Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Ви вже працюєте з програмою УВП 1С:Підприємство, її треба підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Усі розрахунки з працівниками та бюджетом реєструються документами в розділі Зарплата до виплати організацій, одночасно в розділі Управління грошовими коштами реєструються операції з виплати зарплати в фінансовому обліку.
В програмі передбачена виплата заробітної плати в готівковому і безготівковому розрахунках.
Готівкові розрахунки зі співробітниками:
Безготівкові розрахунки зі співробітниками:
Цей документ може бути оформлений після нарахування заробітної плати документом “Нарахування зарплати робітникам організацій” або ж інших нарахувань, які оформляються при міжрахункових виплатах (відпускні, лікарняні і т.д).
Документ “Виплата зарплати” може бути як заповнений вручну, так и автоматично сумами «до виплати» за основними нарахуваннями та сумами, які потрібні для перерахування внесків до фондів соціального страхування. Автоматичне заповнення документа виконується по кнопці «Заповнити»:
Заповнення відомостей до виплати заробітної плати відбувається за правилами виплати, що налаштовані на дату заповнення відомості.
Якщо зарплата співробітникові була нарахована в різних підрозділах або на різних робочих місцях, то враховуються всі суми до виплати. Якщо людина працює на різних посадах в різних підрозділах, для неї створено кілька елементів довідника Співробітники, і зарплата такому співробітнику буде виплачуватись за кількома відомостями.
Заповнення в відомостях сум до виплати залежить від вказаного місяця виплати та способу виплати.
Спосіб виплати обирається в полі відомості Спосіб виплати. Характер виплати надає змогу включати в відомості необхідні для виплати суми.
Спосіб виплати Зарплата за місяць дозволяє виплатити заборгованість перед працівником, яка виникла на кінець місяця виплати (це можуть бути перерахунки минулих періодів).
Суми податків та внесків до перерахування заповнюються відповідно до сум, що виплачуються, але сума податків залежить не від місяця виплати, а від дати документу. Сума податків до перерахування визначається як сума, розрахована будь-якими документами нарахування зарплати до дати відомості.
Побачити розшифровку сум податків і змінити їх можна за кнопками ПДФО (для ПДФО та ВС) та внески ФОП (для ЄСВ).
Взаєморозрахунки зі співробітниками реєструються в регістрах підсистеми Зарплата під час проведення відомостей в місяці виплати, незалежно від фактичної дати виплати.
Проаналізувати розрахунки зі співробітниками в розрізі періодів можливо за допомогою звіту Структура заборгованості перед працівниками, а також Універсального звіта, в якому потрібно вибрати регістр накопичення “Взаєморозрахунки із працівниками організацій”, а в настройках звіту в групуванні рядків додати необхідні (наприклад, працівник та період взаєморозрахунків), при необхідності можливе додавання інших довільних параметрів.
Для аналізу розрахунків з державою можна використовувати Звіт відрахувань у фонди, а також Універсального звіта, в якому потрібно вибрати регістр накопичення “Взаєморозрахунки по внесках у фонди”, а в настройках звіту в групуванні рядків додати необхідні довільні параметри.
В фінансовому обліку розрахунки реєструються документами розділу Документи - Управління грошовими коштами.
Після проведення платіжного доручення на перерахування заробітної плати в банк або касового ордеру на виплату зарплати відомість стає недоступною для редагування.
Для реєстрації лікарняних за рахунок ФСС в програмі передбачений документ Заява-розрахунок в ФСС.
Документ автоматично заповнюється даними за лікарняними, що були нараховані у вказаному місяці. Якщо співробітник працює на кількох посадах і лікарняний лист розрахований за кожною посадою, то в заявці суми за лікарняними сумуються.
Після проведення заявки її потрібно роздрукувати та вигрузити через меню Вивантаження.
Після отримання на спец.рахунок коштів від ФСС реєструється документ Підтвердження оплати заяви розрахунку в ФСС. Документ створюється на підставі заяви. В документі вказується дата виплати коштів працівнику.
В програмі суми, які нараховані за лікарняними листами за рахунок ФСС не заповнюються до відомості виплати поки не буде зареєстроване підтвердження отримання коштів від ФСС.
Суми лікарняних за рахунок підприємства можливо виплатити разом з виплатою заробітної плати або окремою відомістю.
Суми лікарняних за рахунок ФСС виплачуються за окремою відомістю зі спецрахунку. Одночасно з виплатою таких лікарняних потрібно сформувати документ Підтвердження оплати заяви розрахунку в ФСС.
В програмі передбачено два способи виплати авансу:
Для заповнення документа “Зарплата до виплати” для авансів потрібно використовувати меню “Заполнить” - “По характеру виплати”.
В оперативному і фінансовому обліку операції з виплати зарплати реєструються в розділі Документи - Управління грошовими коштами :
На розділ Зарплата платіжні документи не впливають, вони реєструють рух грошових коштів, зміну залишків за статтями балансу по заборгованості з оплати праці та податків, бухгалтерські проводки.
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
Більше: Інструкції по зарплаті та кадрам у нашому блозі
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service