"PDM Управління інженерними даними 3" - програмне забезпечення для автоматизації взаємодії підрозділів в рамках конструкторсько-технологічної підготовки виробництва. Основною перевагою використання на підприємстві PDM 3 є скорочення часу розробки виробу, тобто скорочення часу виходу виробу на ринок і підвищення якості виробу. Підходить для всіх країн.
З 24.02.2022 ми припинили відвантаження продуктів лінійки BAS. Дана програма групи BAS базується на платформі BAF, що є локалізованою версією російської платформи 1С:Предприятие 8.
Зважаючи на напад Росії на УкраЇну ми припинили продаж як ліцензій на цю платформу так і на прикладні рішення що на ній розроблені.
Щодо аналогів які зараз доступні на ринку: більш детально тут…
Важливо:
- підтримку та послуги щодо обслуговування підприємствам які придбали раніше продукти надаємо
- допоможемо перенести дані у разі переходу на нове програмне забезпечення
С 29.03.2021 г. у продажу новий продукт PDM Управління інженерними даними 4 (PLM), нове рішення містить більше функціональних можливостей, ніж PDM 3, і має значно кращі переваги.
Користувачі, які вже використовують PDM Управління інженерними даними 3 можуть перейти на PDM Управління інженерними даними 4 (PLM) на пільгових умовах.
Дізнатися більше про нову програму PDM Управління інженерними даними 4 (PLM) >>>
Акційна пропозиція: знижка 20%, надаємо у вигляді годин послуг на первинне налаштування і впровадження з нашим досвідченим консультантом-аналітиком.
PDM Управління інженерними даними 3 забезпечує:
Можна підключитися, детально розглянути і протестувати пробну демо-базу PDM 3 онлайн. Демонстраційна база PDM 3 доступна прямо зараз по інтернету, не треба нічого завантажувати.
Купити програму PDM 3 для автоматизації взаємодії підрозділів в рамках конструкторсько-технологічної підготовки виробництва:
Назва продукту | Ціна, грн. без ПДВ |
---|---|
PDM | |
PDM Управління інженерними даними 3 | 21 000 |
PDM 3, клієнтська додпткова ліцензія на робоче місце: |
|
на 1 робоче місце | 7 500 |
на 5 робочих місць | 13 500 |
на 10 робочих місць | 60 000 |
на 20 робочих місць | 105 000 |
на 50 робочих місць |
225 000 |
MDM Управління нормативно-довідковою інформацією | 271 704 |
Кількість автоматизованих робочих місць визначається кількістю співробітників конструкторського, технологічного відділів, відділу технічної документації, нормувальників, які будуть працювати в системі (вводити дані, редагувати і т.п.) з розмежуванням прав доступу. При цьому в якості базового інструменту конструктори можуть використовувати вже наявні на підприємстві CAD-системи. Для керівництва, управлінців, клієнтські ліцензії можуть не купуватися, так як вони можуть використовувати продукт в режимі перегляду.
Загальна кількість ліцензій на використання конфігурації "PDM Управління інженерними даними 3" і платформи "1С:Підприємство 8" визначається виходячи з потреби в максимальній кількості одночасно працюючих користувачів.
Розширення кількості автоматизованих робочих місць для версії ПРОФ здійснюється придбанням клієнтських ліцензій на платформу (на 1, 5, 10, 20 або 50 робочих місць) і клієнтських ліцензій на відповідну конфігурацію (на 1, 5, 10, 20 або 50 робочих місць), в випадку захисту конфігурації системою ліцензування конфігурацій (СЛК).
Кількість ліцензій на використання конфігурації і платформи визначається виходячи з потреби в максимальній кількості одночасно працюючих користувачів з конфігурацією.
Для роботи у варіанті клієнт-сервер необхідно придбати ліцензію на використання в серверному варіанті.
Додаткові клієнтські ліцензії на платформу "1С:Підприємство 8" для розширення кількості робочих місць, а також ліцензії клієнт-сервер тут:
При розробці PDM Управління інженерними даними 3 був врахований досвід успішної експлуатації рішення на машинобудівних і приладобудівних підприємствах.
Продукт "PDM Управління інженерними даними 3" дозволяє
керувати електронною структурою виробу (ДСТУ 2.053-2006), файловим архівом конструкторської та технологічної документації, вести облік оригіналів і копій паперового архіву (ДСТУ 2.501-88), розраховувати трудові та матеріальні норми, оперувати електронними повідомленнями про зміну, розмежування прав доступу до конструкторської та технологічної інформації. Впровадження продукту на підприємстві істотно скорочує терміни випуску продукції за рахунок автоматизації процесу запозичення компонентів виробів і надання інструментів контролю потоку робіт за проектами при конструкторсько-технологічній підготовці виробництва виробів.
Ключові конкурентні переваги PDM Управління інженерними даними 3:
Найбільший ефект від застосування PDM 3 досягається при інтеграції з типовою конфігурацією "Управління виробничим підприємством 8" : таким чином реалізуються технології PLM (англ . Product Lifecycle Management) - технологія управління життєвим циклом виробів. Об'єднана конфігурація входить до складу.
Впровадження PDM 3 дозволяє змінити методологію конструкторсько-технологічної підготовки виробництва, організувати процес підготовки виробництва в розрізі ведення конструкторсько-технологічної інформації про виріб (склади, техпроцеси виготовлення, технологічні маршрути, матеріали, трудомісткість виготовлення), а не як процес випуску і зміни документів .
Система є загальним структурованим сховищем інформації, яке дозволяє систематизувати, упорядкувати, опрацювати і уточнити взаємопов'язану інформацію про вироби, служить середовищем колективної роботи фахівців різних служб, об'єднаних загальним бізнес-процесом.
Процеси підготовки виробництва і проведення змін ефективно контролюються отриманням зведеної інформації в різних розрізах з урахуванням всіх пов'язаних факторів. Робота служб і окремих фахівців стає більш скоординованою. Зменшується ймовірність виконання неактуальних робіт, появи повідомлень на зміну, що суперечать один одному .
Зв'язок кожного елемента PDM-системи 3 з номенклатурою забезпечує отримання інформації про вид відтворення даної комплектуючої, основних її постачальників, аналогів, наявність на складі і т.п., дозволяючи формувати оперативні управлінські рішення, грунтуючись на достовірності даних всередині ERP-системи, з одного, і PDM-системи 3, з іншого боку. Робота конфігурації "PDM Управління інженерними даними 3" не порушує цілісність конфігурації "Управління виробничим підприємством" , яка залишається типовим рішенням і може підтримуватися самостійно. У разі використання на підприємстві конфігурації "Управління торгівлею" PDM-система 3 бере на себе завдання з розрахунку матеріальних витрат на виріб, наявності резерву на складі і т.д.
Основною вигодою від використання на підприємстві PDM 3 є скорочення часу розробки виробу, тобто скорочення часу виходу виробу на ринок і підвищення якості виробу. Скорочення часу виходу на ринок досягається в першу чергу за рахунок підвищення ефективності процесу проектування виробу:
Система "PDM Управління інженерними даними 3" (PDM 3) задіє технологічні рішення платформи "1С:Підприємство 8", а також використовує ряд спеціалізованих компонент, розроблених виключно для PDM 3.
PDM 3 є параметричною системою - дозволяє не тільки використовувати конфігурацію виробів за фіксованими шляхаи, але і закласти в виріб за допомогою параметрів можливість конфігурації при проектуванні. Система має контекстно-залежний призначений для користувача інтерфейс: дії з певним об'єктом в системі зосереджені поруч і завжди доступні. В системі реалізовано автоматичне ревізіонування елементів, а також підтримка серійних номерів складальних одиниць, автоматична побудова складу виробу з останніх змін, за значеннями параметрів, за повідомленнями про зміну і стадіями виробництва.
В PDM 3 застосована повністю об'єктна модель представлення даних, заснована на базі "1С:Підприємство 8". Набір параметрів виробів або технології, може вступати в розрахункову або іншу взаємодію уніфіковано, утворюючи єдиний конструкторсько-технологічний ланцюжок.
Застосування фонових завдань, що виконуються на серверах в обчислювальному кластері, дозволяє проводити складні функціональні залежності параметрів і дає можливість повного опису процесу життєвого циклу виробу.
Базова частина системи PDM 3 реалізована на платформі "1С:Підприємство 8", а компоненти роботи з CAD-системами - всередині відповідних CAD-систем. Компоненти доступу до CAD забезпечують двосторонню інтеграцію рішення з конструкторськими САПР.
Одним з двох базових компонент PDM 3 є система управління структурою виробу, що включає в себе редактор структури виробу, засоби запозичення, пошуку, використання і т.д.
Другим базовим компонентом є система управління технологією виготовлення, що забезпечує підготовку і ведення технології на виробу на всіх етапах підготовки виробництва, а також технології ремонту та утилізації.
