пакету звітності за МСФЗ.
в аналітичній ОСВ за МСФЗ можна зробити розшифровку показників за аналітиками в тому вигляді, в якому вони були розшифровані в ФСД або сформовані в результаті Коригувань. Для розшифровки показника необхідно встановити на нього курсор і вибрати з меню правої кнопки миші кнопку Відобразити розкриття.
Крім стандартних аналітик, розшифровуючих показник, відображається аналітика Види рухів, якщо по ній здійснювалася розшифровка в ФСД або проводилися трансформаційні коригування. Дані аналітики дозволяє сформувати необхідні примітки у звітності за МСФЗ.
6. Для формування пакету звітності за МСФЗ необхідно підготувати види звітів, де прописуються формули та посилання на аналітичну ОСВ за МСФЗ. Потрібно відзначити, що це здійснюється незалежно від того, яка модель обліку використовується: трансформаційна або транзакційна. Але формули збору і джерела даних, прописані у вигляді звіту, відрізняються для різних моделей.
Дане правило розрахунку в трансформаційній моделі відрізняється тим, що посилання адресуються на залишки і обороти ОСВ за МСФЗ, тоді як в трансляційної моделі - на кореспонденції. Як було сказано в пункті 4, для трансформаційної моделі також можуть знадобитися кореспонденції в розшифровках, тому необхідно налаштувати використання аналітики Види рухів. Для цього необхідно в рядку формул для показника по кнопці Додати операнд у формі задати відбір за фіксованим значенням по аналітиці Види рухів.
Таким чином в цю комірку показника в примірнику звіту підтягнутися сума по потрібній аналітиці (наприклад, "вибуття ВНА" в примітка по основних засобах в рядок "вибуття").
Для того щоб дана аналітика відображалася в полях джерела даних налаштування, необхідно для рахунків, на які посилається формула виду звіту, задати кореспонденції видів рухів з довідника Види рухів.
Таким чином, трансформаційна модель включає в себе:
При трансформаційній моделі трансляція здійснюється рахунок в рахунок, оскільки кореспонденції рахунків тут відсутню. Також в даній моделі трансляції не можна встановлювати складні відбори. У зв'язку з цим відсутнє поле Кор. рахунок (вих.). При цьому можна налаштувати трансляцію декількох рахунків вихідного плану рахунків на один рахунок-приймач. Також з допомогою відборів по колонці Додатково можна транслювати один рахунок-джерело на кілька рахунків-приймачів. Наприклад, для трансляції рахунку 10 "Основні засоби" на кілька рахунків МСФЗ в залежності від аналітики "Основні засоби" необхідно перемістити цю аналітику з розділу Поле джерела даних в розділ Параметри відбору даних, задати поле Відбір фіксоване значення і в полі Уточнення відбору вибрати потрібний об'єкт. Для інших об'єктів створити аналогічні правила для трансляції на інші рахунки.
У трансформаційній моделі можливий підхід, коли трансляція здійснюється на примірник звіту ОСВ МСФЗ, аналогічний за форматом ОСВ П(С)бо. В даному випадку транслюються всі показники ОСВ П (С)бо - як сальдо, так і обороти, - що відзначається прапорцями у відповідних полях.
Якщо ж застосовується спрощений формат трансформації, при якому трансляція даних ОСО П(С)БО здійснюється на трансформаційну таблицю МСФЗ, то для деяких рахунків немає необхідності транслювати як сальдо, так і обороти. Наприклад, для рахунків, на підставі яких формується звіт про сукупний дохід, не обов'язково транслювати сальдо. Для налаштування трансляції за даними правилами відзначаються відповідні прапорці в полях Сальдо і обороти.
Також є можливість налаштування різних правил трансляції для сальдо і оборотів. Наприклад, обороти за рахунками грошових коштів необхідно розшифрувати по оборотному субконто "Статті ДДС" для підготовки звіту про рух грошових коштів (ЗРГК) за МСФЗ, а залишки за цими рахунками - по іншому субконто "Банківські рахунки" для додаткового аналізу, наприклад для цілей управлінської звітності та підготовки приміток до звітності.
Для цього необхідно двічі клацнути по полю Додатково, вибрати перерахування Правила для залишків або Правила для обертів і в формі, в полі Аналітики показників додати необхідні аналітики.
Для здійснення трансляції використовується документ Трансляція.
У документі задається період звіту, зазначаються план рахунків, на якому формується звіт, сценарій, організація, а в полі Шаблон трансляції вибирається відповідний шаблон, по якому буде проведена трансляція.
На вкладці Параметри розрахунку в полі Правило розрахунку вибирається правило, створене для даної трансляції.
