Дана документація дасть загальне уявлення про основних контурах автоматизації процесів підприємства, які можна охопити в єдину інформаційну середу обліку та управління бізнесом, побудованої на базі комплексного рішення Управління виробничим підприємством і допоміжних програм-супутників лінійки 1С:Підприємство 8. Матеріали, підібрані в статті, дають можливість ознайомитися з функціоналом програмного продукту, пропонованого 1С:Підприємство в кожному з контурів області діяльності компанії і надають собою карту, яка допоможе вам орієнтуватися і ознайомитися з відповідними матеріалами по підсистемах.
Ви вже працюєте з УВП, та її складно підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Продукт повністю адаптований під українське законодавство і специфіку обліку (опис спільне для країн, тому якщо зустрічається специфіка ін. держави, то мається на увазі що ці функції повністю локалізовані .
Інформація щодо вартості продукту тут: Ціна УВП Управління виробничим підприємством , а також вартість додаткових клієнтських і серверних ліцензій.
Продукт Управління виробничим підприємством являє собою набір підсистем. Кожен з контурів обліку може бути впроваджений окремим етапом.
На початку статті наведена схема, комплексної автоматизації бізнесу, пропонована 1С:Підприємство на базі їх продукту Управління виробничим підприємством. У даній публікації ми розглянемо основні контури УВП, а так само посилання на продукти супутники, інтегровані з УВП в єдину інформаційне середовище управління підприємством для комплексної автоматизації бізнесу.
У новій редакції 1.3 конфігурації УВП Управління виробничим підприємством:
З'явилася можливість використання в режимі тонкого клієнта і веб-клієнта наступної функціональності:
Редакція 1.3 конфігурації "Управління виробничим підприємством" наочно демонструє переваги нової версії 8.2 платформи "1С:Підприємство".
Можливості нової платформи поки реалізовані для функціональності управління складами, виробництвом та обліку витрат.
Зовнішній вигляд документа може відрізнятися для користувачів з різною відповідальністю. Користувач не перевантажується інформацією, яку він не розуміє і за яку він не відповідає. При заповненні документа користувач вводить дані тільки в рамках своєї відповідальності.
Для майстра зміни документ "випуск продукції" виглядає наступним чином.
Для економіста в документі "випуск продукції" стають видні реквізити, пов'язані з урахуванням витрат.
Для бухгалтера буде видно:
Ефективно розділяється відповідальність користувачів. Користувач може записати в інформаційну базу не до кінця заповнений документ, якщо заповнення деяких обов'язкових реквізитів виходить за межі його компетенції, - прикладне рішення підставить значення за замовчуванням. А уповноважений користувач при необхідності виправить ці значення.
У багатьох документах є реквізити, заповнення яких потребує спеціальних повноважень.
Звичачий Користувач ці реквізити не бачить. Уповноважений користувач бачить, але може їх не заповнювати, якщо його влаштовують значення за замовчуванням.
Приклад - документ "Вимога-накладна". У цьому документі не заповнені реквізити аналітики обліку витрат і рахунку обліку. Але при проведенні документа в якості значень реквізитів використовуються значення за замовчуванням.
Підвищується надійність спільної роботи користувачів з різними компетенціями завдяки спрощенню інтерфейсів і автоматизації функцій взаємодії.
Новий механізм формування регулярних документів на основі складських ордерів дозволяє масово сформувати такі регулярні документи як "Надходження товарів і послуг" та "Реалізація товарів і послуг" на основі складських ордерів.
Комірник вводить прості документи - складські ордери, в яких немає реквізитів, пов'язаних з відображенням документа в обліку (рахунки обліку, договір контрагента та ін). Заповнює тільки ті дані, які йому відомі.
На основі введених комірниками складських ордерів менеджер запуском відповідної обробки формуються документи "Надходження товарів і послуг" та "Реалізація товарів і послуг".
Крім того, обробка формування зазначених документів може запускатися автоматично регламентним завданням.
Документи, які не вдалося провести через неповноту даних, позначаються рожевим фоном.
Спрощується робота користувачів по введенню повторюваних даних за рахунок використання налаштувань. Одне і те ж налаштування документа можуть використовувати різні користувачі. Доступ до налаштувань визначається з точністю до користувачів, груп користувачів.