Модуль управління змінами служить для внесення регламентованих змін в структуру виробу і технологію.
Модуль управління довідковими даними служить для організації електронних довідкових систем, нормативна база яких буде відповідати нормативній базі підприємства.
Управління електронним і паперовим архівом документації дозволяє забезпечити електронний документообіг між підрозділами не тільки інженерних документів, але і документів підприємства.
Завдання нормування часу і норм витрат матеріалів вирішуються спеціалізованими розрахунковими засобами.
Повністю автоматизована взаємодія системи PDM 3 з ERP дозволяє в найкоротші терміни вийти на завдання планування і управління виробництвом з достовірними даними, а також підтримувати їх в актуальному стані.
Засоби спільної роботи спрямовані на підвищення ефективності колективної роботи в системі PDM 3.
Пошук можливий за різним наборам критеріїв, шукати можна за властивостями, за позначенням і найменуванням, датами, власниками і т.д.
В PDM 3 кожен користувач має в системі власні особисті папки, свій робочий стіл і вбудовану поштову систему. Якщо виникне необхідність, будь-яку особисту папку можна зробити загальнодоступною, і вона з'явиться у всіх користувачів. На власний робочий стіл можна поміщати ярлики всіх елементів PDM 3, з якими працює користувач і вважає, що вони йому знадобляться; при приміщенні елемента на робочий стіл разом з ним поміщається і його побудований склад виробу.
Вбудована система поштових повідомлень дозволяє відправляти і отримувати листи від користувачів PDM 3. Вона працює повністю аналогічно поштовій програмі, зі збереженням відправлених і вхідних листів. Поштова служба дозволяє підключати також і вкладені документи і елементи PDM 3, файли, повідомлення. Засоби оформлення листа також реалізовані на Web-технології.
До кожного листа можна додати теги - загальні ознаки, які будуть відзначати цей лист за відповідною ознакою. Наприклад, якщо Вам знадобилося знайти все дерево листування за ознаками "Виробництво", "Відмова", "Блок номер 7", його можна моментально отримати, вказавши ці ознаки.
В PDM 3 введена система рейтингів, що дозволяє оцінити елементи за набором критеріїв, аналогічно голосуванню: чим більше людина висловить свою думку за сукупністю критеріїв, тим більше об'єктивною буде оцінка.
PDM 3 може виконувати свої завдання як самостійно, так і в комплексі з ERP-системою. В цьому випадку PDM 3 повністю забезпечує підготовку нормативної бази для виробничого планування та обліку.
PDM 3 забезпечує автоматичне формування специфікацій номенклатури, технологічних карт і різні рівні деталізації в підготовці цих даних.
Інтерфейс редактора структури виробу забезпечує зміни складу компонентів виробу, побудови електронної структури виробу без вихідних даних моделі, створення і додавання в електронну структуру виробу елементів, відсутніх в CAD-моделі, таких як комплекти, інші вироби, документи, варіанти допустимих замін і т.д. Редактор складається з дерева виробу, списку ревізій елемента і таблиці складу виробу, в якій в колонках знаходяться параметри, вибрані для редагування в даному вікні. Редактор структури виробу має багатовіконний інтерфейс, що дає можливість змінювати кожен виріб у власному вікні. Додавання в колонки складу виробу власних параметрів для певного елемента автоматично додає параметр до виробу.
Редактор структури виробу дозволяє додавати елементи оформлення до складу виробу, приводячи його до виду одиничної або групової специфікації. Елементи оформлення при цьому можуть бути довільні, і їх кількість також необмежена. У редакторі електронна структура виробу приймає остаточний, оформлений вид.
Заповнення структури виробу можливо зі сформованої конструктором в CAD-системі тривимірної моделі. Базова частина цієї моделі в PDM 3 розміщується повністю автоматично за допомогою відповідного PLM-компонента. При цьому здійснюється розбір найменувань деталей і зборок на предмет автоматичного вилучення з них позначень і найменувань. Відбувається руйнування абсолютних шляхів в моделі, розбір всіх наявних конфігурацій і створення на основі всього цього електронної структури виробу плюс автоматичне приміщення всіх пов'язаних файлів в PDM 3. Необхідно відзначити, що здійснюється і робота з бібліотечними елементами. Після того, як модель переміщена до системи локальна версія моделі може більш не використовуватися, а з моделлю з бази PDM 3 тепер можна працювати коллективно. Редактор структури виробу дозволяє додавати елементи оформлення до складу виробу, приводячи його до виду одиничної або групової специфікації. Елементи оформлення при цьому можуть бути довільні, і їх кількість також необмежена. У редакторі електронна структура виробу приймає остаточний, оформлений вид.
Побудована електронна структура управляється спеціальними елементами у системі, т.зв. "Активними документами". Активний документ відповідає певній CAD-системі і може керувати електронною структурою виробу (ЕСВ) згвдно командам з CAD, перебудовуючи ту частину ЕСВ, яка отримана з моделі. Одна електронна структура виробу може управлятися кількома електронними документами (але не одночасно), що дозволяє працювати з однією структурою виробу декільком різним CAD-системам. Змінюючи електронну структуру виробу, змінюється і модель, яка пов'язана з цією структурою через активний документ. Тобто відбувається повна двостороння інтеграція ЕСВ з моделлю.
Після приміщення моделі і формування електронної структури виробу починається робота конструкторів з єдиним сховищем PDM 3, з якого кожен конструктор може отримати робочу копію моделі або частини моделі на локальне робоче місце (РМ), почати змінювати її, отримуючи при необхідності елементи, що змінюються іншими користувачами. По завершенню етапу зміни робочої копії конструктор може оновити модель в сховище PDM 3 на основі власних змін. При будь-якій зміні моделі за нею йде і її електронна структура виробу, побудована в PDM 3. Редагування здійснюється з автоматичними блокуваннями, що виключає одночасну зміну компонента декількома конструкторами. Робоча копія, яка перебуває на РМ конструктора, може використовуватися ним для швидкого відкриття. В цьому випадку, при зверненні до PDM 3, файли за цифровим кодом цілісності перевіряються на збіг з файлами, що знаходяться в сховищі, і при необхідності поновлення передаються на локальне РМ, оновлюючи робочу копію. Якщо ж після зміни виробу конструктор вирішує зберегти ці зміни не в базовому варіанті виробу, а в його ревізії, для цього існують спеціальні кнопки, що дозволяють автоматично створити ревізії змінених елементів з приміщенням цих ревізій до бази PDM 3. При цьому кожна ревізія поміщається з власної ЕСв, якщо має таку. Збереження ревізіями, або як їх ще називають "ітераціями", дозволяє зберігати кілька різних варіантів структури моделі і вибирати відповідну опцію як статичний виріб, або як керований виріб.
При розміщенні моделей, вставці документів формується вторинне подання даних цих документів, яке, як правило, є зображенням. Перегляд таких зображень, а також перегляд креслень, вмісту документів, здійснюється вбудованим інтерфейсом перегляду, а при бажанні - компонентом того додатка, в якому був створений документ. До таких додатків відноситься PDF, TIF, всі інші види графічних зображень, а також eDrawings. Редактор є потужним засобом створення і зміни електронної структури виробу.
Редактор виконань дозволяє швидко редагувати кілька виконань в одному робочому вікні, що зменшує ймовірність виникнення помилки.
Створення виконань виробів - важлива частина створення електронної структури виробу (ЕСВ). З метою управління розробкою виробу, що випускається в декількох виконаннях, рекомендується використовувати побудову ЕСВ, аналогічної за призначенням груповим і базовим конструкторським документам за ДСТУ 2.113.
Вікно редактора виконань складається з двох основних частин. У верхній частині вікна редактора виконань знаходиться список елементів, що входять в усі виконання, і відображається кількість входжень. У нижній частині відображаються атрибути зв'язку входження відповідного (активного) елемента до виконання.
Документи є необхідною частиною конструкторсько-технологічної підготовки, тому що визначають готовність процесу до наступного етапу в ланцюзі життєвого циклу. Електронний архів документації в системі PDM 3 є невід'ємною частиною роботи користувачів з вмістом і з атрибутивною частиною документів, електронним документообігом, версіонуванням документів, а також різного роду бізнес-процесами життєвого циклу документації.
Основною сутністю в електронному архіві в системі PDM 3 є документ, який несе атрибутивну інформацію. До документа прикріплюються файли, які можуть бути організовані за ієрархічним принципом папка-файл. Електронне сховище дозволяє зберігати і ідентифікувати вміст файлів за цифровими ідентифікаційними кодами, тобто за вмістом.
Документи можуть бути організовані по папках, незалежних від ЕСВ. Але більш кращий варіант - це зберігання документів в електронній структурі виробу. Документи можуть бути пов'язані не тільки з файлами зі сховища, але і з папками. Кожен документ має свою картку - набір параметрів, що характеризують даний документ. Крім картки документ має стан і стадію, що визначає його фазу в життєвому циклі.
