Специфіка бізнесу "виробництво під замовлення" є досить поширеною: виробництво під замовлення меблів, світильників, футбольних полів, тенісних кортів, одягу, рекламної продукції та багато іншого. Така схема роботи диктує свої правила роботи з клієнтами (робота з клієнтом "під замовлення"), що, в свою чергу, вимагає постійного контролю виконання замовлень на всіх циклах виробництва продукції, а також планування й організації самого виробничого процесу.
У даній статті розглядається практичне застосування системи УВП Управління виробничим процесом: наскрізний приклад проходження "замовлення на виробництво" в системі.
Ви вже працюєте з УВП, та її складно підтримувати? Шукаєте програмістів чи потребуєте змін?
Ми пропонуємо унікальну можливість - 10 годин наших послуг супроводу.
Цей час допоможе вам вирішити нагальні питання та оцінити комфорт роботи з нами, зважити цінність і потребу у послугах підтримки.
► Наші сертифіковані консультанти нададуть вам знання і досвід здійснених впроваджень.
Щоб задовольнити ці вимоги треба організувати ведення виробничого, оперативного, складського та регламентованого обліку в єдиному інформаційному просторі. Крім того, для ефективного управління компанією необхідно планувати продажі, виробничі програми і завантаження потужностей, оперативно складати і підтримувати в актуальному стані платіжний календар, завдяки чому знижуються ризики касових розривів. Маючи під рукою, актуальну інформацію про поточної діяльності компанії, з'являється можливість більш гнучкого оперативного управління діяльністю, планування різних показників оцінки роботи, а також побудови адекватних і більш точних планів на перспективу.
У багатьох випадках автоматизувати невелике позамовне виробництво на такому важкому продукті як УВП, - не доцільно.
Для невеликих виробничих компаній - проста зручна програма класу MRP, для автоматизації процесів позамовного виробництва. З системою MRP SM можна працювати як по інтернету, так і розгорнути локально.
Основні переваги:
Детальніше про продукт MRP (Small Manufacture)
Демонстраційна версія доступна прямо зараз по інтернету!
Перевіреним і надійним інструментарієм вирішення такого роду завдань сьогодні є сучасні інформаційні технології і, зокрема, комплексні системи автоматизації діяльності підприємств. Для нас це — інформаційна система управління виробничим підприємством - «Керування виробничим підприємством 8 ».
Замовлення — це пропозиція покупця, виготовити та поставити йому продукцію певного виду і якості або виконати певну роботу, надати послугу. Замовлення повинне містити відомості про запитувану продукцію і Послуги (кількість, властивості), терміни його виконання, вигляді і величині оплати.
Замовлення від покупця надходить безпосередньо до менеджера. Оскільки центром всієї філософії бізнесу для нас є клієнт, то основні напрями діяльності — це заходи з підтримки ефективного обслуговування клієнтів.
Вся інформація по проходженню замовлення клієнта фіксується в програмі управління виробничим підприємством.
Після того, як покупець підтверджує замовлення, менеджер включає його в план продажу. В інформаційній системі тут же все відображається, що дає суміжним підрозділам координувати свої дії у зв'язку з новим замовленням і виконувати свої функції.
Замовлення від покупця включається в план виробництва, визначається термін, протягом якого замовлення повинен бути виготовлений. Якщо надходить позапланове замовлення, він буде поставлений в план в залежності від звільнених ресурсів на розсуд покупця. Автоматизація дозволяє бути гнучкими в управлінні процесами.
Система управління виробничим підприємством дозволила:
Залишки матеріалів на складах відображаються в системі в режимі реального часу. Технологи при отриманні та оформленні замовлення на виробництво бачать в системі, що матеріал вільний і знаходиться на складі. Раніше цей процес займав 1-2 години, оскільки дані доводилося запитувати у завідувача складом по телефону або вести додатковий облік матеріалів в електронних таблицях. Зараз формування даних на узгодження замовлень постачальників і замовлень на виробництво йде всього кілька хвилин, які потрібні для формування звіту по залишках товарів на складах.
Система планування закупівель допомагає забезпечити безперебійне надходження матеріалів, завдяки чому всі проекти запускаються у виробництво своєчасно. Звідси і оперативне планування виробництва. Крім того, система дозволяє проводити планування на різні періоди (місяць, квартал, рік).
Управління безпосереднім процесом самого виробництва здійснюється на основі плану виробництва по змінах. Під замовлення на виробництво в цеху передаються матеріали, розраховується завантаження виробництва, визначається час, який необхідно для виконання замовлення. Розміщення замовлень на виробництво проводиться так, щоб найбільш ефективно використовувати виробничі потужності. При виникненні шлюбу інформаційна система дозволяє визначити, на якому етапі це сталося, відразу ж можна розгорнути процес до первинного документа і на цій основі приймати необхідні заходи щодо запобігання браку.
Після закриття замовлення на виробництво майстер звітує за використаним матеріалом і робочим часом, витраченим на виконання замовлення. На підставі цих даних формується відомість за виробничими витратами. При виникненні перевитрат, начальнику цеху відразу видно інформацію про кількість перевитрат або економії. Реалізовані в програмі механізми управління витратами дозволили посилити контроль витрачання ресурсів компанії, підвищилася достовірність інформації та оперативність отримання даних.
В управлінському обліку можна проаналізувати замовлення покупців, замовлення постачальникам (який замовлений матеріал, під які замовлення покупців або незнижувані запаси матеріалів, коли очікується надходження, які терміни оплати), замовлення на виробництво — і все це щодня, в будь-якому розрізі.
