05.07.2016 Оголошено про випуск нової редакції 1.2 спеціалізованого рішення "MES Оперативне управління виробництвом" на платформі "1С:Підприємство 8.3", з функціональними можливостями нової редакції можна ознайомитися у цій документації.
Загальний опис продукту, вартість рішення, особливості ліцензування тут:
Особливості оновленої версії тут:
Загальне:
Програмний продукт MES Оперативне управління виробництвом призначений для вирішення оперативних виробничих задач, підвищення ефективності управління та контролю процесу виробництва.
Найбільший ефект від впровадження конфігурації "MES Оперативне управління виробництвом" досягається при спільному використанні з ERP-рішенням "Управління виробничим підприємством ", редакція 1.3, коли задачі об'ємно-календарного планування та виконання економічних розрахунків вирішуються на рівні ERP системи, а завдання поопераційнної оптимізації і управління на MES - рівні.
Також конфігурація "MES Оперативне управління виробництвом" може використовуватися як самостійне рішення для комплексного управління виробничим процесом в цілому на післяопераційному рівні (за винятком фінансово-економічних розрахунків).
Програмний продукт "MES Оперативне управління виробництвом" дозволяє формувати (виходячи з поточної виробничої ситуації) оптимізований за заданими критеріями оперативний поопераційний план виробництва, з урахуванням обмежень (доступності виробничих ресурсів, умов передування операцій).
Продукт MES призначений для використання в наступних підрозділах виробничого підприємства:
Продукт дозволяє:
Поліпшення техніко-економічних показників виробництва у разі впровадженні системи оперативного управління виробництвом досягається за рахунок:
Зовнішні та внутрішні виробничі замовлення призначені для оформлення кількісних і календарних потреб в продукції та напівфабрикатах. Терміни виконання виробничих замовлень розраховуються виходячи з фактичних можливостей виробництва, і коригуються під час відображення виконання операцій.
Основними задачами підсистеми оперативного планування виробництва є:
Для вирішення задачі побудови розкладу в "MES Оперативне управління виробництвом" застосовується математичний апарат теорії розкладів, зокрема евристичний алгоритм, що поєднує жадібні стратегії та стратегії обмеженого перебору, елементи теорії графів. Розглядається окремий випадок побудови розкладу виконання робіт з урахуванням відносин передування та обмежень на ресурси, з перериваннями обслуговування вимог (PRCPSP - Preemption Resource-Constrained Project Scheduling Problem).
Алгоритм дозволяє розміщувати технологічні операції на осі часу робочих центрів без дискретних інтервалів, з урахуванням наступних обмежень:
Формування виробничої програми
Виробнича програма дозволяє згрупувати джерела даних планування виробництва і на підставі цих даних виконати розузлування, сформувати партії запуску, маршрути виробництва і потреби операцій маршрутів. Під час формуванні виробничої програми враховуються такі параметри, як: специфікації, технологічні карти, кратність, мінімальні партії запуску, умови передування.
Документ "Виробнича програма" не складає розклад завантаження робочих центрів, а тільки формує маршрути виробництва. Результатом документа є безліч операцій, послідовностей їх виконання, залежностей, нормативного часу їх виконання.
Виробнича програма не містить горизонту планування, а тільки додає до поточних невиконаних операцій нову безліч технологічних операцій з умовами виконання (в тому числі директивні терміни виконання). Механізм побудови розкладу розподіляє всю безліч операцій і прагне розташувати операції з мінімально можливим часом відхилень від директивних.
Планування графіка виробництва
Об'єктом планування є технологічні операції виробничої програми. Технологічні операції виробничої програми і залежності між ними формуються на підставі даних джерел планування з урахуванням технології виготовлення. Технологічні операції виробничої програми містять необхідну інформацію про нормативні терміни виконання, залежності від інших операцій, а також іншу аналітичну інформацію (замовлення на виробництво і т.ін.).