Управління документами, а також будь-якими елементами PDM 3 здійснюється через провідник, в якому можна створити ієрархію документів, видалити або додати документ, папку. За допомогою провідника документи можна запозичувати в структуру виробу.
Організації ефективного документообігу сприяє, крім структурованого архіву, ще й бізнес-процеси управління, до числа яких входять процеси узгодження-твердження, а також бізнес-процес зміни станів.
Елементи і документи системи PDM 3 мають спеціалізовані параметри - Стан і Стадія. Параметр Стан відповідає за готовність документації на виріб до наступного згідно ланцюжку процесу, а параметр Стадія - за вказівку фази ЖЦ виробу, на якій знаходиться виріб або його ревізії. Параметр Стан більш застосовний до документів, в той час як Стадія - до елементів виробу. Однак для нерозривного зв'язку між виробом і документами обидва цих параметра існують і для документів, і для елементів виробу. Вираз Статус Документа тут ідентичний вислову Стан Документа. При готовності документів або ЕСВ ініціюється бізнес-процес зміни стану.
Бізнес-процес зміни стану - це складний механізм, який враховує окрім безпосередньо зміни стану, ще й механізми узгодження, розсилки повідомлень, відповідей на повідомлення, зміни групових політик безпеки, автопереклад станів ревізій елементів і багато іншого. Його роботу можна описати наступним чином: після чергової стадії ЕСВ і документація поміщаються до спеціалізованого документу, який показує поточний стан елементів і наступний стан згідно ланцюжку ЖЦ.
Далі вказується список осіб, що беруть участь в бізнес-процесі, а також ступінь їх участі. Ці особи будуть брати участь в погодженні та затвердженні елементів і документів. Після цього вказується групова політика безпеки, яка буде застосована до елементів в ланцюжку: вихідне - новий стан. Групова політика регламентує доступ до елементу після перекладу стану. Вона описується спеціальним елементом, який містить права доступу для різних користувачів і груп. Застосування групової політики при перекладі станів дозволяє заборонити зміни, перегляд або інші дії авторам і делегувати права особам, які узгоджують або затверджують. Після запуску бізнес-процес починає роботу автоматично, розсилаючи доручення особам і відстежуючи виконання цих доручень.
Кожному користувачеві, в залежності від ступеня участі, приходить інформативне повідомлення або доручення, реакція на яке дозволить бізнес-процесу рухатися далі згідно ланцюжку подій. Як тільки всі доручення бізнес-процесу виконані, бізнес-процес змінює стан елементів, застосовує групову політику і завершується, залишаючись збереженим для подальшого аналізу.
Для використання PDM 3 службою технічного архіву підприємства в системі передбачено робоче місце працівника архіву. Система дозволяє вести облік і контроль архівних документів за ДСТУ 2.501.88 "Правила обліку та зберігання". Система зберігає картотеку паперового документа для швидкого пошуку і управління.
В основі управління паперовим архівом лежить поняття інвентарної книги, в якій знаходяться картки обліку документів, що підлягають тиражуванню, обліку змін і т.д. Інвентарні книги являють собою ієрархічний довідник, в якому зберігаються картки обліку документів. За допомогою папок всередині цього довідника є можливість віднести певні картки обліку до різних інвентарних книг.
Використання PDM 3 службою архіву забезпечує:
Кожна картка обліку містить список документів і їх ревізій, що підлягають обліку. Одній картці може відповідати один документ і кілька його ревізій, представлених в списку документів. Документ і його ревізії можуть бути надруковані на різних твердих копіях, і тому для правильного обліку інвентарних номерів в цьому випадку використовується поле "Зміна", яке надає унікальність ревізії в рамках загального інвентарного номера.
Зі створеної картки обліку можливий перегляд списку проведених електронних документів, повідомлень про зміни, які виконувалися з даним документом. При відкритті повідомлення про зміну є можливість переглянути зміст зміни і дії.
Для поточної роботи підрозділу, що видало оригінали документів або веде спостереження за виготовленням виробу у виробництві, виділяють екземпляр копій відповідних документів. Тиражування документів в системі PDM 3 починається зі створення спеціалізованого документа - заявки на тиражування. Заявка на тиражування повинна бути створена при необхідності обліку виданих копій і є підставою для оформлення видачі. Без оформлення заявки на тиражування не може бути оформлена видача.
Заявка на тиражування являє собою електронний документ, в якому необхідно вказати документи, що підлягають тиражуванню. У списку документів, в заявці на тиражування, необхідно вказати абонентів і кількість необхідних копій.
Видача копій оформляється електронним документом видачі копій. Цей документ оформляється на підставі заявки на тиражування і завжди містить різницю між документами, зазначеними в заявці на тиражування, і документами, зазначеними у видачі.
Таким чином, на основі однієї заявки на тиражування може бути оформлено кілька документів видачі до тих пір, поки кількість виданих не дорівнюватиме кількості запитаних згідно заявці на тиражування. У заявці на тиражування присутній спеціалізований звіт, який дозволяє побачити, скільки копій документів видано, а скільки ще залишилося видати.
Для ведення довідників задіяний функціонал ядра PDM 3.
Вид довідників максимально наближений до каталогів постачальників. Кожна сутність в довіднику представляється саме так, як це зручніше для користувача. Навігація здійснюється по сторінках за допомогою командної панелі, а самі елементи, що зберігаються в довіднику, мають кілька контекстів зображення - контекст для перегляду і для редагування.
Інтерфейс довідника працює в двох режимах:
Відображення може бути побудовано на базі Web-сторінки постачальника саме так, як зручно для конкретних довідкових даних. Класифікатори мають дерево ієрархії папок і ресурсів - елементів, що групують довідкові дані. Дерево організовано таким чином, що присвоєння кожної його гілки певного коду дозволяє на кінцевому етапі сформувати код у елемента, що включає всю ієрархію груп, аналогічно механізму класифікатора ЄСКД.
Довідник має спеціалізований механізм роботи з електро-радіо виробами (ЕРВ), що дозволяє підключити каталог постачальника і переглядати його, одночасно перебуваючи в режимі додавання елементів. Це дозволяє досить швидко створити обмежувальний перелік елементів за допомогою операцій копіювання. При цьому сам каталог зберігається у вигляді файлу або адреси Інтернет.
Технологічна підготовка виробництва в PDM 3 базується на понятті електронної технології виробу - інформаційного опису процесу виробництва, що включає в себе опис всіх процесів і засобів, необхідних для виготовлення виробу.
Електронна технологія в PDM 3 оперує безліччю сутностей технологічної підготовки виробництва, і робота з нею організована в спеціалізованому інтерфейсі управління технологією виготовлення. Інтерфейс дозволяє відкривати, створювати, змінювати технологічні процеси, операції, переходи, маршрути, комплектування та багато іншого. Складається з панелі завдань, що містить дії, які можна провести з виділеною сутністю. Природно, панель завдань змінюється при проходженні по об'єктах технології. Дерево технології має розгорнутий опис процесу зі списком операцій, переходів, засобів оснащення, комплектування, виробів типового і групового технологічних процесів, вихідних виробів, основних матеріалів і т.д. Робоча область організована для зміни технології, містить вбудовані редактори для всіх сутностей, в тому числі і редактор переходів.
Електронна технологія має можливість вставки ескізів, креслень, малюнків, програм з ЧПУ в робочу область. Можливе уявлення загального дерева технології на всі вироби цілком, а також можливість редагування в цьому режимі.
Редактор переходів володіє функціоналом для вставки таблиць, спецсимволів, креслень і т.д. Редактор переходів дозволяє копіювати в себе форматований текст з будь-якого текстового редактора зі збереженням усіх атрибутів тексту.
Користувач має можливість підготувати технологічний процес таким чином, щоб він був читаємим та зручним. Крім того, користувач може роздрукувати електронну технологію в редакторі PDM 3 без використання стандартних звітів і карт. Отриманий при друку техпроцес, повністю відповідає технології WYSIWYG, що означає, отримую те, що бачу. Тобто, застосувавши форматування, таблиці, колір, користувач отримує те ж саме на папері разом з операціями у вигляді зручному для сприйняття робітниками процесу. Якщо ж для користувача важлива відповідність документації ЄСТД, він може на базі електронної технології отримати звіти.
В управлінні електронною технологією PDM 3 важлива роль відведена саме маршрутам. Спеціалізований інтерфейс для створення і зміни маршрутів, підключення до пунктів маршруту зведених даних за матеріалами, напівфабрикатами, вихідними виробами, що виготовляються, а, крім того, вказівка укрупненого часу виготовлення в кожному пункті, де цех або ділянка є "чорним ящиком", а в іншому пункті навпаки, розписавши послідовність операцій, ми отримуємо керовану деталізацію технології для скорочення часу підготовки виробництва.
