Створення резерву відпусток є обов'язковою процедурою для всіх підприємств, крім суб'єктів малого підприємництва на єдиному податку та мікропідприємств. Процедура створення резерву передбачена п. 13 П(С)БО 11 «Зобов'язання» та п. 7 П(С)БО 26 «Виплати працівникам».
Розрахунок відпускних із резерву з урахуванням коефіцієнта | Налаштування | Нарахування резерву | Перевірка
Новини, анонси, майстер-класи та ін. корисний контент для тих, кому важливо бути попереду та в курсі теми
Консультант з ведення обліку Заробітної плати і кадрів
в програмних продуктах BAS і 1С:Підприємство
Наталія Попова "TQM systems"
Запитуйте будь-що про автоматизацію обліку заробітної плати та управління персоналом, про роботу з програмами, побудову розрахунків і бізнес-процесів.
Ми підготуємо для вас матеріали та надамо розгорнуту відповідь, поділимося багатим досвідом.
Резерв відпусток формується для того, щоб показати, що на звітну дату підприємство має зобов'язання перед працівниками з оплати накопичених невикористаних днів відпустки, а також перед державою з оплати ЄСВ із сум таких відпускних.
Резерв відпусток потрібен для того, щоб рівномірно протягом року розподілити витрати на оплату відпусток та ЄСВ із відпусток. Резерв відпусток створюється тільки для оплати: щорічних відпусток (основних та додаткових); додаткових соціальних відпусток працівникам, які мають дітей; компенсації за невикористані відпустки; ЄСВ, нарахованого на суми вищезазначених відпусток та компенсацій. Для оплати творчих, навчальних та інших видів відпусток резерв не формують. Розрахунок відпускних з резерву з урахуванням коефіцієнта в конфігурації ЗУП.
У конфігурації «Зарплата та Управління Персоналом для України» не ведеться бухгалтерський та податковий облік. Відповідно, нарахування резерву відпусток необхідно здійснювати у конфігурації «Бухгалтерія для України». У той час як нарахування відпускних за рахунок резерву відпусток необхідно здійснювати у конфігурації «Зарплата та Управління Персоналом для України» та за допомогою спеціальної обробки, яка називається «<Вивантаження даних в 1С:Бухгалтерію для України 8» передати ці відомості про конфігурацію у формі вивантажених проводок.
Щоб включити у конфігурації можливість роботи з резервом відпусток потрібно виконати такі налаштування: у регістрі відомостей «Параметри розрахунку зарплати організацій», а коефіцієнт налаштовується з закладки Облік Зарплати однойменному регістрі відомостей «Коефіцієнт резерву відпусток».
При нарахуванні відпускних за рахунок резерву не здійснюється контроль за наявністю та сумою нарахованого раніше резерву. Щоб сума нарахувань не перевищувала суму резерву, необхідно встановити «Коефіцієнт резерву відпусток». У межах коефіцієнта відпускні розраховуються з допомогою резерву, інші – нараховуються витрати.
Примітка! Коефіцієнт використання резерву відпусток можна встановлювати щомісяця. Значення коефіцієнта може бути від 1 (при цьому сума відпускних та ЄСВ ФОП з них нараховується за рахунок резерву відпусток) до 0 (резерв відпусток не використовується). Якщо цей коефіцієнт не заповнений, то вважається, що він дорівнює 1.
Нарахування резерву. Проведення Дт 23, 91, 92 … Кт 471 здійснюються ручними операціями. Вказується лише Сума БО. Суми ПУ не вказуються ні за дебетом, ні за кредитом. Податкове призначення за дебетом зазначається. При цьому слід розуміти, що оскільки Сума ПУ не вказана, витрати до декларації не потраплять незалежно від того, яке податкове призначення буде вказано.
Для рахунків 92-94 рекомендуємо вказувати податкове призначення “Нехоз.”, тому що воно більш точно класифікує витрати. Однак, може бути вказано будь-яке податкове призначення на вибір користувача.
Для рахунків 23, 91 має бути зазначено податкове призначення, яке збігається з податковим призначенням продукції, тобто “Облаг. ПДВ” або “Необлаг. ПДВ, будь-яка госп.».
Для 91-го рахунку може бути зазначено також податкове призначення “Пропорцій. Облаг. ПДВ”. Вказівка податкового призначення витрат, що відповідає податковому призначенню продукції, необхідне коректного розрахунку «бухгалтерської» собівартості (оскільки податкове призначення також є аналітикою бухгалтерського обліку).
При цьому податкова собівартість продукції не збільшиться на суму резерву, оскільки у проведенні суми ПУ = 0.
Нарахування відпускних за рахунок резерву виконується документом «Нарахування зарплати працівникам організацій». При цьому відпускні у бухгалтерському обліку нараховуватимуться із резерву за рахунок зазначеного у налаштуваннях коефіцієнта. На суму відпускних понад резерв нараховуються витрати. Побачити, як пройшло нарахування за сч.471 можна лише у проводках документа.++
Перевірка рухів за рахунком 471 можна зробити за допомогою оборотно-сальдової відомості:
Консультант з ведення обліку Заробітної плати та Кадрів
в програмних продуктах BAS та 1С:Підприємство
Наталія Попова, "TQM systems"
- Ще: Інструкції ЗУП у нашому блозі
- як ця функціональність влаштована у BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП
*Копіювання матеріалу можливе тільки з посиланням на джерело і зазначенням автора матеріалу. Вдячні за повагу до прав інтелектуальної власності TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service