Збереження налаштування і відновлення даних з існуючої настройки відбувається за допомогою меню всі дії-Зберегти параметри / відновити параметри.
Робочий стіл можна легко налаштувати з урахуванням особливостей роботи конкретного користувача.
Наприклад, робочий стіл майстра зміни може виглядати наступним чином.
Виробництво являє собою один з найбільш складних процесів на підприємстві. Управління виробництвом тісно пов'язане з управлінням закупівлями, продажами, основними засобами, персоналом, фінансами.
Конфігурація "Управління виробничим підприємством" дозволяє повністю контролювати виробничі процеси від моменту передачі матеріалів у виробництво до випуску готової продукції. Оперативно відслідковується виконання виробничої програми, вираженої в планах виробництва різної деталізації — від укрупнених планів до позмінних планів виробництва, а також до окремих виробничих замовлень. Надається можливість оперативної корекції планів за фактичними результатами завершених періодів, оперативного формування заявок на купівлю і виготовлення необхідних матеріалів і комплектуючих виробів.
Конфігурація "Управління виробничим підприємством" надає наступні можливості:
Виробничі операції автоматично відображаються в бухгалтерському та податковому обліку.
В редакції 1.3 функціональність управління виробництвом доступна в режимі тонкого клієнта і веб-клієнта.
Одним з найважливіших факторів у конкурентній боротьбі є управління витратами з метою зниження собівартості продукції. Наявність системи управлінського обліку, що відображає реальну виробничу собівартість, дозволяє підприємству виробити ефективні заходи щодо зниження витрат виробництва і собівартості продукції, підвищити рентабельність бізнесу.
Підсистема управління витратами конфігурації "Управління виробничим підприємством" спеціально призначена для обліку фактичних витрат підприємства і розрахунку собівартості продукції на основі даних управлінського обліку.
Конфігурація має розвинені засоби для організації суцільного контролю за матеріальними потоками і споживанням ресурсів, що забезпечують виробничу діяльність кожного підрозділу підприємства. Завдяки цьому в інформаційній системі відображається цілісна картина потоків матеріалів, напівфабрикатів, послуг і готової продукції.
Для оформлення операції передачі матеріалів, товарів, продукції, напівфабрикатів зі складу у виробництво або списання на витрати призначений документ "Вимога-накладна".
Підсумки роботи виробничих підрозділів вводяться в інформаційну базу документом "Звіт виробництва за зміну".
Документом можна виконати розподіл виробничих витрат на випущену продукцію.
Розподіл виробничих матеріальних витрат можна також виконати за допомогою документа "Розподіл матеріалів на випуск".
Відомості про інші види витрат на виробництво вводяться документом "Розподіл інших витрат".
Особливим видом виробничого процесу є надання послуг виробничого характеру. Послуга відрізняється від випуску готової продукції або напівфабрикатів тим, що в результаті надання послуги не з'являється готової продукції або напівфабрикатів, що підлягають реєстрації в обліку підприємства.
Результати такого особливого виробничого процесу вносяться в інформаційну базу документом "Акт про надання послуг виробничого характеру". Одна з функцій цього документа — реєстрація виробничих витрат, пов'язаних з наданням послуг виробничого характеру.
Надходження на склад зворотних відходів виробництва реєструється документом "Звіт виробництва за зміну" або "Оприбуткування матеріалів з виробництва". В кінці місяця розрахункові залишки матеріалів у незавершеному виробництві можуть бути скориговані документом "Коригування незавершеного виробництва.
Плани виробництва будуються на основі планів продажів. Постачання матеріалів плануються для забезпечення виробничої програми і, крім того, для підтримки заданого рівня складських і виробничих запасів. Конфігурація надає засоби для автоматизації процесу формування планів виробництва, як укрупнених, так і уточнених.
Укрупнений план виробництва може бути отриманий в результаті виконання наступних кроків:
Кожен з перерахованих кроків автоматизований. Отриманий укрупнений план може використовуватися для визначення стратегії розвитку виробництв.
У свою чергу, плани закупівель будуються на основі планів виробництва. Укрупнений план закупівель також не може бути отриманий безпосередньо на основі укрупненого плану виробництва. Спочатку на основі уточненого плану виробництва повинен бути сформований уточнений план закупівель, і лише на його основі може бути сформований укрупнений план закупівель.