Безумовно, маршрут можна використовувати і за стандартним шляхом, як засіб вказівки цехових технологічних процесів в його пунктах. Маршрут пов'язаний з точками маршруту ERP-системи, що дозволяє без проблем почати укрупнення планування, як тільки буде підготовлена ЕСВ.
В PDM 3 на базі маршруту можна створити аналітичну карту процесу, яка застосовується для оцінки вузьких місць при виготовленні виробу. Тобто до маршруту, крім стандартних пунктів обробки, додаються ще пункти, які описують переміщення виробу, складування і контролю. При наявності систем імітаційного моделювання типу GPSS на базі аналітичних карт процесу можна промоделювати вузькі місця виготовлення виробу, визначити, де утворюються черги обробки, а де простої.
При необхідності провести зміну в затвердженому технологічному процесі, створити варіант технологічного процесу, варіант операції або переходу необхідно застосувати механізм ревізій, який дозволяє створити нову версію технологічної сутності з можливістю зміни тільки певного набору параметрів, а інші параметри залишити при цьому від попередньої ревізії. Таким чином, виконуючи зміни, неявно виходить еволюція електронної технології: застосувавши на певній стадії правило вибору ревізій, можна отримати технологію, що відповідала виробу на дату, серійні номери, номери замовлень або повідомлення про зміну.
Типові і групові технологічні процеси
При підготовці типових і групових технологічних процесів ревізії створюються для конкретизації змін елементів технологічного процесу, що відповідають певній деталі або групі деталей. Для типових і групових технологічних процесів, зміни в яких набагато складніше, ніж в одиничних, за рахунок наявності загальної та конкретної частин, застосовуються спеціальні засоби, розроблені в PDM 3, в числі яких - аналіз виробів на виявлення загальних частин, аналіз технології на збіг з шаблонами або іншими технологіями.
Таблиці параметрів
В PDM 2.0 можливе створення технології за таблицею параметрів. У разі, якщо на підприємстві параметри технології мають безліч залежностей від параметрів виробів, але при цьому ця залежність не функціональна, можна застосувати таблиці параметрів, які дозволять встановити табличну відповідність між параметрами виробу і параметрами технології, між параметрами технології і типорозмірами виробу і, нарешті, між параметрами однієї технології і різними виробами. Параметрична технологія застосовується в типорозмірних виробах з постійністю конструкцією: суднобудування, виробництво труб, кабелів, будівельної арматури і т.д.
Якщо є чітка функціональна залежність між параметрами виробу і параметрами технології, можна застосувати обчислювані значення параметрів або так звані параметри-функції. Параметри функції є обчислюваною величиною, в якості аргументів якої можуть бути співставлені будь-які інші параметри, в тому числі і інші параметри-функції. Тіло параметра-функції описується в спеціалізованому редакторі формул, який, в свою чергу, має функціонал мови "1С:Підприємство". Зміна параметрів аргументів викликає перерахунок значення параметра-функції і відповідний йому при необхідності каскадний перерахунок. Такий механізм дозволяє здійснити функції розрахунку витрати матеріалів, покриттів прямо в тексті технології та реагувати на зміни відповідних величин у виробі.
Повідомлення про зміну є визначальним елементом системи в розгляді її готовності до опису життєвого циклу виробу, тобто до PLM.
Зміни починаються з ревізій - спеціалізованих елементів, що описують зміни в структурі виробу, а також зміни в самому виробі або його документації. У PDM 3 застосований метод каскадного вибіркового створення ревізій на змінювані елементи. Це означає, що, отримавши склад виробу, вікно створення ревізій відкривається у вигляді дерева, де за один раз можна створити ревізії на кілька елементів. Типів ревізій в PDM 3 кілька: ревізія зміни, що відповідає за ітеративні зміни в системі; ревізії виконання; ревізії копії і т.д.
Повідомлення про зміну реалізовано у вигляді документів, що мають змістовну і алгоритмічну частину. У змістовній частині знаходиться текстовий опис змін, а в алгоритмічній - ті дії, які необхідно виконати до структури виробу з даного повідомлення. Алгоритмічна частина реалізована за стандартом ISO, але доступна для розуміння будь-якому інженеру. Вона містить три дії: "Додавання" - для додавання елемента до виробів, "Виключення" - для виключення елемента, і "Зміни значення" - для зміни значення елемента без створення ревізій. Проведення сповіщення веде до виконання цих дій. Такий підхід дозволяє передавати суміжнику алгоритмічний опис зміни, і той, проведе ці зміни у себе, не розбираючись з паперовим повідомленням.
До кожного документа можна підключити бізнес-процес узгодження або зміни стану, який почне виконуватися перед проведенням зміни. Є можливість автоматичної підготовки скасованих повідомлень, а також попередніх повідомлень, які відмінялися після певної дати або дії, або перейдуть до повідомлень про зміну.
Зміни в технологічній частині проходять аналогічно конструкторським змінам, за винятком того, що змінюється не виріб, а електронна технологія. У технологічному повідомленні доступні всі дії і види повідомлень.
Матеріали з виробу "Вібраційний механізм" надала - "Машинобудівна компанія Вселуг"
Система управління інженерними даними PDM 3 містить вбудоване середовище для здійснення інженерних розрахунків, розрахунків норм витрати матеріалів і трудових норм. Нормування в системі PDM 3 базується на наборі певних нормувальних таблиць (карт), формул і наборі параметрів розрахунку, взаємозалежних між собою. Нормувальні таблиці є універсальним механізмом для формування нормувальних довідкових даних, аналогічних таблиць, що зберігаються на підприємствах в паперовому вигляді. Зручний механізм вибору параметрів з нормувальних таблиць дозволяє значно спростити пошук певних коефіцієнтів у порівнянні з ручним розрахунком. Подальше використання обраних коефіцієнтів у формулах розрахунку і обчислення за цими формулами повністю закривають розрахункові нормувальні завдання на підприємстві. Механізм незалежного поновлення і зберігання нормувальних таблиць дозволяє створювати власні карти нормування, які збережуться при оновленнях системи і придбанні додаткових карт. Система дозволяє здійснювати коригування будь-яких формул розрахунку і значень коефіцієнтів.
При розрахунках в середовищі нормування PDM 3 використовується механізм зберігання історії, який дозволяє отримати вихідні дані за певним, розрахованим параметром і здійснити, при необхідності, перевірочний перерахунок або аналіз отриманого колись значення.
Відмова від атрибутивного уявлення об'єктів дозволила зробити систему повністю параметричною. Параметрична система дозволила виключити всі стики між CAD-системою та інформацією про виріб в PDM 3. Параметричний об'єкт з CAD-системі автоматично переміщається в такій же параметризований об'єкт PDM-системи 3. Всі взаємопов'язані за параметрами елементи змінюються автоматично, в якому б місці не був змінений параметр виробу. Параметри можна успадковувати від об'єкта до об'єкта, забезпечуючи тим самим природну еволюцію інформації, можна будувати функціональні залежності між будь-якими параметрами, тобто, забезпечувати автоматичний перерахунок будь-яких норм, розмірів за відповідними формулами. Можливості такої параметризації величезні.
Параметризація дозволяє використовувати не тільки конфігурацію виробів за фіксованими шляхами, але і за допомогою параметрів забезпечити можливість конфігурації ще при проектуванні. Це необхідно користувачам, чия діяльність знаходиться на стику машинобудівного виробництва і будівництва. Габарити таких виробів не фіксовані, тобто можуть бути змінені в невизначено широких межах. При розміщенні таких виробів на місці і визначенні фактичних габаритів автоматично перераховуються всі взаємопов'язані параметри, тобто виріб автоматично конфігурується. Параметризація дозволяє автоматично перераховувати при необхідності будь-які параметри технологічного процесу, операції, норм часу і матеріалів в залежності від зміни параметрів у виробі. При цьому не потрібно проводити додаткових налаштувань - досить використовувати потрібний параметр.
Система безпеки редакції 2.0 PDM 3 побудована на базі об'єктної і групової політик, що дозволяє гнучко і ефективно управляти правами доступу всередині всієї системи. Система безпеки побудована на базі конфігурованих шаблонів, що дозволяє адміністраторам описати різні схеми доступу до даних і застосовувати їх в рамках об'єктних або групових політик. Сам процес застосування шаблонів може бути обчислюваним, тобто при проходженні об'єктом певної стадії життєвого циклу, йому можуть бути призначені ті чи інші дозволи допуску (за певним алгоритмом, закладеним адміністратором або самою системою).
Інтерфейс редакції 2.0 PDM 3 значно перероблений з урахуванням зручності використання, реалізовані контекстно - залежні елементи меню (всі дії з певним об'єктом зосереджені поруч і завжди доступні).