Затребувана керівництвом і співробітниками також відомість по партіях товарів на складах (як матеріалів, так і готової продукції). З неї одразу зрозуміло, коли прийшов матеріал або готова продукція, на якому складі зберігається (основний або виробничий), під який замовлення на виробництво (відображається резервування матеріалів). Корисний для прийняття відповідних рішень і такий звіт, як Залишки товарів на складах (матеріалів і готової продукції).
Керівництво і співробітники працюють також зі звітами:
За структурою підпорядкованості документів можна засобами системи опуститися на рівні нижче, аж до визначення конкретної причини, і встановити, на якому етапі і чому виник збій.
Система дозволяє аналогічним чином визначати і фінансові показники нашої діяльності, причому вся інформація надходить в режимі реального часу. Безпосередньо на виробництві використовуються звіти: План виробництва, План посменного планування, Випуск готової продукції і т. д.
Таким чином, для керівництва і співробітників компанії вирішене завдання отримання оперативної і точної інформації по всіх замовленнях. Кожен керівник бачить ключові показники процесу, якими він керує і за який несе відповідальність.
Найважливіше при позамовному виробництві-відстеження проходження замовлення від покупців за всіма бізнес-процесами засобами інформаційної системи. Слід зазначити, що завдання контролю проходження замовлення вирішене в нашій компанії в суворій відповідності до законодавства.
Найскладніше - подолання сильного впливу людського фактора при впровадженні інформаційної системи. Успішному вирішенню цього завдання сприяло навчання співробітників. Були складені плани автоматизації. При впровадженні кожного бізнес-процесу проводилося навчання всіх працівників, причетних до цього процесу, причому заняття проводилися як в групах, так і індивідуально.
Використання інформаційної системи управління виробничим підприємством дозволяє компанії відмовитися від звірення різних даних і звітів проводилися раніше.
Завдяки системі всі необхідні дані завжди є під рукою. Так, наприклад, залишки матеріалів на складах відображаються в системі в режимі реального часу, що дозволило значно підвищити швидкість обробки вхідних замовлень клієнтів. Раніше цей процес займав 1-2 години, оскільки дані доводилося запитувати у завідувача складом по телефону. Зараз на узгодження замовлень йде всього пара хвилин, які потрібні для формування звіту по залишках.
Системне планування закупівель сприяє безперебійному надходженню матеріалів, завдяки чому всі замовлення запускаються у виробництво своєчасно. У підсумку тривалість простоїв через брак матеріалів знизилося на 25%. Реалізовані в програмі механізми управління витратами дозволили посилити контроль витрачання ресурсів компанії. Підвищилася достовірність інформації та оперативність отримання даних. В результаті обсяги витрат знижені на 3-4%.
Зараз спілкування менеджера з клієнтом відбувається безпосередньо через інформаційну систему управління підприємством, минаючи спеціалізований модуль CRM (управління взаєминами з клієнтами). Тому сьогодні перед нами стоять 2 першочергові завдання: впровадження модуля CRM і автоматизація управління ціноутворенням на продукцію і розрахунками замовлень.
Модуль CRM — загальна база сховища інформації. Спілкування замовника і менеджера буде проходити безпосередньо всередині CRM-системи, її засобами, минаючи пошту та інші канали взаємодії. Такий підхід передбачає, що при взаємодії з клієнтом менеджеру компанії доступна вся необхідна інформація про стосунки з цим клієнтом, і рішення приймається на основі цієї інформації. Інформація про прийняте рішення, в свою чергу, теж зберігається. Все це дозволяє проводити повноцінний аналіз зібраної інформації про клієнтів і підготовку даних для прийняття відповідних рішень. Автоматизувати CRM процеси можна як на продуктах лінійки CRM: ПРОФ, КОРП, СТАНДАРТ. Або використовуючи зовнішні інтернет додатки, наприклад SaaS CRM SM.
Автоматизація ціноутворення і розрахунку замовлення дозволить менеджеру визначити собівартість замовлення ще на етапі його попереднього узгодження з клієнтом, оскільки блок розрахунків в системі управління виробничим підприємством враховує велику кількість технологічних процесів, в тому числі і ручних операцій. Керівництво компанії впевнене, що, використовуючи систему автоматизації, менеджери не забудуть і не втратять при оформленні замовлення яку-небудь операцію, витрати на яку потім негативно позначаться на кінцевій собівартості замовлення. І найголовніше, у менеджера з'явиться можливість швидше приймати рішення, а це позитивно позначиться на роботі з клієнтами. Час розрахунку замовлень значно скоротиться.
Користувацькі інструкції, практичні кейси та інші матеріали для "УВП Управління виробничим підприємством " можна подивитися тут: Лікнеп УВП.
Для підготовки статті використано матеріали: Управління позамовними виробництвом
Інформація для тих, хто розглядає питання придбання автоматизованої системи управління виробництвом: огляд всіх функціональних можливостей, ціна, вартість додаткових ліцензій, супровід та ін. питання: купити УВП Управління виробничим підприємством 8.3
*Копіювання матеріалу можливо тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора матеріалу. Дякуємо за повагу інтелектуальних прав власності. TQM systems
SaaS сервіси
Програми 1С:Підприємство
CRM
ERP
Node.JS, .NET
1С:Підприємство
API, IPasS
Разработка Web Apps
1С:Підприємство Автоматизація
Аудит IT проектів
Інтеграція 1С:Підприємство
Отримуйте наші інформаційні матеріали:
Працюємо на IT-ринку з 2008 року.
Наша місія - спростити управління даними.
Copyright © 2008-2025 TQMsystems. Всі права захищені. Privacy Policy | Terms of Service