Механізми оперативного планування виробництва дозволяють розмістити безліч технологічних операцій виробничої програми на графіку завантаження робочих центрів відповідно до графіків роботи робочих центрів, а також з урахуванням обраних обмежень і критеріїв оптимізації.
Варіанти розподілу операцій
Розподіл технологічних операцій проводиться з урахуванням встановлених пріоритетів.
Підтримувані варіанти розподілу технологічних операцій:
Перепланування графіка виробництва
У випадках виникнення браку, поломки обладнання, відставання від планових показників часу виконання операцій відбувається відхилення від графіка виробництва, для актуалізації даних з виробництва продукту необхідно здійснити перепланування графіка виробництва.
Основна мета диспетчеризації – забезпечення та підтримка нормального протікання виробничого процесу без збоїв і без порушень прийнятого на підприємстві виробничого циклу, відстеження виконання планів випуску готової продукції на всіх стадіях її виготовлення.
Формування поточного оперативного плану виробництва неможливо без зворотного зв'язку про хід виконання запланованих операцій. Основними задачами підсистеми диспетчеризації виробництва є:
Формування змінно-добових завдань
Оперативний план виробництва є джерелом даних для призначення виконання робіт робочим центрам, на підставі яких на короткостроковий період (зміна, доба) формується документ змінно-добове завдання. Склад робіт, час виконання, робочі центри, потреби можуть бути скориговані майстром зміни. Документ фіксує запланований час і є підставою для виконання.
Управління ходом виконання операцій
Інструмент призначений для навігації між призначеними до виконання операцій та управління ходом виробництва у реальному режимі часу. З урахуванням встановлених відборів (в тому числі передбачена робота зі сканерами штрихкодів), для кожної операції відображається необхідна інформація:
Інструмент дозволяє змінювати стан виконання (початок, перерва, завершення і т.п.), відображати завершення або відмову від виконання операції, здійснювати контроль виробництва продукції. Передбачена можливість групової обробки операцій. Зміна станів виконання операцій відбивається на графіку завантаження устаткування.
Операції, що не виконані з яких-небудь причин, при виконанні процедури перепланування заново розміщуються на графіку завантаження устаткування і плануються до виконання.
Відображення факту виконання операції
У разі завершенні або скасування виконання фіксується така інформація:
Інформація заповнюється автоматично і може бути змінена.
Формування нарядів на роботу
Технологічний процес, прописаний у маршрутних картах, може не завжди відбуватися в одному цеху. У разі кооперації усередині заводу, тобто якщо деталь віддається на обробку до іншого підрозділу підприємства, цехом-здавачем виписується вихідний робочий наряд, який разом з деталлю віддається до цеху-виконавеця.
Доплатні наряди – це наряди, за якими оплачуються роботи, що пов'язані із виробництвом основної продукції, тобто до виготовлення ДЗО, на які виписуються маршрутні карти, у тих випадках, коли виникає необхідність в непередбачених маршрутною картою технологічних операціях.
Робочі наряди – це наряди, за якими оплачується робота, на яку не передбачена виписка маршрутних карт.
Формування документів випуску
У системі реалізовано можливість налаштування регламентних завдань для розсилки звітів відповідальним особам. Можливе використання різних налаштувань під час формування звітів, що розсилаються різним відповідальним особам.
Для відображення оперативного випуску продукції та виробітку відповідно до відрядної заробітної плати у конфігурації "Управління виробничим підприємством", передбачені документи майстра зміни: "Звіт майстра зміни", "Звіти про склад зміни" та "Відрядний наряд".
Документи прикладних рішень повністю ідентичні і дозволяють сформувати регламентні документи для відображення в обліку.
Звіт майстра зміни
Документ "Звіт майстра зміни" призначений для оперативного відображення відомостей:
Звіт про склад зміни
Для оперативного обліку часу, відпрацьованого співробітниками підприємства, призначений документ "Звіт про склад зміни".