Для технолога реалізований інтерфейс «Управління технологією виготовлення», в якому є повне дерево технології, починаючи з виробу і закінчуючи останнім оснащенням останнього переходу. У новій редакції забезпечено автоматичне ревізіонування, реалізована можливість використання КТЕ (конструкторсько-технологічного елемента), забезпечена спільна робота над одним об'єктом, розроблений редактор переходів, забезпечено використання формул в будь-якому вигляді складності.
В редакції 2.0 реалізована принципово нова інтеграція з CAD-системами. Конструктор працює тільки всередині CAD-системи, при цьому дані автоматично передаються до PDM 3. Кожна інтеграція реалізована як компонент CAD-системи (компоненти SolidWorks і Компас-3D реалізовані, інші знаходяться в розробці). Конструктор може користуватися інтерфейсом PDM 3 або CAD-системи, тому що дерево електронної структури виробу повністю синхронізовано з CAD в обидві сторони.
Реалізовано автоматичне ревізіонування елементів, а також підтримка серійних номерів складальних одиниць, автоматична побудова складу виробу з останніх змін, за значеннями параметрів, за повідомленнями про зміну і стадіям виробництва.
"PDM Управління інженерними даними 3" – спільне рішення, призначене для автоматизації конструкторсько-технологічної підготовки виробництва підприємств, організацій та їх підрозділів, діяльність яких пов'язана з НДДКР, а також модернізацією, доопрацюванням або ремонтом виробів. Рішення відноситься до класу PDM-систем (англ. Product Data Management – система управління даними про виріб).
Спільне використання "PDM Управління інженерними даними 3" з ERP-рішеннями і CAD-системами дозволяє, застосовуючи такі технології цифрового виробництва, як цифрове проектування виробів і технологічних процесів, а також створення цифрових двійників продукту, керувати даними про виріб протягом усього його життєвого циклу: від створення, до модернізації та виведення з експлуатації; інтеграція продукту з рішеннями "BAS ERP" та "Управління виробничим підприємством " (далі УВП) дозволяє управляти виробництвом керуючись оперативною та достовірною нормативно-довідковою інформацією про виріб.
З 15.07.2019 р. редакцією 3.1 будуть комплектуватися такі продукти:
Програмний продукт поставляється в електронному вигляді. До комплекту поставки входять всі необхідні дистрибутиви, документація, набір пінкодів, реєстраційна анкета і користувацька угода. Можна придбати основну поставку програмного продукту разом з клієнтськими і серверними ліцензіями.
Основна поставка програмного продукту "PDM Управління інженерними даними 3" включає
До комплекту поставки включені конструкторські та технологічні звіти, що формуються в форматі друкованих форм "1С:Підприємство" і додатки MS Word.
Виконувані функції:
Вставка ескізів технологічних процесів.
Додавання вкладень повідомлень щодо роботи з інженерними даними.
Додавання виробів, що виготовляються.
Додавання змісту операцій технологічного процесу.
Додавання елемента в якості вкладення повідомлення що роботи з інженерними даними.
Комплектування операцій технологічного процесу.
Купажування алкогольної продукції.
Відповідь на вхідне повідомлення стосовно роботи з інженерними даними.
Відкриття вкладення повідомлення щодо роботи з інженерними даними.
Пересилання повідомлень стосовно роботи з інженерними даними.
Друк повідомлень щодо роботи з інженерними даними.
Пошук повідомлень щодо роботи з інженерними даними.
Пошук повідомлень щодо роботи з інженерними даними за тегами.
Побудова дерева листування щодо роботи з інженерними даними.
Перегляд вхідних повідомлень щодо роботи з інженерними даними.
Редагування набору операцій технологічного процесу.
Створення нового повідомлення щодо роботи з інженерними даними.
Створення розцеховочного технологічного маршруту.
Опис: Створення розцеховочного маршруту необхідно в наступних випадках:
Створення технологічного процесу.
Теги попереджень щодо роботи з інженерними даними.
Видалення повідомлень щодо роботи з інженерними даними.
Вказівка основного матеріалу виробу.
Вказівка пунктів контролю в технологічних маршрутах.
Вказівка пунктів кооперації в технологічних маршрутах.
Вказівка пунктів обробки в технологічних маршрутах.
Вказівка пунктів переміщення в технологічних маршрутах.
Вказівка пунктів складування в технологічних маршрутах.
Вказівка засобів технологічного оснащення.
Опис
Інженер-конструктор - працівник підприємства, чия діяльність необхідна для розробки і створення кінцевого (цільового) продукту з продуктів і ресурсів існуючого матеріального виробництва
Виконувані функції
Запозичення складових частин
Видалення складових частин
Управління деталями
Управління комплексами
Управління комплектами
Управління матеріалами
Управління іншими виробами
Управління складальними одиницями
Управління стандартними виробами
Формування дерева структури виробів
Процеси
Операційна діяльність
Виробництво
Управління структурою виробу:
Опис
Архіваріус каталогу технічних деталей.
Виконувані функції
Додавання файлів електронного документа архіву КТД
Завдання асоціацій електронного документа архіву КТД
Зміна параметрів елементів через властивість ресурсу
Скасування змін електронного документа архіву КТД
Перейменування файлових папок архіву КТД
Отримання змін електронного документа архіву КТД
Приміщення змін електронних документів архіву КТД
Подання елементів ресурсу
Перегляд електронних документів архіву КТД
Редагування властивостей елемента ресурсу
Редагування умов загальнодоступності параметрів ресурсу КТС
Редагування файлів електронного документа архіву КТД
Створення папок в КТС
Створення ресурсу КТС
Створення файлових папок архіву КТД
Створення електронного документа архіву КТД
Збереження змін електронного документа архіву КТД
Видалення папок в КТС
Видалення файлів і папок архіву КТД
Вказівка параметрів ресурсу КТС
Управління папками в КТС
Управління елементами ресурсу
Процеси
Операційна діяльність
Ведення електронного архіву конструкторсько-технологічної документації:
Ведення конструкторсько-технологічного довідника (конструкторські дані):
Показники | Технолог | Конструктор | Працівник архіву |
---|---|---|---|
Функція | |||
Введення дозволів на заміну матеріалів | + | - | - |
Вставка ескізів технологічних процесів | + | - | - |
Додати вкладення повідомлень щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Додавання файлів електронного документа архіву КТД | - | - | + |
Додавання виготовлених виробів | + | - | - |
Додавання змісту операцій технологічного процесу | + | - | - |
Додавання елемента в якості вкладення повідомлення щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Завдання асоціацій електронного документа архіву КТД | - | - | + |
Зміна параметрів елементів через властивість ресурсу | - | - | + |
Запозичення складових частин | - | + | - |
Комплектування операцій технологічного процесу | + | - | - |
Купажування алкогольної продукції | + | - | - |
Опис структури РЦ | + | - | - |
Відповідь на вхідне повідомлення щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Відкриття вкладення повідомлення щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Скасування змін електронного документа архіву КТД | - | - | + |
Перейменування файлових папок архіву КТД | - | - | + |
Пересилання повідомлень щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Друк повідомлень щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Підготовка маршрутних карт | + | - | - |
Пошук повідомлень щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Пошук повідомлень щодо роботи з інженерними даними за тегами | + | + | + |
Отримання змін електронного документа архіву КТД | - | - | + |
Приміщення змін електронних документів архіву КТД | - | - | + |
Побудова дерева листування щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Подання елементів ресурсу | - | - | + |
Перегляд вхідних повідомлень щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Перегляд електронних документів архіву КТД | - | - | + |
Редагування властивостей елемента ресурсу | - | - | + |
Редагування умов загальнодоступності параметрів ресурсу КТС | - | - | + |
Редагування файлів електронного документа архіву КТД | - | - | + |
Редагування набору операцій технологічного процесу | + | - | - |
Створення нового повідомлення щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Створення папок в КТС | - | - | + |
Створення ресурсу КТС | - | - | + |
Створення файлових папок архіву КТД | - | - | + |
Створення електронного документа архіву КТД | - | - | + |
Збереження змін електронного документа архіву КТД | - | - | + |
Створення расцеховочного технологічного маршруту | + | - | - |
Створення технологічного процесу | + | - | - |
Теги попереджень щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Видалення папок в КТС | - | - | + |
Видалення повідомлень щодо роботи з інженерними даними | + | + | + |
Видалення файлів і папок архіву КТД | - | - | + |
Вказівка параметрів ресурсу КТС | - | - | + |
Управління папками в КТС | - | - | + |
Управління елементами ресурсу | - | - | + |
Вказівка основного матеріалу виробу | + | - | - |
Вказівка пунктів контролю в технологічних маршрутах | + | - | - |
Вказівка пунктів кооперації в технологічних маршрутах | + | - | - |
Вказівка пунктів обробки в технологічних маршрутах | + | - | - |
Вказівка пунктів переміщення в технологічних маршрутах | + | - | - |
Вказівка пунктів складування в технологічних маршрутах | + | - | - |
Вказівка засобів технологічного оснащення | + | - | - |
Видалення складових частин | - | + | - |
Управління деталями | - | + | - |
Управління комплексами | - | + | - |
Управління комплектами | - | + | - |
Управління матеріалами | - | + | - |
Управління іншими виробами | - | + | - |
Управління складальними одиницями | - | + | - |
Управління стандартними виробами | - | + | - |
Формування дерева структури виробу | - | + | - |
Після придбання програмних продуктів партнеру в його особистий кабінет на порталі інформаційно-технологічного супроводу (далі Портал ІТС) буде переданий комплект електронної поставки, а також посилання на скачування дистрибутива, документації та інших матеріалів, які передбачені в складі придбаного продукту.