Конфігурація надає можливість отримати будь-який вид плану продажу, виробництва або закупівель, як укрупнений, так і уточнений) з будь-якого іншого виду плану.
Формування уточнених планів продажів і виробництва-це проміжні, але не зайві кроки в процедурі планування. Кінцевою метою процедури є отримання укрупнених планів виробництва та закупівель. Використання зазначених проміжних кроків забезпечує підвищену точність планування, оскільки в уточнених планах матеріальні потоки прораховуються з деталізацією до мінімальних об'єктів матеріального обліку — номенклатурних позицій. Конфігурація надає зручні засоби для прискорення процедури планування, зокрема інструмент "Помічник планування".
На основі укрупненого плану виробництва, уточненого плану продажів, даних про отримані замовлення та фактичні облікові дані завершеного періоду складається уточнений план виробництва. А вже на основі уточненого плану виробництва складається план виробництва по змінах.
мал. Схема формування позмінного плану виробництва в УВП: формування календарного плану виробництва на заснування плану продажів, плану виробництва, замовлень і позапланових випусків. Розміщення за доступними робочим центрам. Створення узгодженого по ресурсах позмінного плану виробництва. Формування з виробничого плану Завдань на виробництво, Формування потреб, План-фактний аналіз.
Уточнений план виробництва і позмінний план складаються з деталізацією до номенклатурних позицій, використовуваних матеріалів, робочих центрів. Під робочим центром тут розуміється місце виконання технологічної операції: верстат, група обладнання, цех.
План виробництва за змінами відрізняється від уточненого плану виробництва більшим ступенем деталізації і більш коротким періодом планування. Передбачається формування детального позмінного графіка виробництва і споживання, оцінка його здійсненності з урахуванням запланованого завантаження ресурсів.
Позмінне планування володіє наступними можливостями:
Конфігурація дозволяє автоматизувати завдання контролю та аналізу торгових операцій в комплексі з суміжними завданнями управлінського обліку:
Тим самим забезпечується ефективне управління торговим бізнесом сучасного підприємства. Конфігурація підтримує наступні різновиди торгівлі: оптову торгівлю ( продаж в кредит, продаж за передоплатою, торгівлю на замовлення), роздрібну торгівлю (продажу в торговому залі і віддалених неавтоматизованих точках), комісійну торгівлю (включаючи прийом і передачу товарів на реалізацію, а також субкомісію).
Виконання замовлень точно в терміни і прозорість ходу виконання кожного замовлення стає все більш важливим аспектом діяльності підприємств. Функціонал управління замовленнями, реалізований в конфігурації, дозволяє оптимальним чином розміщувати замовлення покупців і відображати їх в плани підрозділів підприємства відповідно до прийнятої в компанії стратегії виконання замовлень і схем роботи (робота з складу, під замовлення). При реєстрації замовлення необхідні товари будуть автоматично зарезервовано на складах підприємства, а при відсутності потрібної кількості товарів може бути сформовано замовлення постачальнику.
Ефективність торгівлі залежить від політики ціноутворення. Механізми ціноутворення дозволяють підприємству визначати і реалізовувати цінову політику відповідно до наявних аналітичних даних про попит і пропозицію на ринку.
Конфігурація має такі функціональні можливості:
Автоматизовано облік операцій надходження та реалізації товарів і послуг, включаючи оптову, комісійну та роздрібну торгівлю. Всі операції з оптової та комісійної торгівлі враховуються в розрізі договорів з покупцями та постачальниками. При продажу товарів виписуються рахунки на оплату, оформляються накладні та рахунки-фактури. Для імпортних товарів враховуються дані про країну походження та номер вантажної митної декларації. Автоматизовано відображення повернень товарів від покупця і постачальнику.
Для роздрібної торгівлі підтримуються технології роботи як з автоматизованими, так і не автоматизованими торговими точками.
Ведеться облік поворотної тари як особливого виду товарно-матеріальних цінностей.
Забезпечується автоматичне відображення торгових операцій в підсистемі бухгалтерського обліку.
В редакції 1.3 функціональність управління торгівлею доступна в режимі тонкого клієнта і веб-клієнта.
