На даний момент усе більш часто використовується практика "віддаленої роботи з" дому, зокрема для співробітників, яким для виконання роботи потрібний лише "комп і інтернет". Нижче витяг про те, як це регулюється законодавством України:
Мінсоцполітіки України в листі від 29.04.2016 р. № 245/13/116-16 роз'яснило, що трудовим законодавством не заборонено укладати як при прийомі на роботу, так і згодом трудові договори про роботу вдома з дотриманням норм чинного законодавства.
Автори листа, що коментується, вказали, що в даний час робота надомників регулюється Положенням № 275/17-991 (у частині, що не перечить чинному законодавству України), а також колективним і трудовим договорами.
1 Положення про умови праці надомників, затверджене постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦСПС від 29.09.81 р. № 275/17-99 (розміщено на офіційному веб- порталі Верховної Ради України за адресою:
П О С Т А Н О В А «Про затвердження Положення про умови праці надомників».
Крім того, згідно Конвенції № 1772 термін «надомна праця» означає роботу, яку особа виконує:
2 Конвенція Міжнародної організації праці від 20.06.96 р. № 177 «Про надомну працю» (розміщена на офіційному веб- порталі Верховної Ради України по адресу: Конвенція про надомну працю N 177).
Трудовий договір з надомниками – це своєрідний вигляд трудового договору про виконання роботи вдома, особистою працею, з матеріалів і з використанням знарядь і засобів праці, виділених підприємством або придбаних за рахунок його грошових коштів.
Організація в надомних умовах трудових процесів допускається лише для осіб, що мають необхідні житлово-побутові умови, а також практичні навики для виконання цих робіт. Обстеження житлово-побутових умов громадян, що бажають працювати удома, проводиться представниками працедавця за участю представників профспілкового органу, а у відповідних випадках – і представників санітарного і пожежного нагляду.
Забороняється доручати надомникам виконання таких видів робіт, які створюють незручності для мешкання сусідів. Оплата праці надомників виробляється за відрядними розцінками за фактично виконані роботи або вироблену продукцію, що відповідає встановленим вимогам до її якості. За погодженням сторін надомникові можуть відшкодовуватися витрати, пов'язані з виконанням для підприємства роботи вдома (електроенергія, вода і так далі).
Оскільки надомники розподіляють робочий час на свій розсуд, і оплата праці виробляється за фактично виконану роботу, табель обліку робочого часу на таких працівників не ведеться.
Працедавець зобов'язаний вести облік всіх надомників, яким він надає роботу, і вести реєстраційні листи робочих завдань, доручених надомникові, з вказівкою часу, відведеного для виконання завдань; тарифних ставок оплати праці; витрат, пов'язаних з виконанням для підприємства роботи вдома (електроенергія, вода і так далі).
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service