Продукт реєструється в базі технічної підтримки одночасно з передачею продукту партнеру. Після цього покупець продукту отримує статус офіційного користувача. Паперові варіанти реєстраційних карток не друкуються. Для підтвердження володіння ліцензійним продуктом користувачеві досить роздрукувати електронний варіант заповненої реєстраційної картки та мати документи, що підтверджують легальність придбання.
Партнер може передати користувачеві продукт різними способами:
Звертаємо увагу, посилання на скачування дистрибутива будуть дійсні протягом 30 днів з моменту "відвантаження" продукту партнеру. Необхідно за цей період встигнути завантажити дистрибутив програмного продукту.
Документація має ієрархічну структуру ("дерево"), що складається з глав, при цьому кожна глава є, в свою чергу, вузлом ієрархічної структури. Таке уявлення дозволяє відразу бачити зміст книги і швидко переходити до потрібної глави.
Для установки програми на комп'ютер необхідно розпакувати архів і запустити autorun.exe. Далі в діалозі можна встановити програму повністю "в один клік" або вибрати установку частинами, а також переглянути документацію та супровідні матеріали.
Зареєстровані користувачі програмного продукту "PDM Управління інженерними даними 3" редакції 3.0, які мають діючий договір ІТС з активним сервісом ІТС Галузевий на даний програмний продукт, можуть отримати нову редакцію в передбаченому для них порядку оновлення реліза конфігурації. Редакція 3.1 надається без додаткової оплати.
Апгрейд на продукт "PDM Управління інженерними даними 3" можна виконати з продукту "PDM управління інженерними даними". При переході користувачів "PDM Управління інженерними даними" на "PDM Управління інженерними даними 3" передбачено також окремий апгрейд клієнтських ліцензій "PDM Управління інженерними даними" на клієнтські ліцензії "PDM Управління інженерними даними 3". Користувачі можуть здати ліцензії при придбанні, відповідно, нових ліцензій за схемою апгрейда на аналогічну кількість робочих місць:
Вартість апгрейда обчислюється за формулою: вартість придбаних програмних продуктів мінус вартість переданого на апгрейд продукту плюс 27 грн, але не менше половини вартосты набору продуктів.
Клієнтські ліцензії на платформу "1С:Підприємство 8" не приймаються в розрахунок апгрейда з поступовим зниженням дози. Обмін (апгрейд) клієнтських ліцензій системи "1С:Підприємство 8" здійснюється за загальними правилами, встановленими в інформаційному листі № 4151 від 28.06.2005.
Перехід користувачів "PDM Управління інженерними даними" на "PDM Управління інженерними даними 3" редакції 3.1 здійснюється оновленням конфігурації зі збереженням раніше накопичених даних.
Підтримка в частині платформи "1С:Підприємство" і типової конфігурації (в разі, якщо така включена до складу програмного продукту) здійснюється службою технічної підтримки з "1С:Підприємство" при наявності договору Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС).
З 15.07.2019 р. в зв'язку з оптимізацією архітектури рішення і процедури підтримки змінюється Категорія супроводу в рамках сервісу ІТС Галузевий для програмного продукту "PDM Управління інженерними даними 3" - з 3-ї на 1-у Категорію.
Якщо у користувача даного продукту є активний сервіс ІТС Галузевий 3-й категорії, термін дії якого починається раніше 15.07.2019 р., то він зможе користуватися сервісом до закінчення поточного терміну дії сервісу (ІТС Галузевий 3-й категорії), система обліку автоматично надасть користувачу доступ до супроводу при наявності діючого договору супроводу ІТС. Після 15.07.2019 р., при пролонгації (або укладенні нового) договору супроводу, для отримання оновлень і консультаційно-методичного супроводу "PDM Управління інженерними даними 3", користувачеві необхідно буде активувати сервіс ІТС Галузевий 1-й категорії за наявності діючого договору ІТС.
Продукт "PDM Управління інженерними даними 3" призначений для автоматизації конструкторсько-технологічної підготовки виробництва підприємств, організацій та їх підрозділів, діяльність яких пов'язана з НДДКР, а також модернізацією, доопрацюванням або ремонтом виробів. Рішення відноситься до класу PDM-систем (англ. Product Data Management – система управління даними про виріб).
Спільне використання "PDM Управління інженерними даними 3" з ERP-рішеннями і CAD-системами дозволяє, застосовуючи такі технології цифрового виробництва, як цифрове проектування виробів і технологічних процесів, а також створення цифрових двійників продукту, керувати даними про виріб протягом усього його життєвого циклу: від створення до модернізації та виведення з експлуатації; інтеграція продукту з ERP, або з УВП дозволяє управляти виробництвом керуючись оперативною і достовірною нормативно-довідковою інформацією про виріб.
Продукт "PDM Управління інженерними даними 3" (PDM 3) дозволяє управляти електронною структурою виробу, файловим архівом конструкторської та технологічної документації, вести облік оригіналів і копій паперового архіву, розраховувати трудові та матеріальні норми, оперувати електронними повідомленнями про зміну, дозволяє вести підготовку інженерних даних для подальшої передачі в інформаційні системи, що містять конфігурації "BAS ERP" або "Управління виробничим підприємством " (далі УВП).
"PDM Управління інженерними даними 3" забезпечує:
Редактор структури виробу надає такі можливості:
Редактор структури виробу має багатовіконний інтерфейс, що дає можливість змінювати кожен виріб у власному вікні. Для опису складу виробу можна додати власні параметри, пов'язані з певним елементом, при цьому параметр автоматично додається до виробу.
Редактор структури виробу дозволяє додавати елементи оформлення до складу виробу, приводячи його до виду одиничної або групової специфікації. Елементи оформлення при цьому можуть бути довільні, і їх кількість також необмежена. У редакторі електронна структура виробу приймає остаточний, оформлений вид. Редактор є потужним засобом створення і зміни електронної структури виробу.
Редактор дозволяє розміщувати в структурі виробу об'єкти моделей і креслень у вигляді документів, а також додавати вторинне подання даних цих документів, що є растровим зображенням.
Редактор виконань дозволяє швидко редагувати кілька виконань в одному робочому вікні, що зменшує ймовірність виникнення помилки. Створення виконань виробів – важлива частина створення електронної структури виробу (ЕСВ).
Вікно редактора виконань складається з двох основних частин. У верхній частині вікна редактора виконань знаходиться список елементів, що входять в усі виконання, і відображається кількість входжень. У нижній частині відображаються атрибути зв'язку входження відповідного (активного) елемента до виконання.
Документи є необхідною частиною конструкторсько-технологічної підготовки, тому що визначають готовність процесу до наступного етапу в ланцюзі життєвого циклу. Електронний архів документації у системі "PDM 3" є невід'ємною частиною роботи користувачів з вмістом та з атрибутивною частиною документів, електронним документообігом, версіонуванням документів, а також різного роду бізнес-процесами життєвого циклу документації.
Основною сутністю в електронному архіві у системі "PDM 3" є документ, який несе атрибутивну інформацію. До документа прикріплюються файли, які можуть бути організовані за ієрархічним принципом папка-файл. Електронне сховище дозволяє зберігати і ідентифікувати вміст файлів за цифровими ідентифікаційними кодами, тобто за вмістом.
Документи можуть бути організовані по папках, що незалежні від ЕСВ. Але більш кращий варіант - це зберігання документів в електронній структурі виробу. Документи можуть бути пов'язані не тільки з файлами зі сховища, але і з папками. Кожен документ має свою картку – набір параметрів, що характеризують даний документ. Крім картки документ має стан і стадію, що визначає його фазу в життєвому циклі.
Управління документами, а також будь-якими елементами PDM 3 здійснюється через провідник, в якому можна створити ієрархію документів, видалити або додати документ, папку. За допомогою провідника документи можна запозичувати в структуру виробу.
Вид довідників максимально наближений до каталогів постачальників. Кожна сутність в довіднику представляється саме так, як це зручніше для користувача. Навігація здійснюється по сторінках за допомогою командної панелі, а самі елементи, що зберігаються в довіднику, мають кілька контекстів зображення: контекст для перегляду і контекст для редагування.