Планування є одним з найважливіших умов організації ефективної роботи підприємства. Планування охоплює основні напрямки господарської діяльності — продажу, закупівлі, виробництво, управління грошовими коштами у взаємодії між собою. Планування спирається на прогнозування попиту, аналіз і оцінку наявних ресурсів, перспектив розвитку підприємства
Планування полягає у встановленні цілей діяльності підприємства на певний період часу, визначення шляхів реалізації поставлених цілей, ресурсного забезпечення. Воно передбачає розробку комплексу заходів, що визначають послідовність досягнення конкретних цілей з урахуванням можливостей підприємства.
У процесі планування складається сукупність планів за напрямами діяльності, які охоплюють найважливіші підрозділи підприємства. Планування є одним з найбільш результативних способів зниження витрат. Крім того, планування — це засіб координації діяльності підрозділів підприємства.
В результаті вдається знизити рівень простою обладнання і фахівців, скоротити терміни виконання замовлень, оптимізувати руху матеріалів та складські залишки, зробити процес виробництва прозорим і керованим, в цілому підвищити ефективність роботи підприємства.
Реалізовані в конфігурації механізми планування забезпечують:
Конфігурація передбачає планування за наступними напрямками діяльності: продажу, Виробництво, закупівлі. Складати плани зручно в наступній послідовності: в першу чергу складається план продажів, потім — план виробництва, в останню чергу — план закупівель.
На підставі планів продажів, виробництва, закупівель складаються плани для окремих ділянок діяльності та окремих об'єктів планування.
У процесі планування зазвичай складається Кілька варіантів одних і тих самих планів, роль роздільників для яких відіграють сценарії. Різні сценарії відповідають різним стратегіям і різним варіантам розвитку підприємства. В рамках кожного сценарію складається власний комплект планів підприємства.
Сценарії розрізняються ступенем опрацювання деталей. Один сценарій може призначатися для складання укрупнених планів, інший сценарій — для складання уточнених планів.
Крім того, сценарії відіграють роль сполучної ланки між планами продажів, виробництва, закупівель і бюджетами. Зазначені плани призначені для відображення матеріальних потоків і виробничих процесів в кількісному і грошовому вираженні. А бюджети призначені для планування грошових потоків підприємства.
Склад плану може бути деталізований за підперіодами основного періоду плану:
Кожна позиція плану може бути деталізована за контрагентами, договорами та замовленнями. Для кожної позиції плану може бути встановлений варіант розподілу (рівномірно, точно до терміну, як можна швидше), може бути вказана залежність від плану вищого рівня.
Помічник планування
Для прискорення процесу підготовки планів доцільно використовувати спеціальний інструмент — "Помічник планування".
Робоче місце "Планування"
Конфігурація містить зручний інструмент користувача підсистеми планування — робоче місце "Планування".
Робоче місце "Планування" дозволяє:
Управління відносинами з клієнтами, відоме також як CRM або Customer Relationship Management, є невід'ємною функціональною областю сучасної комплексної інформаційної системи підприємства.
CRM — це концепція управління відносинами з клієнтами в умовах активної конкуренції, націлена на максимальне освоєння потенціалу кожного клієнта і партнера в інтересах підприємства.
Концепція CRM передбачає регулярний збір і аналіз інформації про кожного клієнта, реальному і потенційному: як клієнт відреагував на ділову пропозицію, чи задоволений він якістю обслуговування, змінюються його переваги з часом, наскільки акуратно він виконує взяті на себе зобов'язання і, в кінцевому результаті, скільки доходу клієнт приносить (або міг би принести) підприємству. Відстежуються всі стадії відносин з клієнтом. Ретельно уловлюються ознаки небезпечного погіршення відносин, оскільки, як відомо, на конкурентному ринку витрати на залучення нового клієнта на порядок перевищують витрати на утримання наявного клієнта.
Концепція CRM передбачає гармонійне поєднання формального підходу та індивідуального ставлення до кожного клієнта. Але якщо кількість активних клієнтів підприємства вимірюється в десятках чи сотнях, а кількість потенційних клієнтів — відповідно в сотнях або тисячах, то повна реалізація концепції CRM призведе до накопичення величезних масивів інформації, працювати з якими без залучення спеціальних засобів автоматизації буде просто неможливо.