При натисканні кнопки Заповнити відбувається заповнення табличної частини документа трансльованими рахунками та їх значеннями з аналітиками.
При трансформаційної моделі відображається вкладка Результуючі коригування, де показаний примірник звіту, на який відбувається трансляція.
Для розшифровки проводки або показника трансляції необхідно перейти по кнопці Розшифрувати показник (при трансформаційної моделі)/Розшифрувати проводку (при транзакційний моделі). При цьому формується звіт розшифровка розрахованих значень (при трансформаційній моделі).
Звіт дозволяє розшифрувати всі показники, странсльовані по даному обороту / сальдо рахунку з аналітикою, а також відображає коректований вид звіту.
При транзакційній моделі формується Звіт по проводках.
Звіт дозволяє розшифрувати странслированные проводки по кореспонденцій, а також відображає документи, якими були здійснені дані проводки.
При транзакційній моделі також є можливість подвійним клацанням по колонках Правило Дт, Правило КТ документа трансляція відкрити настройку, по якій транслювалися рахунки дебету і кредиту.
Дані правила дозволяють побачити транслюються по рахунках аналітики і встановлені відбори.
Порядок дій при підготовці звітності в прикладному рішенні при використанні транзакційний моделі той же, що і при трансформаційній, але має свої особливості.
При транзакційній моделі не створюються екземпляри звітів для синтетичної, аналітичної ОСВ по П(С)бо і МСФЗ, оскільки трансляція вихідних даних відбувається безпосередньо з облікової системи.
у разі транзакційної моделі обліку проводки регістру бухгалтерії П(С)БО транслюються в проводки регістру бухгалтерії МСФЗ.
Налаштування трансляції також проводиться в довіднику Шаблони трансляції.
У шаблоні визначаються:
напрямок трансляції "регістр бухгалтерії-Реєстр бухгалтерії";
відповідність ресурсів регістрів;
відповідність рахунків планів рахунків із зазначенням складних відборів.
В даній моделі відбувається трансляція транзакцій, а не залишків і оборотів, як у трансформаційній моделі. Тому немає необхідності трансляції всіх вихідних даних з П(С)БО.
Наприклад, в МСФЗ необхідно класифікувати банківські депозити строком менше трьох місяців в грошові еквіваленти, а короткострокові депозити строком більше трьох місяців відображати в інших короткострокових активах. У транзакційній моделі, щоб не робити додаткових рекласифікацій, це можна вирішити за допомогою налаштування складних відборів в правилах трансляції.
Таким чином, транзакційний моделі можлива трансляція одного рахунку-джерела на кілька рахунків-приймачів за заданими правилами, і навпаки.
Трансльовані дані зберігаються в системі в регістрі бухгалтерії, і по ним формується звіт по регістру бухгалтерії на плані рахунків МСФЗ, що представляє собою аналітичну ОСВ за МСФЗ.
Звіт доступний у розділі облік за МСФЗ за однойменним посиланням.
Уза МСФЗ при транзакційній моделі здійснюється за допомогою тих самих інструментів прикладного рішення, розташованих у розділі < i>облік за МСФЗ .
Відзнакою обліку по даній моделі від обліку за трансформаційної є те, що немає необхідності сторнувати дані П(С)БО, за яким оцінка змінюється в обліку за МСФЗ, оскільки в цій моделі транслюються не всі вихідні дані, а лише ті, які не будуть змінюватися для цілей складання звітності за МСФЗ. Наприклад, з П(С)БО не транслюються проводки з нарахування резервів за дебіторською заборгованістю, оскільки вони не нараховуються відокремлено в МСФЗ в підсистемі Резерви.
Також у такої моделі здійснюється повтор коригувань минулих періодів, оскільки всі дані зберігаються на регістрах бухгалтерії і в кожному наступному періоді відображаються в ОСВ за МСФЗ.
Для здійснення збору приміток до фінансової звітності так само, як і в трансформаційній моделі, створюються види звітів для кожного примітки, де прописуються посилання на регістр бухгалтерії у вигляді кореспонденцій рахунків. У демоприкладі для примітки за основними засобами для збору сум з переоцінки землі і будівель прописана формула ОБ2.3.01.01.01,5.4.00.83.01#.
В операнді задається фіксоване значення для відбору по аналітиці Група ВНА "Land and buildings" і прописується кореспонденція оборотів між потрібними рахунками.
Додатковою дією при використанні транзакційної моделі перед здійсненням консолідації є конвертація звіту по регістру бухгалтерії в примірник звіту аналітичної ОСВ за МСФЗ. Це необхідно для того, щоб скласти консолідовану ОСВ аналітику за МСФЗ, за якою здійснюється підготовка консолідованої звітності за МСФЗ та збір приміток до неї.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service