Інтерфейс довідника працює в двох режимах:
• динамічному - для редагування;
• статичному - для пошуку і навігації.
Відображення може бути побудовано на базі Web-сторінки постачальника саме так, як зручно для конкретних довідкових даних. Класифікатори мають дерево ієрархії папок і ресурсів-елементів, що групують довідкові дані. Дерево організовано так, що присвоєння кожної його гілки певного коду дозволяє на кінцевому етапі сформувати код у елемента, що включає всю ієрархію груп.
Крім структурованого архіву організації ефективного документообігу сприяють ще й бізнес-процеси управління до яких належать процеси узгодження-затвердження, а також бізнес-процес зміни станів.
Елементи і документи системи "PDM 3" мають спеціалізовані параметри – "Стан" і "Стадія". Параметр "Стан" відповідає за готовність документації щодо виробу до наступного за ланцюжком процесу, а параметр "Стадія" – за позначення фази ЖЦ виробу, на якій знаходиться виріб або його ревізії. Параметр "Стан" більше застосовується до документів, в той час як "Стадія" – до елементів виробу. Однак для нерозривного зв'язку між виробом і документами обидва цих параметра існують і для документів, і для елементів виробу. Вираз "Статус Документа" тут ідентичнний виразу "Стан Документа". У разі готовності документів або ЕСВ ініціюється бізнес-процес зміни стану.
Бізнес-процес зміни стану – це складний механізм, що задіює, крім безпосередньо зміни стану, ще й механізми узгодження, розсилки повідомлень, відповідей на повідомлення, зміни групових політик безпеки, автоперклад станів ревізій елементів та багато іншого. Його роботу можна описати так: після чергової стадії ЕСВ, документація поміщуються у спеціалізований документ, який показує поточний стан елементів і наступний стан за ланцюжком ЖЦ.
Далі вказується список осіб, що беруть участь в бізнес-процесі, а також ступінь їх участі. Ці особи будуть брати участь в погодженні та затвердженні елементів і документів. Після цього вказується групова політика безпеки, яка буде застосована до елементів в ланцюжку: вихідне – новий стан. Групова політика регламентує доступ до елементу після перекладу стану. Вона описується спеціальним елементом, який містить права доступу для різних користувачів і груп. Застосування групової політики при перекладі станів дозволяє заборонити зміни, перегляд або інші дії авторам і делегувати права особам, що погоджують або стверджують. Після запуску бізнес-процес починає роботу автоматично, розсилаючи доручення особам та відстежуючи виконання цих доручень.
Кожному користувачеві, залежно від ступені участі, приходить інформативне повідомлення або діяльне доручення, реакція на яке дозволить бізнес-процесу рухатися далі за ланцюжком подій. Як тільки всі доручення бізнес-процесу виконані, бізнес-процес змінює стан елементів, застосовує групову політику і завершується, залишаючись збереженим для подальшого аналізу.
Для використання "PDM 3" службою технічного архіву підприємства у системі передбачено робоче місце працівника архіву. Система зберігає картотеку паперового документа для швидкого пошуку і управління.
Основою управління паперовим архівом є поняття інвентарної книги, в якій знаходяться картки обліку документів, що підлягають тиражуванню, обліку змін тощо. Інвентарні книги є ієрархічним довідником, в якому зберігаються картки обліку документів. За допомогою папок всередині цього довідника є можливість віднести певні картки обліку до різних інвентарних книг.
Використання "PDM 3" службою архіву забезпечує:
Кожна картка обліку містить список документів та їх ревізій, що підлягають обліку. Одній картці може відповідати один документ і кілька його ревізій, представлених у списку документів. Документ і його ревізії можуть бути надруковані на різних твердих копіях, і тому для правильного обліку інвентарних номерів в цьому випадку використовується поле "Зміна", яке надає унікальність ревізії в рамках загального інвентарного номера.
Зі створеної картки обліку можливий перегляд списку проведених електронних документів повідомлень про зміни, які зачіпали цей документ. У разі відкриття повідомлення про зміну є можливість переглянути зміст зміни і дії.
Для поточної роботи підрозділу, що видало оригінали документів або відповідальному за спостереження виготовлення виробу у виробництві, виділяють екземпляр копій відповідних документів. Тиражування документів у системі PDM 3 починається зі створення спеціалізованого документа – заявки на тиражування. Заявка на тиражування має бути створена за необхідності обліку виданих копій і є підставою для оформлення видачі. Без оформлення заявки на тиражування неможна оформити видачу.
Заявка на тиражування – це електронний документ, в якому необхідно вказати документи, які підлягають тиражуванню. У списку документів, в заявці на тиражування, необхідно вказати абонентів і кількість необхідних копій.
Видача копій оформлюється електронним документом видачі копій. Цей документ оформлюється на підставі заявки на тиражування і завжди містить різницю між документами, зазначеними у заявці на тиражування, і документами, зазначеними у видачі.
Таким чином, на основі однієї заявки на тиражування можна оформити кілька документів видачі до тих пір, поки кількість виданих не дорівнюватиме кількості запитаних за заявкою на тиражування. У заявці на тиражування присутній спеціалізований звіт, який дозволяє побачити, скільки копій документів видано, а скільки ще залишилося видати.
Технологічна підготовка виробництва в "PDM 3" базується на понятті електронної технології виробу – інформаційного опису процесу виробництва, що містить опис всіх процесів і засобів, які необхідні для виготовлення виробу.
Електронна технологія в "PDM 3" оперує безліччю сутностей технологічної підготовки виробництва, і робота з нею організована на спеціалізованому робочому місці управління технологією виготовлення. Робоче місце дозволяє відкривати, створювати, змінювати технологічні процеси, операції, переходи, маршрути, комплектування та багато іншого. Складається з панелі завдань, що містить дії, які можна провести з виділеною сутністю. Природно, панель завдань змінюється при проходженні по об'єктах технології. Дерево технології має розгорнутий опис процесу зі списком операцій, переходів, засобів оснащення, комплектування, виробів типового і групового технологічних процесів, вихідних виробів, основних матеріалів і т.д. Робоча область організована для зміни технології, містить вбудовані редактори для всіх сутностей, в тому числі і редактор переходів.
Електронна технологія має можливість вставки ескізів, креслень, малюнків, програм з ЧПУ до робочої області. Можливе представлення загального дерева технології на весь виріб цілком, а також можливість редагування в цьому режимі.
Редактор переходів має функціонал для вставки таблиць, спецсимволів, креслень тощо. Редактор переходів дозволяє копіювати в себе форматований текст з будь-якого текстового редактора зі збереженням усіх атрибутів тексту.
Користувач має можливість підготувати технологічний процес таким чином, щоб він був читаємий і зручний. Крім того, користувач може роздрукувати електронну технологію в редакторі "PDM 3" без використання стандартних звітів і карт. Отриманий при друку техпроцес повністю відповідає технології WYSIWYG, що означає, отримую те, що бачу. Тобто, застосувавши форматування, таблиці, колір, користувач отримує те ж саме на папері разом з операціями у вигляді зручного для сприйняття робітниками процесу. Якщо ж для користувача важлива відповідність документації ЄСТД, він може на базі електронної технології отримати звіти.
Розцеховочний маршрут є найважливішим засобом для укрупненого аналізу виробничого процесу. Він дозволяє визначити послідовність цехів або ділянок, яку буде проходити виріб в процесі виготовлення, без конкретизації операцій. Маючи в наявності інформацію про вихідні компоненти і матеріали, що споживаються в кожному пункті маршруту, ми фактично маємо всю інформацію для об'ємно-календарного планування.
В управлінні електронною технологією "PDM 3" важлива роль відведена саме маршрутам. Спеціалізований інтерфейс для створення і зміни маршрутів, підключення до пунктів маршруту зведених даних за матеріалами, напівфабрикатами, вихідними виробами, що виготовляються, а також зазначення укрупненого часу виготовлення в кожному пункті, де цех або ділянка є "чорним ящиком", а в іншому пункті навпаки, розписавши послідовність операцій, ми отримуємо керовану деталізацію технології для скорочення часу підготовки виробництва. Безумовно, маршрут можна використовувати і стандартно, як засіб зазначення цехових технологічних процесів в його пунктах. Маршрут пов'язаний з точками маршруту "ERP", що дозволяє без проблем почати укрупнення планування, як тільки буде підготовлена ЕСВ.
В "PDM 3" на базі маршруту можна створити аналітичну карту процесу, яка застосовується для оцінки вузьких місць під час виготовлення виробу. Тобто до маршруту, крім стандартних пунктів обробки, додаються ще пункти, які описують переміщення виробу, складування і контролю. За наявності систем імітаційного моделювання типу GPSS на базі аналітичних карт процесу можна промоделювати вузькі місця виготовлення виробу, визначити, де утворюються черги обробки, а де простої.