Конфігурація містить засоби автоматизації концепції CRM. Функціональні можливості конфігурації дозволяють підприємству успішно управляти відносинами з покупцями, постачальниками, суміжниками і будь-якими іншими контрагентами.
Передбачається реєстрація всіх дій щодо укладення та виконання угод, реєстрація всіх контактів з контрагентами, як реальними, так і потенційними.
Конфігурація дозволяє робити наступне:
Автоматизовані механізми управління відносинами з клієнтами можна використовувати не тільки як ефективне знаряддя в конкурентній боротьбі за вигідних клієнтів. Надається сховище інформації про контрагентів підприємствах зі зручними засобами доступу. Співробітник, який прийняв дзвінок незнайомого йому клієнта, може прямо в процесі телефонної розмови увійти в курс справи, оперативно перегорнувши відомості про клієнта та про останні контакти з ним на екрані свого комп'ютера.
Можливості конфігурації управління відносинами з клієнтами можуть бути затребувані комерційним директором, директором з маркетингу, співробітниками маркетингових, збутових і постачальницьких підрозділів підприємства.
Матеріальні потоки є основою господарської діяльності торговельного або промислового підприємства. Раціональне управління товарно-матеріальними цінностями, мінімізація складських запасів у поєднанні з гарантованим забезпеченням господарської діяльності є запорукою ефективної діяльності підприємства. Використання функціоналу управління запасами дозволяє ефективно організувати складське господарство, підвищити продуктивність праці працівників складу, співробітників постачальницько-збутових структур.
У прикладному рішенні реалізовано детальний оперативний облік матеріалів, продукції та товарів на складах. Забезпечується повний контроль запасів товарно-матеріальних цінностей на підприємстві.
Прикладне рішення дозволяє:
Організація складського господарства може бути різною, структура може бути як простою, так і досить ієрархічно складною. Склади або місця зберігання можуть бути як на території підприємства, так і розташовані віддалено.
Відомості про складські запаси можуть вводитися в інформаційну систему з високим ступенем деталізації: до рівня характеристик товарів (колір, розмір, габарити і т. д.), до рівня серійних номерів і термінів придатності товарів. Передбачена можливість отримання вартісних оцінок складських запасів за собівартістю і потенційного об'єму продажів у відпускних цінах.
Передбачається проведення інвентаризацій товарно-матеріальних цінностей та автоматична обробка їх результатів. За результатами інвентаризації автоматично підраховується різниця між обліковими кількістю (зареєстрованим в інформаційній базі при проведенні документів надходження і відвантаження) і фактичною кількістю цінностей, виявлених в результаті інвентаризації. Після чого оформляються документи списання (у разі нестачі) або оприбуткування (у разі виявлення надлишків).
Засоби статистичного аналізу запасів дозволяють оцінити привабливість кожного виробу по його частці в обороті або прибутку підприємства, стабільність продажів, виявити продукцію, що погано продається, по таких критеріях, як середній термін зберігання, витрата за період і коефіцієнт оборотності.
В редакції 1.3 функціональність управління поставками і запасами доступна в режимі тонкого клієнта і веб-клієнта.
Договірна робота з контрагентами пронизує всю господарську діяльність підприємства. У роботі з контрагентами задіяні підрозділи, що займаються управлінням фінансами, закупівлями, продажами, маркетингом та ін.
Найважливішу частину роботи з контрагентами становить функція управління взаєморозрахунками. Функціонал управління взаєморозрахунками з контрагентами охоплює повний цикл операцій по взаємодії з діловими партнерами від моменту виникнення зобов'язань за договорами до їх виконання. Реалізована гнучка кредитна політика дозволяє підвищити привабливість підприємства для клієнтів і його конкурентоспроможність на ринку.
Функціонал управління взаєморозрахунками може використовуватися у фінансових, постачальницьких і збутових структурах підприємства, дозволяючи оптимізувати фінансові та матеріальні потоки.
Конфігурація дозволяє аналізувати зміну заборгованості в часі, оперуючи двома видами заборгованості — фактичною і прогнозованою (відкладеною). Фактична заборгованість пов'язана з операціями розрахунку та моментами передачі прав власності. Відкладена заборгованість виникає при відображенні в системі таких подій, як замовлення на поставку або передачу на комісію товарно-матеріальних цінностей, заявка на отримання грошових коштів, Планове надходження грошових коштів.