Документ "Звіт про склад зміни" дає змогу побачити дані про співробітників, які працювали у зміні, а також тих, хто мав працювати, але був відсутній. Для кожного співробітника можна вказати ознаку явки, час явки та фактично відпрацьований час. Якщо працівник був відсутній, то можна вказати причину неявки і співробітника, який його заміщає.
Відрядний наряд
Документ призначений для реєстрації фактичного відрядного виробітку в управлінському, бухгалтерському та податковому обліку витрат, а також для цілей обчислення заробітної плати:
Управління даними про склад продукції та напівфабрикатів, про маршрути проходження виробів по виробничих підрозділах і складах – це важливий елемент процесу управління виробництвом, за допомогою якого здійснюється організація та планування виробництва.
Основним засобом планування матеріальних витрат на виготовлення продукції є специфікації.
Специфікація
Специфікація містить перелік матеріалів та інших складових, що використовуються під час виробництва виробу. Всі описи матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих і готових виробів зберігаються в інформаційній базі у загальному номенклатурному списку, що спрощує процес складання специфікацій та, у кінцевому підсумку, полегшує планування та управління.
Для кожної комплектуючої, що входить до специфікації, можна вказати, відносно чого буде виконуватися розрахунок її споживання (норматив) – відповідно до кількості готової продукції або до кількості основної сировини. Основною сировиною вказується одна з комплектуючих, які входять до складу специфікації.
У специфікації може бути враховано виникнення зворотних відходів у результаті випуску виробу. Зворотні відходи підлягають реєстрації як матеріали, які придатні до використання у діяльності підприємства.
Можна керувати функціональністю специфікації через включення/відключення видимості закладок і реквізитів у табличних частинах форми специфікації. Передбачено два рівні налаштування функціональності специфікацій. Перший рівень визначається налаштуваннями, які задаються для конкретного користувача. Налаштування, задані для користувача будуть використовуватися для нього по умовчанню під час створення нових або відкритті існуючих специфікацій. Другий рівень настройки – це управління функціональністю конкретної специфікації. Управління може здійснюватися користувачем під час роботи зі специфікацією.
Для швидкого заповнення табличних частин специфікації у них можна скопіювати або додати дані з аналогічних табличних частин інших специфікацій. Дані всіх закладок однієї специфікації можна скопіювати до іншої специфікації або використовувати для заповнення інформацію про фактичні витрати матеріалів.
Комплектуюча або готовий виріб може складатися з будь-яких інших елементів списку номенклатури. У свою чергу, він може бути включений до специфікації іншого виробу.
Специфікація може налічувати кілька технологічних операцій у декількох робочих центрах. Тому мінімальним елементом опису виробничого процесу в конфігурації є технологічна карта виробництва, що є описом технологічної операції, що виконується у робочому центрі.
Для цілей оперативного планування виробництва весь технологічний процес можна представити послідовною комбінацією технологічних карт виробництва – описів наборів технологічних операцій.
Склад об'єктів для опису структури виробів запозичений з типової конфігурації "Управління виробничим підприємством ", редакція 1.3 та у разі спільного використання синхронізується з обліковою інформація.
Рольовий підхід до організації робочих місць
У конфігурації реалізовано рольовий підхід до організації робочих місць. Набір ролей, достатній для виконання користувачами певних функцій, відповідних посадових обов'язків, формує профіль користувача.
Інтеграція з іншими системами
Призначення цієї підсистеми – прийом і передача інформації з/до облікової або управлінської системи підприємства.
Основні функції, що реалізовані у підсистемі:
"MES Оперативне управління виробництвом" розроблена на технологічній платформі "1С:Підприємство 8.3", яка дозволяє:
Механізм функціональних опцій, реалізований в "MES Оперативне управління виробництвом", дозволяє "включати" або "вимикати" різні функціональні частини прикладного рішення без програмування (зміни конфігурації).
З ПИТАНЬ ВІДНОВЛЕННЯ, ВПРОВАДЖЕННЯ, ІНТЕГРАЦІЇ І СУПРОВОДУ:
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2024 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service