Для опису життєвого циклу виробу в "PDM 3" використовується механізм ревізій (версій) елементів і документів. Зміна у виробі або документі супроводжується створенням нової останньої версії, в якій відображаються проведені зміни. У будь-який момент часу можна побачити кількість, стан версій, послідовність їх створення, їх стану. Можна здійснити повернення до певної версії.
При підготовці типових і групових технологічних процесів ревізії створюються для конкретизації змін елементів технологічного процесу, що відповідають певній деталі або групі деталей. Для типових і групових технологічних процесів, зміни в яких набагато складніше, ніж в одиничних, за рахунок наявності загальної та конкретизуємої частини, застосовуються спеціальні засоби, розроблені в "PDM 3", в числі яких - аналіз виробів на виявлення загальних частин, аналіз технології на збіг шаблонами або іншими технологіями.
В "PDM 3" можливе створення технології за таблицею параметрів. У разі, якщо на підприємстві параметри технології мають безліч залежностей від параметрів виробів, але при цьому ця залежність не функціональна, можна застосувати таблиці параметрів, які дозволять встановити табличну відповідність між параметрами виробу і параметрами технології, між параметрами технології і типорозмірами виробу і, нарешті, між параметрами однієї технології і різними виробами. Параметрична технологія застосовується в типорозмірних виробах з постійністю конструкції: суднобудування, виробництво труб, кабелів, будівельної арматури тощо.
Якщо є чітка функціональна залежність між параметрами виробу і параметрами технології, можна застосувати обчислювані значення параметрів або так звані параметри-функції. Параметри функції є величиною, що обчислюється, у якої як аргументи можуть бути зіставлені будь-які інші параметри, в тому числі й інші параметри-функції. Тіло параметра-функції описується в спеціалізованому редакторі формул, який підтримує функціонал мови платформи. Зміна параметрів аргументів викликає перерахунок значення параметра-функції та за необхідності залежний від нього каскадний перерахунок. Такий механізм дозволяє здійснити функції розрахунку витрати матеріалів, покриттів прямо в тексті технології та реагувати на зміни відповідних величин у виробі.
Система управління інженерними даними "PDM 3" містить вбудоване середовище для здійснення інженерних розрахунків, розрахунків норм витрат матеріалів і трудових норм. Нормування у системі "PDM 3" базується на наборі певних нормувальних таблиць (карт), формул і наборах параметрів розрахунку, взаємозалежних між собою. Нормувальні таблиці є універсальним механізмом для формування нормувальних довідкових даних, аналогічних таблиць, що зберігаються на підприємствах в паперовому вигляді. Зручний механізм вибору параметрів з нормувальних таблиць дозволяє значно спростити пошук певних коефіцієнтів у порівнянні з ручним розрахунком. Подальше використання обраних коефіцієнтів у формулах розрахунку і обчислення за цими формулами повністю закривають розрахункові нормувальні завдання на підприємстві. Механізм незалежного поновлення і зберігання нормувальних таблиць дозволяє створювати власні карти нормування, які збережуться при оновленнях системи і придбанні додаткових карт. Система дозволяє здійснювати коригування будь-яких формул розрахунку і значень коефіцієнтів.
При розрахунках в середовищі нормування "PDM 3" використовується механізм зберігання історії, який дозволяє отримати вихідні дані за певним параметром, що розрахований, і здійснити, при необхідності, перевірочний перерахунок або аналіз отриманого колись значення.
Комплект карт за укрупненими трудовими нормативами часу для "PDM Управління інженерними даними 3" є не обов'язковим доповненням до PDM 3 і використовується при розрахунках нормативів трудовитрат.
Користувачі редакції 3.1 продукту "PDM Управління інженерними даними 3" можуть за допомогою інструментів, що входять до поставки, передавати підготовлені в системі інженерні дані в інформаційні системи, що містять конфігурації "BAS ERP" і УВП.
Конфігурації на підставі планів обміну обмінюються даними про склад виробу, при цьому принцип роботи конструкторів, технологів, нормувальників і співробітників архіву в рамках системи не змінюється.
У таблиці представлений список довідників, які є загальними і приймають участь в обміні між PDM 3 та "Управління виробничим підприємством", або "ERP".
Управління виробничим підприємством | ERP |
---|---|
Назва довідника |
|
Види контактної інформації | Види контактної інформації |
Види номенклатури |
Види номенклатури |
Технологічні операції | Технологічні операції |
Групи заміняємості робочих центрів |
Види робочих центрів |
Групи користувачів |
Групи користувачів |
Класифікатор одиниць вимірювання |
Упаковки. Одиниці виміру. |
Контрагенти | Контрагенти |
Технологічні карти виробництва |
Маршрутні карти |
Номенклатура |
Номенклатура |
Користувачі | Користувачі |
Професії робітників |
Професії робітників |
Робочі центри |
Робочі центри |
Спецификації | Ресурсні спецификації |
Склади (Місця зберігання) |
Склади (Місця зберігання) |
Статьи затрат |
Статті калькуляції |
Підрозділи | Структура підприємства |
Точки маршрута |
Этапы производства |
Облікові записи електронної пошти |
Облікові записи електронної пошти |
Характеристики номенклатури |
Характеристики номенклатури |
"PDM 3" дозволяє на підставі конструкторського і технологічного складів виробу в спеціальному інтерфейсі автоматично формувати комплект конструкторсько-технологічної документації на виріб і його комплектуючі в форматі, що використовується обліковою системою.
Для системи УВП формуються елементи довідників "Специфікації" і "Технологічні карти виробництва".
Специфікації і технологічні карти виробництва містять інформацію про склад виробу і технологію його виготовлення в тому вигляді, в якому вона використовується в системі 'Управління виробничим підприємством'.
Специфікація містить перелік матеріалів і комплектуючих, що використовуються при виробництві виробу.
Технологічна карта виробництва містить технологію виготовлення виробу, представлену у вигляді списку технологічних операцій, із зазначенням порядку виконання операцій, часу їх виконання, робочих центрів або груп заміняємості для кожної операції.
Для системи "BAS ERP" формуються елементи довідників "Ресурсні специфікації" і "Маршрутні карти".
Ресурсні специфікації і маршрутні карти містять інформацію про склад виробу і технологію його виготовлення в тому вигляді, в якому вона використовується в системі 'ERP'.
В ресурсній специфікації вказуються:
Виробничий процес може бути описаний в специфікації одним етапом, кількома етапами або виробництвом на стороні (силами переробника).
Маршрутні карти описують параметри виконання відокремленої групи технологічних операцій, які відносяться до одного пункту маршруту виготовлення виробу (до одного етапу з ресурсної специфікації).
Технологічна схема дозволяє на підставі розроблених в PDM 3 технологій, маршрутів виготовлення і структури виробу сформувати комплект конструкторсько-технологічної документації на виріб і його комплектуючі в форматі, використовуваному обліковою системою.
Є два варіанти формування технології:
Формування схеми тільки на верхній рівень дозволяє не формувати документацію на комплектуючі, а тільки на обраний виріб.
Також можна формувати документацію тільки на вироби, переведені в статус 'В архіві', що дозволить уникнути перенесення неперевірених даних до облікової системи.
За замовчуванням, система перевіряє вид відтворення, зазначений в номенклатурі. Для того, щоб відключити цю функцію необхідно встановити прапор 'Ігнорувати вид відтворення'.
В налаштуваннях також можна задати правила іменування створюваних об'єктів і їх угрупування, вказати коефіцієнт множення часу і правила нумерації операцій.
Для формування технологічної схеми за заданими параметрами необхідно натиснути кнопку 'Сформувати'.
Кількість помилок і попереджень, що виникли при формуванні технологічної схеми, відображається у верхній частині вікна. Щоб відкрити список виявлених помилок, достатньо клікнути по відповідному напису.
Після формування технологічної схеми, система автоматично підбере існуючі специфікації і технологічні карти, якщо вони вже були раніше сформовані. Для створення нових необхідно натиснути кнопку 'Створити специфікації і тех.карти' (для ERP - 'Створити ресурсні специфікації'), після чого система автоматично створить всі необхідні документи.
В обліковій системі у виробництво запускаються тільки документи, затверджені на дату раніше дати запуску у виробництво, при цьому за замовчуванням використовуються основні специфікації. Тому після створення документи необхідно затвердити і встановити основними на дату. Для цього потрібно натиснути кнопку 'Дії зі специфікаціями і техкартою', вибрати потрібну дію і вказати дату, починаючи з якої документи повинні бути затверджені або встановлені в якості основних.
З питань розробки програмного забезпечення, впровадження та інтеграції:
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та зазначення автора матерала. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності.TQM systems
PDM | 21 000 |
Додаткове робоче місце | 7 500 |
Консультації та доробки, грн/год | 500 |
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service