Передбачені спеціальні документи для проведення звірки взаєморозрахунків з контрагентами та коригування взаєморозрахунків.
Конфігурація підтримує методики обліку заборгованостей в різних розрізах: за договорами, замовленнями, рахунками.
Додатково можлива деталізація взаєморозрахунків за розрахунковими документами. Це дозволяє контролювати оплату кожної конкретної накладної паралельно з урахуванням ведення взаєморозрахунків за замовленнями і за договором у цілому.
Кредитні лінії
В рамках договорів з веденням взаєморозрахунків в розрізі розрахункових документів є можливість відстежувати взаєморозрахунки відповідно до введених для контрагента кредитних ліній. Для відкриття кредитної лінії необхідно завести для контрагента новий договір, або ввести параметри кредитної лінії в існуючий договір з даним контрагентом. В якості параметрів кредитної лінії використовуються сума допустимої заборгованості і термін заборгованості.
Провести документ, по якому перевищено термін або сума кредиту, може тільки користувач, що володіє спеціальним правом на відключення контролю взаєморозрахунків.
Бюджетування являє собою єдину систему планування, контролю і аналізу грошових потоків, а також фінансових результатів. Найважливішим елементом бюджетування є фінансове планування — управління процесом створення, розподілу і використання фінансових ресурсів підприємства. А бюджет-це фінансовий план, іншими словами, план діяльності підприємства на певний період, виражений у грошовій формі.
В результаті бюджетування складається сукупність фінансових планів, узгоджених між собою:
Бюджети можуть складатися як на найближчі місяці (поточне або конкретніше планування), так і на більш тривалі періоди часу (стратегічне або планування).
Бюджетування виконує наступні функції:
Конфігурація "Управління виробничим підприємством" містить набір інструментів фінансового планування на підприємстві, що відповідає універсальній бюджетній моделі. За допомогою конфігурації реалізуються наступні функції:
З механізмами бюджетування активно взаємодіють механізми управління коштами.
Невід'ємна умова ефективного існування підприємства в сучасному конкурентному середовищі — створення ефективного механізму управління грошовими потоками, що забезпечує формування оперативної і достовірної інформації, регулювання взаєморозрахунків, підвищення платіжної дисципліни і, в кінцевому підсумку, прискорення оборотності грошових засобів.
Конфігурація містить засоби автоматизованого управління грошовими коштами підприємства, які виконує дві основні функції:
Загальне планування витрат і надходження коштів підприємства виконується в рамках бюджетування. Складається фінансовий план — бюджет — виступає в ролі сукупності орієнтирів і обмежувачів для підсистеми управління грошовими коштами.
Але в рамках функціоналу управління грошових коштів ведеться оперативний фінансовий план, платіжний календар. Платіжний календар має сенс складати на кілька днів вперед.
Платіжний календар являє собою сукупність заявок на витрачання грошових коштів і планованих грошових надходжень. Платіжний календар складається з деталізацією до місць зберігання грошових коштів — банківських рахунків і кас підприємства. При складанні платіжного календаря автоматично перевіряється його здійснимість — достатність запасів грошових коштів у місцях їх зберігання.
Поділ функції фінансового планування з двох підсистем конфігурації — підсистемі планування і підсистемі управління грошовими коштами — відповідає розподілу функцій управління фінансами між різними підрозділами і працівниками підприємства. Якщо бюджет складається фінансовими службами, то заявки на витрачання коштів формуються співробітниками і підрозділами, які безпосередньо взаємодіють з контрагентами підприємства.
В конфігурації формуються грошові документи (платіжні доручення, прибуткові та видаткові касові ордери та ін), забезпечується взаємодія зі спеціалізованими банківськими програмами типу "Клієнт банку", контролюються фінансові потоки, контролюється наявність грошових коштів у місцях зберігання. Передбачена можливість грошових розрахунків в іноземних валютах.
Своєчасне і якісне виконання замовлень покупців забезпечує підприємству лідируюче положення на конкурентному ринку пропозиції товарів і послуг. Спеціальний набір автоматизованих механізмів для управління замовленнями покупців дозволяє робити наступне:
Передбачені різні схеми виконання замовлення покупця:
Передбачено алгоритм автоматичного резервування і розміщення, що дозволяє оптимальним чином розмістити замовлення Покупця в замовленнях постачальникам і у вільному залишку товару на складах.
Конфігурація містить засоби контролю за станом роботи з виконання замовлень покупців.
Для аналізу поточного стану замовлень призначений звіт "Аналіз замовлень".
Для порівняння планової собівартості і планового прибутку з оплаченими продажами компанії призначений звіт "Продажу по оплаті за період". В якості одного з показників звіту можна використовувати планову собівартість. При цьому розрахується планова прибуток як різниця між реальною ціною продажу і плановою собівартістю з урахуванням суми витрат.
Ефективність торговельної діяльності підприємства і роботи підприємства в цілому багато в чому визначається політикою ціноутворення. Для допомоги користувачам у вирішенні цього завдання до складу конфігурації включена спеціальна підсистема ціноутворення.
Конфігурація містить набір механізмів, що дозволяють виконувати наступні функції:
Відомості про відпускні ціни підприємства вносяться до інформаційної бази спеціальними документами "встановлення цін номенклатури".
Інформаційна база зберігає кілька відпускних цін для кожної позиції номенклатури, які класифікуються за типами цін. Можна ввести такі типи відпускних цін: оптова, дрібнооптова, Роздрібна і Т. д. користувачі можуть додавати нові типи цін.
Для зручності політики ціноутворення передбачені наступні категорії відпускних цін:
Для динамічних цін обов'язково вказується відсоток знижки або націнки, на який будуть коригуватися базові ціни при розрахунку. Для розрахункових цін відсоток знижки буде виступати як значення за замовчуванням, яке можна перевизначити в процесі розрахунку ціни.
Тип ціни планова собівартість призначений не для покупців, а для внутрішнього контролю відпускних цін підприємства з метою виключення випадків збиткових продажу, коли в результаті застосування знижок відпускна ціна опускається нижче рівня собівартості.
Відпуск товару покупцю здійснюється за тим чи іншим типом ціни. Тип ціни вибирається на початку процедури заповнення документа реалізації товару. Після цього, в процесі заповнення табличної частини документа конкретними позиціями номенклатури, будуть автоматично підставлятися ціни вибраного типу.
Ціни можуть бути скориговані менеджером з продажу. Крім того, до цін може бути застосований механізм додаткових знижок або націнок.
Знижки встановлюються спеціальним документом.
У документі задається значення знижки у відсотковому вираженні, період дії, умови надання. Можливі наступні умови надання знижки:
При формуванні документа продажу відпускні ціни будуть автоматично скориговані, якщо виконається умова надання будь-якої знижки.
Знижки можуть надаватися як при оптових, так і роздрібних продажах.
Інформацію про ціни підприємства зручно переглядати за допомогою обробки "друк прайс-листа".
Для поширення серед клієнтів підприємства прайс-лист можна роздрукувати або перетворити в файл формату MS Excel.
Інформація про ціни постачальників-закупівельні ціни може зберігатися в інформаційній базі та оновлюватися при записі документів, що фіксують надходження товарів. Крім закупівельних цін, в інформаційну базу можуть вноситися інші типи цін постачальників та інших контрагентів-оптові, дрібнооптові та роздрібні. Завдяки цьому у користувачів з'являється можливість зіставляти відпускні ціни свого підприємства з відпускними цінами конкурентів.
В конфігурації налагоджено обмін каталогами товарів, пакетами пропозицій і замовленнями відповідно до вимог другої редакції стандарту CommerceML. Якщо інформаційна система ділового партнера підтримує цей же стандарт, то це дозволить швидко і просто обмінюватися з діловим партнером діловими пропозиціями і великими обсягами інформації про товари і ціни.
Звіт "Монітор ефективності" орієнтований на оперативну оцінку ключових показників ефективності керівництвом підприємства.
Звіт дозволяє:
Демонстраційна база конфігурації містить 42 готових показника ефективності, які можна завантажити в робочу базу підприємства за допомогою вбудованого обміну даними. У той же час вбудований механізм звіту дозволяє легко додавати нові показники ефективності, необхідні конкретному підприємству.
Наша команда завжди на зв'язку і готова допомогти вам. Звертайтеся, наші контакти.
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service